2007'den Bugüne 84,189 Tavsiye, 26,366 Uzman ve 18,820 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Sevil YAVUZ
Doktor Pedagog - Klinik Psikolog - İstanbul
Pedagog, Klinik Psikolog, Oyun Terapisti, Akademisyen, Yazar, Emdr Terapisti

Sevil YAVUZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi175 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

175

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 5
Dr.Sevil YAVUZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1947
(%75.6 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Sevil YAVUZ'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Sevil YAVUZ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Dr.Sevil YAVUZ'un İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : Çok İyi Derecede İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ve Boğaziçi Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği (2006 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2011 Mezunu)
Doktora
İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora (2017 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Sevil YAVUZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Eğitim, Seminer, Marka İşbirliği, Proje Danışmanlığı

Dr.Sevil YAVUZ Özgeçmis CV Dr.Psk.Sevil YAVUZ'un Özgeçmişi
Dr. Sevil YAVUZ, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik, Danışmanlık ve Okul öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki lisans programından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ardından Londra’da eğitim alan Yavuz, Londra’daki eğitimi sırasında orada bulunan eğitim kurumlarında gözlem yaparak çocuk yetiştirme stilleri ve aile yapılarını inceledi. Türkiye’ye döndükten sonra ise British International Schools gibi çeşitli kolej ve anaokullarında ve özel eğitim merkezlerinde danışmanlık yaptı ve aynı zamanda Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı.

Ardından Klinik Psikoloji Doktora (PhD) Eğitimini Oyun Terapisi üzerine tamamlayarak Doktor unvanını alarak Dr. Öğretim Üyesi olarak Psikoloji Lisans öğrencilerine ders vermeye devam etmektedir. ...[Devamı...]

Dr.Sevil YAVUZ'un Makaleleri Dr.Sevil YAVUZ'un Makale ve Yazıları
62 Makale
43 Yazı/Döküman

