2007'den Bugüne 87,641 Tavsiye, 27,141 Uzman ve 19,377 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!P. Seda CENGİZ
Diyetisyen - İstanbul

P. Seda CENGİZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
P. Seda CENGİZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve Yeşim KÜÇÜKBOZDyt.Merve Yeşim KÜÇÜKBOZ
Merve Hanım ilk mesleğini icra ettiği, Çekmeköy bölgesinin ilk danışmanlık merkezi olan, kurucusu olduğum Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Me...
Derya BELLİUzm.Dyt.Derya BELLİ
Diyetisyen Derya Belli ile 2017 sonunda tanıştık. 2018 yılının başında da kurucusu olduğum, Çekmeköy'de bulunan Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eği...
Dt.S. Berna ATİLA
İstanbul
Diş Hekimi

P. Seda CENGİZ'in İletişim Bilgileri
Dyt.P. Seda CENGİZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabıKurumsal instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (35 yaşında)
Doğum Yeri : Aksaray
Yabancı Dil : İngilizce, Felemenkçe
Mezun Olduğu Üniversite
Hogeschool Van Amsterdam (2010 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
P. Seda CENGİZ Özgeçmis CV Dyt.P. Seda CENGİZ'in Özgeçmişi
Diyetisyen P. Seda Cengiz 1986 yılında Aksaray’da doğdu. 1998’de Hollanda’ya gitti.
Orta ve lise öğreniminin ardından 2005 yılında Hogeschool van Amsterdam Meslek Yüksek okulunda Beslenme ve Diyetetik fakültesinde eğitimine başladı.
Eğitiminin 3. yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Diyet Polikliniği’nde staj yaptı.
Bitirme tezini Maastricht Üniversitesinde bir araştırmaya katılarak yazan P. Seda Cengiz, bitirme stajını Amsterdam’da bulunan Osira Groep adlı rehabilitasyon merkezinde yaptı.
2010 yılında Hogeschool van Amsterdam’ın Beslenme ve Diyetetik fakültesinden mezun oldu. 2010 yılının Mart ayı ile 2011 Ekim ayları arasında Cordaan Thuiszorg isimli Amsterdam’da bulunan sağlık kurumunda diyetisyen olarak çalıştı.
2011 yılının Eylül ayında diploma denkliğini alarak İstanbul’a yerleşti.
2012 – 2014 yılları arasında Çekmeköy’de farklı kurumlarda Diyetisyen olarak çalıştı....[Devamı...]

