2007'den Bugüne 89,475 Tavsiye, 27,604 Uzman ve 19,642 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psikoterapi Kişiye Neler Katar
YAZI #6651 © Yazan Uzm.Psk.Elif TERZİKÖY | Yayın Ağustos 2020
Psikoterapi başarıyla tamamlandığında; danışanın semptomları ortadan kalkar, üretkenleşir, kendiyle ve hayatla barışır. Pek bahsedilmeyen gerçek ise şudur; danışan terapiden geçtiğinde çevresindeki insanlar onun değişmeye başladığını söyler. Bu değişimden danışanın çevresindeki herkes memnun olmayabilir. Sistemin içindeki bir eleman değiştiğinde diğer elemanların da bu değişime ayak uydurması ya da sistemden çıkması gerekir. Danışanın bağımlılık/kontrol/güç/istismar odaklı ilişki kurduğu ilişkiler dönüşmeye ya da sonlanmaya başlar. Ayrıca danışanın yaratıcılığı ve üretkenliği üzerindeki süperego baskısı kalktıkça kariyer hayatında da olumlu yönde iyileşmeler veya gerçekten ne istediğini fark etmesi sonucunda rota değişimleri görülebilir. Bu değişimler ani gelen dürtüsel ataklarla değil genellikle uzun zamandır planlanan adımlarla ya da koşulların olgunlaşmasıyla gerçekleşir.
.
Başarılı bir psikoterapiden geçtiğinizde önce siz değişirsiniz sonra da tüm hayatınız değişir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Elif TERZİKÖY'ün Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,642 uzman makalesi arasında 'Psikoterapi Kişiye Neler Katar' başlığıyla benzeşen toplam 27 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Affetmek Özgürleştirir Haziran 2020
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:16
Top