Dr.Sevil YAVUZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sabiha
21.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114517
Merhabalar, buradaki tavsiye yazılarını ilk okuduğumda bır gün bende böyle seyler düşünebilecek, yaşayabilecek ya da görebilecek miyim diye çok düşünmüştüm. Ve şimdi o gün geldi. Oğlum Deniz 3 yasını doldurduğunda biz artık ona yetemeyiz, kendi yasitlariyla vakit geçirsin, sosyallessin ve egitimi başlasın diye babasıyla karar vererek Deniz'i anaokuluna göndermeye karar verdik. 3 Eylül de okulu açılıyordu ilk 3 gün okul tarafından oryantasyon donemi olarak belirlenmisti. Ben ve babasi okulun ilk gunu büyük bır heyecanla oğlumuzu da alıp okula gittik. Tüm cocuklar ve velilier okul bahçesinde öğretmenler tarafından bır araya toplandık. İlk 15 dk. Dan sonra her öğretmen kendi sınıfını toplayıp etkinlikler yapmaya başladılar. Minikler çok egleniyorlardi. Deniz hariç. Deniz basına buyruk dolaşıyor, hiçbir etkinliğe katılmıyor, komut almıyor hatta hiç ilgilenmiyordu bile. Bu duruma çok üzülmüş olsam da esim kaygımın gereksiz olduğunu daha çok yeni bır ortam olduğunu ve oğlumuzun zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyordu. Ertesi gün de okula gittik; ancak oğlumun tavırları yine ayniydi. Buna artı olarak sınıfın kapısına dahi yaklaşmıyor, okulun icinde sürekli dolanıyor, zorlaninca bağırmaya, çığlık atmaya, ağlamaya ve kendini yerlere atmaya başlıyordu. Ve bu durum hiç değişmedi. Günlerce devam etti. Bu huylarına eklenenler de cabası bana resmen yapıştı Deniz tam tabiriyle yapışmak bu gercekten. Beni asla bırakmıyor, tuvalete dahi beraber gitmeye başladık.bir süredir anne bebek üzerine blog tutuyorum https://www.annegram.com/ adında sık sık sevil hanımın yazılarına başvurup bilgilerimi tazeliyorum.
     Beğenin    
Nazik KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
5.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111265
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Sinem Küçüközer
22.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93973
Marmara Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Çalışma Kolunun düzenlediği Çocuk İstismarı Travma Sonrası Çocuklara Yaklaşım konulu etkiliğimize konuk olarak kendisini çağırdık. İnternetteki araştırmalarımız sonucunda kendisini bulup mail yolu ile kendisine ulaştık. Etkinliğimizi duyurduğumuzda da her zamankindne çok daha fazla üniversitemizden ve üniversitemizin dışından başvuru aldık. Konferans çok eğitici ve eğlenceli geçti. Sevil Hanım konuşmasında çok samimi bir dil kullanıyordu. Herkes çok memnun kaldı. Ayrıca aldığı eğitimler ve uzmanlıkları bakımından birçok vaka görmüş, birçok insanla karşılaşmış. Bu bağlamda bizlere anlattığı hee şey gerçek hikayelerdi. Konferans sonrasında da bütün katılımcıların sorusunu tek tek cebaplayıp fotoğraf çektirdi. Çok başarılı, sevecen ve samimi biri. Konuşmalarına, eğitimlerine katılmanızı öneririm.
     Beğenin    
Ömür
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87601
Öncelikle Merhaba, Sevil Yavuz ile İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesinde bir konferans esnasında tanıştık. 2 erkek çocuk babası olarak kedisine çok sayıda sorular yönelttim ve sağolsun hepsine çok açıklayıcı ve anlaşılır bir cevap aldım. Daha önce görüştüğüm 1-2 uzmandan genelde mesleki bir alışkanlık belki de kolay kolay anlayamıyacağımız terimler ile karşılaştık fakat Sevil Hanım uzamanlık alanını o kadar iyi özümseyip kelimelerini de o kadar güzel seçti ki her konuyu detaylı bir şekilde anlamamıza yardımcı oldu. Sorduğum sorulardan bazıları şu şekildeydi; 1) Yeni bir oğlum oldu ve ilk oğlumun bunu kıskanması kaçınılmaz bir son olacaktır. Nasıl başetmemiz gerekiyor? 2) Okul öncesi eğitim alan büyük oğlumun 9.30 - 16.00 arasında orada kalamsı yeni süreçte sorun olur mu? ( ben tam gün olarak değerlendiriyordum fakar hocamız bunun tam gün olmadığını ve uyku arasınının da olması sebebiyle iyi olduğunu belirtti. Tabi daha detaylı da yazdı fakat buradan tüm cevabı yazmak istemiyorum :) ) Kendisine çok teşekkür ediyorum. Umarım kendisi gibi yetiştireceği bir çok geç ile ülkemizde pek de fark edilmeyen çocukluk psikolojisine en büyük faydayı verir.
     1 Beğeni    
Zeynep Mercan Demir
12.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87183
Herkese merhaba, Konu çocuklarımız olunca gerçekten uzman olan ve samimi bir diyalog kurabileceğimiz kişilere ihtiyaç duyuyoruz. Sevil Yavuz'u "Anneler Konuşuyor" adlı bir sempozyumda dinleme ve soru yöneltme şansı buldum. Oradaki konuşmasında çocukla tutarlı bir iletişim kurma konusundaki önerileri, sorunlara tek tek değil bütüncül bakma konusundaki uyarıları benim çocuğumla olan iletişimimde ciddi katkılar sağladı. Birebir bir görüşme değildi ama buna rağmen farkındalığıma ve ebeveynlik tarzıma güç verdi. Bu konularda ciddi okumalar yapan biriyim. Konusunda eğitimli, uzman, olaylara gerçekçi bakan, çocuk doğasını iyi tanıyan bir psikolog olduğunu gördüm. Kısa süre zarfında benim önümde güzel bir yol açtı. Birebir seanslarda çok daha büyük ufuklar açacağına eminim. Kendisine teşekkürler ediyorum.
     Beğenin    
Gözde
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83758
Herkese merhabalar Benim 8 yaşında bir oğlum var. Öğretmeniyle oğlumda dikkat eksikliği olduğunu farkettik bir süre takibe aldık ve matematiksel öğrenme güçlüğü, neden-sonuç ilişkilerinde güçlük çektiği ortaya çıktı. Bunun üzerine öğretmenin tavsiyesiyle Sevil Yavuz'u araştırmaya başladık. İnternet üzerinden, yaptığı çalışmaları takip ettik ve hakkında hep iyi tavsiyeler aldık.Bu sebeple Sevil Yavuz'a danışmayı uygun gördük ve randevu aldık. Bunun üzerine oğlumla beraber Hatay'dan İstanbul'a geldik. Sevil Yavuz'un ofisine gittiğimizde bizi güleryüzlü bir ekip karşıladı.Sevil Yavuz ile görüşmemizde zeka testi yaptırmamızı söyledi. Sonuç doğrultusunda bize evde oyun seansları yapmamızı önerdi ve bizi Hataylı bir psikoloğa yönlendirdi. Şu an Sevil Yavuz ve psikoloğumuzun yönlendirmeleri doğrultusunda ilerliyoruz. Oğlum daha öncelere göre ilerleme kaydediyor. Sevil Yavuz ile iletişimimiz devam ediyor, 2 ayda bir ofisine gidiyoruz. Aldığımız destekten son derece memnunuz Sevil Yavuz'a teşekkürlerimi iletiyorum. Ve sizlere tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
MervemeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83583
Ben Sevil Yavuz'u 1 yıl önce tanıdım ve kendisinden çok ama çok memnun kaldık.Şimdi burada sorunumu size açıklayamıcam ama kızım panik atak hastası ve bu hastalıgın üstesinden gelemiyordu. Her seans için can atıyordu onunla konuştuktan sonra uyguladığı terapiden sonra kızım her güne yeniden doğduğunu endişe ve kaygılarından kurtulduğunu söyledi ve gözle görülen oranla değişti.Kendisine buradan çok çok teşekkür ediyorum gerçekten işini severek yapıyor ve kesin çözümler elde ediyor.
     Beğenin    
Büşra YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83581
MERHABALAR... SEVİL YAVUZA internet üzerinden tavsiye yazıları ile ulaştım. iki çocuk annesiyim oğlumla aramızdaki çatışmalardan dolayı SEVİL hocaya randevu aldım.bizleri çok iyi karşıladılar.Oğlum ve ben açıkçası biraz gergindik ama SEVİL hanım hoşgörülü tavrıyla ve güler yüzüyle bizi rahatlattı, yaptığım yanlışları fark etmeme yardımcı oldu birlikte devam ediyoruz çalışmalarımıza anne babalar birbirleri ile yada çocuklarıyla sorun yaşadıklarında mutlaka yardım almalılar, sorunlar büyümeden çözülüyor,kaliteli zaman geçiriliyor. SEVİL hocayı tanımam ve onunla çalışmam benim için büyük şans... zor günlerimi doğru insanla yürümem aldığım en doğru karar sizlerde yaşadığınız sıkıntıları tek başına geçirmeye çalışmayın SEVİL YAVUZLA mutlaka tanışın... BEN ÇOK MEMNUN KALDIM SANCILI DÖNEMLERİ ÇABUK ATLATTIK BU ARADA GÜLEÇ YÜZÜ MOTİVE EDEN SÖZLERİ VE RAHAT HALİ KENDİNİZİ İYİ HİSSETMENİZ İÇİN EN İYİ SEBEPLERDEN...SEVGİLER
     Beğenin    
Dilara Nur Sarı
24.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83543
Beykent Üniversitesi sayesinde Sevil Yavuz'un öğrencisi olma şansını yakaladım. Meslegini çok severek yapması ve kendisini sürekli geliştirmesi en güzel özelliklerinden birisidir . Bu yüzden ondan öğrendiğim ve öğreneceğim çok şey var. Kendisinin bilgisi ve bize olan anlayışı sayesinde bu meslekte iyi yerlere geleceğimden eminim. Uzman Psikolog olmasının yanı sıra etkin ve samimi bir ders işlemesi, derslerde bizi de olumlu yönde etkilemektedir. Bu nedenle Sevil Yavuz kendisinin de en iyi olduğu bu alanda rahatlıkla tavsiye edebiliceğim klinik psikologdur.
     Beğenin    
Öznur Yılmaz
24.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83538
Üniversite hayatımda tanıma fırsatı bulduğum Sevil YAVUZ hocamın, sürekli olarak titiz çalışma isteği ve derslerimizdeki sosyal performansı benim öğrencilik yaşamımı çok etkiledi. Öğretmenlik dışındaki sosyal aktivitelerde istekli çalışmasını ise hedeflediği kariyer yolunda çok önemli bir artısı olarak görmekteyim. Derslerimizde gösterdiği yaratıcılık ve çalışma azmi kendisinin odaklanmış bir kişiliğe sahio olduğunu bana çoğu kez hissettirmiştir.Sevil hocayı tanımanın ayrıcalığını tadıyorum. Sayesinde duygu yoğunlıklarımı aşmış bulunmaktayım ve bir çok kişiye bu konu da faydası olacağı kanısındayım. Çevremdeki insanlara tavsiye edebileceğim ender insanlardan biridir.
     1 Beğeni    
Seher
24.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83537
Sevil YAVUZ benim için en önemli hocalarımdan bir tanesidit. Kendisi bizlere bir çocuğun gelişiminde ve ruh sağlığında nasıl ilerleyeceğimizi en iyi şekilde göstermiştir. Bize bir birey olmanın en iyi yönlerini gösteren bir insan ve hocamız. Aynı zamanda bizleri ve karşısındaki insanı değerli kılan ve kişiyi değerli hissettiren bir insan. Onunla geçirdiğim 2 dönem için gayet mutluyum. Ondan öğrendiğim çok şey var ve onun sayesinde öğrendiğim bu şeyleri nesilden nesile aktarma fırsatını buldum. Sevil hocayı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Okul öncesi dönemdeki öğrencilerin ailelerine sosyal ve duygusal alanda yardımcı olan bir insan. Bu nedenle sevil hocayı okul öncesi öğretmenlerine ve ailelere tavsiye ederim...
     Beğenin    
Elif Yaren Güldü
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83360
Merhabalar; En başta şunu söylemeliyim ki Sevil Hocam kendime örnek aldığım bir öğretmenim. Bu kadar geniş ve çok çalıştığı halde üniversite öğrencilerine de ders vermesi kendinden bir şeyler katarak bizi bilgilendirmesi derse girme isteğimizi arttırıyor. Diğer öğretmenlere göre çok anlayışlı, empati yapıp bizi dinliyor dersleri sınıfın duruma göre işliyor sıkıldığımızı anladığında farklı şeyler konuşarak dikkatimizin hep kendi üzerinde derste olmasını sağlıyor. Derslere bizimde katılımımızı ön planda tutuyor. Kısacası kendini her gün geliştiren yükselten bir öğretmenimiz var. TV programları, sosyal medyadan danışanlarına birçok proje, köşe yazısı olduğunu biliyorum. Çevremdekilere de hocamı öneriyorum izleyip okuyup bilgilenmeleri için. Çünkü Sevil Hocamda bir anne ve bizim dilimizde en iyi anlayacak insan öğretmen. Anaokulu öğretmen adayı olarak gönülden ailelerin gideceği bir uzman olarak kesinlikle tavsiye ederim. En şanslı üniversite hayatımı geçirdim Sevil Hocam sayesinde. Tüm kalbimle başarının devamını diliyorum canım hocamın
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Emel
17.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83300
KatılDigi bi seminerde tanıştım Sevil hanımla birebir görüşme imkanımızda oldu 2 yaşındaki kızimin bana çok düşkün olduğunu söyledim.hamileliğim de yaşadığım problemlerden kaynaklı olabileceğinisöyledi.kızımla biz li konuştuğum için olduğunu söyledi.mesela Erva meyve sevmiyor demek yerine ben biz meyve sevmiyoruz gibi konuştuğum için kendisini benden bağımsız hissetmiyorMuş çocuk.sıcak kanlı güler yüzlü bir bayan .kendisiyle tanışmak beni çok memnun etti.
     Beğenin    
Hatice
16.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83284
Beykent üniversitesi Çocuk Gelişimi ikinci sınıf öğrencisiyim Meslek hayatıma başlamadan önce sizin gibi değerli sevilen ve alanında uzman bir eğitimciden ders almanın meslek hayatımda bir çok faydasını göreceğime inanıyorum. Derslere hakimiyetiniz ve yenilikçi fikirlerinizin yanı sıra özgün tarzınızı kendime örnek aldığımı , yazdığınız köşe yazılarını dikkatle okuyup gerekli dersleri çıkarttığımı ve hayatımın geri kalanında sizi kendime bir rol model olarak gördüğümü bilmenizi isterim. İleride ben de sizin gibi iyi bir eğitimci, iyi bir anne ve alanında uzman bir pedagog olmak isterim. Bir öğretmen adayı olarak Sevil Yavuz’u tüm ailelere tavsiye ederim. Bana kattığınız değerlerden dolayı size teşekkürü borç bilirim. Sizden eğitim alma fırsatı bulan şanslı azınlıktan biri olmaktan gurur duyar meslek hayatınızda başarılar dilerim HATİCE T.
     1 Beğeni    
Serra Şahin
