2007'den Bugüne 87,633 Tavsiye, 27,131 Uzman ve 19,373 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yeşim EMRİ
Diyetisyen - Ankara

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yeşim EMRİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

13
(Henüz Hiçbir Mesajını Okumadı.)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Yeşim EMRİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yeşim EMRİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Kaliteli ve Sağlıklı Yaşama Hoşgeldiniz...
Yeşim EMRİ'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Kent Kbb Hastanesi
Turgutreis Caddesi No:25 Tandoğan
Ankara
Telefon 1 :
(Hastane)
Telefon 2 :
(cep)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1963 (58 yaşında)
Doğum Yeri : Ankara
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (1985 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yeşim EMRİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Diabette Karbonhidrat Sayım Tedavisi ve Kişiye Özel Diyet Programları uygulanır.

METABOLIC BALANCE (Beslenme ve Tam Metabolizma Düzenleyici Programı) uygulanır.
Metabolic Balance, insan vücudunda dengeyi sağlayan, bir “kişiye özel dengeli beslenme programıdır.” Obezite başta olmak üzere tüm hastalıkların tedavisinde kişinin isteği doğrultusunda uygulanır. Sağlıklı beslenme kurallarını öğretip hayata geçirilmesini sağlayan ve ömürboyu uygulanabilen bir sistemdir. Kalori hesabına dayalı bir diyet değildir. Kilo vermeyi sağlayacak olan gıdalar kan değerleri ve kişisel anamnez verilerine (kullanılan ilaçlar, alerji, hastalıklar) göre belirlenir.

Yeşim EMRİ Özgeçmis CV Dyt.Yeşim EMRİ'nin Özgeçmişi
BESLENME VE DİYET UZMANI
ADI SOYADI : Z.YEŞİM EMRİ ERKUT
DOĞUM TARİHİ : 07-10-1963
DOĞUM YERİ : ANKARA

İŞ ADRESİ : KENT KBB HASTANESİ
Turgut Reis Caddesi No:25 Tandoğan ANKARA
İŞ TELEFONU : 0312 444 44 50
GSM : 0535 577 55 10

EĞİTİM DURUMU:
ANKARA BAHÇELİEVLER DENEME LİSESİ : 1977-1980
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ –
BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ : 1980-1985

İŞ DENEYİMİ :
BAKIRKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ (İSTANBUL)02.1987-07.1987
DR. SAMİ ULUS ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ (ANKARA) :1987-2008
ÖZEL ANKARA ENDOMER PEDİATRİK ENDOKRİNOLOJİ MERKEZİ (ANKARA): 2008-2009
SAĞLIK ve SOSYAL YARDIM VAKFI DİRİMSEL TIP MERKEZİ (Balgat- ANKARA)
: 2009-2010
ÖZEL KIRIKKALE HİLAL HASTANESİ (KIRIKKALE)
: 2010-2012
ÖZEL KIRIKKALE DİYALİZ MERKEZİ (KIRIKKALE)
: 2010- 2012...[Devamı...]

