2007'den Bugüne 83,156 Tavsiye, 26,212 Uzman ve 18,447 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Tavsiye Yazım Neden Yayınlanmadı?

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Tavsiye Yazınız Niye Yayınlanmamış Olabilir?

Sitemize gönderilen tavsiye yazıları değişik kriterlere göre editörlerimiz tarafından incelenmekte ve site ilke ve kurallarımıza uygun, ziyaretçilerimize yararlı olacağı düşünülen ve güvenilir bulunan yazılar yayınlanmakta, diğer yazılar yayınlanmadan silinmektedir.

Tavsiye kriterlerimizi bu sayfada bulabilirsiniz, eğer bir tavsiye yazısı yazdınız ancak yayınlanmadıysa lütfen öncelikle yazınızın bu sayfadaki kriterlere uygun yazıldığından ve samimi olduğundan emin olunuz, gerekirse kriterlere uygun olarak tekrar yazınız.

Site olarak en önemli hedeflerimizden biri samimi ve dürüst tavsiye yazılarını kabul etmek ve uzmanın tavsiye sayısını arttırmak için yazılan samimi olmayan yazıları elemektir. Bu nedenle yazınızın okuyan editörlerimize güven vermesi, reklam metni şeklinde kaleme alınmaması, yazarın kimlik bilgilerinde şüphe uyandıran noktalar olmaması, yazarın sitemizde diğer yazdığı tavsiye yazılarıyla çelişkiler bulunmaması, bizim için son derece önemlidir. Yazıyı inceleyen editörlerimiz yazıyı samimi görmez ve "şüpheli" bulursa, yazınız bu nedenle de onaylanmamış olabilir.

Bu bazen sizinle ilgili bir durum olmayabilir ve bazı kötü tesadüfler sonucu oluşabilir. Örneğin sizin tavsiye yazdığınız kişi hakkında ofis bilgisayarlarınızdan tesadüfen bir başka iş arkadaşınız da tavsiye yazısı yazdıysa, editörlerimiz bu durumu farkederek yazıyı "mükerrer ve şüpheli" olarak nitelendirmiş ve onaylamamış olabilirler.

Ancak bazen de yazı sizin verdiğiniz bilgiler nedeniyle şüpheli bulunmuş ve reddedilmiş olabilir. Örneğin verdiğiniz TC kimlik numarasını kontrol ettiğimizde tavsiye ettiğiniz uzmanla aynı soyadını taşıdığınızı ancak yazınız içinde akrabalığınızdan bahsetmediğinizi farkedersek, yazınızda bayan olduğunuzu belirttiğiniz halde tc kimlik numarasında isminiz "mehmet"se, yazı içinde yaşınızı 60 olarak belirttiğiniz halde 1996 doğumlu bir kişinin tc kimlik bilgisi kullanılmışsa, daha önce sitemizde yazdığınız bir başka tavsiye yazısı ile bu yazınız arasında çelişki ya da şüphe uyandıran başka bilgiler varsa, yazıyı kendi bilgisayarından yazdığınızı belirttiğiniz halde, yazının uzmanın çalıştığı kurumdan yazıldığını farkedersek, yazınız samimi bir tavsiyeden ziyade bir reklam metni gibi kaleme alınmışsa, bu ve benzeri durumlarda yazı kabul edilmeyecektir.

Tavsiye yazılarının yayına girmemesinin en sık rastlanır nedenlerinden biri tavsiye eden ziyaretçinin eposta adresine gönderilen doğrulama mesajını onaylamamasıdır. Verilen adresin gerçek olduğunun tesbiti için sitemizce her tavsiye yazısı için otomatik bir onay mesajı gönderilmekte ve bu onay mesajında belirtilen doğrulama işlemi yapılmadan yazı editörlerimizin önüne gelmemektedir. Çoğu durumda eposta adresi hatalı yazıldığı için, bazen de kullanılan eposta sunucusu gönderdiğimiz mesajı hatalı olarak JUNK/SPAM vs. olarak değerlendirdiği için bu mesaj elinize geçmemiş olabilir. Sitemizin eposta gönderme işlemi hatasız ve kusursuzdur, bu nedenle mesaj elinize geçmediyse lütfen öncelikle eposta servisinizin SPAM/JUNK bölümünü kontrol ediniz, orada da bulamıyorsanız, farklı bir eposta adresi kullanarak tekrar yazınızı gönderin. (@gmail.com adresleri en sorunsuz çalışan adreslerdir). Eposta adresiniz tarafınızdan onaylanmamışsa, yazınız yayına girmeyecektir.

Yukarıda açıklamalar ışığında yazınızın niye yayınlanamadığından halen emin olamıyorsanız, lütfen bizimle gerçek kimliğinizle temas kurunuz ve bu şekilde yazıyı yayınlamamıza yardımcı olunuz.

Tavsiye Yazınız Yayınlanmadıysa Yayınlanması İçin Ne Yapabilirsiniz?
  • Eposta adresinize gönderilen onay mesajındaki işlemleri doğru olarak yaptığınızdan emin olunuz (onay mesajını posta kutunuzda bulamıyorsanız, SPAM/JUNK bölümüne de bakınız, halen bulamazsanız farklı bir eposta adresi kullanarak yazınızı yazınız)
  • Öncelikle yazınızın tavsiye kriterlerimize uygun yazıldığından emin olunuz, gerekirse, kriterlere uygun olarak tekrar yazınız.
  • Yazınızın TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE ve bozuk Türkçe kullanılarak yazılmadığından emin olunuz, gerekirse düzgün bir Türkçe ile tekrar yazınız.
  • Yazıyı yazarken verdiğiniz TC Kimlik numarasının doğru olduğundan ve yazı içeriği ile çelişen şüphe uyandıran bir kimlik bilgisi olmadığından emin olunuz.
  • Yazıyı yazarken verdiğiniz eposta adresinin hatalı olmadığından emin olunuz.
  • Bir uzman için sadece 1 kez tavsiye yazdığınızdan (ve yazıyı yazdığınız bilgisayar kullanılarak daha önce başka bir tavsiye yazılmadığından) emin olunuz.
  • Yazının samimi bir yazı olduğundan, reklam metni şeklinde yazılmadığından, sitemizde yazdığınız birbaşka yazı ile çelişmediğinden emin olunuz.
  • Tüm bu kontrolleri gerçekleştirdikten sonra, halen yazının neden yayınlanmadığını anlayamadıysanız, size daha fazla yardımcı olabilmemiz (ve gerekirse size birkaç soru sorduktan sonra yazıyı da yayınlayabilmemiz) için bizimle temas kurunuz. Bize yazarken TC kimlik numaranızı doğru şekilde veriniz ve hangi profesyonel için, hangi tarihte, hangi eposta adresini kullanarak tavsiye yazısı yazdığınızı AÇIKÇA belirtmeyi unutmayınız. Ayrıca eğer sorun eposta adresinizden kaynaklanıyorsa, size vereceğimiz cevap da elinize geçmeyeceğinden, lütfen bu durumu da dikkate alınız
17713 okuyucu tarafından okundu.


22:42
Top