16.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83268
Herkese merhabalar, ilk tanışmamız öğretmen ve öğrenci ilişkisi olduğu için kendimi şanslı görüyorum çünkü kendisini araştırdığım zaman bu yoğunluğunun arasında bizim gibi çocuk gelişim bölümü öğrencilerini de ilgilenip yetiştirdiği için fedakarlığı taktir edilesi. Kendisini gün geçtikçe geliştiren yükselen bir başarısı var. Sevil hocamın dersteki bize olan anlayışı onun diğer hocalarımdan farklı kıldığı çok açık ve net. Birçok projeler, köşe yazıları, TV programları, sosyal medyadan danışanlarına ve bilgilendirilmesi gereken insanlara ışık tutarak onların yaşamlarında ve bireylerde huzurlu toplum için fayda sağlayanlardan olduğuna inanıyorum. Kişisel veya aileniz için alanında olan sorunları sizler için daha mutlu kılmaya ve gelecek nesil için ise bilgileriyle katkı sağlıyor. Bunların yanı sıra sevil hocamda bir anne ve bu konuda da iyi bir anne olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim çünkü alanında en iyilerinden ve sorun yaşayanlar için en iyi yöntem ile rahatlıkla probleminizi çözecektir. Başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    
Gökçen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83266
Sevgili Sevil hocam; Size ilk aile olayımı anlattığım gün öğretmen değil ailemden biri gibi beni karşılayıp, dinlediniz. Evet ailem çok karışık evimizde 3 engelli hastamız var bir ablam 5 yaşındaki çocuğunu kaybedip belden aşağı felçli, diğer abim 32 yaşında 5 sene önce EMS hastalığına yakalanarak şuan yürürken zorlanıyor, bir ablam da ruhsal sorunlar yaşamakta ve 10 yaşında kızı var. Bir sürü olumsuzluğa rağmen siz bir öğretmen olarak Anne olarak bana destek olup yardımcı olmaya çalıştınız. Gerekirse bana terapi yaptınız gerekirse gitmem gereken, kardeşlerimi götürebileceğim doktorlar uzmanlar tavsiyede bulundunuz. Üzgün olduğumda bile bugün neyin var kızım, iyi misin diye sorabilen tek Öğretmendiniz. Bana yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Başka ailelere de sizi sorunsuz tavsiye edebilirim.  Siz bu güzel yüreğiniz ile herkese yardım edebilirsiniz. Tüm yardıma ihtiyacı olanlara yardım edebilecek kadar harika bir yüreğiniz var. Bu yılın bitiyor olmasına ve sizden ayrılacağıma çok üzülüyorum sizi çok seviyorum. Her şey için sonsuz teşekkür ederim. Gökçen ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Pınar
13.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83189
Uzman Pedagog Sevil Yavuz'u,kızımın okuduğu Beykent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde Çocuk Ruh Sağlığı dersinin hocası olarak tanıdım.Benim liseden öğrencim olduğunu sonradan öğrendim.Çalışkanlığı,azmi o günden belliydi.Tabiki bu akademik başarısı beni mutlu etti.Sonradan yaptığım gözlemlerde,yeterli ve yetkin uzman olduğu yönündeydi.Derslerine girdim.Çocuğumun özel durumu nedeniyle istişareler ve değerlendirmelerde bulunduk.Büyük faydası oldu.Bu düzeyde kalmayacağına,kendisini geliştireceğine,deneyim kazanacağına yürekten inanıyorum.İyi bir anne,ondan önce iyi bir eğitimci ve yol gösterici.Büyük katkı sağlıyor.Çocuklarla iletişimi çok iyi.Güleryüzlü,sevecen,samimi. Özel ve normal çocukların sosyal-duygusal,bilişsel,ruhsal davranış bozukluklarında iyi bir analizci ve yol gösterici,bir uzman.Tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Elif Hande Güney
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2015
TavsiyeNo: 82754
Uzman Pedagog Sevil Yavuz ile Milliyet kadın sayfası PembeNar kurulduğu günden beri iletişim halindeyiz. Kendisi aile kategorisi yazarlarından biri. Ebeveynleri ve çocukları ilgilendiren önemli konularda kendisinden bilinçlendirici, yol gösterici ve kolay anlatıma sahip yazılar istediğimizde okuyucularımızı bilinçlendiren yazılarıyla PembeNar'ın içerik kalitesine uygun bilgiler verdi. "Çocuğumda Disleksi var mı, belirtileri nedir?", "Çocuklar neden sigara içer?" gibi yazmasını istediğimiz yazıları okuyucular tarafından oldukça ilgi gördü. Gündem başlıklarına ve okuyucuların ilgi alanlarına göre kaleme almasını istediğimiz yazıları ilgili bir şekilde en kısa sürede göndermesi, konu işleyişlerimizde zaman kaybını önlediği için oldukça tercih ettiğimiz bir yazarımız. Sevil Hanım'la çalışmış bir editör olarak kendisini şüphesiz tavsiye ederim. Elif Hande Güney Milliyet PembeNar İçerik Editörü
     Beğenin    
Neşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81667
Ben 28 yaşında bir anneyim . Kızım 25 aylık, adı Yasemin. Yasemin , 25 ay içerisinde yaşadıklarını kısaca özetlersek: 3 kez ev değiştirdik. 6 ayrı bakıcı değiştirdi . Babasının beni hırpaladığı şeklinde 2 ayrı kavgamıza tanık oldu ( birisinde kucağımdaydı ). Ve yasemin 17 aylıkken babası evden ayrıldı ve biz boşandık. Sonrasında ki 8 ay boyunca babası onu ayda bir birkaç saat gördü. Tüm bu yaşadığı travmalar sonucunda Yasemin : geceleri uykusundan korkuyorum çığlıkları ile uyanan ve saatlerce sakinleşmeden ağlayan, gün içerisinde sebepsiz ağlama krizleri geçiren , anlamsız bir şekilde gündelik hayatında ki eşyalardan birden korkuyorum diye ağlamaya başlayan , altını değiştirmemek, saçını toplatmamak gibi en basit bakım işleri için bile kendini hırpalarcasına ağlayan , ve beni her gördüğü an bana yapışık gezen, beni wc ye bile tek göndermeyen, 2 yaşında olmasına rağmen yanında olduğum her an meme emmek isteyen bir cocuk haline geldi. Tabi böyle bir çocuğunun olması çalışan bir anne için tam bir kabus. Bırakın ona sevgi verebilmeyi kaliteli zaman geçirebilmeyi ( lütfen mazur görün ama ) mümkün olduğunca işten geç çıkmak ister hale gelmiştim. Yaseminli zamanlar benim için tam bir kabus gibiydi. Bu arada ben de 6 yıldır ihtiyaç duyduğum dönemlerde psikolojik destek alan birisiyim. Kendi terapilerimden ve okuduğum kitaplardan öğrendiğim 0-3 yaş döneminde ki travmaların ve yaşananların bilinç düzeyinde hatırlanmadığı fakat bilinç altında kayıtlı olduğu ve kişilik gelişimimizin temelinde önemli bir yer aldığı. Ben hala hipnoz ile terapilerimde 0-3 yaş dönemime gidip travmalarımı çözmeye çalışıyorum tabiî ki bu 28 yasında olunca oldukça zaman alıcı ve çok zor oluyor . Bundan dolayı kızımın yaşadığı travmalar sonucu bu durumda olduğunun bilincindeydim. Ve internette bunun üzerine pedagog araştırmalarına başladım ve sizler gibi bende bu yorumları okuyarak Sayın Sevil Yavuz ile tanıştım. Eminim merak ediyorsunuz burada yazılanlar gerçek mi ? insanlar abartıyor mu ? gerçekten sihirli değnek var mı? İnanın bana GERÇEK ( değnek değil tabiî ki  ne yazık ki öyle pembe kuş tüyü bir değneği yok ) . Eğer benim gibi psikolojiye meraklı biriyseniz mutlaka EMDR yöntemini duymuşsunuzdur. Sevil hanım 2 seans kendisinin uyguladığı EMDR yöntemi ve bana verdiği birkaç saatlik eğitim ile 1 ayda Yasemin tamamen değişti. Kendi kendine uyuyan, meme emmeyi günde 10 dk ya düşüren , hiçbir şey için inatlaşmayan, canı gerçekten yanmadıkça ağlamayan, kendi kendine oyunlar oynayan bir çocuk haline geldi. Kısaca şöyle özetleyebilirim ‘’ artık akşamları eve koşarak gidiyorum ‘’ kızım öyle uyumlu öyle sakin öyle mutlu ki bırakın ona tahammül edememeyi o uyurken onu özlüyorum, kokluyorum. Kızıma aşık oldum resmen. Gerçek olan bir şey var ki çocuğunuzun davranışlarının sorumluları bizleriz. Bizlerin onlarda bıraktığı travmalar. Bunları ne kadar erken fark eder ne kadar erken bir uzamana başvurursak çözüm o denli hızlı oluyor. Biz tam 1 ayda tamamen iyileştik ve mezun olduk. U... [DEVAMI..]
     20 Beğeni    
Merve
1.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79170
Sevil Hanım'dan, iki kez dergimizde yayımlamak üzere uzmanlık alanıyla ilgili yazı talebinde bulunduk, kendisi belirlenen tarihlerden de önce geri dönüş yaptı. Kendisiyle çalışmış olmanın ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Yazıları; bilgilendirici olmakla birlikte herkesin kolayca anlayabileceği türden yazılar. İletişimsel anlamda da gayet profesyonel ve işini iyi yaptığının bilinciyle davranıyor. Önümüzdeki sayılarda da Sevil Hanım'dan yazı almayı çok isteriz. Başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    
Nazlıhan Soytaş
14.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78734
Uzman Pedagog Sevil Yavuz Hocamızı okuduğum üniversitede tanıma fırsatım oldu ve bize kendi deneyimleri ile yaklaşarak bizim bir birey gibi davranmamızı sağladı.bizim ileride daha bilinçli bir ebeveyn olmamızı ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmemize çok yardımcı oldu. Alanında gerçekten uzman ve çok başarılı biri.bir sorunum olduğunda yanına rahatça gidip anlatabileceğim beni rahatlatan bilen,bana çözüm gösteren uzman bir pedagog'tur.Böyle bir uzman karşısında kelimeler bile kifayetsiz kalır.çözümleyici yaklaşımları ile beraber bizi bir yandan mutluluğa ve huzura götürdü.hocamızın bize kattıklarından dolayı çok teşekkür ederiz Nazlı Soytaş
     Beğenin    
Buge Cankat
3.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75741
Sabah gazetesi'nde çalışan bir editör olarak sevil hanım'in işinde ne kadar iyi ve uzman biri olduğunu biliyordum. Kendi kişisel anne bebek blog'u için ondan uyku eğitimi konusunda görüş almak istedim. Hiç tanışmamamiza rağmen ona bir mail attım, beş dakika içinde geri dönüş yaptı ve beni çok mutlu etti. Sağolsun beni kırmadı ve bu konuda içinde önemli ve faydalı bilgilerin yer aldığı bana özel bir yazı kaleme aldı. Kendisine ilgi ve alakası için, hassasiyeti için bir kez de buradan teşekkür etmek isterim. Buge cankat-sabah editörü
     Beğenin    
Burcu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75176
Ben üç buçuk yaşında oğlu olan bir anneyim. Babası da ben de üniversitede öğretim üyesi olduğumuz için yoğun çalışıyorduk ve oğlumla daha çok anneanne ilgileniyordu. Oğlum iki yaşındayken babasıyla ayrıldık. Sevil hanıma gittiğimizde oğlum üç yaşındaydı ve durumun ciddiyetinin çok ta farkında değildim. Hani insan yakıştıramıyor ya.. Erkek çocuğun geç konuşması normaldi dört yaşına kadar olabilirdi bu diye düşünüyordum. Hayatımı onun isteklerine göre yönlendiriyordum. Çok zorlandığım durumlar oluyordu ama annelik kolay değildi! Bu şekilde kendimi kandırıp durdum. Oğlumla bir alışveriş merkezine gittiğimizde diğer çocuklar gibi oyun alanları ilgisini çekmiyordu. Onun yerine bütün vaktimizi spor mağazalarında geçiriyorduk; toplar formalar vs. Yerli ve yabancı pek çok takımı logolarından tanıyor, spor gazetesi almak istiyor ve çoğu zaman amacına ulaşıyor ve oradaki takım bayrakları ve amblemlerini inceliyordu. Buna karşın anne demiyor veya bir bay bay yapmıyordu. Bütün bunları kendine has değişik bir çocuk diye yorumladık hep aile içinde. Ama bişeylerin ters gittiği de aşikardı, çünkü oğlumla birlikte dışarıya çıkmaya korkuyorduk artık. Bir café veya restorana oturup bişeyler yemek içmek imkansızdı mesela, kesinlikle oturmuyor kendi kafasına göre yola çıkıp gitmek istiyordu. Parka gittiğimizde çok az vakit geçiriyorduk ve yakınlardaki market veya oyuncakçıda alıyorduk soluğu. Orada da dakikalarca araba ve topların başında oyalanıyorduk. Ağlamasın bağırmasın diye her istediğini yapıyorduk (mutlaka bir top veya arabayla eve dönüyorduk). Evde de televizyon ve tabletle oyalanıyordu çoğu zaman. Sonra Sevil hanıma düştü yolumuz ve iyiki de düştü. İlk gittiğimiz gün oğlumu ve beni oyun odasında izledi önce sonra beni ve annemi ayrı bir odaya aldı. Oğlum bizden ayrılmak istemedi ve çığlıklar atmaya başladı. Sevil hanım ona tutarlı davranış modeline göre ağlamasına fırsat vermemiz gerekti söyledi ve bize endişelenmememiz gerektiğini açıkladı. O an bizim için biraz zordu çünkü her ağladığında istediğini yapan bir anneydim ama sonrası gerçekten çok şaşırtıcıydı. Sevil hanımın yanından ayrıldığımız gün oğlumda değişimler başlamıştı. Ertesi gün dışarda beraber yemek yiyebildik mesela! Bizimle oturdu ve yemek yedi; bu bizim için inanılmazdı. Sonraki gidişimizde çocuğumuzun gelişimini destekleyecek bir tedavi programı hazırladı bunun içinde “tutarlı davranış programı”, ve “evde oyun terapisi seansları eğitimi”, “evimizin fiziki şartları” gibi çok önemli eğitim başlıkları vardı. Sevil Hanımın sunduğu yoğun danışmanlık ve eğitimlerle onun deyimi ile bize “Balık vermek yerine”, “Balık Tutmayı” öğretti. Böylece şehir dışında olmamıza rağmen verdiği eğitim ve danışmanlıkla sevil hanımla çok sık görüşmeye gerek kalmadan sonuç aldık. Bu süreçte Sevil hanım hemen tam gün bir okula başlamamız gerektiğini söyledi ve evimizin fotoğraflarını istedi ve evde yapmamız gereken değişiklikleri, ne tür oyunlar oynamamız gerektiği anlattı bize. Ve tabiki televizyon ve bilgisayarı ... [DEVAMI..]
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Öğretim Üyesi olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     43 Beğeni    
Evren MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74160
