2007'den Bugüne 83,890 Tavsiye, 26,327 Uzman ve 18,765 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yaz Eğlencesi Karne Hediyesi Bisiklet-Zaman Gazetesi Röportaj
YAZI #829 © Yazan Dr.Psk.Sevil YAVUZ | Yayın Temmuz 2010
Yaz eğlencesi karne hediyesi bisiklet

Okullar geçtiğimiz hafta bitti. Çocuklar çoktan karne hediyelerini belirleyip anne ve babalarına listelerini verdi. Velilere yardımcı olmak için birkaç yer dolaştık. Tahtakale, Haşim İşcan Geçidi ve mağazaları gezerek onlara neler alınabilir diye araştırdık.En revaçta hediye yine bisiklet. Bisiklet, çocukların vazgeçemediği oyuncakların başında geliyor. Özellikle yaz aylarında hem ulaşım hem de eğlence için kullanılan iki tekerlekli araçları, çocukların yanı sıra veliler de tercih ediyor. Bu yüzden veliler de çocuklarına hediye alırken bisiklete öncelik veriyor. Geçmişte bisiklete rakip olan oyuncakların başında kaykay ve patenler geliyordu. Özellikle 90'lı yıllarda o dönemki dizi ve filmlerin de etkisiyle moda olan bu oyuncaklar şimdilerde yerini scooter'a bırakmış durumda. Kaykay ve patene göre kullanılması daha kolay olan scooterlar bisiklete göre daha yavaş olduğu için küçük çocuğu olan ebeveynler özellikle bu oyuncağı tercih ediyor. Böylece hem çocuklarını sevindiriyor hem de onların güvenliğinden emin olmuş oluyor.

Bisiklet sayesinde çocuklar erişkinlerin kontrolünden çıkıp kendi başlarına hareket edebiliyor. Bunun çocuklara çekici geldiğini anlatan PEDAGOG SEVİL Yavuz, özellikle erkeklerin güç ve özgürlük hissi nedeniyle bisikleti tercih ettiğini belirtiyor. Bisikletin çocuklar için otomobile sahip olmadan önceki adım olarak da algılandığını söyleyen Gümüş, ayrıca çevrenin etkisi ve diğer oyuncaklara göre pahalı olmasının da bisikleti çekici kıldığını dile getiriyor. Gümüş, kaykay, paten ve scooter gibi oyuncakların çocuklar tarafından sevilme sebebini ise hareket ediyor olmalarına bağlıyor.

Çin malı bisikletler 160 TL
İstanbul'da bisiklet alınabilecek yerlerin başında Tahtakale ve Haşim İşcan Geçidi geliyor. Bisiklet alacak ailelere tavsiyemiz, karar vermeden önce kesinlikle fiyat araştırması yapmaları. Çünkü bu çarşılarda birçok bisiklet markası ve bir o kadar da fiyat farkı var. Yapıldığı malzemeye, büyüklüğüne ve vitesli olup olmamasına göre fiyatlar değişiyor. Örneğin Çin malı 21 vitesli bisikletin fiyatı 160 lira iken, kalitesine göre aynı tür bir bisikletin fiyatı 600
liraya kadar çıkabiliyor.http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=996973&title=yaz-eglencesi-karne-hediyesi-bisiklet
20 haziran
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Sevil YAVUZ Fotoğraf
Dr.Psk.Sevil YAVUZ
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Doktor Pedagog - Klinik Psikolog
Pedagog, Klinik Psikolog, Oyun Terapisti, Akademisyen, Yazar, Emdr Terapisti
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi175 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Psk.Sevil YAVUZ'un Makaleleri
► Evrenin Hediyesi : Hayat! Psk.Serap DUYGULU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,765 uzman makalesi arasında 'Yaz Eğlencesi Karne Hediyesi Bisiklet-Zaman Gazetesi Röportaj' başlığıyla benzeşen toplam 28 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


15:08
Top