2007'den Bugüne 90,700 Tavsiye, 27,887 Uzman ve 19,779 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Havacılıkta Karar Verme Becerisi
YAZI #5880 © Yazan Uzm.Psk.Nalan EYİN | Yayın Ağustos 2019
Karar Verme Süreçlerimiz işlerken tamamen rasyonel ve mantık temelli hareket etmemiz olağan değildir. Duygularımız ve inançlarımız kadar beklentilerimiz de kendi rollerini üstlenirler. Kritik konularda ve telafisi mümkün olmayacak durumlarda karar vermeden önce, bu arka plan tesirlerinin ne derece etkisi olduğunu gözden geçirmemiz gerekir.

Dale Carnegie'nin dediği gibi "İnançlarımız oluşurken son derece dikkatsiz davranırız, ama biri bizi bu inançlarımızdan ayırmaya kalkıştığında şiddetli bir tutku ile karşı koyarız. Aslında bizim için inançlarımız fazla önemli değildir, önemli olan şey özgüvenimizin tehdit edilmesidir."

Bir fikre sıkı sıkıya tutunduğumuz zaman, karar vermemizi nasıl etkiliyor değerlendirmemiz gereklidir. Herhangi bir karar alma aşamasında, bu kararı almanızda veya bir eyleme geçmede, bunun gerekçesini rasyonel olarak belirleyip belirleyemediğinizi, "Çünkü öyle uygun, çünkü öyle istiyorum, çünkü eskiden beri böyle yapıyorum, çünkü hoşuma gidiyor, çünkü hoşlanmıyorum" setlerine takılıp takılmadığınızı kontrol ediniz.

Emniyetli Uçuşlar dilerim.
Uzman Psikolog Nalan Eyin
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Nalan EYİN Fotoğraf
Uzm.Psk.Nalan EYİN
Kocaeli (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Nalan EYİN'in Makaleleri
► Karar Verme Becerisi 2 Psk.Dnş.Ertuğrul AKBAŞ
► Karar Verme Becerisi Psk.Dnş.Ertuğrul AKBAŞ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,779 uzman makalesi arasında 'Havacılıkta Karar Verme Becerisi' başlığıyla benzeşen toplam 32 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Liderlik Becerileri Haziran 2019
► Eyvah Çocuğum Porno İzledi! ÇOK OKUNUYOR Kasım 2011
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:36
Top