2007'den Bugüne 90,961 Tavsiye, 27,962 Uzman ve 19,826 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Çalışan Anneler ve Çocukları
YAZI #736 © Yazan Uzm.Psk.Nalan EYİN | Yayın Mart 2010
Çalışan anne olmanın en büyük zorluğu, çocuklara ayrılan pek çok değerli zamanın artık ayrılamayışıdır. Doğumdan sonra 3 ila 6 ay içinde işe geri dönmek, bebekliğin başından itibaren, bebeğin yanıbaşında geçmesi gerken sürelerin azlığı, her halükarda bebeğin ve çocuğun bakımını üstlenen ikincil bir kişinin varlığı peşinde pek çok soru işaretini de getirmektedir. Bebeğin beslenme düzeninden, uyku düzenine ve disiplinle ilgili ilk çapalamalara kadar pek çok basamakta anne ve bebeğe bakan diğer kişinin farklı tutumlar sergilemesi bir nevi tehdit unsurudur.

Bu aşamada, anne ve bebeğe bakan kişinin işbirliği içinde fikir birliğine varmaları, ortak tutumlara sahip olması çocuk yararınadır.

Çocuğun büyümesi hızla devam ederken, okul seçimi, dersler, çalışma takvimi ve arkadaşlar konusu da çalışan anneyi bekleyen diğer konulardır.

Çalışan anneler, aynı zamanda suçluluk duygusu en yüksek olan annelerdir. Sürekli olarak çocuğuna yetmeme, çocuğunun ihtiyaç duyduğu zamanlarda yanında olamamanın vicdan azabını çekebilirler. Eğer siz de bu duygulardan yakınıyorsanız; başvurmak için lütfen randevu alınız.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Nalan EYİN Fotoğraf
Uzm.Psk.Nalan EYİN
Kocaeli (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Nalan EYİN'in Makaleleri
► Çalışan Anneler ve Çocukları Psk.Azade ALTINTAŞ DURMUŞ
► Öfkeli Anneler ve Çocukları Psk.Yasemin TÜZEMEN
► Çalışan Anne ve Çocukları... Psk.Merve MULCAR
► Çalışan Annelerimiz ve Çocukları Psk.Gözde EMİK AKSOY
► Çalışan Aileler ve Çocukları Psk.Mustafa ÖZAY
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,826 uzman makalesi arasında 'Çalışan Anneler ve Çocukları' başlığıyla benzeşen toplam 24 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Liderlik Becerileri Haziran 2019
► Eyvah Çocuğum Porno İzledi! ÇOK OKUNUYOR Kasım 2011
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


04:55
Top