2007'den Bugüne 82,718 Tavsiye, 26,146 Uzman ve 18,356 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dr.Başak DEMİRİZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Dr.Psk.Başak DEMİRİZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Başak DEMİRİZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

232
(%49.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarDr.Başak DEMİRİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dr.Başak DEMİRİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, www.basakdemiriz.com adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrica, uyguladigim psikoterapi yontemleri hakkinda fikir edinmek isterseniz, Hurriyet gazetesinin Kelebek ekinde haftalik yayinlanan yazilarimi okuyabilirsiniz.

Dr.Başak DEMİRİZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Terapi
Grup Terapisi
Kognitif Terapi
Internal Family Systems
Kişisel Gelişim
Kaygı Bozuklukları
Duygudurum Bozuklukları
Kişilik ve zeka testleri
Zeka ozurlu ve ustun zekali cocuklar
Cocuk ve ergenlerde gorulen psikiyatrik ve davranis bozukluklari alaninda Miami'de "Post-Doctoral Residency"
Psikoloji supervizyon
Psikoloji egitimi

Dr.Başak DEMİRİZ Özgeçmiş CV Dr.Psk.Başak DEMİRİZ'in Özgeçmişi
Psikoloji eğitimi almak amacıyla 1991 yılında Amerika’ya gitti. George Mason University, Virginia’da aldığı psikoloji eğitiminin ardından Argosy University, American School of Professional Psychology, Washington, DC’de Klinik Psikoloji üzerine doktora yaptı.

Doktora tezini “Üstün zekâlı çocukların duygusal ve sosyal ihtiyaçları” konusunda verdi.

Post doktorasını, Miami, Citrus Health Network’ te, psikiyatrik ve davranış bozuklukları olan çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışarak tamamladı.

Kognitif Terapi alanında uzmanlaşmak için, Dr. Christine Padesky, Dr. David Burns, ve Dr. Leslie Sokol gibi Kognitif Terapinin önde gelen isimlerinden eğitimler aldı.
...[Devamı...]

Dr.Başak DEMİRİZ Tavsiye Yazıları Dr.Başak DEMİRİZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Selma AKBULUT Fotoğraf  Psk.Dnş.Selma AKBULUT
Antalya - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-06-2011
 TavsiyeNo: 42230
Başak hanımla Kognitif terapi eğitimi sırasında tanıştım.Kendisi terapi sürecindeki etik kodlar hakkındaki önemli bilgilerini bizimle paylaştı.Canlı duruşu ve sempatik tavrı dikkat çekici.Mesleki yeterliliği ise güvenilir düzeyde olduğunu düşünüyorum.Danışanlarımızın kendisini rahat ve güvenli hissedebileceği bir uzman.Kendisi ile daha çok bilgi paylaşımına girmek dileğiyle,mesleki hayatında başarılar diler yardım almak isteyen danışanlarımıza tavsiye ederim...
     6 Beğeni    

 Eda (Danışan)
 IP: 85.96.79.YYW

02-11-2010
 TavsiyeNo: 37035
Şimdiye kadar onlarca psikolog ve psikiyatriste gittim. Hepsinde sonuç aynıydı. O anlık bir rahatlama ama sonrasında gene aynı endişe halleri ve mutsuzluklar.. Ama Başak Hanım'kla tanıştıktan sonra onun diğer psikologlardan çok farklı olduğunu hemen farkettim.Başak Hanım, sizinle sadece sohbet edip sorunlarınızı dinlemiyor,aynı zamanda size hayatınız boyunca işinize yarayacak " problem çözme yöntemleri öğretiyor" ,yeni beceriler kazandırıyor. Bunları yaparken de samimi,anlayışlı ve sabırlı davranarak güveninizi kazanıyor. Başak Hanım benim hayatımı çok kısa süre içinde değiştirmiş, kaygılarımı,kendimle ve çevremle ilgili olumsuz düşüncelerimi,önyargılarımı bir kenara atmamı sağlamıştır. Siz de "artık mutlu olmak istiyorum" diyorsanız, size burdan Başak Hanım'ı tavsiye ediyorum.Bir kere kendisiyle görüştükten sonra farkı görüp bana burdan teşekkür edeceksiniz.
     20 Beğeni    

