2007'den Bugüne 85,933 Tavsiye, 26,762 Uzman ve 19,100 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Muhabbet Kuşunuzun Gagası ve Tırnakları Çok Sık Uzuyor ve Kıvrılıyorsa..
YAZI #571 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Ekim 2009
Muhabbet kuşunuzun gagası ve tırnakları çok sık uzuyor ve kıvrılıyorsa..

Muhabbet kuşlarında gaga üstündeki erkeklerde mavi dişilerde kahverengi olan burun kısmı, gaga üstü, göz çevresi bölgelerde kabarık beyaz sarı kabuklanmalar, ayaklardaki pudra sürülmüş gibi görünen beyazlamalar veya yine kabarık kabuklanmalar varsa kuşunuz Cnemidecoptik lezyon dediğimiz bir uyuz hastalığına yakalanmış olabilir. Bu uyuz türü asla insanlara bulaşmaz ama kuşlarda tedavi edilmezse gagada yem yiyemeyecek kadar kötü uzama ve şekil bozukluklarına, parmakların deforme olup düşmesine neden olabilir. Bu tür şüpheli durumdaki kuşlarınızı en kısa sürede Veteriner Hekiminize götürünüz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi206 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,100 uzman makalesi arasında 'Muhabbet Kuşunuzun Gagası ve Tırnakları Çok Sık Uzuyor ve Kıvrılıyorsa..' başlığıyla benzeşen toplam 12 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


02:40
Top