2007'den Bugüne 90,300 Tavsiye, 27,791 Uzman ve 19,731 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Erteleme Hastalığı Üzerine
YAZI #6647 © Yazan Uzm.Psk.Elif TERZİKÖY | Yayın Ağustos 2020
Erteleme hastalığından şikayet eden çok fazla insan görüyorum. Bu bir hastalık değil aslında yaşamsal bir sorun ve bu sorunun kesin bir tedavisi yok. Size vereceğim önerilerle bu sorunla daha iyi başa çıkabilirsiniz.
💫Eğer yapacağınız iş büyükse onu erteler durursunuz. Kendinize küçük hedefler koyarsanız erteleme ihtimaliniz azalır.
💫Mola zamanlarında tv ya da telefonla vakit geçirirseniz gerçek bir dinlenme alamazsınız ve erteleme ihtimaliniz artar.
💫Mükemmelliyetçi insanlar işe başlamadan önce çok gerilir. Kusursuz iş yapma zorunluluğu ertelemeyi arttırır.
💫Genel olarak verimli bir gün geçirmeye çalışın ve gününüzü programlayın.
💫"Yapmalıyım, yapmak zorundayım" gibi cümleler yerine "yapmak istiyorum" diyin. Zorunda olduğumuz bir şeyi ertelememiz normal.
💫Şimdinin gücüne inanın. Şimdinin gücünü gününüzün her anına yerleştirmeye çalışın.
💫Günlerinizi daha aktif geçirmeye ve her şeyi zamanında yapmaya dair kendinize söz verin ve bu sözü her sabah tekrarlayın🙏
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Elif TERZİKÖY'ün Makaleleri
► Vajinismus (Bir Erteleme ve Kaçınma Hastalığı) Psk.Yaşam YANARDAĞ ÇELİK
► Kararsızlık ve Erteleme Psk.Saadet EMİŞÇİ
► Erteleme Davranışı - Öfke Duygusu Psk.Nilüfer ŞİŞMAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,731 uzman makalesi arasında 'Erteleme Hastalığı Üzerine' başlığıyla benzeşen toplam 23 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Affetmek Özgürleştirir Haziran 2020
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


07:44
Top