2007'den Bugüne 87,359 Tavsiye, 27,074 Uzman ve 19,320 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yusuf BAYALAN
Psikolojik Danışman - İstanbul

Yusuf BAYALAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

4

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yusuf BAYALAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

155
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Yusuf BAYALAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yusuf BAYALAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhabalar Kişisel sayfama hoş geldiniz. Çalışma alanlarım, "Yetişkin Psikolojik Danışmanlığı" ve "İlişki Danışmanlığı"dır. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz. https://yusufbayalan.com http://facebook.com/yusufbayalan http://twitter.com/yusufbayalan 0 505 495 47 27
Yusuf BAYALAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Beylikdüzü Psikolojik Danışmanlık
Barış Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, Ginza Lavinya Park, B Blok, D:127-128 Beylikdüzü
İstanbul
Adres 2:
Bakırköy Psikolojik Danışmanlık
Zuhuratbaba Mh. İncirli Cd. İncirli Ap. No: 21/4 Bakırköy
İstanbul
Telefon 1 :
(Kişisel Gsm)
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1979 (42 yaşında)
Doğum Yeri : Trabzon
Mezun Olduğu Üniversite
Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (2003 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yusuf BAYALAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YETİŞKİN PSİKOTERAPİSİ

* Depresif duygu durum
* Panik atak yaşantıları
* Sosyal fobi/İçe kapanıklık
* Hayır diyememe/Kendini ifade edememe
* Kaygı/Anksiyete
* Öfke kontrolü
* Yalnızlık
* Düşük benlik saygısı
* Öz güven sorunları
* İkili ilişkilerde bağımlılık
* Diğer insanlara yakın olamama
* Kendini beğenmeme
* Aşırı evham
* Potansiyelle orantısız başarısızlık
* Aşırı kabul görme ihtiyacı
* Aşırı fedakarlık
* Aşırı mükemmelliyetçilik
* Yetersiz öz denetim/oto kontrol
* Duyguları ifade edememe
* Kendini aşırı derecede eleştirme/beğenmeme

İLİŞKİ TERAPİSİ

* Evlilik sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Nişanlılık sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Aşık olma sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Flört sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Yoğun terkedilme/ilişkinin bitmesi korkusu...[Devamı...]

Yusuf BAYALAN Özgeçmis CV Psk.Dnş.Yusuf BAYALAN'ın Özgeçmişi
* İlk ve Orta Öğrenimimi Trabzon'da tamamladım.
* Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Bölümü'nden mezun oldum
* Yüksek Lisansımı İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü'nde yaptım.
*Son yıllarda gittikçe önem kazanan psikoterapi ekollerinden Bilişsel Terapi(Giriş seviyesinde) eğitimi aldım
*Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimi aldım
* ISST (International Society of Schema Society) tarafından onaylı Şema Terapi Eğitimi ve süpervizyonu aldım
* 10 yıldır Psikolojik Danışmanlık yapmaktayım
* Evliyim ve bir kızım var.

