2007'den Bugüne 90,039 Tavsiye, 27,717 Uzman ve 19,714 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Zeynep ŞAFAK UÇAR
Psikolog - İstanbul

Zeynep ŞAFAK UÇAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi23 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

23

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Zeynep ŞAFAK UÇAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

30
(%93.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Zeynep ŞAFAK UÇAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Zeynep ŞAFAK UÇAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Zeynep ŞAFAK UÇAR'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Erenköy
İstanbul
Telefon 1 :
 yahoo hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Zeynep ŞAFAK UÇAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin Terapisti
Çocuk ve Ergen Terapisti

Zeynep ŞAFAK UÇAR Özgeçmis CV Psk.Zeynep ŞAFAK UÇAR'ın Özgeçmişi
2002 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.Çok uluslu firmaların insan kaynakları departmanlarında görev aldıktan sonra rehabilitasyon psikolojisi alanında;aile eğitimi,farklı engel gruplarındaki çocukların ölçme-değerlendirme uygulamaları ve bireysel eğitimleri üzerine çalışmalar yapmıştır.

2006 yılında Doğuş Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji uzmanlığını tamamlamıştır.Marmara Üniversitesi Hastanesi psikiyatri servisi ve polikliniklerde klinik psikoloji saha stajını yapmıştır.Prof.Dr.Perin Yolaç,Prof.Dr.Kadir Özer ve Dr.Emel Stroup yönetiminde yetişkin danışanlara yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) süpervizyon eğitimleri almıştır.Doç.Dr.Serap Özer yönetiminde 06-16 yaş aralığındaki çocuk danışanlara yönelik süpervizyon çalışmalarına katılmıştır.Çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde uzman klinik psikolog olarak görev yapmıştır.
...[Devamı...]