Yeşim EMRİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Bengü
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2015
TavsiyeNo: 82755
Sevgili Yeşim Hanım'ı, birlikte çalıştığımız hastanedeki güler yüzü, çalışkanlığı ve sorunlara pratik yaklaşımı ile tanıdım. Sonrasında iki çocuğumun ergenlik öncesi ve ergenlik dönemlerinde ondan yardım alırken kendim de işin içine dahil oldum. Hep birlikte Yeşim Hanım'dan "sağlıklı beslenme"yi öğrendik. Hem de hiç sıkılmadan, yaptığımızdan zevk alarak. Diyet, daha doğrusu sağlıklı beslenmeyi öğrenmek hiç bir yaşta kolay değil, ama çocuklarda daha zor oluyor. Yeşim Hanım, çocukları çok iyi bildiğinden onlarla muhteşem bir ilişki kurarak, onları yapabilecekleri konusunda yüreklendiriyor ve başarı kaçınılmaz oluyor. Günlük yaşama çok uyan pratik önerileri süreci kolaylaştırıyor. Bu nedenlerle Yeşim Hanım'a hem bir anne, hem bir hekim olarak çok güveniyor ve içtenlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca ona gittiğinizde sadece diyet önerileri almayacağınızı, hayata olumlu bakış açısı geliştirmeyi, istediğinizi elde etmek için sabırla uğraşmayı ve bundan zevk almayı da öğreneceğinizi belirtmek istiyorum.
     Beğenin    
Aliye CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74571
Yeşim Hanımla tanışmam bir tanıdığın ısrarı sayesinde oldu. Yeşim Hanım; hayatımın gidişatını değiştiren ender insanlardan biridir. Kendisiyle tanışmadan önce kortizonlu ilaçlar yüzünden sürekli kilo alıyordum. Kilo aldığım için nefes darlığım artıyor, arttığı için de kortizonlu ilaçlar kullanıyordum. Bu kısır döngü içinde bir çok diyetisyene başvurdum ve bir çok diyet yaptım; ancak verdiğim kiloları fazlasıyla geri alıyordum. Hayatımın bu şekilde devam edeceğini düşündükçe depresyona giriyordum. Bu gün başlayıp, yarın diyeti bitirenlerdendim. Benim için yaşam, yemek yemekten ibaretti. Yeşim Hanım'la yaptığım ilk görüşmemde kurduğu cümleler hayatımı değiştirdi. Yıllardır duymak istediğim kelimeler ağzından dökülüyordu. Adeta benim pin kodumu çözmüştü. Kendime değil de ona inanarak bu işe başladım. Metabolik balans programıyla 17 kilo verdim. 4 ay oldu ve hala diyet yapmaya devam ediyorum. Hem de büyük bir zevk ve mutlulukla. Yeşim Hanım, başka diyetisyenler veya doktorlara hiç benzemiyor. O benim biricik yaşam koçum. Eğer hala azimle devam ediyorsam, onun desteği sayesindedir. Benim yaşadığım zorlukları yaşayanları gördükçe üzülüyorum. Umarım benim gibi olanların hayatları bir noktada Yeşim Emri Hanım'la kesişir.
     8 Beğeni    
Tuğçe A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73281
Merhabalar, Ben Yeşim Hocamın 2 aylık bir hastasıyım ve 90.4 kilo ile O'na başvurdum. 2 kg verdikten sonra depresyon ve panik bozukluk teşhisi kondu ve canım diyet dahil hiç bir şey yapmak istemiyordu. Kontrole, diyete son vereceğimi bir daha gelmek istemediğimi söylemeye gittiğimde, bana resmen kaybettiğim hayat enerjimi geri aşıladı. Diyet yapmadığım sürece geri aldığım kiloları vermem için hemen yeni bir liste verdi. Böylece ben onun Söylediklerine uyarak 2 hafta diyeti bırakmış olmama rağmen 2 ayda 7 kilo vermiş oldum. Daha çok yolumuz var, hedef 21 kg daha vermek ama istedim ki benim gibi depresyonda olanlar, kilo veremeyeceğini düşünenlere bir yardımım olsun. Yeşim Hocam sizi hem fizyolojik hem de mental anlamda sizi yenileyecektir.
     3 Beğeni    
Necip ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69613