https://yusufbayalan.com

Yusuf BAYALAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Begüm AKINCI Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38184
Yusuf BAYALAN'ı mesleğimin ilk yıllarında iyi bir ekip ve çalışma arkadaşı olarak tanıdım. Kendisiyle iletişim kurmaya başladığınız ilk andan itibaren mesleki donanımını ve terapist ünvanını çok net bir şekilde ortaya koyabilen, alanına hakimliğine ilişkin aklınızda hiç bir soru işareti bırakmayan iyi bir psk. danışmandır. Kendisiyle mesleki anlamdaki paylaşımlarımız devam etmektedir. Güvendiğim bir danışman olarak tavsiye eder, başarılarının devamını dilerim.
     7 Beğeni    
Gözde Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27223
Yusuf Bey ile okuluduğum lisede tanışmıştım 5 6 yıl evvel.Psikolojik danışmanlık için geldiği okulumuzda öğrencilik ve ergenlik psikolojisini atlatmamız hususunda anlayışı,davranışı ve çözümleri ile tüm öğrenci arkadaşlarım tarafından çok sevildi ve en popüler 3 hocamızdan biri oldu. Odasına her gittiğimizde muhakkak kendisini geliştirebilecek ya bir kitap okurdu ya da internetten kişisel ve mesleki gelişimi açin araştırma yapar olurdu.Hatta bizimle ÖSS üzerine yaptığı başarılı grup terapisi etkileyiciydi. Daha sonraki zamanlarda,üniversiteyi kazanıp İstanbul'a gelince kişisel sorunlar rengini değiştirdi ve anadolu yakasında o kadar yaptığım araştırmaya rağmen (Acıbademde oturmaktayım) Yusuf Bey'in bence kesinlikle başarılı olduğu şema terapisini almak için Bakırköy'deki ofisine gittim, terapilere başladık.Yakın çevrem kısa sürede ne kadar sıkıntılarımı çözdüğümü,İstanbul ve dolaylı sıkıntıların nasıl altından kalkacağımı öğrendiğimi,geçmişten gelen ve hiç farkında olmadığım sorunlarımı gün yüzüne çıkarıp gündelik hayata kolay adapte olduğumu gördü.Yusuf Bey, anadolu yakasına ne zaman taşınmayı düşünüyorsunuz? Çevrem hep anadolu yakasına gelmesini bekliyoruz Yusuf Bey'in diyor. Tüm bunların yanı sıra kaleminin kuvvetini sanırım anlatmaya pek gerek yok, sitede yazıları paylaşılıyor.. Tüm emekleriniz,içtenliğiniz,saygınız ve işinize gösterdiğiniz ehemmiyet için teşekkürler.Dilerim ki benim gibi bir çok insan da Yusuf Bey'in yardımlarını,terapisini alır ve kaybettiklerinden daha fazla kaybetmeden güzel olan hayatın güzelliğiyle yaşamına devam eder..
     9 Beğeni    
Sena Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2008
TavsiyeNo: 13552
Merhaba.. Bende bir çok insan gibi psikoloklara karşı olumsuz bir tavır takındım hep , bu tavrı takınmamda -olumsuz olarak- etkili olan kişi de ilk gittiğim psikoloktu. Daha beni tanımaya çalışmadan sürekli yaşadığım sorunlarla ilgili sorular sorar bu sorulara cevap vermemi isterdi fakat hiçbir zaman bir çözüm yolu önermezdi. Kötü bir deneyimdi benim için ilk görüşmemden sonra iki yıl hiç bir psikoloğa gitmedim hepsinin yaklaşımı aynı olacaktır diye fakat bir gün ablam sayesinde Yusuf Bayalan'la tanışma fırsatı buldum. O gün benim için çok güzel geçti ilk psikoloğumun yaptığı gibi sorular sormak yerine beni dinlemeyi tercih etti. Yusuf Bey bana soru sormadıkça ben anlatıyordum. İlk gün tam olarak tanımadığımdan esas konuya geçemeden konunun çevresinde dönüp dolaşıyordum konuşmaya başlayalı kırk dakika olmuştu ve ben en sonunda pes edip kendisine aslında esas konuya hala geçemediğimi söyledim ve o zaten benim esas konuya geçemediğimi biliyordu. Bunun gayet doğal olduğunu ve bir çok insanında böyle davrandığını bana izah ederek görüşmeyi tamamladı. Daha sonraki görüşmemizde artık çok daha rahattım çünkü karşımdaki insan beni anlıyordu. Bu bir insanın kendini rahatça ifade edebilmesinde en büyük etken bence. Her görüşmemizde daha iyi hissediyordum kendimi üstelik bana hastasıymışım gibi değil arkadaşıymışım gibi yaklaşması benim sorunlarımı aşmamda çok büyük artı sağladı. Kimi zaman şehir dışında olduğumda yardıma ihtiyacım olduğu gibi telefona sarılır ve hemen Yusuf Bey'i arardım. Beni hiç bir zaman yardımsız bırakmadı. Her zaman için bir çözümü mutlaka vardı. Ona çok minnettarım . Bence bir insanın karşılaşabileceği en iyi arkadaş -psikolok- . Hayatınızı keşfetmek ve ona güzel anlamlar yüklemek istiyorsanız tavsiye edebileceğim tek kişi Yusuf BAYALAN'dır. Hoşçakalın...
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     28 Beğeni    
Tugba
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Temmuz.2008
TavsiyeNo: 13311
Merhabalar ; kişinin psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğuna karar vermesi oldukça zor bir konu! pek çoğumuz bunu kendimize yediremez destek almayı kabullenmek istemeyiz yada hep erteler düzeleceğini düşünürüz bende bu konuda karar verene kadar epey uzunca bir süre ertelemeden sonra bir gün buna ihtiyaç duyduğuma karar verdim ve araştırma yapmaya başladım ilk başta ne soracağımı hangi konular da bilgi alacağımı bile bilmiyordum ilk aklıma gelenler telefon açtığım birkaç danışman ofisinde nasıl bir yol izliyorsunuz seans ücreti nedir ne zaman başlayabiliriz gibi sorular oldu bu araştırma sırasında belki 10 a yakın psikolojik danışman ofisini aradım hep karşıma sekreterler çıktı zaten çekinerek aradığım bu ofislerde sekreter bayanlar oldukça soğuk ve itici sorularımı yanıtladırlar ve tabi beni anlayarak extra bilgi de vermediler neyi sormaya cesaretiniz varsa onun cevabını alabiliyorsunuz :) sonra tesadüfen Yusuf Bey ile konuştum aradığım ofiste ilk karşıma çıkan kendisi oldu ilk diyolog çok önemlidir hemen görüşmek istediğimi söyledim randevulaştık. ilk seansıma gittiğimde oldukça korkak çekingen nerden başlayacağını bilmeyen ne anlatacağına karar verememiş halimi hemen keşfederek beni farkında olmadan çözdü ilk seansın sonunda anladımki beni yönlendirmeye başlamış bile hayatımda hiç bilmediğim yada farkına varmadığım bir çok yönümü bana göstermiş , bende farkındalık yaratmıştı.ikinci ve üçüncü seansta bana problemlerimle ilgili öyle tavsiyelerde bulundu ki uygulamaya geçtiğimde herşey pozitif olarak yeniden yapılanmaya başladı. Bu kadar kısa bir zamanda yavaş yavaş herşey rayına oturmaya başladı ve üzerimde ki karamsarlıktan aşırı stres ve sinirden kurtulmaya başladım yakında evleniyorum mutlu son ve artık doktorum aile danışmanımız olacak sizlere tavsiyem yardım almaktan çekinmeyin ve doktorunuzu iyi seçin benim gibi :) karar verdiğiniz de cesaretiniz kırılmasın ! doktoruma çok teşekkür ediyorum bir sonraki seansımız eşimle birlikte olacak :)
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     21 Beğeni    