Sevil Hanim ile tanistigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Hem bir anne, hem de bir psikolog oldugum icin Sevil hanimin bize ve ogluma olan yaklasimini cok iyi degerlendirebildim. Bu gune kadar gordugum en durust ve en yardimsever danisman kendisi. Yaklasik 3 ay once oglumun ofke kontrol problemi sebebiyle basvurduk kendisine. Sorunlarimizi titizlikle dinledikten sonra, sureklilik ve sık gorusme gerektiren tedavimiz icin evimize daha yakin bir uzmana yonlendirdi bizi. Olaganustu durust ve guven verici bir tutumdu bu. Hatta Sevil hanimin yanindan ayrildiktan sonra esimle de konustuk bu durumu. Bize yollarda hic zaman kaybettirmedi ve oglumuz icin hizli ve verimli olabilecek bir formul gelistirdi. Meslegin icinde olan biri olarak soyleyebilirim ki, danisanin icinde bulundugu kosullari cok iyi analiz eden, empatik bir kisi kendisi. Bizi yonlendirdigi merkezden cok faydalandigimizi da soylemeliyim. Bu olumlu ve durust tavrindan sebep kendisine sonsuz tesekkurler.
     9 Beğeni    
Volkan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
29.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72817
Yiğit Kartal 3 yaşına gelmişti ve yaşıtlarından çok geride davranışlar gösteriyordu. Konuşmaması bir yana hareketleri ile de bir problem olduğu ortadaydı. Yemek alışkanlığı , uyku saatlerindeki dengesizlik , girdiği ortamlarda yaşadığımız sıkıntılar bizi korkutmaya başlamıştı. İnternetten yaptığımız araştırmaları Yiğit Kartal üzerinde deniyor , bazen olumlu ama çoğunlukla olumsuz cevaplar alıyorduk. ‘’Anne’’ ya da ‘’Baba’’ kelimelerini söylemiyor , sürekli mırıldanma şeklinde sesler çıkarıyordu. Geceleri ağlama krizleri ile uyanıyor ve annesi ya da benim kucağımda olmadan da uyumuyordu. İstediği bir nesneyi eli ile gösterme alışkanlığı yoktu ancak evin hangi odasında , hangi dolabında ne var her şeyi hafızada tutabiliyordu Herkes gibi düzelir umudu ile bekledik ancak yaşı ilerledikçe çok çok az gelişmeler dışında somut adımlar atamadık. Yakın bir arkadaşımız bize Sevil Hanım’ı önerdi. Kendisini internetten araştırdığımızda bu konuda ne kadar derin bilgiye ve tecrübeye sahip olduğunu öğrendik. Hemen bir randevu aldık. Kartal Sevil Hanım’ın ofisine ilk gitmemizde inanılmaz bir tepki verdi. Sevil Hanım eşim ve benimle görüşmesi sırasında onun odada bekleyeceğini söylediğinde beklediğimiz tepkiyi verdi ve çığlık atarak ağlamaya başladı. Aslında bizim için iyi oldu çünkü ; bu hareketlerini nasıl anlatacağımızı düşünüyorduk. Sevil Hanım tutarli davranis programini uygulayarak Kartal’ı sakinleştirdi ve ilk büyük adımı atmış olduk. Bize bu gibi durumlarda ne yapmamız gerektiğini , evde iyilestirici oyun seanslarini nasıl yapacağımızı ve Kartal’a kuralları nasıl uygulayacağımızı bir bir ve tam anlaşılır şekilde anlattı. Çocuk ruhundan anladığı kadar insan ilişkileri de çok üst düzeyde biri Sevil Hanım. İlk randevumuzun ardından eve geldiğimizde yemek için sofraya oturduk. Kartal yememek için direniyordu ve ben Sevil Hanım’ın verdiği tutarlı davranış eğitimi uygulayarak Kartal’ın inadını kırdım. Yemeğimizi yedik ve daha sonra da yaptığı bazı davranışları o akşam yapmadığını gördük. Gece erken saatte yatmasını söyledim. Ancak yine inatlaşıyor ve ağlıyordu , çığlık atmaya başlamıştı. Kararlı bir şekilde müdahale ettim ve yarım saat sonra uyudu. O geceden sonra bir daha problem yaşamadık. Sonuç olarak; Artık yemek saatlerimiz sorunsuz ve çeşitli yemekleri yiyerek geçiyor , uyku saatini hatırlattığımızda hemen yatağına gidiyor ve uyuyor , kreşe tam gün gidiyor ve aktivitelere katılıyor. Evimizde karamsar tablo yerini giderek huzura bıraktı. Sevil Hanım’ın sihirli değneği diyorum ben buna. Verdiği egitimlet sihirli değnek etkisi yaratıyor. Sadece 10 günde Kartal’ın davranışları hızlı şekilde düzelmeye başladı. Televizyon ve tabletin yüzüne bile bakmıyor artık , en önemlisi de korkarak gittiğimiz tatilde annesine ve bana tam anlamıyla tatili yaşattı. Bize çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini öğrettiği ve Kartal’ı içinde bulunduğu tünelden çıkardığı için Sevil Hanım’a çok teşekkür ediyoruz.
     9 Beğeni    
Merve
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72407
Uzman Pedagog Sevil Yavuz’la internet sitemize gerekli konular için ulaştık. Çocuk psikolojisi ile ilgili konularda kendisinden uzman yazıları talep ettik. Bebeğe 2 isim koymanın ileride ne gibi sorunlara neden olabileceği, çocuğun depresyonda olup olmadığının nasıl anlaşılacağı ve babanın bebekle duygusal bağ kurması için yapması gerekenleri anlatan makaleleri ile ailelere ışık tuttu. Sevecen, sıcakkanlı ve iletişime açık biri olduğu için önemle tavsiye ediyorum. - Hürriyet Aile İnternet Haber Merkezi Editörü Merve Hazinedaroğlu
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin kimliği kurumsal eposta adresiyle doğrulanmıştır.
     1 Beğeni    
S.M.
22.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71919
Uzman Pedagog Sevil Yavuz'la artı eğitim Dergisi olarak rehberlik bölümümüz için iletişim kurduk. Kendisinden Kardeş Kıskançlığı konusu ile ilgili bir makale talebinde bulunduk. Kardeş kıskançlığının belirtileri, nasıl önlenebileceği ve bu problemi ortadan kaldırmak için neler yapılması gerektiği konusunda Sevil Hanım, anne babalar ve okurlarımız için çok yararlı ve önemli bilgileri paylaştı. Kendisi 6 seneden beri belirli konularda dergimize makale gönderiminde bulunuyor. Gayet sıcakkanlı, yardımsever ve pozitif biri. Çocukları ile ilgili sorunlarda bir uzmana danışmak isteyen kişiler için Uzman Pedagog Sevil Yavuz’u kesinlikle tavsiye ederim. artı eğitim Dergisi-Haber Müdürü-S. M.
     1 Beğeni    
Chris Iveson, M.A, Brıef London
18.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71829
Sevil undertook a four day course in Solution Focused Brief Therapy with me in September 2014. It was a small, intensive group so I was able to get to know all the participants quite well. Sevil showed herself to be a very fast and conscientious learner – not afraid to ask questions and able to do so in English which is not easy with the complex meanings involved. By the end of the course Sevil had developed considerable understanding and skill in the approach and had certainly built a strong foundation for her future work as a therapist. Good luck with your ambitions, Sevil, and I will look forward to hearing how you and your colleagues progress. *Chris Iveson, *M.A, *BRIEF London*. Türkçesi: Sevil Çözüm Odaklı Terapi Eğitimini (Solution Foced Therapy) 2014 yılı Eylül ayında benden aldı. Dört günlük yoğun eğitim süresi içinde bu eğitimi alan grubun katılımcı sayısı çok az olduğu için tüm grup üyelerini yakından tanıma fırsatı buldum. Sevil eğitim boyuncaçok dikkatli bir katılımcıydı ve hızlı öğreniyordu. Eğitim dili ingilizce olan eğitimde konu ile ilgili kavramları ingilizcede anlamak ve karmaşık anlamları ifade etmek zor olmasına rağmen soru sormaktan çekinmiyor ve öğrenmeye çok istekliydi. Eğitimin sonunda çözüm odaklı terapi yapabilmek için gerekli bilgi vebecerileri kazanarak gelecekte iyi bir çözüm odaklı therapist olmak için gerekli temeli oluşturdu. Sevil bu öğrenme isteğinle liyi şanslar diliyorum. Senden ve eğitimi alan diğer arkadaşlarından bu alanda çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Chris*Iveson*, M.A, *BRIEF London* Kurumunun Kurucu Üyesi,
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Meltem TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71009
Mutlu aile merkezi = Pedagog Sevil Yavuz Hayatımın değiştiği günü sizlerle paylaşmak istiyorum. 8 yaşındaki kızımızın davranışlarındaki değişiklik bizi çok endişelendiriyordu. Bir yerde yanlış yaptığımızın farkındaydık ama nasıl davranacağımızı bilemiyorduk, kendi kendimize bu sorunları aşamayacağımızı anladığımızda ve uykusuz bir şekilde işe gitmekten enerjimiz tükendiğinde destek almamız gerektiğine karar verdik, internetten araştırmaya başladık. Ben gerçekten çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü Sevil hanımla karşılaştık. Ve onunla ilk seansımız hayatımın değiştiği gündür. Geceleri yalnız başına ve karanlıkta uyuyamayan kızım ilk görüşmeden sonra yatağında uyudu ve sabaha kadar uyanmadı.Bu bizim için bir mucizeydi çünkü her gece uyanmaya o kadar alışmıştık ki o gece uyanmayınca merak edip odasına baktık ve kızımız mışıl mışıl uyuyordu. Her gece bizim için kabus gibiydi. Kızım gece yarısı uyanır Uykuya geçişte zorluk çeker. böcekten, hırsızdan, karanlıktan korktuğu için yanımıza gelirdi. Yüzü bize dönük olacak şekilde yatmadan ve elini tutmadan uyuyamazdı. Ve siz beni uyutamadınız deyip ağlama krizine giriyordu. Uyku saati geldiğinde uyarılarımıza rağmen pijamalarınıgiymez dişini fırçalamaz yatağına gitmezdi. Bir gün 3 saat kesintisiz tv seyretti. İpad'i elinden alamıyorduk. Sözümüzü dinletemiyorduk. Bir kaç kez uyarınca hırçınlaşıyor ağlamaya başlıyor bazen de duymamış gibi davranıp tepkisiz kalıyordu. Her alışveriş merkezine gittiğimizde oyuncak ya da kıyafet almak istiyordu. Almadığımızda huysuzluk yapıyordu. Benim babasıyla konuşmama yan yana oturmama izin vermezdi. Ne zaman konuşmaya başlasak mutlaka araya girerdi. Yemeğini tv karşısında yerdi. Yeni bir ortama girdiğinde çekingen davranır fazla konuşmazdı. Ödev yaparken isteksizdi. Ödevlerini yaparken yardım etmesi için bakıcıyı tehdit ediyordu. Öz bakım ihtiyaçlarını karşılayacak yaşta olmasına rağmen sürekli bizden yardım istiyordu. Konuşma tarzı çok değişmişti. Kelimeleri uzatarak söylüyor isteklerini yapmamız için bizimle hep pazarlık ediyordu. Hafta sonlarının gelmesini istemiyordum. Evden çıkarken kıyafet seçemiyordu. Bizim seçtiklerimizi beğenmiyordu. Hazırlanmasıçok uzun sürüyordu. Ailece dışarı çıkmak bizim için bir kabustu. Arabada giderken canı sıkılıyor yol boyunca huysuzluk yapıyordu. Mutlu olması için her şeyi yapıyorduk ama kızımız genelde mutsuzdu. Bir oda dolusu oyuncağı olduğu halde yenilerini istiyordu. Bütün bu yazdıklarım 1 aylık süre zarfında düzeldi. Sevil hanımdan tutarlı davranış programı eğitimi ve oyun terapisi desteği aldık. Nerede yanlış yaptığımızı anladık, sınırları koyduk ve çocuğumuza doğru davranmayı öğrendik. Sevil hanimin eğitim programı ve çalışmalarından sonra Kızımız çok değişti. Mutlu ve kurallara uyan sınırlarınıbilen bir çocuk oldu. Öncesi ile kıyasladığımda biz eskiden yaşamıyormuşuz diyorum. Gerçekten hayatımız bir kabusmuş. Kızım artık odamıza hiç girmiyor, geçenlerde topu bizim yatağımızın altına kaçtı girip topu almak için iz... [DEVAMI..]
     22 Beğeni    
Seza Özdemir
6.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 70675
Uzman Pedagog Sevil Yavuz'la dergimizin bir dosya konusu için iletişim kurduk. Anne Bebek Çocuk dergisi olarak hazırladığımız "Okul" ana temalı dosyamızda, kendisiyle "Okula psikolojik uyum" konusu hakkında bir röportaj yaptık. Okula yeni başlayan ya da tatil sonrası okula dönmekte zorluk yaşayan, okulda içine kapanık ya da tam tersi hiperaktif eğilimler gösteren çocuklara yaklaşım hakkında çok ayrıntılı ve içimize sinen bir bilgiler verdi. Çocuğu okula başlayacak anne babalar için yapıcı öneriler, günlük hayattan somut ipuçları ve gerçekten çok tatmin edici bilgiler sağladı okurlarımız için de, sağolsun. Ayrıca Sevil Hanım, bu alanda iletişim kurduğumuz pek çok uzmana göre de sıcakkanlı, mütevazı ve kolay iletişim kurulabilen biri. Bu açıdan da çocuklarıyla ilgili bir uzmana danışmak isteyenler için Sevil Hanım'ı çekinmeden başvurulacak isimlerden biri olarak tavsiye ederim. Seza Özdemir ABÇ Dünyası Dergisi - Editör
     3 Beğeni    
Kadriye Yüzereroğlu
5.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 70668
Sayın Sevil Yavuz, Parenting Skills & Counseling Center Görüşlerinizle editörü olduğum Pakpen Haber Dergisi'nin 29. sayısına renk kattınız. Kıymetli vaktinizi ayırarak “Yaz tatilinde çocuğunuza baskı yapmayın” başlığı ile kaleme aldığınız yazınız ilgi ve keyifle okundu. Yazınızda yer alan görüşlerinizin okuyucularımızın çocuklarıyla kurdukları iletişimde yol gösterici bir niteliğe sahip olduğuna inanıyoruz. Değerli fikirlerinizle bizleri aydınlattığınız için teşekkürlerimizi sunuyor, birlikteliğimizin devamını diliyoruz.
     1 Beğeni    
Fatma Akkuzugil
26.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68971