Boyum 1.78, kilom 67 idi. Evlendim ve kilomun 75'e çıktığını gördüm. Önemsemedim. Sigara içiyordum ve henüz 33 yaşımı sürdüğüm için kilonun bana yaşattığı engellerle tanışmamıştım. Çocuğum olduğunda hareketlilik sayesinde kilom yine 70'e düştü. Ancak çocuğuma kötü örnek olmamak için sigarayı bıraktım. Yavaş yavaş 80'e sonrasında 85'e çıktım. Bilinçsizce diyete başladım. Bir türlü kilo veremiyordum. Çektiğim açlık kürlerinden sonra kiloyu veriyor ancak bırakıp normal beslenmeye döndüğümde (Normal olan nokta benim doyma noktamdır) aynı kiloları neredeyse 2 ayda yeniden alıyordum. Sonrasında kilom 90, 95'e çıktı. Yaş da ilerleyince kilo 100'ü aştı. Psikolojik bozukluklar başladı çünkü herkes çok kilo aldın dedikçe, "Ölmeye çeyrek kaldı, bu saatten sonra kendimi mi kısıtlayacağım" diyordum. Oysa Kilo olayı gün geçtikçe yaşamımı engellemeye başladı. Eşim, Yeşim Emri hanımı buldu. Yeşim hanım yaşadığım olayın aslında "Metabolik Denge" sorunu olduğunu, beni hiç aç bırakmayarak vücudumdaki yağları eriteceğini, sonraki aşamalarda tüm hastalıklarımdan ve yaşadığım zorluklardan arınacağımı söylediler. Henüz 26. günü yaşıyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Hareketlerim serileşti. 114 kilo olduğum halde 3-4 kilometreyi rahatlıkla yürüyorum. Tek ayağım üzerinde sarsılmadan durabiliyorum. Bu Yeşim hanımın göstermiş olduğu yol sayesinde oldu. Tabii ki şunu unutmamak gerek: Doktor hastasına psikolojik olarak yaklaşmalıdır. İkna edebilmelidir. Dost olduğunu, iyi bir kılavuz olduğunu hissetirmelidir. Yeşim hanım aileden biri gibi davranıyor ve hastasına çok zaman ayırıyor. Hastasının anlayacağı dilden konuşuyor. Bu konu da ben ve eşim ona minnettarız. Kilosu olup da umutsuzluğa düşenlere "bir uğrayın lütfen" derim.
     7 Beğeni    
Ebru ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60528
Uzun süre gördüğüm tedaviler yüzünden aldığım kiloları vermek ve beslenme alışkanlığımı düzene sokmak istiyordum. 2011 yılında bir arkadaşımın tavsiyesiyle Yeşim Hanıma gittim. Hayatımda kendime dair yaptığım en iyi şeylerden biridir. Yeşim Hanımın yönlendirmeleriyle kendime düzene sokarken hamile kaldım. Sonra tembellik yapıp kendisine gitmedim. 1,5 yıl sonra tekrar kendisine gitmeye başladım. yine doğru yönlendirmler ve beslenme programıyla sağlıklı olarak kilolarımı verdim, değerlerim olması gereken seviyeye indi. Beslenme alışkanlığımı tamamen değiştirdik. Tüm bunları yapabilmemde Yeşim Hanımın GÜLERYÜZÜ, SAMİMİYETİ ve İÇTENLİĞİ çok büyük etken oldu. Ve tabiki verdiği POZİTİF ENERJİ. Sanki bir ablamı ziyarete gidiyor gibi gidiyorum kontrollere. Verdiği tüm tavsiyeleri uyguladım ve faydasını gördüm. Kızımı da güvenle onun önerileri doğrultusunda besliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Sibel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60423
Bugüne kadar üniversite sınavı, çeşitli başka sınavlar ar ardından iş temposu ve bunların beraberinde getirdiği fast food ve başka türlü doğru olmayan beslenme şekilleri yüzünden giderek kilom artmaya başlamıştı ve bu durum beni çok rahatsız etmekteydi, tam da bu sırada metin hocamız bana yeşim hanımı tavsiye etti ve yeşim hanımla bu sayede tanıştım.Yeşim hanımın bana uygulamış olduğu diyetle birlikte yaklaşık 11-12 kilo kadar verdim ve hala da kalan kilolarım için Yeşim hanımın önerdiği diyeti yapmaktayım.Kalan kilolarımıda en kısa zamanda yeşim hanımın uyguladığı diyet programı sayesinde vereceğime inanıyorum.Yeşim hanımı herkese tavsiye ederim, o hastalarına gerektiğinde bir abla şefkati de gösteren çok iyi bir diyetisyendir bence.
     9 Beğeni    
İlknur TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mart.2013
TavsiyeNo: 59353