P. Seda CENGİZ'in Makaleleri P. Seda CENGİZ'in Makale ve Yazıları
4 Makale

P. Seda CENGİZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Emine G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107969
Seda Hanımla 2014 yılında tanıştık. 2014 yılından beri danışanıyım. Vücut yağ oranımın yüksek olması sebebiyle kendisi bana yüksek proteinli bir diyet programı uyguladı. Verdiği liste ile kesinlikle aç kalmıyorsunuz. Hatta sizin isteklerinize göre ufak tefek değişiklikler her zaman yapılabiliyor. Diyet sürecinde zamanla sağlıklı beslenmeyi öğrendim. Seda Hanim, siz kilo sorununuzla baş ederken ayni zamanda size sağlıklı alışkanlıklar kazandırıyor. Ve önemli olan şeyin aslında sağlıklı yaşamayı bilmek olduğunu anlıyorsunuz. Müthiş bir enerjisi var ve her daim sizi güleryüz ile karşılıyor. Aynı böyle :D Onunla yapacağınız sohbetler terapi niteliğinde. Almış olduğu yüksek öğrenim ve hayat tecrübesini biz danışanlarına en doğru şekilde aktarıyor. Mesleğini severek yapan, kendini bu konuda sürekli güncelleyen nadir insanlardan. Ve kendisiyle neyi konusursak ilerde hep Seda Hanım bunu demişti diyorum. :) Kendisinden çok memnunum, başarılarının devamini diler herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Emine Akdemir
11.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107207
Seda Cengiz’in yanında staj yapma fırsatını 2016 yılında buldum ve böylelikle tanıştık. Ben Seda'ın mezun olduğu Hogeschool van Amsterdam da eğitimimi alıyordum o dönem. İlk defa pratik deneyimimi Seda’nın kurduğu Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde aldım. Bana diyetisyen olarak çalışmanın ilk adımlarını Seda öğretti. Her zaman kapısı açıktı bana, her soruma yardım etti ve kendimde seans yapma şansı buldum. Bana her defasında daha iyi olmam için çok yardımcı oldu ve artık meslektaş olarak hala iletişimdeyiz. Seda her zaman güler yüzlü bir insandır ve işini gerçekten severek yapıyor. Bence bu gerçekten çok önemli bir özellik. Danışanlarıyla da her zaman iletişimdedir, eğer bir sorunuz olduğunda seansa kadar beklemenize gerekmiyor ve Seda size severek mesaj veya telefon yoluyla yardımcı oluyor. Seda size her zaman en iyi şekilde yardım edeceğinden emin olabilirsiniz ve beraber hedeflerinize ulaşabilirsiniz :)
     4 Beğeni    
Eda Yenil
3.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107025
Seda Cengiz'in diyetisyen olarak hayatımda bir yer edinmesi birkaç yıl öncesine dayanıyor. Daha öncesinde sağlıksız beslenen ve bunun bana nasıl bir zararı olabileceğinin farkında olmayan biriydim. Seda bana sağlıklı beslenmenin o kadar da zor olmadığını ve spor ile birlikte aktif bir hayatın çok da kaliteli olacağını gösterdi. Ben şimdi fazla kilolarımdan sağlıklı beslenerek kurtuluyorum. Seda'nın burada bor diyetisyen olarak desteğini hissetmek inanılmaz önemli. Kendisine teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
Miray
30.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106987
Seda Hanım ile staj görevi için beraber çalıştım.Gelecek olmak istediğim noktayı, hayallerimin somut halini görmüş oldum. Herkes üniversite okur meslek sahibi olur ama Seda Hanım mesleği ile özdeşleşmiş.Mesleğini sadece çalışma saatlerinde yapmayıp bütün hayatına geçirmiş. Böyle olması kitapta okuduğum bilgilerin canlı halini görmeme sebep oldu. Çok güler yüzlü ve pozitif bir insan. İnsanlar ile etkileşimi ve empati yeteği ile kişinin dinlendiğini hissettiriyor ve insanların kendini iyi hissetmesini sağlıyor.Alçak gönüllü olması ve hiçbir işi küçük görmemesi onun bu hayatta ilerlemesini sağlamış .Seda Hanım vesilesiyle mesleğimi daha çok sevdim herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Melis Kısaoğlu
28.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106930
Seda Hanım’ın yanında iki haftadır staj yapıyorum. İki haftada Seda Hanım’ın tecrübelerinden münkün oldukça yararlanmaya çalışıyorum. Hem tecrübelerini bütün danışanlarına yansıtıyor, hem de kendisini sürekli yeni bilgilwr araştırarak daha da geliştiriyor. Bunun da onun örnek olmasının en büyük etkenlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. Danışanlarına karşı oldukça güler yüzelğ olması, gelen danışanlarının olumlu geri dönüş yapmalarının en büyük etkenlerinden birisi. Oldukça anlayışlı yaklaşması da onun danışanları tarafından sevgi ve saygı görmesini etkiliyor.
     5 Beğeni    
Kübra Çelenk
26.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106892
