2007'den Bugüne 89,843 Tavsiye, 27,674 Uzman ve 19,689 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Lazer Lipoliz
MAKALE #12079 © Yazan Op.Dr.Diren ÇELİK | Yayın Ocak 2014 | 4,915 Okuyucu
Günümüzde, lazer teknolojisinin, estetik ve plastik cerrahi operasyonlarında yarattığı avantajlar oldukça fazladır. Bunlardan en önemlisi de, klasik liposuction operasyonuna alternatif yaratmış hatta tartışmasız üstünlük sağlamış olan ve başarılı sonuçları ile kullanımı giderek yaygınlaşan lazer lipoliz operasyonlarıdır.
Eskiden, klasik liposuction operasyonları sonrasında, cilt ile kas dokusu arasında kalan boşluk, uzun dönem korse kullanımlarıyla önlenmeye çalışılırdı. Disiplinli korse kullanan hastalarda dahi zaman zaman dalgalanmalar ve düzensizlikler görülebilirdi. Bunun en önemli nedeni operasyon sonrasında bölgeye sızan vücut sıvılarının yarattığı sertliklerdi. Lazerin ameliyat sırasında kullanımı sonucu cilt ile kas dokusu arasında bağlantı sağlanması vücut sıvılarının boşluklara sızmasını engellemekte ve istenilen görüntüye ulaşılabilmesini kolaylaştırmaktadır.
Lipoliz operasyonlarında kullandığımız lazer 980nm dalga boyunda diode lazerdir. Bölgelere ve yağ depolanma miktarına bağlı olarak farklı düzeylerde enerji miktarları ameliyat öncesinde planlanmış bölgelere uygulanır. Bu uygulama ile mevcut yağ dokularının sıvılaşması sağlanır. Ameliyat sonrasında cilt altına uygulanan lazer ile sıkılaşma hedeflenir. Sonuç olarak korse kullanma süreleri de artık kısalmıştır. 7-10 gün süre korse kullanımı bu tür operasyonlarda yeterlidir. Ameliyat sonrasında 6. haftada ödem tam anlamıyla çözülmüş ve istenilen sonuçlara ulaşılmıştır. Hasta 1-2 gün içerisinde işine dönebilecektir (ağır iş yapanlar hariç).
Ameliyat öncesi planlama, sonuçların iyi olması açısından çok önemlidir. Hastayla dialog içerisinde planlamalar yapılmalı. Hastaların en çok hangi bölgelerden şikayetçi olduğu dikkatlice dinlenmelidir. Ameliyattan hemen önce yapılan çizimlerle bu planlama tamamlanır.
Yağ olan her bölge lazer lipoliz uygulaması için uygundur. Önemli olan çok fazla cilt sarkıklığı olan hastalarda uygulanabilecek veya ameliyata eklenebilecek olan germe ameliyatlarına ihtiyacın değerlendirilmesidir.
Ameliyat süresi uygulama alanının genişliğine bağlıdır. 15 dk süren ve lokal anestezi ile yapılabilen küçük alanlardan, 3 saat sürebilecek kombine ameliyatlara kadar geniş bir yelpazedir. Yine uygulama bölgesinin genişliğine bağlı olarak hasta bir gece hastanede kalabilir veya hemen evine gönderilebilir.
Gıdı veya diz yanları gibi küçük alanlarda lokal anestezi ile uygulanabilen operasyon çok kısa sürmekte ve hastanın hemen evine dönmesi hatta çalışması mümkün olabilmektedir. Kombine vakalarda ise işe dönüş süresi en fazla 4-5 gündür.
Estetikakademi bünyesinde bu ameliyat Ankara'nın en prestijli hastanelerinde yapılmaktadır. Estetikakademi kurucuları, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları, Op. Dr. Diren ÇELİK ve Op. Dr. Onurkan İdacı tarafından yapılan işlemlerin fiyatı uygulanan bölgeye göre değişmektedir.
Ekibin lazer lipoliz dışında yapmakta olduğu en ilgi çekici operasyon ise ameliyatsız yüz germe işlemi. Ameliyat istemeyen hastalar için sunulan bu alternatifle lokal anestezi altında askı dikişleri ile yüz germe etkisi yaratılmakta.
Ağrı, morluk, uyuşukluk ve ödem gibi durumları ortadan kaldıran bu yöntem ile hasta sonucu hemen görmekte ve işlem sonrası işine dönebilmekte. İş yerinden öğle arası gelip işlemi yaptırmak ve tekrar işe dönmek mümkün.
Estetikakademi ekibi; Op. Dr. Diren Çelik (Medicana International Hastanesi ve Özel Keçiören Hastanesi), Op. Dr. Onurkan İdacı (Özel 100. Yıl Hastanesi, Özel Bilgi Hastanesi ve Yön Tıp Merkezi), Uzm Dr. Nurhan Öge (Özel 100. Yıl Hastanesi Dermatoloji Uzmanı)Uzm. Est. Şenay Hacıoğlu (Estetikakademi Güzellik Salonu), Est. Fatoş Altınok (Özel 100. Yıl Hastanesi Dermokozmetik Ünitesi) 'den oluşmaktadır.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Lazer Lipoliz" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Diren ÇELİK'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Diren ÇELİK'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Diren ÇELİK Fotoğraf
Op.Dr.Diren ÇELİK
Ankara
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Diren ÇELİK'in Makaleleri
► Lazer Lipoliz (Lazer Liposakşın) Dr.Muhammet ERKAN
► Lazer Lipoliz Dr.Yasin ÜNAL
► Lazer Yağ Aldırma, Lipoliz Doç.Dr.Tayfun TÜRKASLAN
► Soğuk Lipoliz Nedir? Op.Dr.Çağhan BAYTEKİN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,689 uzman makalesi arasında 'Lazer Lipoliz' başlığıyla benzeşen toplam 18 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Saç Ekimi Ekim 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


09:56
Top