Öncelikle Yeşim Hanım'ı bir başka doktor aracılığıyla tanıdım. Önce telefonla randevu için aradığımda, sesi sıcaklığı ve dostça yaklaşımı sanki kendisini yıllardır tanıyormuşçasına bir his uyandırdı ve hemen randevu aldım. Kendisinin mucizevi formülleri sayesinde 7 kilo verdim. Hayatımda hiç diyetisyene gitmemiştim ve 40 yaşına kadar çok dengeli beslendiğimi düşünüyordum. Gerçekten dengeli beslenmenin ne olduğunu onun sayesinde öğrendim. beslenmenin matematiğini bana öğreten Yeşim Hanım'dır. Hayat boyu doğru beslenmeyi istiyorsanız mutlaka Yeşim Hanımı dinleyin derim. Ayrıca Yeşim Hanım sadece bir diyetisyen değil, çok iyi bir psikolog, hayat danışmanı ve gerçek bir dost oldu bana. Beslenmenin, sadece sizin yaşamınızı sürdürmeniz için gerekli hayatın bir gereği olduğunu Yeşim Hanım sayesinde farkettim. "Doğru Beslenme Farkındalığı" nı onun verdiği reçetelerle sağladım. Onu çok seviyorum. Çok teşekkürler Yeşim hanım'cım....
     3 Beğeni    
GülserenkSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mart.2013
TavsiyeNo: 59220
İşinde çok profosyenel. Çok bilgili ve bir o kadar da danışanı ile ilgili bir uzman. Tavsiyelerine uyduğumda mucize yarattığına tanık oldum. Çok kısa sürelerde kilo verebildiğim gibi öğrettikleri ile kilomu muhafaza etmekte oldukça başarılıyım. Sayesinde beslenmeyi öğrendim. Ayrıca her görüştüğümüzdeki tatlı dili ve güleryüzü de onunla görüşmeyi özlettiriyor insana. Bir diyetisyene başvurmayı düşünüyorsanız şiddetle Yeşim Emri'yi öneririm. Mutlaka gidin ve anlattıklarıma siz de tanık olun.
     2 Beğeni    
Sema GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2013
TavsiyeNo: 59099
Yeşim Hanım'a annemi hasta olarak götürdüm, sıcak, samimi ve güvenilir hali ile ikimizinde beğenisini kazandı, son derece dürüst, abartısız ve tecrübeli yaklaşımı ile annemi kendisine emanet ettim, inatçı bir hasta olan annemi tatlı ama otoriter dili ile ikna ederek sabırla diyetini yapmasını sağladı ve kontrolü hiç bırakmadı, annemin her türlü bahanesine çözüm önerileri getirerek özel, sevilecek, basit yemek tariflerine varıncaya kadar hastaya özel bir program uyguladı. Bilgisi, tecrübesi, güler yüzü, ilgi ve alakası ile herkese tavsiye ettiğim ve edeceğim bir uzman.
     4 Beğeni    
Nur Efşan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mart.2013
TavsiyeNo: 58668
Herkese merhaba:) Yeşim hanımla tanışmam ablamın sayesinde oldu..daha önce ablam Yeşim hanım sayesinde tam 15 kilo verdi..o dönemde ben de kilomdaki zirve rakama ulaşmıştım..ama her zaman içimde bir diyetisyen korkusu taşıyordum..ablamın 15 kilo vermesi beni cok etkilemişti..ve Yeşim hanıma gelmeme vesile oldu..Bingöl'de ikamet ettiğim için önce Ankara'ya gelmem zor olur diye düşündüm..sonra Yeşim hanımla tanışmadan önce telefon görüşmesi yaptım ve o anda gelmeye karar verdim..telefonda bana cok sıcak davrandı..Ankaraya gelip kendisi ile tanışınca gerçekten doğru adreste olduğuma kesin karar verdim..beni o kadar güler yüzle karşıladı ki; o anda diyetisyen korkumu yendim..öncelikle bir psikolog gibi beni sabırla dinledi..ben bana sıkıcı tekdüze bir diyet vermesinden korkuyordum..ama hiç öyle olmadı..bana verdiği diyette hiç bir zaman hayır diyemeyeceğim ''çikolata'' bile vardı..ve durmadan birşeyler yiyecektim..bu diyetle ben kilo alırım diye düşündüm ama 27 günde zevkle yaptığım diyetimle tam 3,8 kg gitti bile..Yeşim hanıma kilo vermemin ileriki aylarda yavaşlayacağından hatta kilo veremeyeceğimden korktuğumu söyleyince ''olumsuz düşüncelere kapılmayıp, hep olumlu düşüneceğiz ve her zorluğu birlikte aşacağız, ümitsizliğe kapıldığın her an beni arayabilirsin'' dedi..inanın bu motivasyon bile moralimi cok yüksek tutmamı sağlıyor..çünkü sağlıklı kilo verebilmenin ilk şartı ''İYİ BİR MORAL, DOLAYISIYLA YÜKSEK BİR MOTİVASYON''..İşte bunu Yeşim Hanım fazlasıyla sağlıyor..sağlıklı bir şekilde, diyet psikolojisine girmeden kilo vermek istiyorsdanız hiç vakit kaybetmeden Yeşim Hanıma gelmelisiniz..UNUTMAYIM ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSENİZ KARDIR..HALA GEÇ KALMIŞ SAYILMAZSINIZ..HEMEN KALKIN, METROYA BİNİN VE TANDOĞANIN YOLUNU TUTUN..İNANIN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ...SİZİ SEVİYORUM YAŞİM HANIM..:)
