2007'den Bugüne 90,524 Tavsiye, 27,848 Uzman ve 19,762 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Online Diyet Nedir?
YAZI #5763 © Yazan Dyt.Meltem YAMAN | Yayın Mayıs 2019
Belli bir mekan veya zaman sınırlaması olmadan diyetisyene ulaşabilme imkanı sağlayan beslenme takip sistemidir. Evden çıkamıyorum, uzun saatler çalışıyorum, randevulara düzenli gelemiyorum gibi nedenleriniz varsa online diyet tam size göredir.

Neden online diyet hizmeti almalısınız?
- Zamandan tasarruf sağlar: Hepimiz günlerimizin yoğun geçtiğinden, kendimize vakit ayıramadığımızdan söz ederiz. Online diyet ile diyetisyen randevusunda ki zamanınızı ailenize, arkadaşlarınıza ve en önemlisi kendinize ayırabilirsiniz. Ayrıca yolda zaman harcamanıza daha da önemlisi trafiğe girip stres yaşamanıza gerek kalmaz.

- Sorularınızın cevabına anında ulaşabilme imkanı: Saatlerinizi ayırıp randevulara yetişmeye çalışmanıza gerek kalmadan diyetisyeninize ve beslenmenizle ilgili sorularınızın cevabına anında ulaşabilirsiniz.

- Sağlık sonuçlarınızın iyileştirilmesi: Diyetisyeniniz ile istediğiniz sıklıkta görüşerek yaşam tarzı alışkanlıklarınızı olumlu yönde değiştirebilirsiniz, hastalık risklerinizi azaltabilirsiniz, sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

- Yüz yüze görüşmeden farksızdır: Sağlık öykünüz, kan tahlili sonuçlarınız ve beslenme alışkanlıklarınızı öğrendikten sonra programınız hazırlanır. Bu nedenle yüz yüze görüşmeden bir farkı olmaz. Ayrıca kontroller de online olarak yapıldığı için randevuya gelememe durumunuzu da ortadan kaldırır.

- Uzman rehberliği: Beslenme programınız gerçekçi hedefler belirlenerek, uygulayabileceğiniz şekilde size özel olarak diyetisyeniniz tarafından oluşturulur. Online diyette beslenme programının yanı sıra diyetisyeniniz size bilim temelli olarak yol gösterir ve kafa karışıklıklarınızı giderir.


Online diyet nasıl işler?
 Online diyet hizmeti aldığınızda öncelikle sistemdeki bilgi formunu doldurmanızı istiyorum.
 Son 3 –6 ayda yapılmış kan tahlillerinizi ve hastalıklarınızı bana iletiyorsunuz.
 Sonrasında sizinle ilk görüşmeyi telefonda yapıyoruz.
 Bilgi formu ve kan tahlillerinizi inceledikten sonra size özel hazırladığım beslenme programınızı Whatsapp’la iletiyorum. Böylece zayıflama süreciniz başlamış olacak.
 Sonraki olduğunda benimle gün içerisinde Whatsapp üzerinden iletişime geçebileceksiniz.haftalarda kilo kontrolü ve diyet değişimlerinizi yapıp, kilo vermenizi hızlandıran programlar yollayacağım.
 Ayrıca herhangi bir sorunuz olduğunda benimle gün içerisinde Whatsapp üzerinden iletişime geçebileceksiniz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Meltem YAMAN Fotoğraf
Dyt.Meltem YAMAN
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Diyetisyen
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dyt.Meltem YAMAN'ın Makaleleri
► Diyet Nedir? Dyt.Nurten ÇETİN
► Frutaryen Diyet Nedir Dyt.Neslihan AKTEPE
► Ketojenik Diyet Nedir? Dyt.Pınar ERMİŞ
► Diyet Yemek Nedir? Dyt.Nursel EROĞLU
► Diyet Açılımı : Size Özel Diyet Dyt.Berrin YİĞİT
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,762 uzman makalesi arasında 'Online Diyet Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 49 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Neden Şişmanlıyoruz? Ağustos 2022
► Düşük İyotlu Diyet ÇOK OKUNUYOR Ocak 2022
► Flexitarian Diyeti Temmuz 2020
► Duygusal Açlık Temmuz 2020
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:49
Top