2007'den Bugüne 84,591 Tavsiye, 26,450 Uzman ve 18,837 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Guinea Pig Otun Önemi ?
YAZI #6115 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Kasım 2019
Kuru ot ginepiglerin lif tüketimi açısından oldukça önemlidir. Lifler, sindirim sistemlerinin dengelenmesinde büyük rol oynar. Diğer yandan dişlerinin törpülenmesi açısından da kuru ot gereklidir. Kuru otları kafeslerinde devamlı olarak bulundurmanız gerekir. Saman çeşitleri arasından en iyisi yonca samanıdır. Yüksek miktarda kalsiyum içerir. Ginepigler yonca samanı yemeyi çok severler. Her yaştaki guina pig için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diğer yandan bahar aylarında artan çimleri toplayıp kurutarak ginepiglerinize yedirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken; çimleri topladığınız alanın ilaçlanmamış olmasıdır. Özellikle belediye alanlarının çimlerde kullandığı ilaçlar ginepigleriniz için ölümcül olabilir. Çayır çimeni daha iyi olacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı Vet.Hek.Işıl KARATAN
► Hayvanlarda Aşılamanın Önemi Vet.Hek.Somer ÖZÖNER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,837 uzman makalesi arasında 'Guinea Pig Otun Önemi ?' başlığıyla benzeşen toplam 96 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


16:46
Top