     9 Beğeni    
Mustafa KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53015
Kıymetli babam 2012 şubat ayında sömestr tatilinde görev yaptığım il Manisa'ya geldiğinde 103kg'dı,tatil dönüşü memleketimizde annemin arkadaşının tavsiyesiyle babamı diyetisyen Yeşim hanımın yanına götürerek ondan yardım almışlar.Temmuz başında memleketime baba ocağını ziyarete gittiğimde babamı tanıyamadım.İnanılmaz derecede zayıflamıştı Yeşim hanımın kontrolünde ilaç kullanmadan 82kg'a kadar kilosunu vermişti.Şuan babam 78 kg hiçbir ağrı ve rahatsızlık duymadan bu işi annemin ve Yeşim hanımın sayesinde başarmış durumda.Babam artık namazlarını ayakta kılabiliyor.Gurbette ise babamı düşündüğüm zaman içim biraz daha rahat artık.Yeşim hanıma ve onun gibi mesleğinin hakkını veren herkese şükranlarımı sunarım. MUSTAFA KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     3 Beğeni    
Ergun ÇETİNKAYA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20384
Yeşim Hanım ile yaklaşık 1 yıldır beraber çalışıyoruz. Kendisi mesleğini seven ve hastalarına değer veren bir diyetisyen olduğu için merkezimize gelen hastalar ve yakınları da çok memnun kalıyorlar. Özellikle diyabet konusunda ve karbohidrat sayımı konusunda mesleğinde tecrübeli sınırlı sayıda diyetisyenlerden biri. Hastalarına karşı sevecen ve disiplinli olmasıyla tanıyorum. Diyet yapmak için gelen hastalarla kurduğu iletişim sayesinde hastaların çok rahatlıkla kilo verdiklerini gözlemliyorum ve bu merkezimiz için de tabiki pozitif bir puan oluyor. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Barış
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16591
merhabalar; ameliyattan sonra çok kilo alan yeğenim için yeşim hanıma başvurduk. daha önce bir kaç kez diyetle zayıflamayı denedik ancak başarılı olamadık. yeşim hanım ile diyete yaz tatilinde tahmin edildiği gibi diyet için çok zor bir dönemde başladık. diyeti sadece çocuğun kendisine anlattık. sadece kendi kontrolü ile 42 kg.dan 36 kg.a düştü ve 5 cm uzadı. şu anda hedeflediğimiz kilodayız ve sağlıklı beslenme için yeşim hanımdan yaşına ve gelişimine uygun diyet almaya devam ediyoruz. ilgisi, samimiyeti için ayrıca teşekkür ediyoruz. çalışmalarında başarılar diliyoruz. sevgi ve saygılarımızla...
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     10 Beğeni    

Yeşim EMRİ'nin Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
- Türkiye Diyetisyenler Derneği - 2000 - 2004 Yılı Yönetim Kurulu Üyeliği

- Türkiye Diyetisyenler Derneği

- Türkiye Gençlik Spor Müdürlüğü - Ankara Eskrim Kulübü

- Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği - Ankara Şubesi

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kent Kbb Hastanesi
Turgutreis Caddesi No:25 Tandoğan
Ankara
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(312) 444 44 50
(Hastane)
Telefon 2 :
0(535) 577 55 10
(cep)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1963
(58 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1985
(36 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dyt.Yeşim EMRİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Yeşim EMRİ Mesleki Videolar Videoları
-

04:22
Top