2007'den Bugüne 83,942 Tavsiye, 26,337 Uzman ve 18,770 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Guinea Pig Sebze Meyve Çeşitleri ?
YAZI #6117 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Kasım 2019
Taze Sebze, Meyveler Ve Önemi

Guinea pig beslenmesi konusunda sağlıklı bir denge oluşturmak için taze sebze ve meyveler de önemlidir. Sağlıklı beslenmenin başlıca etmenlerinden biri bol çeşitliliktir. Bol çeşitliliği de taze sebze ve meyveler ile sağlayabiliriz. Ginepiginiz taze sebze ve meyveleri, saman ve kuru mamaya oranla çok daha iştahlı yiyecektir. Onları taze sebze ve meyvelerle mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda alması gereken bir çok vitamin ve minerali doğal bir şekilde ona vermiş olursunuz.

Günde 1 avuç ya da 1 fincan kadar taze sebze verebilirsiniz. Guinea pig en sevdiği yiyecekler arasında biber, dereotu, maydonoz, domates, havuç, salatalık sayılabilir. Taze sebze ve meyveleri kafeslerinde bir günden fazla tutmayınız bir günün ardından temizleyiniz. Solmuş ve çürümüş sebzeleri yemeyeceklerdir ve bunlar kafeslerini daha kirli bir hale sokacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı Vet.Hek.Işıl KARATAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,770 uzman makalesi arasında 'Guinea Pig Sebze Meyve Çeşitleri ?' başlığıyla benzeşen toplam 53 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


20:04
Top