2007'den Bugüne 88,387 Tavsiye, 27,365 Uzman ve 19,483 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kedi ve Köpek Tüyleri Zararlı mı?
YAZI #7212 © Yazan Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN | Yayın Ekim 2021
🔸Kedi köpek tüyleri zararlıdır. Ama hangi durumlarda zararlıdır onu size belirtmek isterim . Kediniz yada köpeğiniz sürekli dışarda ve dışardaki kedi ve köpek dostları ile iletişim içinde ise , kedi ve köpeğinizin iç ve dış parazit aşıları ( üç ayda bir ) yapılmıyorsa , kedi ve köpek dostlarimiz barf yani çiğ mama ile besleniyor ve bu dostlarımızın aşıları yapilmiyorsa bu kedi ve köpek dostlarımızın tüylerinde parazitlerin çoğalması ve bunları bize bulaştırmasi büyük olasılık olduğundan bizler için tehlikeli ve çocuklarımız için ölümcül olabilmektedir.

🔸Parazit aşısı olmayan ve çiğ mama ile beslenen kedi ve köpek dostlarımızda parazitler üremekte ve 15 gün kadar süre içinde bu parazitler çoğalarak dışkı ile atılımı gerçekleşir , dışkı ile atılımı yapılırken tüylerine bulaşan parazitler bizler için tehlike taşımaktadır. Bu tüyler akciğerlerimizde kistler ve birçok sorunlara neden olabilmektedir.
Kedinizi ve köpeğinizi ne ile besliyorsaniz besleyin ama lütfen iç ve dış parazit aşılarını yaptırmayı ve temizliğini ihmal etmeyin.

🔸 Kedi ve köpek dostlarınızı dışarıya sık sık gezdirmek için dolaştırdığınızda sokak hayvanları ile temasını en aza indirmeye çalışın çünkü onlardan gelebilecek hastalık ve parazitler olabileceğinden kediniz ve köpeğiniz ile sizin için sorunlara neden olabilecektir.

🔸 Kedi ve köpeğinizi gezdirdikten sonra eve almadan önce lütfen ayaklarını yıkayıp temizlemeyi ihmal etmeyin çünkü toprak ile temas eden dışkılarında toksoplazma parazitleri bulunmakta ve bunları ayak yoluyla taşımasını yapabilmekteyiz bu olayın önüne geçmek için kedi ve köpeğinizi gezdirdikten sonra eve almadan önce ayakların temizliğini lütfen yapalım . Sağlıklı günler dilerim .
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN'ın Makaleleri
► Kedi - Köpek Kılı Vet.Hek.Bora BİLGİN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,483 uzman makalesi arasında 'Kedi ve Köpek Tüyleri Zararlı mı?' başlığıyla benzeşen toplam 28 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


05:27
Top