2007'den Bugüne 83,877 Tavsiye, 26,322 Uzman ve 18,762 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Zamanda Yürümek
YAZI #826 © Yazan Psk.İlknur PEDER | Yayın Temmuz 2010
Zamanda Yürümek

Zaman, an an adım adım ilerleyen bir kavram . Hayatımız zamanla iç içe. Zamanı durdurmak yada geri almak yada zamandan bağımsız olmak bizler için imkansız. Zaman damla damla akıp gittikçe hayatta ellerimizden akıp gidiyor.
Peki vazgeçilmezimiz ve en değerli sermayemiz olan zamanın hakkını verebiliyor muyuz?
Bu konuda pek çoğumuzun ( bu satırların yazarı da dahil.) olumlu bir cevap verebileceğini sanmıyorum. Zamanı değerlendirmek konusunda pek de yetenekli olduğumuzu söyleyemeyiz.
Oysa hayatta ulaşmak istediğimiz her ne varsa zamanın kucağında sunulur bize..Zaman götürür adım adım bizleri istediğimiz ya da istemediğimiz noktalara.
Gün içerisinde bunun pek farkına varmayız. Öylesine erirken dakikalar saatler eriyip gidenin hayatımız,hayallerimiz olduğunu fark edemiyoruz. İstediğimiz şey her ne olursa kariyer, para, başarı, ilahi rıza, sevilmek-sevmek, vs.vs.. her şey zamanın kucağındadır..
Zaman ve çaba sanırım ikiz kardeş olabilirse yaşamımızda pek çok şey çok daha ulaşılabilir elde edilebilir olacak. Zamanı tutamıyoruz. Geri alamıyoruz. O halde her anını altından elmastan değerli bilmek gerek. Hangimiz elindeki altını elması sokağa atar? Altın ve elmas kaybedilse de tekrar elde edilebilir oysa.
İçinde bulunduğumuz koşulda elden ne geliyorsa neyi yapabiliyorsak onu yaparak umutla gayretle yaşamak gerek zamanı.. İllaki beklediğimiz şeyi zamanın bize sunacağı sunması gerektiği beklentisine girmeden adım adım yaşamak. Ben elimden geleni üstüme düşeni yaptım zaman bana neyi sunarsa payıma düşene razıyım diyebilme yüce gönüllülüğünde olarak yaşamak zamanı. Sanırım esas hayattaki başarı bu.
Kitap okunacaksa kitap okuyarak,birileriyle iletişim kurulacaksa iletişim kurarak, dua edilecekse dua ederek, çalışıp çaba gösterilecekse çaba göstererek, yapılması gereken ve yapılabilecek her ne varsa yaparak sonunda da tevekkülle, selim bir ruh haliyle zamanın bize sunacaklarını olgunlukla karşılayabilmek.
Zamandaki yürüyüşümüzü bu kıvama getirebilince ancak huzuru,mutluluğu elde edebilen başarmış insanlardan olabileceğiz.
çatışmadan boğuşmadan ama ona teslim de olmadan zamanla işbirliği yapabilmeyi diliyorum her birimize..

Psk.İlknur Peder
KÖPRÜ
Kişisel Gelişim
5353742801
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.İlknur PEDER'in Makale ve Yazıları
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,762 uzman makalesi arasında 'Zamanda Yürümek' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
► Öteki Ağustos 2012
► Erotik Boğulma Ağustos 2012
► Özürlü mü Defolu Mu Ağustos 2012
► Kabullenmek Ağustos 2012
◊ Bir Tutam Özen Ağustos 2012
◊ Keyifli ve Sağlıklı Ağustos 2012
◊ Sevgiye Evett Ağustos 2012
◊ Eyvah! Çocuğum Küfür Ediyor ÇOK OKUNUYOR Temmuz 2010
◊ Kendimize Çelme Takmak Temmuz 2010
◊ Sınav Kaygısı Temmuz 2010
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


15:45
Top