2007'den Bugüne 89,872 Tavsiye, 27,682 Uzman ve 19,693 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Aşk Oyunları
MAKALE #976 © Yazan Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE | Yayın Mayıs 2008 | 6,485 Okuyucu
"İlk sevişmede mükemmel performans bekleyenlere ya da erotik maceralar yaşamak istedikleri halde hiçbir çaba göstermeyenlere kesinlikle tolerans göstermiyorum. Erkek arkadaşınızın sizin aklınızdan geçenleri okuyup mucizevi bir biçimde gizlice istediğiniz her şeyi yapmasını mı bekliyorsunuz? Eğer bütün sorumluluğu partnerinize veriyorsanız kendinizden utanmalısınız. Kendinizi tanıyıp nelerden hoşlandığınız belirleyin ve bunları partnerinizle paylaşın. Unutmayın, kendi alacağınız zevkten kendiniz sorumlusunuz..."
Jennifer Ihsam
Cinsel Terapist

AŞK OYUNLARI

Partnerinizle ilişkinizin eskisi gibi arzulu, heyecanlı ve zevkli olmadığını düşünüyor musunuz? Her ne kadar ortada somut bir sorun görülmese de artık birlikte daha az mı vakit geçiriyorsunuz? Hatta zamanla birbirinizden uzaklaşıyor musunuz? Yanıtlarınız “evet” ise; ilişkinizin ilk zamanlarında hissettiğiniz arzuyu, heyecanı, romantizmi ve saflığı yeniden yaşamaya ne dersiniz? İşte ateşinizi yeniden alevlendirmenin ip uçları: Aşk oyunları. Cinsel beraberliklerinizde ve partnerinizle iletişiminizde şimdiye kadar hiç tatmadığınız zevkleri tadabilmek, hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmek ve hiç yakınlaşmadığınız kadar yakınlaşmak için aşk oyunlarına başvurabilirsiniz.
İlişkinin ne kadar zamandır sürdüğüne bağlı olarak problemler sadece cinsel olmaktan öte kırgınlık, stres ve kızgınlık gibi psikolojik faktörlerden de etkilenmeye başlar. İşte bu nedenle cinsel hayatımıza renk katacak yöntemlerden en önemlisi aşk oyunlarıdır. Diğerleri ise konuşmak, dokunmak ve vücudunuzu sevebilmektir. Bu konulara başka bir yazımda değineceğim.

Aşk oyunları sevişirken eğlenmenizi sağlar, monotonluğunuzu ve sıkıntılarınızı kafanızdan atmanıza yardımcı olur, cinsel yaşamınıza canlılık ve renk katar. Çünkü çiftlerin birbirlerinden erotik haz almalarını, heyecanlı anlar yaşamalarını ve ardından da lezzet anlarının sonunda gevşemelerini sağlar. İşte bu nedenle sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın sırrı, cinsel yaratıcılık ve oyunculuk kabiliyetini içeren aşk oyunlarıdır.

Cinsel yaşamda kişilerin limitlerini zorlaması ve bakış açılarını genişletmeleri çok önemlidir. Toplumsal, kültürel, dini ve ahlaki bakımdan var olan ve herkese özel olan limitler zorlanmalı ama aşılmamalıdır.

Aşk oyunları partnerinizle birlikte yaptığınız çocukça, aptalca ve kışkırtıcı şeyleri kapsar. Aşk oyunlarını en önemli parçası olan cinsel yaratıcılık ise daha önceden planlanması gereken ve bir rutini olmayan cinsel yaramazlıklardır. Çünkü yıllarca cinsellik kendiliğinden gerçekleşen bir eylem olarak görüldüğü için önceden planlanma düşüncesine soğuk bakılmıştır. Oysa şimdi cinsel yaşantımızı renklendirmek için planlama yapılmalıdır fikri ağırlık kazanmıştır. Bu plan içinde partnerinize nelerden hoşlandığınızı öğretmek ve O’nun hoşlandığı şeyleri de öğrenmek için iyi iletişim kurmak, yakınlık göstermek ve çok konuşmak önemli bir yer tutmalıdır.