İnternet girişimcisi bir anne ve bir motivasyon koçuyum. İnternetteki işim gereği (okul öncesi çocuklarımız için eğitsel oyun sitesi) uzun yıllardır 0-6 yaş gelişim dönemine dair birçok eğitim ve seminere katıldım. Sevil hanımı da yine bu vesileyle yaptığım çalışmalar döneminde beğeniyle takibe almıştım. Nihayet yıllar sonra her ikimizin de konuşmacı olarak davet edildiği bir seminerde, kendisiyle bizzat tanışma şansım oldu. Öncelikle hanımefendiliği, nezaketli tavrı ve güleryüzüyle son derece huzurlu ve rahatlatıcı bir enerjiye sahip olduğunu yazmalıyım (ki çocuklarımız söz konusuysa, bu çok önemli bir kriter). Sonrasında seminer boyunca kendisine yöneltilen tüm sorulara verdiği yanıtlarla, alanına ne kadar hakim olduğunu ve işini ne kadar ciddiye aldığını gördüm. Hem işi gereği bu alanı tanıyan biri olarak hem de bir anne olarak Sevil hanımın, bir pedagoğun taşıması gereken tüm vasıflara haiz olduğunu gönül rahatlığıyla belirtmek isterim. İnsan sağlığının söz konusu olduğu alanlarda hizmet vermenin bedeli, hiç bitmeyen bir eğitim hayatıdır. Sevil hanım bu hususta da son derece bilinçli ve hassas. Bu da benim ayrıca gönlümü fethetti. Çocuklarımızın sosyal ve psikolojik olarak sağlıklı büyümeleri mutlaka ki paha biçilemez. İşte bu noktada da, bir sorun ortaya çıktığında doğru uzmanı bulmak ciddi bir sıkıntı teşkil ediyor. Sevil hanım, aldığı eğitimler, danışanlarına yaklaşımı ve mesleğine olan aşkıyla yeterli farkı yaratıyor. Siz de kendisini ilk ziyaretinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız eminim. -sevgiyle
     1 Beğeni    
O.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68212
Merhaba, 34 yaşında 14 yıllık evli 8 yaşında kızı olan bir anneyim. 2 hafta önceye kadar mutlu mesut yaşayan bir aileydik. Yani öyle olduğunu zannediyorduk. Kızımızın tuvalet, banyo ihtiyaçlarını karşılayarak, uyku saati geldiğinde birlikte yatarak, masaj yaparak uyutan yani öz bakım becerilerini kızımızın yerine karşılayan bir aileydik. Aslında bunu yaparak kızımıza ciddi zarar verdiğimizi sevil hn la tanışana kadar farkında değildik. Kızımız bebek gibi konuşmasına çok şeker diyorduk, misafir geldiğinde sohbet etmemize müsaade etmemesine napsın sıkılıyor derdik, babasını ve beni saatlerce esir alarak oyun oynatmasına biz ilgiliyiz derdik, dokunmanın aşırı sevginin, korumacılığın bu sonuçlar doğuracağını bilemezdik. Kızım bir akşam anne “ben herkese aşığım” diyerek başlayan ve sürekli terbiyesizlik sınırını aşan konuşmaları ve ağlama krizleri bizi yardım almamız konusunda harekete geçirdi. Yaptığımız araştırmalar sonucu tecrübesine güvendiğimiz sevil Hn randevu aldık. Çocukları ve aileleri mutlu etme merkezi olarak kızımıza tanıttığı merkezinde ilk görüşmemizde sevil hn. kızımızla oyunumuzu ve iletişimimizi gözlemledi ve tüm yanlış ebeveyn tutumlarımızı fark etmemizi sağladı. Kızımızın bebeklik ve yetişkinlik arasında kaldığını bizim davranışlarımızın ne kadar yanlış olduğunu söyledi ve beni en çok etkileyen ise 8 yaşında bir kız çocuğunun bebek gibi aşırı dokunarak sevmemizin onu rahatsız edebileceğini söylemesi oldu. Bir tedavi programı oluşturdu ve 1 hafta sonra tutarlı davranış programı eğitimi, evin fiziki şartlarını çocuğun gelişimine uygun düzenleme eğitimi, oyun terapisi eğitimi aldık ve yaptığımız hataları daha iyi gördük. Bu tedavi programı sonucunda kızımıza davranışlarımızda büyük ölçüde değişti. Ve en önemlisi kızımızın davranışları değişmeye başladı birçok problemimiz yüzde yüz değişti. -Uyku problemi olan kızımız artık uyku saatini hatırlatmaya gerek kalmadan saat 10:00 da iyi geceler diyerek yatağına yatıyor ve hemen uykuya dalıyor. Önceden bizimle yatan kızımız kesinlikle bizimle yatmak gibi bir talebi olmadığı gibi yatak odasından içeri dahi girmiyor. -Cinsel kimlik gelişimi konusunda aldığımız eğitimle nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendik ve artık kızımız yanımızda giyinip soyunmuyor. Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını kendi karşılamayan bebek gibi davran kızımız tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını severek kendi karşılıyor. -Kıyafetlerini evin yüzüne fırlatan odasını toplamayan kızımız artık yatağını topluyor, kıyafetlerini katlıyor mutfakta bana çok yardımcı oluyor. Masayı birlikte hazırlıyoruz ve salataları o yapıyor. Bunları yapmaktan gurur duyuyor. -Kızımızın bu davranışlarına inanamıyoruz sanki eski bebeksi kızımız gitti bir genç kız geldi eve. Dizi bağımlısı olan kızımız artık kesinlikle dizi izlemiyor, talep dahi etmiyor. -Misafirlere akrabalarımıza saygısız davranan, bizi rahatsız eden kızımız artık bizi rahatsız etmiyor. Aşırı çocuk odaklı yaşıyor ve kendimize zaman ayırmıyorduk artık eşimle... [DEVAMI..]
     11 Beğeni    
Nilgün ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64848
Merhaba Ben Ayşe'nin annesiyim. Ben çok yoğun bir çalışma hayatı olan mali müşavirim eşim diş doktoru geç saatlerde başlayan mesaisi ve hasta yoğunluğunun akşam 6 dan sonra olması sebebiyle eve geç geliyor .Kızım 7 yaşında doğduğu günden beri sürekli ağlayan, mutsuz, huzursuz, bir bebeklik ve erken çocukluk dönemi geçirdi. İlk ve tek çocuğum olması nedeni ile mevcut tüm sabrımı kendisine kullanarak bu yaşa geldi. Her yaşında mutlaka çeşitli sıkıntılar yada huysuzlukları olduysa da kendi kendimize geçer, çocuktur, şimdi diş çıkarıyor huysuzluk eder, şimdi hastalık atlattı. her çocuk hastalık tan sonra huy değiştirir yok 2 yaş sendromu, çocuk anneyi az görüyor özler tabi vs derken son bulmayan ağlama krizleri, benimde oturup ağlamamla son buluyordu. Gece sürekli ağlamaları, uyku sırasında beni tanımayıp vurmaya çalışması(gece terörü) düzenli hale gelmişti. Artık 5 yaş civarındaydı ama bir türlü yaşıtları gibi değildi, Çocuğumu pedagog a götürsem mi diye ara ara düşünmelerim başlamıştı. Herkes "sende böyle huysuzdun küçükken" diye konuyu bağlıyordu. Artık kızımla vakit geçirmek istemiyordum, hafta sonu olsun istemiyordum, sürekli talepkar, hafta sonu olsa da annemi nasıl üzsem diye düşünüyor diye düşünüyordum. Yani artık bende ruh sağlığımı yitirmeye başlamıştım. Buna rağmen kızımı bir pedagog' a götürmeyi ona yakıştıramıyordum. Kızıma vurmaya da başlamıştım. Eşimin rahatlığı ve kızına gösterdiği aşırı ilgi eve ve bana karşı ilgisizliği, evliliğin tüm yükünü benim taşıyor olmam ve bunun doğal sonucu yaşadığım öfke patlamaları sonucu kendimi psikiyatristte buldum. 3 yıl dan fazla bir süre psikiyatrik ilaçlar kullandım, eşimi de tedaviye ikna ettim. Sağlam temellere dayandığını düşündüğüm ilişkimizi bi şekilde kurtarma çabalarına giriştik. Ve bunu başardık. Ama benim kızımla sorunum devam ediyordu. Kurallara uymama gibi bir sıkıntısı yoktu. Tam aksine kuralcıydı ama babasının yaşattığı prenses olduğu hissi benim kurallarımı tanımamasına sebep olabiliyordu. Değerli olduğunun farkındaydı ve bunu her yerde herkese ilan edercesine hissettiriyordu. Kendisinin haklarını biliyor kime ne kadar ileri gidebileceğini kimi nasıl kullanabileceğini çok iyi biliyordu. Bakıcısı benim kurallarımı uyguladığı için sorun yaşamıyordu ama babaannesi ne zaman baksa benim kurallarım gidiyor yerine kızımın talepleri ne olursa olsun yerine getirilmesi gereken bir durum ortaya çıkıyordu, onun asla ağlatılmaması gerekiyordu, buna izin vermediğim içinde kayınvalidemle de sorun yaşadım ama onu da 5 yıl da hizaya getirdim. Ama kızım yine aynı yerdeydi. Herkes yerini buldu bir tek kızım değişmiyordu. Zaman geçti, kreş, anaokulu, ilkögretim derken büyüdükçe konuşmaları daha ukala bir tavır almaya başlamıştı. Artık terbiyesizlik boyutundaydı. Anneannesine bağırıp saygısız konuşmaları, teyzesine sanki " annesini ezen, hor gören kötü bir insanmış " muamelesi yapması, bulunduğu ortamda dikkati üzerine çekmek için gideceği son noktayı bilemediğim bir hale gelmişti. Artık onunla nasıl b... [DEVAMI..]
     13 Beğeni    
Özlem OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63882
Merhaba Bizim 3 yaşında bir kızımız var ve kızımız 1.5 yaşındayken babasıyla 8 ay kadar ayrı kaldık,boşanma aşamasına geldik.O zamanlarda kızımız için ne kadar biraraya gelsek de kızımız iç dünyası inanaılmaz etkilendi.Battaniyeyle uyuyor o battaniyeyi hep yanında taşımak istiyor bebek gibi konuşuyor ama bunları 3 yaşında olamasına rağmen devam ettiyordu.İnanılmaz inatçı,kural tanımıyor ve dikkati dağınık bir çocuktu.İstediği mutlaka olacaktı.Bizi de bu konuda parmağında oynatıyordu.İnternette tesadüfen pedagog araştırırken Sevil Hanımın yazılarını buldum ve çok beğendim.Kızımı kendisine götürdük.Önce bizimle kızımız yanımızda olmadan konuştu.Durmu şikayetlerimizi anlattık.Sonrasında kızımızla bereber oyun odasına aldı bizi ve evde nasıl oynuyorsak o şeklide davranmamızı rişca etti ve bizi analiz etti.Sonrasında ise kızımızla beraber oyun odasında bizi oradan çıkarark kendisi yalnız kaldı. Ve Sevil Hanım odadan çıktığında sanki kızımız geçmişi biliyor gibi bize kızımızın tuvalet alışkanlığında tutun da memeden kesilmesine kadar herşeyi anlattı ve eşimle şok olduk o anda.Zaten ogün oradan çıktıktan sonra birşeylerin değiştiğini farketmiştik hem bizim için hem de kızımız için.Farklı birgün tekrar gittiğimizde biz de kendi hatalarımızı gözden geçirdik ve aslında çok hatalı davrandığmızı anladık.Kızımız 3 yaşında olmasına rağmen 1.5 yaşında takılı kalmış ve büyümeyi reddetmiş.Yani şunu belşrtmeliyimki bize doğru gibi görünen kızımız "annecim,balığım"gibi sözler bile çocuğun gelişimini olumsuz etkilediğini öğrendik.Sonra babasıyla yakınlaşamsından bu yaştaki kız çocuk için çok önemli olduğunu bilememize rağmen bütün bildiklerimiz unutup Sevil Hanımdan aldığımız tüyolarla hareket ettik ve kızımla babası arasında mükemmel diyologlar gelişemeye başladı.Yani birçok konuda destek alama imkanımız oldu. Sevil Hanım için daha fazla şey yazmak isterim.Çok teşekkür ederim kendisine.
     4 Beğeni    
B.O
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63844
Ben Sevil Yavuz ta'la tavsiye üzerine iletişime geçtim.Tabi bunun öncesinde araştırdım. Öz geçmişi ve bulunduğu öğrenim yerleri çıktığı tv programları beğenimi kazandı ve ilgimi çekti en önemlisi güven sağladı. Randevumu alıp gittikten sonra gayet hoş karşılandım .Görüşme olumlu geçti sorunum aile problemleri idi.Çok yardımcı oldu ilk seansdan daha iyi bir etki alacağımı hissettim ve devam ettim son 2 aydır görüşmelerimiz sürdü.Daha sıcak ve samimi güler yüzlü.Katıldığı seminerler programlar aldığı eğitim seviyesi gayet iyi olduğu çok belli özgüveni de tabi.Kendinden emin,akıllı,samimi diye özetlerim.Kişisel olarak kendime çok yakın hissettim tavırları gayet sıcak.Ev deki rahatlığı huzuru sağlayabiliyor ve güveni.Çalışılan mekandaki herkes çok sıcak güler yüzlü en önemlisi özverili ve yardımsever idiler.
     Beğenin    
Gülşah TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
8.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62765
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Reyhan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2013
TavsiyeNo: 59977
Bizim 2,5 yaşında bir oğlumuz var. Yaklaşık 2 ay önce konuşmuyor, göz teması kurmuyor, komutları almıyor, ismiyle çağırılınca tepki vermiyordu. İsteklerini ağlayarak ve parmakla göstererek yaptırıyor, istemediği bir şey olunca aşırı inatçılıkla karşı geliyordu. Bu sebeplerden dolayı endişe ve kaygıyla bir hastaneye başvurduk, doktorların tüm test ve izlenimleri sonucunda çocuğumuza çocuk otistiği teşhisi konuldu ve raporu verildi. Çok üzüldük, yıkıldık, hemen bir şeyler yapmalıydık ve internetten araştırma yaptık. Bu konuda en iyi, en mükemmel insanı Uzman Pedagog Sevil YAVUZ’ u bulduk ve hemen randevu aldık. Görüşmeye eşim ve oğlumla birlikte gittik. Asistanı ve kendisi bizi güler yüzlü, içten ve samimi bir şekilde karşıladılar. Daha sonra Sevil Hanım bizi ayrı bir odaya alarak eşim ve bana oğlumuzla ilgili her şeyi, hamileliğimden bugüne kadar geçen süredeki bütün önemli ayrıntıları sordu ve not aldı. Ciddi ve ilgi bir şekilde bizimle konuşup bize özel bir program düzenledi. Sevil hanımın düzenlediği bu program çerçevesinde oğlumuzu hemen bir Özel Eğitim Merkezine (bireysel eğitim) ve Anaokuluna (grup eğitimi) başlattık. Evimizde bir takım değişiklikler yaptık, oğlumuzun gelişimini destekleyici oyun köşesi ve oyun terapisi odası hazırladık ve hemen uygulamaya başladık. Şuan 2 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen hayatımız değişti. Artık verilen komutları alıyor, söylenenleri yapıyor, sözlerimize ve hareketlerimize olumlu tepkiler veriyor. Kendi kendine yemek yiyor, tek başına uyuyor, henüz konuşamıyor ama birkaç kelime söylüyor, konuşmaya çalışıyor. Sevil hanımla görüşmelerimiz, eğitim ve terapilerimiz devam ediyor. Biricik oğlumuz ve bizim hayatımıza kattığı harika değişimler için çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarının gelişiminde problem olduğunu fark eden bütün ailelere Uzman Pedagog Sevil YAVUZ’ u kesinlikle tavsiye ediyorum. Kişi en değerlisini en güvendiği insana emanet eder…
     16 Beğeni    
Şahin Ailesi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Nisan.2013
TavsiyeNo: 59602
