2007'den Bugüne 82,337 Tavsiye, 26,076 Uzman ve 18,278 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


‘kadın Erkek Aşkı Farklı mı Yaşar?
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
VİDEO #5338 | © Ekleyen Uzm.Psk.Dnş.Merve Zeynep ŞİMŞEK | Yayın Aralık 2018
.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Kadın ve erkek arasındaki beyin yapılarının farklılığından dolayı düşünce yapıları farklı olduğj için aşka bakış açılarıda farklılık göstermektedir. Kadınlarda beynin sağ yarımküresi, erkeklerde sol yarım küresi baskındır. Sağ yarımküre; duyguların merkezidir ve kadına içselleşme özelliği verir, gelecek odaklıdır. Kadınlar için ne yaptığın değil, onu nasıl yaptığın önemlidir. Sol yarımküre; içe dönme eğilimi gösterir bu da erkeği olayları sessiz bir şekilde düşünerek değerlendirme eğilimine yöneltir. Sol lop geçmiş yönelimlidir. Bu durum da erkeklerin geçmişte yaşadığı olumsuz deneyimlerden ders çıkararak hemen eyleme geçmesini engeller ve kadınları zamana yayıp sevme eğilimi göstermelerine neden olur. Kadın erkek arasındaki biyolojik yapıyı bilmek kadın ve erkek bakış açılarını anlamada bizlere kolaylık sağlayacaktır.
Yayınlayan Uzman
Merve Zeynep ŞİMŞEK Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Merve Zeynep ŞİMŞEK
İstanbul
Uzman Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı

.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Dnş.Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Makaleleri
► Erkek Neden Sertleşme Sorunu Yaşar? Psk.Ahmet Sevran POLAT
► Genç Erkek Olgun Kadın İlişkisi ÇOK OKUNUYORUzm.Psk.Esra BAYRAKTAR SÜNGÜ
► Evlilikte Kadın Erkek Farklılıkları Dr.Psk.Fatih SÖNMEZ
► İlişkilerde Kadın-Erkek Yakınmaları Uzm.Psk.Erkan EZERÇE
► Eş Seçimi: Kadın ---- Erkek Uzm.Psk.Mehmet DUMAN
► Kadın Erkek İlişkisi Uzm.Psk.Burçin DEMİRKAN
► Kadın Erkek İlişkileri Psk.Namık ACAR
► Kadın ve Erkek İlişkileri Uzm.Psk.Bilge ÇAPOĞLU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,278 uzman makalesi arasında '‘kadın Erkek Aşkı Farklı mı Yaşar?' başlığıyla benzeşen toplam 34 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.

Uzm.Psk.Dnş.Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Diğer Videoları :
Video İsim/Açıklama İşlem
Çocuk İstismarı

Çocuklarımıza iyi ve kötü dokunuş hakkında bilgi vermeyi lütfen ihmal etmeyelim. Onlarla bu durumu yaşlarına göre anlayabilecekleri şekilde konuşup, onlara bu konuyla ilgili videolar, resimler, animas...
Mutluluk, Yaşam ve Standartlar

“Bazı insanlar çok, çok fakirdir. Öyle fakirlerdir ki tek sahip oldukları yalnızca paralarıdır.” “Sizi mutlu eden yaşam standartlarınız değildir, standart yaşamınız sizi mutlu eder.
Çocukluk Çağı Tepkisel Bağlanma Bozukluğu

Çocukluk Çağı Tepkisel Bağlanma Bozukluğu 5 yaşından önce başlar. Sosyal iletişimde sorunlar ile kendini gösterir. Hayatın ilk yıllarında çocuk ile ona bakım veren kişi arasında sağlıklı duygusal ...

TavsiyeEdiyorum.com içinde yayınlanan tüm video görüntüleri uzman üyelerimizce site kütüphanesine eklenmiştir ve görüntünün orjinali youtube.com sitesi içinde bulunmaktadır. Video tavsiyeediyorum.com içinde barındırılmamasına rağmen, eğer herhangi bir video görüntüsü, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif haklarına aykırılık taşıyor, üyenin mensubu olduğu mesleğin meslek içi etik kuralları ile çelişiyor veya herhangi başka bir suretle yasalara veya kişisel haklara aykırı nitelikte bulunuyorsa, siteden kaldırılabilmesiiçin site yönetimine haber verilmelidir. Orjinal görüntü dosyaları YouTube sitesi içinde yer aldığından youtube.com adresine Türkiye'den erişimin engellendiği durumlarda bu videoların sitemiz içinde görüntülenmesi de mümkün olmayabilir.

06:49
Top