Yusuf BAYALAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Yazarlar : Arno GRUEN, İsmet ÖZEL

Sevdigi Filmler : Esaretin Bedeli, Babam ve Oğlum, İhtiyar Delikanlı

Sevdigi Sözler : İnsan insanın zehrini alır.


Yusuf BAYALAN'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Beylikdüzü Psikolojik Danışmanlık
Barış Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, Ginza Lavinya Park, B Blok, D:127-128 Beylikdüzü
İstanbul
Adres 2:
Bakırköy Psikolojik Danışmanlık
Zuhuratbaba Mh. İncirli Cd. İncirli Ap. No: 21/4 Bakırköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 495 47 27
(Kişisel Gsm)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1979
(42 yaşında)
Doğum Yeri
Trabzon
Mezun Olduğu Üniversite
Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü
Mezuniyet Yılı
2003
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Psk.Dnş.Yusuf BAYALAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Yusuf BAYALAN'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari
depresyon tedavisi, panik atak tedavisi, beylikdüzü danışmanlık, psikolojik danışman, psikoterapist, aile terapisi, aile terapisti, ilişki terapisti, ilişki terapisi, aile danışmanı, aile danışmanlığı, evlilik terapisti, evlilik terapisi, beylikdüzü danışman, beylikdüzü aile danışmanı, boşanma danışmanlığı, şema terapi, beylikdüzü, yaşam koçluğu, psikoterapi merkezi, evliliğe hazırlık konular, aile problemleri, beylikdüzü aile terapisti, anksiyete bozukluğu, boşanma, boşanma problemleri, beylikdüzü psikoterapist, beylikdüzü ilişki, cinsel problemler, cinsel terapi, istanbul beylikdüzü, beylikdüzünde psikoterapi, bakırköy terapi merkezi, sosyal fobi, çekingenlik, terk edilme korkusu, sınav kaygısı, seks terapisi, beylikdüzü psikoloji

22:15
Top