11 yaşındaki oğlumun benim için en önemli sorunu yalnız yatmak istememesi karanlıktan korkması bu yüzden gece kalkıp bizim odamıza gelmesiydi.Bunun böyle olmasının sebebi olarak kendimi suçluyordum.Çünkü geç çocuk sahibi olmuştum bu yüzden onun üstüne çok düşmüştüm.Ben yapı olarak zaten panik kaygılı endişeli biriyim. Çocuğum olduktan sonra bu hallerim dahada arttı.Ve ortaya kaygılı panik endişeli korkak ve çok sinirli bir çocuk çıktı.Son dönemlerde iyice içine kapanması ders çalışmak istememesi mutsuz her şeye ağlayan sıkıldım kelimesini sürekli kullanması beni ve babasını yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğuna ikna etmişti. Beş yaşındayken eşimin görevi nedeniyle Ankara idik hareketli söz dinlemez yerinde durmaz bir çocuk olduğundan bir psikologa götürmüştük .ama bir sonuç alamamıştık. bu yüzden eşimle endişelerimiz vardı tekrar bir psikolog için.Ama sevil hanımdan sonra hayatımın bu kadar değişeceğini bilseydim daha erken götürürdüm.eşimle karar vermiştik . İnternet ten psikolog aramaya başlamıştım.gezinirken tesadüf sevil hanıma rastladım.hakkında okuduklarım beni ikna edince hemen aradım.bir hafta sonrasına gün verdiler.Bir haftayı iple çektim .inşallah sonuç alırım diye dua ediyordum.randevu günü geldiğinde endişeli bir şekilde yola çıktık. Sevil hanımla tanıştıktan sonra endişelerim gitti yerini müthiş bir güven aldı.Sanki sıcacık bir ev ortamına misafirliğe gitmiştik.konuşkan güler yüzlü işinde profesyonel olduğu her halinden belliydi.Oğlum ve bizimle yaptığı görüşmeler sonrası zeka ve psikolojik testler yapacağını söyledi.Bize aynı gün üç saat sonrasına hemen gün verdi.Testleri yaptırdık sonuçlar için bir hafta sonrasına randevu alıp oradan ayrıldık.Yüzünü yıkamayan dişlerini fırçalamayan tuvaletin kapısını kapatmayan kendi odasında yatmayan sıkılan gözlüğünü takmayan tırnak etlerini koparan karanlıktan korkan her şeye ağlayan of puf kelimelerini sürekli kullanan oğlumda yapılan testler sonucunda ne çıkıp beni yaptığım hatalardan dolayı bir kez daha kahredecekti.Randevu gününde tekrar buluştuğumuzda duyduklarım beni şoke etmişti .ağlamaya başladım ellerimin titremesini durduramıyordum.meğer benim tek varlığım ağır depresyondaymış.hiç vakit kaybetmek istemiyordum.Program yapıldı.Üçüncü gitmemizde bile bazı sorunların ortadan kalktığını gördük.Üç ay sürecek oyun terapisine başladık .Şu anda terapiye devam ediyoruz.bizim eve sanki sihirli bir el dokunmuştu.Sevil hanım bizim hayatımızı değiştirdi:oğlumla şimdi haftada iki gün babası ile beraber oyuncaklarla oyun oynuyoruz. Artık kendi odasında yatıyor dersleri düzeldi ağlamıyor özür diliyor sevil hanıma çok teşekkür ediyoruz .Ve çocukları için pedagog arayanlara o sihirli elin dokunmasını tavsiye ederiz. çünkü biz şimdi bir aile olduğumuzu anladık.
     10 Beğeni    
İ.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56178
Merhabalar; 29 yaşında 8 yaşında bir kızı olan çocuğumuz odaklı yaşayan mutlu bir aileyiz yada Sevil Hanımla tanışana kadar öyle zannediyorduk. Erken evlenmemiz sonrasında birkaç zorunlu ayrılıklar yaşadık ve iş sebebiyle halen ayrı yaşıyoruz. Bu nedenle çocuğumuza yeterli ilgi gösteremediğimizi düşünüp “aman eksikliğini hissetmesin, aman arkadaşlarının yanında ezilmesin” diye her istediğini yerine getiriyorduk, her istediğini alıyorduk ama bunların sonu gelmiyordu işin daha kötü tarafı bunlarla mutluda olmuyordu. Rest çekmeleri doruklara ulaştı kapı çarpmalar her şeye üff çekmeler, “siz kötü annesiniz, kötü babasınız” ithamları bizi çaresiz bırakıyordu. Televizyon karşısından alamıyor, elbiselerini, yatağını toplatamıyorduk. Son olarak ödevler içinde restler başladı “ben okumuyacam ev kadını olacam çocuk bakacam” demeye başladı. Kendi yaptığımız uygulamalar ve girişimler işi daha kötü noktalara getirdiğini hissettik. Sonunda bir uzman yardımı almamız gerektiğini düşünüp internette aradığımızda konusunda yeterli deneyim ve referansı olduğunu düşünerek Sevil Yavuz Hanımdan yardım almaya karar verdik. Açıkçası tam bir sonuç alabileceğimizi düşünerek değil bir deneyelim diye randevu aldık. Sevil Hanımla görüştüğümüzde sanki bizim evimizde yaşadığını düşündük. Evde olan biteni anlatıyor, kızımızı bize anlatıyordu. Bizim tüm yanlışlarımıza ayna tuttu o andan sonra doğru yerde olduğumuzu düşündük. Sevil Hanımın programı sonrasında değişiklikler çok çabuk hissedildi. Kızımız sanki o sorumluluk sahibi kişiliğini yıllardır bizden gizlemiş ve bir anda ortaya çıkardı. Artık sahip olduklarının kıymetini biliyor ve mutlu olabilmeyi öğrendi. Program sonrası görüşmelerimizde taşlar tek tek yerine oturdu. Artık kızımız yerine düşünmüyoruz, bunun sonucunda o kendini düşünmeyi öğrendi. Kızımız ve ailemiz için yaptıklarından bize bu konuda doğru yol rehberi olduğu için ayrıca bizimle olan diyalog ve sohbetinden dolayı kendisine teşekkürlerimizi borçluyuz.
     12 Beğeni    
Osman USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55781
Merhaba Bizim 10 ve 8 yaşında iki oğlumuz var. Büyük oğlumuz bebekliğinde şen şakraktı, neşeliydi. Kardeşi doğduktan 6 ay sonra, yaklaşık 2,5 yaşındayken kıskançlık krizlerine girdi. Onu zor sakinleştiriyorduk. İşte o günden sonra büyük oğlumuz ile problemlerimiz artmaya başladı. O neşeli çocuk gitti, yerine sessiz içine kapanık bir çocuk geldi. Aradan aylar, yıllar geçti, anaokuluna başladı. Orada da çok sessiz ve sakindi. İlkokula başladığında başka problemleri de gördük. Bir türlü derslerine konsantre olamıyor, dikkatini toplayamıyordu. Sadece derslerinde değil bizimle konuşurken de dikkati dağınıktı. Kardeşiyle kavgaları bizi bitiriyordu. Kardeşi hep onu dövüyordu. Büyük oğlum başlarda karşılık vermeyip sadece ağlıyorken, artık o da karşılık vermeye başladı. Ben onları ayıramıyor ve çılgına dönüyordum. Hiç sözümüzü dinlemiyorlar, bize karşı geliyorlardı. Söylediklerimizi yaptırmak için ben adeta yalvarıyordum, babamız ise tehdit ediyordu. Ancak o şekilde yaptırabiliyorduk. En çok benimle iletişime giriyor ama yine bana zarar veriyordu. Bana bağırmalar, karşı gelmeler hatta vurmaları vardı. Hiç bir şeyden memnun olmuyor, her şeye istisnasız itirazı vardı. ‘Hayır’ı kabul etmiyordu. Çok zor bir çocuktu. Beni inanılmaz derecede ruhen ve bedenen yoruyordu. Çok çaresizdik. Defalarca kendimi yatak odasına kapatıp hüngür hüngür ağladım çaresizlikten... 3. Sınıfa giderken bir çocuk psikiyatrisine gittik. Psikiyatr yaşını başını almış bir bayandı. Ben de oldukça tecrübeli olduğunu düşünerek doğru adrese geldiğimizi sanıyordum. Ama yanılmışım. Doktor içeri girince bana ‘Evet, nedir probleminiz?’ diye sordu. Oğlum yanımda oturuyor, çok şaşırdım. Onu dışarı alacak sandım. Doktor, problemleri söyleyeceksiniz ki çözeceğiz dedi ve ben çocuğun önünde bütün olumsuzluklarını saydım. Ondan sonra hep o konuştu. Bana hiç söz hakkı vermediği gibi beni çok eleştirdi. Hem beni hem çocuğu rencide etti. Neye uğradığımı şaşırdım çıktım gittim. Derken 1 sene sonra gözyaşları içinde internette araştırırken Sevil Hanım’ı bulduk. Sevil Hanım bizi çok samimi, güler yüzle ve sıcak bir şekilde karşıladı. İçeriye girince Sevil Hanım’ın bizi gerçekten dinleyeceğini, suçlamayacağını, rencide etmeyeceğini hissetmiştim. Bizimle ve çocuklarla ayrı ayrı görüştü. Meğer büyük oğlum ağır bir depresyondaymış. Büyümeyi reddetmiş. Kendini o mutlu olduğu bebeklik yaşlarında dondurmuş sanki. Sevil Hanım bizim gözümüzü açtı. Evde otoritenin tamamen çocukların elinde olduğunun ve bizi parmaklarında oynattıklarının farkına vardırdı. Oğlum artık itiraz etmiyor, kendine güveni de gelmeye başladı. Ağabey olduğunun farkına vardı. Artık üzüntüden dolayı olan baş ağrılarım kalmadı. Eşimle çocuklardan kaynaklanan kavgalarımız yok oldu gitti. Çocuklar varken de birbirimize vakit ayırmayı öğrendik. Sevil Hanımın konuk olduğu programları internette bulup izledim. Birinde ‘’Caillou ve Pepe çizgi filmleri de çok masum değil. Onlara hiçbir şekilde hayır denmiyor. İstekleri muhakkak bi... [DEVAMI..]
     11 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55553
MERHABALAR Sevil Hanimla tanismamiz kizimin agresif davranislari uzerine internetten yaptigim pedagog arastirmasi ile oldu.Baslangicta bize cok faydali olan yazilarini okumaya basladim. Sonrasinda yuzyuze goruserek ondan cok fazla fayda saglayacagimizi dusunduk ve aciliyetle kendisinden randevu aldik.Bizi cok sicak bir sekilde karsilayan Sevil Hanim bize verdigi guven hissiyle daha o anda hersey cok guzel guzel olacak dusuncesini zihnimize yerlestirmisti bile.. bize cizdigi yol haritasini izlemeye basladik birlikte. Kizimin uyku problemi agresif tavirlari ve en onemlisi basedilemeyen bir inat problemi vardi. Suanda ise cok farkli bambaska bir cocuk oldu ve biz bunu sevil hanim olmadan asla basaramazdik. cocuklarimiz bizim icin cok degerli ancak biz kendimize olan degeri ne kadar veriyoruz? bizde ozel bir farkindalik yaratti. cocuk yetistirmenin buyutmekten cok farkli oldugunu dusununen ben, sevil hanimla bunu bir kez daha anlamis oldum. onceligi ailenin bilinclenmesine veren sevil hanim bu calisma metoduyla bizim kucuk dunyamizda harikalar yaratti ben once bir birey sonra bir anne olarak kendisine cok sey borcluyum. Hayatta asilamayacak sorun yoktur ancak bazen sorunlar yanliz kalindigimizda dag gibi buyur gozumuzde tam da o sirada omuzumuza dokunan bir el olur en iyi destek.. destek almaktan keyif alacaginiz bir dr sevil hanim bizde onun uzattagi eli anne baba olarak iyi degerlendirdigimizi dusunuyoruz bizi her konuda fazlasiyla bilgilendirdigi o sıkıntili surecten cekip cikardigi icin ona tekrar tekrar tesekkur ediyoruz. sevil hanim iyi ki sizinle tanisarak kendimize ve en kiymetli varligimiz olan kizimiza fayda saglama sansi elde edebilmisiz. Emeginize saglik...
     3 Beğeni    
G.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55484
Merhabalar, buradaki tavsiye yazılarını ilk okuduğumda bır gün bende böyle seyler düşünebilecek, yaşayabilecek ya da görebilecek miyim diye çok düşünmüştüm. Ve şimdi o gün geldi. Oğlum Deniz 3 yasını doldurduğunda biz artık ona yetemeyiz, kendi yasitlariyla vakit geçirsin, sosyallessin ve egitimi başlasın diye babasıyla karar vererek Deniz'i anaokuluna göndermeye karar verdik. 3 Eylül de okulu açılıyordu ilk 3 gün okul tarafından oryantasyon donemi olarak belirlenmisti. Ben ve babasi okulun ilk gunu büyük bır heyecanla oğlumuzu da alıp okula gittik. Tüm cocuklar ve velilier okul bahçesinde öğretmenler tarafından bır araya toplandık. İlk 15 dk. Dan sonra her öğretmen kendi sınıfını toplayıp etkinlikler yapmaya başladılar. Minikler çok egleniyorlardi. Deniz hariç. Deniz basına buyruk dolaşıyor, hiçbir etkinliğe katılmıyor, komut almıyor hatta hiç ilgilenmiyordu bile. Bu duruma çok üzülmüş olsam da esim kaygımın gereksiz olduğunu daha çok yeni bır ortam olduğunu ve oğlumuzun zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyordu. Ertesi gün de okula gittik; ancak oğlumun tavırları yine ayniydi. Buna artı olarak sınıfın kapısına dahi yaklaşmıyor, okulun icinde sürekli dolanıyor, zorlaninca bağırmaya, çığlık atmaya, ağlamaya ve kendini yerlere atmaya başlıyordu. Ve bu durum hiç değişmedi. Günlerce devam etti. Bu huylarına eklenenler de cabası bana resmen yapıştı Deniz tam tabiriyle yapışmak bu gercekten. Beni asla bırakmıyor, tuvalete dahi beraber gitmeye başladık. Benden başka kimsenin kendine dokunmasına bile izin vermiyordu. (babası, anneannesi kimseye izin vermiyordu) takıntıları oluşmaya başladı. Ornegin; daire kapımızı benden başka biri açtığında krize giriyor, yerlerde surunerek dakikalarca ağlıyordu. Bu gecen 2 haftanın sonunda yardım almaya karar verdik ve okulumuzun tavsiyesiyle bır pedagoga gitmeye başladık; fakat Deniz'de durumlar daha sertleşmeye başladı. Gittiğimiz hanımefendiden hiç olumlu etkilenmedi bu sürede Deniz'i bır süre okuldan almaya karar verdik. Daha sonra araştırmalarımız sonucu Sevil Hanım'a ulaştık. Hemen randevu aldık. İlk gittiğimiz hafta 2 gün üst üste Sevil Hanım'ı ziyaret ettik. Sonraki hafta tekrar gittik. Deniz bambaşka bır çocuktu artık. İnanamıyorduk. Sevil Hanım Deniz'in artık okula gidebileceğini söylediğinde daha önceki okul tecrübelerimden dolayı tedirgindim. Ama haklı çıktı. Deniz 10 Ekim'den beri okula gidiyor. Sevil Hanım bize cocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini o kadar güzel öğretti ki... O'na ne kadar teşekkür etsem azdır. Tek bildigim bır şey var ki ömür boyu Sevil Hanım'a minnettar kalacağım. Sevgilerle...
     5 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
24.Eylül.2012
TavsiyeNo: 54159
