2007'den Bugüne 89,825 Tavsiye, 27,674 Uzman ve 19,687 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ebeveyn Tutumu
YAZI #7228 © Yazan Psk.Rümeysa ŞEN | Yayın Ekim 2021
Erken çocukluk dönemi çocuğun gelişimi ve karakterinin oluşumu açısından oldukça önemli bir dönemdir. Bu dönemde çocuk çevreden çok etkilenir ve en önemli çevre ebeveynlerdir. Peki ebeveynler nasıl bir yaklaşım sergilerse doğru olur?
-Ebeveynler çocuğa en başta sevgiyi vermelidir. Çocuk sevildiğini, değer gördüğünü hissetmelidir. Böylelikle çocuk ebeveynlerine güvenle bağlanır ve onların dediklerine önem verir.
-Sevgiyle beraberinde gelen saygı da önem taşır. Çocuğun özgüveni oluşabilmesi adına verebileceği kararları ona bırakmalı veya ebeveyn için olabilecek iki seçeneği çocuğa sunup birini seç diyerek ona saygı duyulmalıdır. Kurallar sebepleriyle birlikte çocuğa açıklayıcı bir dille anlatılmalıdır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Rümeysa ŞEN Fotoğraf
Psk.Rümeysa ŞEN
Konya (Online hizmet de veriyor)
Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi2 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Rümeysa ŞEN'in Makaleleri
► Anne Baba Tutumu ve Çocuk Psk.Elif ATABAY
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,687 uzman makalesi arasında 'Ebeveyn Tutumu' başlığıyla benzeşen toplam 12 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


05:00
Top