2007'den Bugüne 82,755 Tavsiye, 26,153 Uzman ve 18,357 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Emdr Terapisinin Etkileri Kalıcı mı?
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
VİDEO #5888 | © Ekleyen Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ | Yayın Ocak 2020
EMDR ile işlenen travmalara yönelik duyguların sadece o anlık mı rahatlar yoksa kalıcı şekilde mi değişir? Bu videoda EMDR yönteminin etkilerinin kalıcılığı konusunu işledik.
Yayınlayan Uzman
Cem GÜMÜŞ Fotoğraf
Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ
İstanbul
Uzman Psikolog
Sertifikalı EMDR Uzmanı, Kişisel Gelişim Danışmanı
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ'ün Makaleleri
► Emdr Terapisinin Kullanıldığı Alanlar Uzm.Psk.Ziya ÜNLÜTÜRK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,357 uzman makalesi arasında 'Emdr Terapisinin Etkileri Kalıcı mı?' başlığıyla benzeşen toplam 26 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.

Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ'ün Diğer Videoları :
Video İsim/Açıklama İşlem
YENİDeprem Sonrası Stres Bozukluğu ve Çözümü

Deprem sonrası yaşadığın stres 1 aydan uzun süre yoğun şekilde devam ediyorsa travma sonrası stres bozukluğu denilen bir durum yaşıyor olabilirsin. Bu videoda açık ve gizli travma sonrası stres bozukl...
YENİHer Mutsuzluk Depresyon Mudur?

Mutsuzluk ve depresyon aynı şeylermiş gibi düşünülebiliyor ancak depresyon özel bir durumdur. Bu videoda çukur metaforu üzerinden depresyon ve mutsuzluk arasındaki farklar işlenmiştir.
YENİOlumsuz Kişilik Özelliklerini Dönüştürmenin Püf Noktası Nedir?

Yakındığın kişilik özelliklerin aslında pozitif özelliklerine dönüşebilir. Pozitif psikoterapi yaklaşımındaki pozitif yorumlama yöntemini öğrenebilirsin.
YENİDeprem Sonrası Kendime ve Yakınlarıma Nasıl Psikolojik Destek Verebilirim?

Bu videoda aşağıdaki soruların cevaplarını öğrenebilirsin. ➡️ Deprem sonrası yaşadığım stres normal mi anormal mi nasıl anlarım? ➡️ Kendime nasıl yardım edebilirim? &...
YENİUstalık Gerektiren Kötü Hissetme Sanatı Nedir?

Negatif duygulara yaklaşım şeklin yaşam kaliteni belirler. Bu videoda duygulara daha gerçekçi şekilde bakma ve yaşam kalitesi konusuna değinilmiştir.
YENİPanik Bozukluğun İyileştiğini Nasıl Anlarım?

Panik bozukluk konusunda çözüm arayışında kat ettiğin ilerleme düzeyini nasıl değerlendirebilirsin? Doğru yolda olduğunun işaretleri nelerdir? Bu videoda panik bozukluk konusunda elde ettiğin ilerleme...
YENİEmdr Terapisinin Faydalı Olması İçin Kaç Seans Gerekir?

EMDR özellikle de geçmiş yaşantıların olumsuz etkilerini dönüştürmede diğer yaklaşımlara göre hızlı sonuçlar veren bir terapi yaklaşımıdır. Bunun yanında kompleks ve kronik sorunlarda kapsamlı bir çal...
Depresyonda Davranışsal Aktivasyon Prensibi Nedir?

Depresyonun en önemli, sürdürücü nedenlerinden birisi de düşük aktivite düzeyidir. Bu sorun isteksizlikle iç içedir. Bu videoda isteksizlik ile depresyon arası ilişki işlenip depresyondan çıkmada önem...
Başarısızlığı Kabul Etmede Ne Kadar Başarılısın?

Başarısızlık psikolojisinden arınarak özgüvenini güçlendirmek mümkündür. Bu videoda başarı hissinin kökenleri ve özgüvenle ilişkisi işlenmiştir.
Emdr Yöntemine Hemen İlk Seansta Başlanıyor mu?

EMDR terapisinin ilk seansı nasıl geçer? EMDR yöntemi ilk seansta hemen uygulanıyor mu? Bu sorular ve daha fazlasının cevapları bu videoda işlenmektedir.

TavsiyeEdiyorum.com içinde yayınlanan tüm video görüntüleri uzman üyelerimizce site kütüphanesine eklenmiştir ve görüntünün orjinali youtube.com sitesi içinde bulunmaktadır. Video tavsiyeediyorum.com içinde barındırılmamasına rağmen, eğer herhangi bir video görüntüsü, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif haklarına aykırılık taşıyor, üyenin mensubu olduğu mesleğin meslek içi etik kuralları ile çelişiyor veya herhangi başka bir suretle yasalara veya kişisel haklara aykırı nitelikte bulunuyorsa, siteden kaldırılabilmesiiçin site yönetimine haber verilmelidir. Orjinal görüntü dosyaları YouTube sitesi içinde yer aldığından youtube.com adresine Türkiye'den erişimin engellendiği durumlarda bu videoların sitemiz içinde görüntülenmesi de mümkün olmayabilir.

11:54
Top