SEVGİLİ ANNELER, 10 yıllık evliyim. 8 yaşında bir kızım var. Temmuz ayının ilk haftasında kızımla tatile gittik. İlk gün hiçbirşey yoktu. Arkadasışım ve oğluda bizimleydi. 2. gün havuz sonrası duş aldıktan sonra saçını tararken tepesinde ceviz büyüklüğünde bir yerinde saçlarının döküldüğünü farkettim. Hemen cilt doktoruna getirdim test yaptı, birşey çıkmadı. SAÇKIRAN olabileceğini söyledi. Bir sürü sorular sordu , pisikolojik olabileceğini söledi en önemli nedense çocuklarda kardeş olduğunda çıkıyormuş ama kardeşi yok kızımın. 3 ay önce halasının bebeği oldu ondandır diye düşündüm. 1 haftalık tatil böle geçti. Dönüş için otobüse bindik, 4-5 saaat sonra kızımın MASTÜRBASYON yaptığını farkettim ve görmemezlikten geldim. Hemen rehberlik öğretmeni olan çok yakın arkadaşımı aradım. Tepki vermememin çok doğru olduğunu bir daha görürsem sakin bir şekilde konuşmamı istedi. Ertesi gün evimizdeyken tekrar gördüm ve yanına oturup ne yaptığını sordum ... kaşındığını söledi. Neden bana söylemediğini sordum çok az kaşınıyor dedi.... Bende cinsel organının mikrop kapabileceğini , küçük tuvaletini yapamayabileceğini, büyüyünce daha büyük sıkıntılar yaratabileceğini söyledim. Sonra arkadaşım kızımı alıp okuluna gitti oyun oynayarak konuşmuşlar. 4 saat sonra arkadaşım yanıma geldiğinde babasının onu sevmediğini, bizi terkedeceğini, ayrılacağımızı, kuzenini kıskandığını vs bir sürü şey anlatmış bunun üzerine arkadasım bir pedegog görse daha iyi olur dedi. Hemen internete pedegog yazdım ve ilk sırada karşıma sevil hanım çıktı. Makalelerini okudum, tv programlarını izledim, tavsiyeleri okudum ve hemen aradım randevu aldım bana yapmam gerkenlerin bilgisini verdiler, kızımı doktora değil, oyun evine getirdim. Kızım kendini oraya özel olarak davet edilmiş gibi hissetti. Sevil hanımla ilk görüşmemiz sıradında kızım ben olmadan oyun odasında olduğu için sürekli ağlıyordu... Görüşmemiz sırasında kızımla ilgili ne olumsuzluk varsa hepsini anlattım bebek gibi davrandığını, ağlayarak istediklerini yaptırmaya çalıştığını, evde durmak istememesini, her yerde hemen sıkıldığını, odasında korkuyorum diye yatmamasını, asansöre binmemesi, tuvalet ve duş ihtiyaçlarını kapı açık yapmasını, yemek yememesi, erkek çocuk gibi davranması ve giyinmesi gibi bir sürü şey.... Bunlar için hep kendimi suçluyordum. Sevil hanım görüşmemiz sonucunda bir program yaptı ve 2 tane psikolojik test yapması gerktiğini ve bu görüşmeye eşimin de gelmesi gerektiğini söyledi. Zorlada olsa babayı İstanbul'a sevil hanıma getirdik. Sevil Hanım, Kızımın 4 ve 6 yaş döneminde babadan sevgi ve şefkat göremediğini ve bu dönemde yaşadıklarından dolayı duygusal olarak büyümeyi reddettiğini söyledi. İçine kapanmış, küsmüş olan kızıma bir tedavi programı uygulamamız gerektiğini yaklaşık 3 ile 6 ay arasında sonucunda düzelebileceğini söyledi. Bu danışmanlık ve terapi programını kabul ettik. Bu programı uygulamak emek istiyordu ve benim için çok zordu ama kızımın sağlığı ve geleceği için uygulamaya başlad... [DEVAMI..]
     11 Beğeni    
Melike Çınar
23.Eylül.2012
TavsiyeNo: 54111
-Mesleğini seven, insanları dinleyen, gözlemleyen biri, -Konuşkan ve güler yüzlü, -4+4+4 ile ilgili kendisiyle röportaj yaptığımız Sevil Hn.'ın gündemi takip edip, ona yanıt arayan yönü kendisini mesleğinde başarılı kılmış. -Çok pozitif birisi. Bu da insanı kendisiyle rahat konuşmasını sağlıyor. -Ofisi oldukça zevkli döşenmiş; insanı rahatlatan bir renk seçimi var. -Gazetemizde yayımlanan röportajı okuyan herkesin son derece bilgilendiklerini belirtmeleri açısından, başarılı olmuş bir görüşmedir. -Konuyla ilgili internet üzerinden araştırma yaparken bulduğum Sevil Yavuz, son derece nazik, açık görüşlü biri. - Son derece sabırlı olduğunu da eklemeliyim.
     5 Beğeni    
Kübra ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
13.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50379
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Hayriye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48761
Merhaba Bizim kızımız Damla 7,5 yaşında ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Damla küçüklüğünden beri korkuları olan ve bu yüzden odasında yatmak istemeyen, yemek yemeyen, zaman zaman altını ıslatan, bazen hırçın bazen çekingen bir çocuktu. Birinci sınıfa başladıktan sonra korkuları iyice arttı ve ders çalışmak istemeyen, ödev yapmakta zorlanan, sıkışınca ağlayan, okul kaygıları olan ve kendine güveni olmayan, kendi düzenini sağlayamayan en basiti odasını toparlamayan, okul kıyafetlerini kendisi giymeyen ve bizim zorla yemeğini yedirip okula gönderdiğimiz bir çocuk oldu. Kızım şu an ikinci sınıfa gidiyor. Yaşadığımız olumsuzluklar üzeri küçük kızımın bir pedeğoga ihtiyacı olduğuna kara verdik ve Sevil Yavuz hanımla internetten tanıştık. Randevu alıp kendisiyle tanışmak ve durumlarımızı anlatmak için görüşmeye gittik. Sevil Hanım bizlerle ve kızımızla ayrı ayrı konuştu, testler yaptı ve sonuca göre terapiye başladık. İlk terapiden itibaren kızımda inanılmaz değişikler vardı. Bu değişiklikler eşimi ve beni çok mutlu ediyordu. Artık altını ıslatmıyor, odasında yatıyor ve yemeğini yemeye başlamış, okul kaygıları azalmıştı. Küçük kızım, kendine güveni gelen, derslerine sarılan, hedefleri olan kendini savunan, odasını toparlayan okula hazırlanan bir çocuk haline geldi. Kızım artık başarılı bir çocuk olacağına inanıyor tabi bizde bu inancı onun kadar taşıyoruz. Ayrıca Sevil hanımın önerdiği Filial terapiyi eşimle birlikte evimizde kızımızla beraber uyguluyoruz. Sevil hanımın yönlendirdiği oyun ablası(serap abla)’nın kızımın kendine güveninin gelmesine ve derslerinde sorumluluk bilincinin oluşmasında çok desteği oldu. Hep beraber kızımı toparladık ve ablamızla yolumuza devam etmekteyiz. Evimizde huzura kavuşmamızda büyük payı olan desteğini sonuna kadar esirgemeyen her zaman yanımızda olan Sevil hanıma sonsuz teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. Ayrıca herkese tavsiye ederim Hoşçakalın.
     7 Beğeni    
Fatoş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Şubat.2012
TavsiyeNo: 47861
Bir Anne ve Oğlu Merhabalar, Ben Utku’nun annesiyim. Utku 9 yaşında, şuan ilköğretim 3. sınıf öğrencisi ve benim bitanem. Utku doğduğu günden bu yana hep hareketli, ağlayan, dur durak bilmeyen, her an kendi isteğinin gerçekleşmesini isteyen, ‘hayır’dan anlamayan, yapabileceği işleri bile yapmayan, sorumluluk almayan, bağırıp çağıran, öfkesini çabuk belli eden, agresif, kurallara uymayan, daha doğrusu kural nedir bilmeyen bir çocuktu. En başa dönmek istiyorum. Utku daha doğmadan hamileliğim çok stresli geçmişti. Şimdiki bilgim ve tecrübem o zaman olmuş olsa inanın hamilelik dönemindeki stresimi-sıkıntımı en aza indirmek hatta hiç olmaması için elimden geleni yapmak isterdim. Stresli bir hamileliğin sonunda Utku dünyaya geldi. Utku’nun bebeklik dönemi 2 yaşına kadar ağlamakla geçti. Gitmediğimiz doktor, gitmediğimiz hastane kalmadı ama bu süreç 2 yaşına kadar hep böyle devam etti. Normal çocuklar gibi değildi. Yürümesi, konuşması, tuvaletini söylemesi hep diğer çocuklardan geç oldu. Tabii ki başkalarının çocuklarına baktıkça bu beni daha doğrusu ailece bizi çok üzüyor, düşündürüyordu. İki buçuk yaşında konuşamıyor diye bir hekime götürdük. Sadece başlı başına konuşamıyor diye değil çok hareketli, dur durak bilmeyen, ‘dur’ ya da ‘hayır’ kelimesinden anlamayan, hiç oturmak nedir bilmeyen ve dahası bir çocuk olması da götürmemizin nedenlerinden sadece birkaç tanesiydi. Götürdük ve testler, tahliller yapıldı. Zekasında herhangi bir problem yoktu ya da ne bileyim yapılan testlerin sonucunda hiçbir olumsuzluk teşkil edebilecek bir durum yoktu. Ama bu çocuk neden böyleydi. Hiçbir yere gidemezdim bir dakika yerinde durmazdı. Gittiğim yerde oturamazdım bile ‘ Utku dur’ , ‘Utku yapma’ , ‘Utku otur’ demekten. Ne bileyim bir alışveriş merkezine gidemez, alışveriş yapamazdım. Gördüğü her şeye sarılır ve kesinlikle elinden alamazdık o illaki alınacaktı Utku için. Utku’nun bu halleri, hareketliliği, her şeyi diretmesi beni de zor durumda bırakıyordu. Benimde psikolojimi bozmuştu bu durum. Her şey Utku üzerine odaklıydı. Hayatımın her anını, her dakikasını hatta her saniyesini Utku’nun doldurduğu bir hayatı yaşamaya başladım. Kendime zaman ayırmak ne ki günlük işlerimi bile yapamaz olmuştum. Çünkü çocuğum çok hareketliydi ve sürekli gözüm onun üzerindeydi ve onun peşindeydim. Ona zarar gelmemesi için sürekli takip etmem lazımdı. Bir şeyden canı yanıyordu ama onu tekrardan yapıyordu, gözü karaydı. Mesela; düşüyordu ve bir yeri kanıyor yahut acıyordu ama tekrardan düşmekten ya da düşebileceği tehlikeden korkmuyordu. Onun için tüm dünyam, hayatım Utku olmuştu. Bu süreç böyle devam etti. 5 yaşında Utku’yu kreşe göndermeye karar verdik. Çünkü paylaşım nedir bilmiyordu. Oradaki çocuklarla paylaşımı, oynamayı öğrenir daha sosyal bir çocuk haline gelir diye. Bizim düşüncemiz böyleydi en nazından. Ama umduğumuz gibi olmadı tabii ki. Kreşte her gün şikayet gelmeye başladı. Arkadaşlarıyla geçinemiyor, arkadaşlarına şiddet kullanıyor, hiçbir oyuncağı paylaşmıyor, hep kend... [DEVAMI..]
     24 Beğeni    
Serap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47832
Benim hayatımın dönüm noktası Sevil hanımla tanışmaktı. Tam da iş bulamayacağımı ve memlekete geri döneceğimi düşünürken bu tanışma çok büyük bir şanstı. Ben iletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Memleketten sırt çantamı alıp evden ayrıldım ve iş bulmak için İstanbul’a geldim Yaklaşık 1 ay boyunca iş aradım ve tam ümidimi kesmiş ve geri dönme kararı aldığım gün bir şans eseri Sevil hanımın oyun ablalığı için birisini aradığını duydum. Bu haber üzerine Sevil hanımla iletişime geçtim. Kendisiyle ilk konuşmamdan itibaren sıcak ve samimi tavrı kendisine güven duymamı ve oyun ablalığını desteğiyle yapabileceğim cesaretini verdi. İlk olarak oyun ablalığı konusunda kısa süreli eğitim programı uyguladı. Zaten oyun ablalığının her aşamasında devamlı diyalog halinde bana yol gösterdi. Sevil hanımın işine sevgi dolu bağlılığı ona hayranlığımı bir kat daha arttırdı. Sevil hanımın yönlendirmesi ile oyun ablalığına başladım. Küçük kızımız 7,5 yaşında İlkokul ikinci sınıf öğrencisiydi. Küçük kızımızla tanıştığım zaman korkuları olan, odasında yatmak istemeyen, yemek yemeyen, bazen hırcın bazen de çekingen tavırlar sergiliyordu. Ders çalışmak istemeyen, ödevleri konusunda sıkıntı yaşayan ve bu sebepten dolayı ağlayan ve isteklerini bu şekilde yaptırmaya çalışan ve kendine güveni olmayan bir çocuktu. Yaklaşık 3 ay önce oyun ablalığına başladığım küçük kızımızın bu olumsuz hallerinde şuan için çoğu konularda olumlu değişiklikler yadsınamayacak kadar yüksek boyuttaydı. Sevil hanım bu süreçte ilgisi ve yönlendirmesi ile kısa zamanda olumlu yollar kat ettik. Mesela artık okul kaygıları azalmış, odasında yatan, yemek yemeye başlayan, kendine güvenen, derslerine önem veren, sorumlulukları konusunda hassas, ve hedefi olan, ve odasını düzenleyen bir kendini programlayabilen çocuk haline geldi. Bu değişimin en önemli adımı Sevil hanımın kendi ofisinde de uyguladığı Filial terapi’ nin ailenin küçük kızımızla evlerinde de uygulamasıydı. Sevil Hanımın yönlendirmesiyle başladığım oyun ablalığı benim hayatımda başta da bahsettiğim gibi dönüm noktası oldu ve aynı küçük kızımız gibi kendime güvenimin gelmesine ve hedeflerime daha fazla umutla yürümemi sağladı. İnsanları anlamak ve onlarla iletişime geçmek zor bir davranıştır; ancak çocukları anlamak ve iletişime geçmek daha da zordur. Bu sebepten dolayı çocuklarımızın geleceği için size adres olarak Sevil Yavuz Hanımı tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Leman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47724
Oğlumda olan değişiklikleri şöyle anlatmak isterim. Geceleri yatmak bilmezdi. Bir saat dil dökerdik, benim onunla uyumamı isterdi. geceleri en az üç kere ağlayarak kalkardı. şimdiyse akşamları kendi kendine uykusu geldiğini söyleyerek yatıyor. Gece asla uyanmıyor. Ağlama durumu azaldı. Eskiden gün içinde sık sık ağlardı. İsteklerini ağlayarak yaptırmaktan vazgeçti. Kendini ağlayarak ifade etmek yerine konuşarak anlaşmayı öğrendi. Kardeşi olacağı için içine kapanmışken durum tamamen değişti. Tuvalet sıkıntımız vardı. Şimdi kendi başına her işini hallediyor. Bütün bunlardan dolayı Sevil Hanımın önderliğinde nasıl iyi birer ebeveynler olabileceğimizi öğrendik. O bize mutlu bir aile olmayı öğretti. Sevil hanım sayesinde artık geceleri de gündüzleri de huzurluyuz. Keşke onunla daha önce tanışsaydık. Artık dostlarımla toplandığımızda özellikle de çocuklu ailelerle, Sevil Hanım hep yanımızda. Çünkü ben sürekli birileri sorun anlattığında çözümün Sevil Hanımda olduğunu söylüyorum. Teşekkürler Sevil Hanım. Çocuğu ile ilgili sorunu olan ebeveynler hiç düşünmeden Sevil Hanımı tercih edebilirsiniz.
     Beğenin    
Sağıroğlu Ailesi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
17.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43629
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Deniz YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
16.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38040
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Bu sayfada uzmanın 52 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 128 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Dr.Sevil YAVUZ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Dans, Kültürel Geziler, Doğa Gezileri, Yeni Eğitim Modelleri Geliştirme, Sosyal Projeler Geliştirme ve Destek