Kısa bir süre önce Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde çalışmaya başladım. İlk defa bir diyetisyen ile birlikte çalışıyorum. Bu sayede Seda Hanım'ın mesleki başarısını yakinen gözlemleme şansı elde ettim. Danışanlarının en sevdiği yönü güleryüzlü olmasıdır. Diyet listelerini oluştururken danışanlarının fikirlerine önem verir. İyi bir anne olmasının yanında işini aşkla yapan nadir insanlardandır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Derya BELLİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
13.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105514
Seda Hanımla 2017 yılında yollarımız kesişti, yaklaşık 9 aydır da aynı ofiste beraber çalışıyoruz. Bona Vita Beslenme Danışmanlığı'nda isteksizce çalıştığım tek bir dahi olmamıştır, bunu Seda Hanım'ın şahane iş arkadaşlığına borçluyum. Onu en yakından tanıyan birisi olarak diyebilirim ki; mesleki bilgi ve becerisi mükemmel bir diyetisyen. Bunun yanı sıra diyet sürecinde samimi yaklaşımı, sevecen kişiliği ile de danışanlarına iyi bir yol gösterici oluyor, bu anlamda onunla ilerleyen danışanları çok şanslılar. Güvenerek sağlığınızı emanet edebilirsiniz :)
     6 Beğeni    
Filiz HSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64317
sevgili seda; ailemizin en yeni üyesi, biricik kızım. ilk gördüğünüzde içi ışıl ışıl olan gülen gözleriyle sizi adeta büyüleyen, sıcak kanlı, güler yüzlü sevgili diyetisyenim. tanıştığımızda ben sağlıklı beslenmeyi öğrenmiş fakat bölgesel farklılıklarım ile baş etmek için ne yapmam gerektiğini çözememiştim. Öncelikle tüm tetkiklerimi yaptırdıktan ve tartıldıktan sonra, bana hazırladığı beslenme ve egzersiz programına başladım. Benim bıktırıcı sorularımla güler yüzü ve motive edici yaklaşımıyla çok güzel baş etmesini bildi. Hayatım boyunca devam edeceğim beslenme ve hareket etme şeklini diyet olarak algılamadan keyifli bir alışkanlık haline getirmemdeki katkıları ise benim için çok kıymetlidir. Mesleğini çok seven, bunu danışanına başarıyla hissettiren, yalnız olmadığımızı ve başarmak için birlikte çalışmamız gerektiğini öğreten, başardığınızda küçük kaçamaklarla ödüllendiren DİYETİSYENİMİ : ne biçim liste bu, her şeyi kaşık kaşık nasıl ölçerim, al bu listeyi uygula 1 ay sonra tekrar gel dendiğin de bu kadar kolay olsaydı herkes uygulardı bunda bir terslik var diye düşünen, o kadar çok yöntem denedim ki mümkün değil kilo versem de zaten fazlasını yine alıyorum, gitmediğim ünlü diyetisyen kalmadı 1-2 kilo, gram şaşmıyor, benim o kadar çok hastalığım var ki kullandığım ilaçlardan bu kilolar v.b., v.b. diyen, ister sabah ister akşam ister en yoğun olduğu an aradığınızda gülen yüzünü, içtenliğini hissettiren sağlıklı yaşam uzmanını yanınızda bulmak isteyen HERKESE TAVSİYE EDİYORUM!
     28 Beğeni    
Songül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2012
TavsiyeNo: 52689
merhaba ben Songül 26 yaşımdayım evlendikten sonra hızla aldığım kilolar nedeniyle çeşitli zayıflama ilaçları kullandım aksine dahada fazla kilo aldım kendi başıma yapmış olduğum diyetler de başarılı olamadım seda hanımı kilolarımdan rahatsız olup bir çözüm aramaya başladığımda tanıdım tam 7 ay oldu şuana kadar 18.5 kilo verdim halada devam ediyoruz seda hanıma çok teşekkür ederim kilolarıyla sorunu olan herkese tavsiye ederim...... gerçekten güler yüzü,samimi muhabbeti,ilgisi vede hastasına vermiş olduğu güven sayesinde eski kilolarımdan kurtularak sağlığıma kavuşuyorum
     32 Beğeni    

P. Seda CENGİZ'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Hollanda Diyetisyenler Derneği

P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve Yeşim KÜÇÜKBOZ
Dyt.Merve Yeşim KÜÇÜKBOZ
Merve Hanım ilk mesleğini icra ettiği, Çekmeköy bölgesinin ilk danışmanlık merkezi olan, kurucusu olduğum Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Me...
Derya BELLİ
Uzm.Dyt.Derya BELLİ
Diyetisyen Derya Belli ile 2017 sonunda tanıştık. 2018 yılının başında da kurucusu olduğum, Çekmeköy'de bulunan Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eği...
S. Berna ATİLA
Dt.S. Berna ATİLA
İstanbul
Diş Hekimi
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Dyt.P. Seda CENGİZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(35 yaşında)
Doğum Yeri
Aksaray
Mezun Olduğu Üniversite
Hogeschool Van Amsterdam
Mezuniyet Yılı
2010
(11 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabıKurumsal instagram hesabı

Dyt.P. Seda CENGİZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Felemenkçe

P. Seda CENGİZ Mesleki Videolar Videoları
-

03:02
Top