Bazı çiftlerin cinsel anlamda uyumsuz olduklarından cinsel sorunlar yaşayabilirler, ama havlu atıp vazgeçmek yerine cinsel yaşamlarını renklendirmek için çabalarlarsa bu sorunu yenebilirler. Bu konuda cinsel terapist Dr. Sandor Gardos “Bütün çabalar sonuç vermediyse o zaman karşılıklı ilgiyi bozan bir şeyler var demektir, ilk birkaç deneme başarısızlıkla sonuçlanabilir. Fakat bu o ilişki için kötü seksin kader olduğu anlamına gelmez.” derken umutsuzluğa kapılmadan yeni denemelerin yapılmasının da altını çizmektedir.

Aşk Oyunları Nelerdir?

*Cinsel fantezileri paylaşma,
*Fotoğraflarla oynama,
*Partnerlerin birbirlerini yeniden tavlamaları için barda randevulaşma,
*Erotik mesajlarla oynama,
*Zamanla oynama,
*Erotik giysilerle oynama,
*Kışkırtıcı soyunma,
*Boyalarla oynama,
*Duyularla oynamak,
*Seks-shop oyuncaklarından faydalanma,
*Partnerinizle birlikte köpüklü bir banyo yapma,
*Partnerinize sevgi ve şehvet dolu küçük notlar bırakma,
*Farklı mekanlarda sevişme,
*Erotik sürprizler yapma,
*Erotik masaj yapma,
*Erotik kitaplar ve filmler ile oynama,
*Mum ışığında şarap içip dans etme,
*Küçük hediyeler alıp partnerinizi şımartma,
*Beklenmeyeni yapma,
*Fırsatlarla oynama,
*Birlikte güneşin batışını ya da doğuşunu izlemek gibi sizi partnerinizle birbirinize daha da yakınlaştıracak romantik ortamlara gitme ve romantizmi arttırma,
*Farklı rollere bürünme,
*Partnerinizle nasıl tanıştığınızı, O’na nasıl aşık olduğunuzu anlatan bir hikaye yazma,
*Makatın veya prostat bezinin uyarılması,
*Oral aşk oyunları,
*Partnerinize O’nu daima sevdiğinizi hareketlerinizle ve sözlerinizle gösterme,
*Yüksek sesle ayıp sözler söyleme vb.

Son tahlilde cinsel hayatınızda cesur olun, hayal bile edemeyeceğiniz kadar usta bir oyuncu olmaya çalışın, zengin bir cinsel aşk oyunları repertuarı oluşturun. Ve yukarıdaki önerilerin bir kısmını uygulamanıza rağmen, ihtiyacınız varsa, uzun zaman ve çaba harcanmadan daha iyi ve mutlu bir cinsel yaşam elde etmek için cinsel terapiste gitmekten kesinlikle çekinmeyin. Çünkü var olan sorunu çözmekte geç kalmak, sorunu tamamen çözümsüz bir noktaya taşıyabilir.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Aşk Oyunları" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE'nin izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ayavar Cem KEÇE Fotoğraf
Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
Ankara
Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE'nin Yazıları
► Tıpta Algı Oyunları Psk.İzzet GÜLLÜ
► Aşk Kasları ve Cinsel Aşk Oyunları Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
► Aşk Oyunları: Aşk Repertuarınızı Yenileyin Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
► Okul Öncesinde Zeka Oyunları Psk.Dnş.Göksenin TETİK
► Bilgisayar Oyunları: Destek Mi, Köstek mi? Psk.Mustafa Varol YORULMAZ
► Sosyal Becerileri Destekleme Oyunları Psk.Günay BAYDAROĞULLARI
► İlişkilerde Güç Oyunları ve Kontrol Hissi Psk.Nilüfer YALINÇETİN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,693 uzman makalesi arasında 'Aşk Oyunları' başlığıyla benzeşen toplam 12 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Doğaçlama Seks Eylül 2013
► Çocuk Gelinler Eylül 2013
► Penis Kırılması Mayıs 2012
◊ Hayat Böyle Devam Edemez Aralık 2011
◊ Yaş Farklılıkları ve Evlilik İlişkisi ÇOK OKUNUYOR Ekim 2010
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


05:18
Top