Sevdigi Filmler : Psikolojik, Sosyal konuları içeren anlamlı filmleri


Dr.Sevil YAVUZ'un Kitap ve Yayinlari Dr.Sevil YAVUZ'un Basılı Kitap ve Yayınları
-Sihirli Öneriler Kitabı -Anne babalara çocuk yetiştirmede rehberlik eden çocuk eğitimi kitabıdır.

-Sayısız Dergi ve Gazetelerde yayınlanan makaleler ve uzman görüşleri (Sabah, Milliyet, Zaman, Habertürk, Newsweek, vb).


-Saygın Eğitim ve Sağlık sitelerinde köşe yazarlığı ve sayısız makale paylaşımı (bebek.com, biaile, ikizler.biz, vb)

-Milliyet.com.tr'de Çocuk ve Ergen Psikolojisi köşesinde düzenli yazıyor.Düzenli yazılarını Millyet.com.tr'den takip edebilirsiniz.

-TV Programlarında Uzman Konuk (Okan Bayülgen Muhabbet Kralı, Cine5, ShowTV, StarTV, BugünTV, Kanaltürk, HaberTürk, vb.)

-Eğitim, Seminer ve Workshop çalışmaları


Sayısız makale ve yazıları olmasına rağmen çocuk alanında genel tavsiyeler vermenin aileler tarafından tam anlaşılamayacağını düşündüğü için kitap yazmayı tercih etmemektedir.

Tüm Basın ve TV deki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz....[Devamı...]

Dr.Sevil YAVUZ'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
BUMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Dernegi)
Professional Insight (The voice of Turkish Professionals)
Who's who- A Listing of Prominent People in World.
- American Psychological Association –APA
- Association for Play Therapy- APT

Dr.Sevil YAVUZ Mesleki Videolar Videoları
102 Video

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ve Boğaziçi Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
2006
(14 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2011 Mezunu)
Doktora
İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Sevil YAVUZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Çok İyi Derecede İngilizce

Dr.Sevil YAVUZ Mesleki Videolar Videoları
101 Mesleki ve Kişisel Video
Çocuğunuzu İnternetteki Tehlikelerden, Cinsel Tacizden Nasıl Koruyabilirsiniz?
Çocukları İnternette Nasıl Tuzağa Düşüyorlar?Sanal Ortamda Hangi Tehlikeler Çocukları Bekliyor?
Pedofili ve Cinsel Taciz
Ana Problem Hastalığın Çocuktan Gizlenmesi-Lösemi Hastalığının Psikolojik Yönleri
Uzman Pedagog Sevil Yavuz Okan Bayülgen ile Çıplak Kafa Melis Akbaş İçin Özel Program Konuğu
Eğitim Sistemindeki Sınavlar Çocukları Mutsuz Ediyor!
Çocukların Okul Başarısı ve Uyumu Artırmak İçin Ne Yapılmalı?
Özellikle Tek Çocuklu Aileler Çocuklara Akademik Baskı Uyguluyor!
Okulun İlk Günü Anne Babalar Çocuklarının Yanında Olmalı!
Ailelerin Baskısı Çocukları Okuldan Soğutabiliyor
Çocuklarda Yeme Alışanlığı Nasıl Kazandırılır? Yemek Yeme Problemleri
Çalışan Anneler Çocuklarıyla Nasıl Duygusal Bağ Kurabilirler?
Çocuklarda Dokunmayı Destekleyen Oyunlar
En Az Bir Sene Bebeğinize Siz Bakın Anne ile Duygusal Bağ Gelişimi
Kaliteli Dokunuş Nedir? Bebeğinize Nasıl Dokunmalısınız?
Bebeğinizin Nerelerinden Öpmek Sakıncalı! Bebeğinizi Nasıl Sevmelisiniz?
Bebeğin Her Yerine Dokunulmaz! Cinsel Bölgelerine Dokunmayın!
Bebeğinizin Bezini Siz Değiştirin! Bebeğin Bezi Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?
0-3 Yaşta Dokunma Beyin Gelişimini Hızlandırıyor!
İhmal Edilen, Sevilmeyen Çocukların Büyümesi Duruyor!
Bebeklere Dokunmak Neden Bu Kadar Önemli?
Bebek Gelişiminde Dokunmanın Önemi Nedir?
Çouğunuz Aşk mı Oldu? Çocuğunuz Aşık Olursa Dersleri Unutur mu?
Çocuğunuza Yalan Söylemeyin, Samimi Olun!
Çocuğunuza Sorumluluk Vererek Öz Güvenini Yüseltin
Çocuğa Koşulsuz Sevginizi Hissettirin! Çocuğunuz Sevildiği Mesajını Verin
Ergenlik Döneminde Arkadaşlar Neden Önemlidir
Sağlıklı Ruhsal Gelişim İçin Oyun Oynamak Şarttır
Ergenlik Döneminde Aileler Neler Yaşıyor,ergenin Bu Dönemde Duyguları Nasıl?
Çocukların Yetenekleri Farklı Olabilir!
Kıyafet Serbestliği Alım Gücü Olmayan Çocukların Psikolojileri Olumsuz Etkileyebilir
Kıyafet Serbestliği Kutuplaşmalara Neden Olabilir, Türkiye Buna Hazır mı?
Kıyafet Serbestliği Tekrar Düzenlenmeli Okulların İsteğine Bırakılmalı
Yönetmelikler Düzenlenirken Uzmanların Görüşleri Alınmalı!
Okullarda Kıyafet Serbestliği
Arkadaşlar Arasında Kutuplaşmalara Neden Olabilir!
Arkadaş İlişkileri Olumsuz Etkilenecek Kıyafet Serbestliği Nedeniyle
Aileler Çocukların Enerjisini Kıyafete Harcadıklarını Gözleyecek!
Aileleri ve Çocukları Kıyafet Serbestliği Nasıl Etkileyecek?
Çocuğun Şefkat ve Sevgi İhtiyacını Evlat Edinen Anne Karşılar!
Evlat Edinme: Büyüten mi Yoksa Doğuran mı Gerçek Annedir?
Çocuğun Kritik Dönemlerinde Evlatlık Olduğu Açıklanmamalıdır!
Evlat Edinilmiş Çocuğa Gerçek Kaç Yaşında Nasıl Söylenmeli?
Çocuğunuzu Anaokuluna Nasıl Alıştırmalısınız?
4+4+4 Eğitim Sistemine Çocuğunuzu Nasıl Hazırlayabilirsiniz?
66 Aydan Küçük Çocuklar Okula Hazır Değilse Göndermeyin!
Çocuğunuzu Kaç Yaşında Kreşe ve Yuvaya Göndermelisiniz?
Okula Başlayacak Çocuklar Hangi Özellik ve Becerilere Sahip Olmalıdırlar?
Okul Öncesi Eğitimin Önemi Nedir? 0-6 Yaş Dönemi Neden Önemlidir?
Yeni Eğitim Sisteminde Okul Öncesi Eğitim Yaygınlaştırılmalıdır!
Çocuğunuzu Okula Nasıl Özendirebilirsiniz? Okulu Nasıl Sevdirebilirsiniz?
Okul Korkusunu Çocuklar Nasıl Yenebilir? Okulda İlk Gün Ne Yapılmalı?
66 Aylık Çocukların Okula Başlama Heyecanı
4+4+4 Eğitim Sisteminde 72 Aydan Küçük Çocuklar Okula Hazır mı?
4+4+4 Eğitim Sistemine Çocuğunuzu Nasıl Hazırlayabilirsiniz?
60 Ay ile 72 Aylık Çocukların Aynı Sınıfta Olması Çocukları Nasıl Etkiler?
4+4+4 Eğitim Sistemi Çocukların Psikolojisini Nasıl Etkileyecek?
72 Aydan Küçük Çocuklara Raporu Kim Verecek? 4+4+4 Eğitim Sistemi
Evlat Edinilmiş Çocuklara Gerçek Nasıl Açıklanmalı?
Boşandıktan Evlenen Ebeveynler Çocuğa Nasıl Yaklaşmalı?
Mutsuz Bir Evliliğe Çocuk İçin Devam Etmek Doğru Değil!
Boşanma Sonrası Anne Babalar Nelere Dikkat Etmeli?
Çocuğa Ölüm Nasıl Açıklanmalı
Çocuğa Kardeşin Gelişi Nasıl Açıklanmalı?
Çocukların Ölüm, Doğum, Boşanma Gibi Zor Soruları Nasıl Yanıtlanmalı?
Ygs Sınav Kaygısı ve Ailelere Tavsiyeler
Sınav Kaygısı (Ygs) ve Öğrenci Psikolojisi
Okulöncesi Eğitimin ve Anaokulunun Önemi,çocuklar Neden Anaokuluna Gitmeli?
Anaokuluna Başlama Yaşı, Anaokuluna Alışma Süreci ve Gelişim Geriliği
Çizgi Filmlerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi
Çizgi Film Kahramanlarının Ürün Pazarı Oluştu
Yabancı Çizgi Filmlerin İçeriği Kültürümüze Uygun Değil
Çocukların Reklam ve Yerli Dizileri İzlemesi Doğru mu?
Kayu ve Pepee Çocukları Nasıl Etkiliyor
Çizgi Filmlerin Çocuk Psikolojisi ve Gelişimi Üzerindeki Etkileri
Kayu Çocukları Nasıl Etkiliyor?
Çocuklar Çizgi Film İzlemek Yerine Oyun Oynamalılar!
Çizgi Filmlerde Aileler Nelere Dikkat Etmelidir? Çizgi Film ve Çocuk Psikolojisi
Çocuğun Özgüveni Nasıl Artırılır? Akademik Özgüven ve Anne Baba Davranışları
Akademik Başarı-Bugün Okul Nasıl Geçti Sorusunu Sormak Doğru mu?
Karnesi Zayıf Olan Çocuğa Anne Baba Nasıl Davranmalı?
Sömestr Karne Tatilinde Anne Babalar Nasıl Davranmalı
Boşanma Sürecinde Anne Babanın Birbirini Kötülemesi Doğru mu?
Boşanma Sürecinde Yapılan Yanlışlar
Boşanma Sürecinde Anne Babalar Nasıl Davranmalı?
Boşanma Psikolojisi ve Çocuklar
Boşanmanın Çocuk Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
Boşanma Sürecinde ve Çocuk Psikolojisi
Boşanma Sürecinde Anne Babanın Küs Kalması Doğru mu?
Boşanma ve Çocuk Psikolojisi:Boşanma Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Boşanmanın Çocuk Üzerindeki Etkileri
1 Diger Video
En İyi Psikolog Ödülü
pedagog uzman pedagog, psikolojik danışman, çocuk ve aile danışmanlık, kekemelik, pedagog nedir, davranış problemleri, okul destek eğitimi, davranış sorunları, pedagog adresleri, aile terapisi, dikkat eksikligi, çocuklarla iletişim, okul-aile ilişkileri, okul problemleri, sınav kaygısı, zeka testleri, çocuk psikolojisi, aile ve çocuk danışmanlığ, özel eğitimci, konuşma terapisti, erken çocukluk, uzman pedagog, okul öncesi öğretmeni, gelişim geriligi, kaygı panik atak, çocuk danışmanı, hastane pedagog, ergenlik sorunları, okul başarısızlığı, çocuk bakımı, masturbasyon sorunu, yeme problemleri, pedagog telefonu, dil gelişimi, emdr terapisi yetiskin, bebek psikolojisi, aile çocuk iletişimi, duygusal problemler, arkadaş ilişkileri, boşanma pedagog, kardeş kışkançlığı, çocuk sevgisi, istanbulda pedagog, aglama krizi, fobiler tikler, bahçeşehir pedagog, bahçeşehir bolgesi uzman, bahçeşehir-ıspartakule, cocuklarda emdr terapisi, ergen psikoloğu

12:02
Top