2007'den Bugüne 88,387 Tavsiye, 27,365 Uzman ve 19,483 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Köpeğime Günlük Ne Kadar Mama Vermeliyim ?
YAZI #7056 © Yazan Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN | Yayın Ağustos 2021
KÖPEĞİME GÜNLÜK NE KADAR MAMA VERMELİYİM

Merhabalar, Köpeğime günlük ne kadar mama vermeliyim ? Köpeğim sürekli aç ve sürekli mama vermem doğru mu ? Kaç sefer mama vermem lazım gibi sorulara cevap olarak ,

1-) Köpeğinize günde kilo ile değil gramla mama vermelisiniz öncelikle burada çoğu kişi hata yapıyor ve biraz fazla yese sorun olmaz diyip fazladan mama kabini dolduruyorlar. Bu tarz beslenme hayali ve yanlış bir beslenmedir. Günlük alacağı miktara göre vermeyi ihmal etmeyin. Köpeğinize gram olarak Örneğin 200 Gr. 600 Gr gibi. ayarlamalısınız.

2-) Bu oranı köpeğin ırkına, kilosuna, enerji durumuna, yaptığı işe göre değişebilir.( iş köpeğimi, spor köpeğimi, çoban köpeğimi v.s. gibi) Ayrıca cinsine ve ortamına göre de değişir.

3-)Genellikle ideal oran:

KÖPEĞİN KİLOSU x 2 dir.
Örnegin,

🔹10 kg.lık köpek günde 10x%2= 200 gram

🔹20 kg.lık köpek günde 20x%2= 400 gram gibi.

4-) Yavru köpeklerin haricinde de bu miktarlar günde iki öğün ( sabah ve akşam) olarak verilmelidir.

Not: Akşam gece değildir unutmayın.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,483 uzman makalesi arasında 'Köpeğime Günlük Ne Kadar Mama Vermeliyim ?' başlığıyla benzeşen toplam 81 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:25
Top