2007'den Bugüne 88,785 Tavsiye, 27,435 Uzman ve 19,557 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Estetik Plastik Cerrahinin İlgi Alanları ve Vücuttaki Estetik Bölgeleri
MAKALE #4672 © Yazan Op.Dr.Alper BAYRAKTAR | Yayın Mart 2010 | 5,749 Okuyucu
I. Baş ve Boyun Bölgesi

Saç nakli, Alın ve şakak germe, Yüz germe, Kaş sarkıklığının giderilmesi, Gözkapağı sarkıklığı ve torbalaşmasının giderilmesi, Yüz kırışıklıklarının giderilmesi ve cilt yenileme; Dolgu maddeleri (Kollajen, Restylane, Softform v.b. suni maddeler, botox enjeksiyonları yada kişinin kendisinden alınan yağ dokusu enjeksiyonları (lipofilling) ile yapılabilir) Laser Aşındırma (dermabrasion, peeling, kimyasal maddeler, meyve asitleri yada mekanik olarak yapılabilir), Yüz konturunun değiştirilmesi (çeşitli implantlarla yapılabilir), Alt ve üst çenenin ileri veya geri alınması, Çene altı sarkıklıklarının giderilmesi, Çene ucunun konumunun değiştirilmesi, Yanak bölgesindeki çöküklük veya fazlalıkların giderilmesi, Kepçekulak deformitesinin giderilmesi, Burun şeklinin düzeltilmesi, Nefes alma güçlüğünün giderilmesi, Dudak inceltilmesi veya kalınlaştırılması.

II. Gövde Bölgesi

Meme büyütme, Meme küçültme, Meme dikleştirme, Karın sarkıklığının giderilmesi, Karın germe, Vücut dış görünümü, Kontur düzeltimi, Vakumla diyet ve egzersize dirençli inatçı fazla yağların alınması, "liposuction, liposculpture", Bacak, diz bölgeleri sarkıklığının giderilmesi, Kalça sarkıklığının giderilmesi.

III. Diğer Ameliyatlar

Laser uygulamaları, Damarsal cilt lekelerinin giderilmesi, Güneş etkisine bağlı cilt lekeleri, Benlerin tedavisi, Selülit tedavisi.

REKONSTRÜKTİF YADA ONARIM AMAÇLI AMELİYATLAR NELERDİR?
I.Baş Boyun Bölgesi
Saçlı, deri, alın, yüz ve boyun bölgesindeki doku kayıplarının giderilmesi, yaralanmalarının tedavisi, Kaş, göz çukuru ve gözkapağı onarımları, Kulak kepçesi onarımları, Burun, dudak onarımları, Yüz yaralanmalarının, hayvan ısırmalarının ve kemik kırıklarının, iyi ve kötü huylu tümörlerin tedavisi, Tükürük bezi hastalıklarının, dil tümörlerinin tedavisi, Halk arasında tavşan dudak ve kurt ağzı olarak bilinen dudak -damak yarığı ve doğum lekeleri gibi diğer doğumsal yüz anomalilerin tedavisi, Yüz felci sekellerinin tedavisi, Kaza, yaralanma ve yanıklara bağlı şekil bozukluklarının, fonksiyon kayıplarının, eski ameliyat ve yara izlerinin giderilmesi, Çene eklemi hastalıklarının tedavisi, Boyun tümörlerinin cerrahi tedavisi.
II. Gövde Bölgesi
Kapanmayan yaraların tedavisi, Eski yaralanmalar ve yanığa bağlı şekil bozuklukları, fonksiyon kayıplarının giderilmesi, Doğuştan olan göğüs duvarı şekil bozukluklarının düzeltilmesi, Deri ve derialtındaki iyi ve kötü tümörlerin tedavisi, Kız çocuklarında meme yokluğu, Meme gelişim bozukluklarına bağlı iri meme gibi deformasyonların ve meme asimetrilerinin düzeltilmesi, Erkeklerde meme büyüklüğünün (jinekomasti) giderilmesi, Kanser nedeniyle kaybedilmiş memenin yeniden yapılması, Bası yaralarının tedavisi, Dış cinsel organ anomalilerinin ve yaralanmalarının tedavisi, Cinsiyet tayin ameliyatları.
III. El, Önkol, ve Kol Bölgesi
El yaralanmalarını acil ve erken dönem tedavileri, Yapışık parmaklar, Fazla parmak, Eksik parmak gibi doğumsal anomalilerin düzeltilmesi ve fonksiyon kazandırılması, Eski yaralanma ve yanıklara bağlı şekil bozuklukları ve fonksiyon kayıplarının giderilmesi, El deri tümörlerinin tedavisi, El sinir felçlerinin tedavisi, sinir bası sendromlarının tedavisi.
IV. Ayak ve Bacak Bölgesi
Doku kaybına neden olan yaralanmaların, Deri ve yumuşak dokunun iyi ve kötü huylu urlarının tedavisi, Kapanmayan yaraların tedavisi, Şeker hastalığına bağlı kapanmayan parmak ucu ve ayak yaralarının tedavisi, Fil hastalığı (Lenfödem) gibi doğuştan yada sonradan olma görünüm ve yürüme bozukluğu yapmış hastalıkların tedavisi
V. Diğer Ameliyatlar
İyi ve kötü huylu doğuştan yada sonradan olan deri tümörlerinin tedavisi, Damarsal kaynaklı doğumsal anomilerin tedavisi, Tatuaj, eski yaralanma ve yanığa bağlı kötü izlerin giderilmesi, Parmak, saçlı deri, burun ucu, penis gibi kopan doku parçalarının mikroskop altında yerine konması (Mikrocerrahi), Yanıklar, radyasyon hasarı gören dokuların tedavisi, Doku genişletilmesi (Tissue expansion), ile eksik dokuların giderilmesi.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Estetik Plastik Cerrahinin İlgi Alanları ve Vücuttaki Estetik Bölgeleri" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Alper BAYRAKTAR'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Alper BAYRAKTAR'ın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Alper BAYRAKTAR Fotoğraf
Op.Dr.Alper BAYRAKTAR
Bursa
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi72 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Alper BAYRAKTAR'ın Makaleleri
► Estetik Cerrahinin Zorlukları Op.Dr.Zübeyir ÖRTER
► Estetik Cerrahinin Yaşı Var mı? Prof.Op.Dr. Ege ÖZGENTAŞ
► Estetik Cerrahide Yeni Trendler ve Yaz Öncesi Estetik Prof.Dr.Aylin BİLGİN KARABULUT
► Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi Op.Dr.Esra ÇELİK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,557 uzman makalesi arasında 'Estetik Plastik Cerrahinin İlgi Alanları ve Vücuttaki Estetik Bölgeleri' başlığıyla benzeşen toplam 31 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


20:45
Top