 Asena M. (Danışan)
 IP: 88.240.63.ZJF

28-07-2009
 TavsiyeNo: 25237
Ben Başak Hanım' a babamın bir arkadaşının tavsiyesi üzerine ulaştım.. İlk gittiğim günü sanırım hayatım boyunca unutamayacağım.. O zamanlar Nişantaşı'ndaki eski muayenehanesindeydi. Ben onun karşısında tamamen hayatla bağlantısı kopmuş, sinir krizleri geçiren ve sürekli ağlayan bir durumdaydım. Sonra onun önerisiyle çok iyi bir psikiyatriste gittim ve böylece hayatımda ilk defa psikolog psikiyatrist ve ilaç üçlüsüyle tanışmış oldum. Kolay bir süreç olduğunu söyleyemem ancak şunu söyleyebilirim ki Başak Hanım hayatımda birçok şeyi kolaylaştırdı ve sanırım beynimin yeniden uyanışına sebep oldu. Kendisi işini çok seven, çok ciddiye alan, hastalarıyla gerçekten yakından ve birebir ilgilenen bir kişi. Her konuda gerçekten anlayışlı ve çoğu psikologtan farklı olarak cevapları "size" verdirtmekte.. Başak Hanım'a sırf psikolog demek haksızlık olur sanırım.. o gerçekten tam bir hayat koçu.. sizin hem psikolojinizi düzeltirken bir taraftan da hayatınız kolaylaştırıyor. Hastalarına mali gelir kaynağı müşteriler olarak bakmayan ve bunu hissettirmeyen, gerçekten çok arkadaş canlısı bir insan. Onu tüm içtenliğimle problemlerini çözmek isteyen herkese tavsiye edebilirim. Şaka gibi ama sanırım 8 aylık o terapi sürecini herşeye rağmen özleyeceğim. Kendisine buradan çok çok teşekkür ederim; hayatımı, beni ve en önemlisi bakış açımı bu kadar etkilediği için..
     46 Beğeni    

 Şebnem.B (Danışan)
 IP: 88.240.59.WD

26-05-2009
 TavsiyeNo: 23543
Dr.Başak DEMİRİZ'le çok sevdiğim bir arkadaşım sayesinde tanışma fırsatı yakaladım.Kendisi benim küsmüş olduğum klinik psikologlarla tekrar barışmamı sağlayan kişidir.Uzun süre ABD'de eğitim görmüş orada yaşamış ve İstanbul'a döndükten sonra Nişantaşı'nda kendi kliniğini açmış.Uzun süredir artık kronikleşmiş olan mutsuzluğumu mutluluğa çevirmemi sağladı. Güleryüzlülüğü,samimiyeti,ruh dünyama yaptığı oldukça kibar ve profesyonelce ziyaretleri ve en önemlisi kendimi tekrar anlamamı sağladığı için kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
     13 Beğeni    

Pınar AYDIN Fotoğraf  Uzm.Psk.Pınar AYDIN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

18-12-2008
 TavsiyeNo: 18099
Başak Hanım’la süpervizyon sürecimde tanıştım. Tanışmamızın benim açımdan bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendisi meslek etiğine son derece bağlı, bilimsel metodlardan asla şaşmayan, terapi sürecinde oldukça profesyonel ve başarılı, çalışma azmi bitmeyen, öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinen bir psikologdur. Kendisinin, danışanlarına yararlı olduğu gibi mesleğimize de son derece olumlu katkıları olacağını düşünüyorum. Enerjisinin hiç bitmemesi dileğiyle…
     20 Beğeni    

 Berna P. (Danışan)
 IP: 88.251.90.DZ

12-05-2008
 TavsiyeNo: 11921
Dr. Başak Demiriz ABD'de eğitim görmüş ve orada yaşayan bir klinik psikolog. Kendisi ile İstanbul'da bulunduğu 2004-2006 seneleri arasında tanışma fırsatım oldu. Dr. Demiriz'in İstanbul'a geri döndüğünü duyunca çok sevindim, kendisi artık Türkiye'de yaşayacak ve çok yakın zamanda Nişantaşı'ndaki yeni muayenehanesinde tekrar psikolojik danışmanlık vermeye başladı. En çok beğendiğin yanı ilk görüşmede size yardımcı olup olamayacağını söylüyor, bağımlılık yapmadan sorununuzu çözene kadar sizi kabul ediyor. Sorununuzun artık bittiğine inanıyorsa seansları bitiriyor. Seanslarda sadece sizi dinleyip not tutmuyor, gerektiğinde sizinle tartışıyor, gerektiğinde hayat koçluğu yapıyor.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     48 Beğeni    

Dr.Başak DEMİRİZ'in Kitap ve Yayınları Dr.Başak DEMİRİZ'in Basılı Kitap ve Yayınları
Hurriyet gazetesi Kelebek ekinde haftalik yazilarimi takip edebilirsiniz.

Dr.Başak DEMİRİZ'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dr. Başak Demiriz
Valikonağı Cad. No 125 D 13 nişantaşı
İstanbul

Adres 2:
Dr. Başak Demiriz
Arcadium I İstanbul Cad göktürk


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(212) 296 06 19
(ofis)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
American School Of Professional Psychology, Washington Dc
Mezuniyet Yılı
2002
(18 yıl önce)
Doktora
Argosy University, American School Of Professional Psychology Doktora
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Başak DEMİRİZ'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce


Dr.Başak DEMİRİZ'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dr.Başak DEMİRİZ Mesleki Videolar Videoları
-11:58
Top