2007'den Bugüne 83,951 Tavsiye, 26,338 Uzman ve 18,773 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Jako Papağanlar African Grey Papağan Sağlık Güçlendirme Metotları!!!
YAZI #5919 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Ağustos 2019
Red Factor African Grey”Jako papağan En fazla tercih edilmesinin nedeni https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ ise oldukça zeki olması ve konuşma yeteneğinin fazla olmasıdır.papağanların bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemli besinler
kekik ,polen,aleovera,zerdeçal,ekinezya,yumurta kabuğu,arı poleni..
Keten tohumu da yağlı bir gıdadır ama bu tohumun yağı kuşun vücudu tarafından kolayca sindirildiği için ona hasar vermez. Ancak kuşlar ay çekirdeği ve fıstık yağını çok zor sindirir. Dolayısıyla lipoma kistleri daha çok ay çekirdeği ve fıstıkla beslenen kuşlarda ortaya çıkar.
Kötü beslenen muhabbet kuşlarında dahi bu erken yaşlanma belirtileri gözlemlenebilir.
Genç kuşların yada orta yaşlı kuşların yavaş tüy çıkarması, bazı bölgelerde tüy çıkaramaması, çıkan tüylerin mat yada kalitesiz çıkması erken yaşlanma belirtileridir. Ve erken yaşlanmanın tek sebebi “yetersiz beslenme” bilhassa “ay çekirdeğiyle beslenme”dir!
#muhabbetkuşu #muhabbetkusu #kuş #cicikuş #budgie #budgies #budgerigar #budgerigars #budgielove #budgielover #babybird #birdlover #lovebird #birdstagram #instabird #lutino #parakeets #PlanetWildAnimals #birdlover #petbird #sultanpapağanı #animal #veterinerhekim #papağan #papagan #bird #birds #instaparrot #parrot #parrots #parrotlover #instaparrot #parrotsofinstagram #bird #birds #birdsofprey #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,773 uzman makalesi arasında 'Jako Papağanlar African Grey Papağan Sağlık Güçlendirme Metotları!!!' başlığıyla benzeşen toplam 99 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


15:46
Top