2007'den Bugüne 84,591 Tavsiye, 26,450 Uzman ve 18,838 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Guinea Pig Ömrü Nekadardır?
YAZI #6120 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Kasım 2019
Bir guinea pig ortalama olarak 8-10 yıl yaşayabilir. İyi bir bakım ile bu süre 12-13 yıla kadar çıkabilir. İnternette en yaşlı guinea pig hakkında araştırma yaptığınız da 15 ya da 16 yaşlarında guinea pigler olduğunu görürsünüz. Bunlar ne kadar doğrudur ya da ne kadar kesindir bilinmez ama iyi bir bakım, onların ömrünü muhakkak uzatacaktır. Diğer yandan doğal sebepler dışında ölümler elbette gerçekleşebilir. Bahsettiğimiz konu doğal süreçler ve ortalamalar üzerinedir. İyi bir bakımın aksine kötü bir bakım da onların ömürlerinden ömür çalar. Bu yazımızda ginepig sahiplerinin yaygın olarak yaptığı hatalardan söz edeceğiz ve bu hataların guinea pig ömrü üzerindeki etkilerinden. Umarım siz bu yanlışların içerisinde değilsinizdir. Eğer bu yanlışları yapıyorsanız bir an önce onları terketmeniz ginepiginizin yararına olacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı Vet.Hek.Işıl KARATAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,838 uzman makalesi arasında 'Guinea Pig Ömrü Nekadardır?' başlığıyla benzeşen toplam 11 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


18:00
Top