2007'den Bugüne 90,341 Tavsiye, 27,807 Uzman ve 19,737 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Düşünceyi Yürütmek: Yürürken Düşünmek!
YAZI #7489 © Yazan Uzm.Psk.İlkay DİNGEÇ | Yayın Ağustos 2022
🌪️Düşünceli bir halinizi hayal edin. Veyahut zor bir karar verme aşamasında olduğunuzu... "Ben biraz hava almaya cikiyorum." deyip yürüyüş e çıktığınız olmuş muydu?

🌀Eğer olduysa peritatik ekolün kurucusu Aristoteles ile aynı stili kullanmışsınızdır.

🌊Aristoteles derslerini yürüyerek anlatırdı. Kendisi gibi pek çok düşünür de yürüyüş esnasında düşünce seanslarını gerçekleştirirlerdi.

❄️Günümüze dönecek olursak Mark Zuckerberg de yürüyüş toplantıları düzenlemektedir. Steve Jobs da bu methodu kullanmıştır.

🧠Bedenimizin hareketi beynimizin hareketi demektir. Beynin yürüyüş esnasında dengeyi sağlamak, engelleri fark etmek için pekala surekli dikkate ihtiyacı vardır. Beynin aktif bir şekilde çalışması, özellikle yaratıcı düşünmeyi tetikliyor.

Peki siz nasıl düşünürsünüz❓

Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
İlkay DİNGEÇ Fotoğraf
Uzm.Psk.İlkay DİNGEÇ
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Uzman Klinik Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.İlkay DİNGEÇ'in Yazıları
► Olumlu Düşünmek Psk.Dnş.Metin KILIÇ
► Pozitif Düşünmek Üzerine... Psk.Mehtap HİSAR
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,737 uzman makalesi arasında 'Düşünceyi Yürütmek: Yürürken Düşünmek!' başlığıyla benzeşen toplam 8 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
◊ İçimizdeki Sarmaşıklar Ağustos 2022
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:23
Top