Zeynep ŞAFAK UÇAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Başak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73988
Zeynep hanımı sanırım 4 senedir tanıyorum. 4 senedir düzenli ve keyfi olarak :) danışmanlığına başvuruyorum çünkü kendisi hayatımın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. İlk zamanlarda gerçekten kendimi tanımam açısından yardıma ihtiyacım vardı. Aynı zamanda kendi mesleğim olan psikologluğa kendimi hazır hissetmiyordum. Zeynep hanım hala tam olarak çözemediğim öyle bir yöntem kullanıyor ki , o odadan her çıktığınızda kendinizi biraz daha hissediyorsunuz. Damdan düşmeyen damdan düşenin halinden anlamazmış misali ben bir damdan düşen olarak Özellikle kaygı bozukluğu konusunda psikoloji camiasının en iyilerinden olduğunu belirtmek isterim. Size geçici değil hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz başetme yöntemleri öğreteceğine emin olabilirsiniz. Herkese huzur ve sevgilerle.
     4 Beğeni    
Nıhal OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72688
Kaygi bozukluklari ve depresyon vakalariyla ilgilendigini bildigim Zeynep Şafak UÇAR, Isinde oldukca titiz ve insan odaklidir. Yaptigi isin hakkini vermeye calisan bir anlayisa sahiptir. Sorumluluk bilinci ve cozumcul tavri beni her zaman etkilemistir. Mesleki yeterlilik ve anlayis olarak melektaslarindan bir adim onde olduguna inaniyorum. Alacaginiz hizmette faydalanacaginizdan hic suphem yok. Samimiyeti guler yuzlulugu bana guven veriyor. Istanbul da ulasimi kolay bir yerde ofisi var. Calisanlar icin aksam saatlerinde esnek bir calisma programi sunuyor.
     5 Beğeni    
=)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70323
Zeynep Hanıma tamamen tesadüf sonucu gittim. Üniversitede 1.sınıfa yeni başlayacağım dönemdi. Berbat bir lise hayatı geçirmiştim, yediğim içtiğim ayrı gitmeyen en yakın arkadaşlarımdan darbeler yemiştim ve bütün bunlar bende büyük yaralar açmıştı. Hazırlık döneminde de benzer sorunlar yaşayınca depresyon belirtilerinin çoğu bende görülmeye başlamıştı. Hayattan zevk almamaya başlamıştım, sürekli içim sıkılıyordu ve neredeyse her gün uzun uzun ağlıyordum. Bunun üzerine ailemin isteği üzerine tedavi görmeye başladım. Zeynep Hanıma daha ilk gördüğüm gün ısındım, çok güleryüzlüydü ve sorduğu sorularla sorunlarımla gerçekten ilgilendiği belli oluyordu. O zamanlar gittiğim bir cafede sipariş bile veremeyecek kadar çekingendim, sınıfta sunum yapamıyordum, arkadaşlarımla rahat rahat sohbet bile edemiyordum, telefonla konuşamıyordum, heyecanlanıyordum. Zeynep Hanımın tavsiyesi üzerine bir psikiyatrdan ilaç tedavisi de görmeye başladım. Hafif bir antidepresan kullanırken bir yandan da terapiye devam ettim. Bazen zorlansam da Zeynep Hanımın önerilerini uygulamaya çalıştım. Kısa bir süre sonra hayata daha pozitif bakmaya başladım, kalbimi kıran arkadaşlarıma karşı da artık eskisi kadar katı değilim. Zeynep Hanım sayesinde bütün bunlara takmamayı öğrendim. Heyecanlanma konusunda ise, tamamen geçmedi ama çok büyük ölçüde azaldı. İlk olarak, telefonla konuşurken ne kadar sakin ve rahat olduğumu fark ettim. Rahatça sunum yapabildiğimi ve okulda herhangi bir görev almaktan çekinmediğimi fark ettim. Gerçekten yakın birkaç arkadaş edindim ve 100 kişilik sınıfımda hemen hemen herkesle kısa da olsa bir muhabbetim var. Zeynep Hanım sayesinde hayata bakış açım değişti ve her şey birden daha iyiye gitmeye başladı. Terapide kendimi evimde gibi hissediyordum ve Zeynep Hanımın asistanı da tıpkı Zeynep Hanım gibi çok güleryüzlü ve kibar. Kendimi terapide konuşmaktan çok bir arkadaşımla dertleşiyormuş gibi hissediyordum. Kısacası çok yol aldım. Eskiden "Hayatta yapamam, kesinlikle başaramam" dediğim birçok şeyi kendi kendime halledebilmeye başladım. Şimdi çok daha mutluyum. Zeynep Hanıma çok ama çok teşekkür ediyorum :)
     4 Beğeni    
Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70200
Zeynep Hanım ile daha önce 2 sene kadar aynı tıp merkezinde çalıştık.Kendisinin güler yüzü,sıcak ve vefalı dostluğu sayesinde çalışma hayatımız çok keyifli geçmiştir.Gerek eğitim geçmişi ve mesleki donanımı gerekse danışanları ile olan iletişimi, ölçülü samimiyeti ile her zaman gıpta ettigim bir uzman olmuştur kendisi.Bana göre bizler gibi beslenme uzmanlarında ve psikologlarda da kişiye uygulanan psikolojik eğitim, terapi yöntemi gibi uygulanan teknik dışında danışanlarımızın gözünde aslında bizler birer yol göstericiyiz.Ama bu sürec yol göstericilik kadar yol arkadaşlığı da yaptığımız bir süreçtir.Zeynep Hanim'ın hem mesleki donanımı hem de sımsıcak iletişimi,keyifli ve pozitif kişiliği sayesinde bu süreci güzel bir serüvene çevirebileceğine canı gönülden inanıyorum.Hayatınıza sihirli ipuçları ile dokunmasını , bunun içinde kendisiyle bir an önce tanışmanızı tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Özlem A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62153
Zeynep Hanım gerçekten işinde çok başarılı, son derece profesyonel bir psikolog. 3 yıllık süreçte hem kişisel gelişim hem de ruh sağlığı açısından büyük gelişmeler kaydettim sayesinde. Hayatımın her alanında problem yaşarken, sağlığım bozulmuşken görüşmeye başladık. Şu an hayatımda pek çok somut gelişme oldu. Hiç başaramayacağımı düşündüğüm birçok şey elde ettim ve en önemlisi çok şey öğrendim.Böyle güzel bir meslek, böyle güzel bir kişilikle buluşunca bu kadar faydalı olabilir. Her şey için sonsuz teşekkürler…
     7 Beğeni    
Mine K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 62091
Zeynep Hanım ile bu sene mart ayında tanıştım. Sınav senem olduğundan dolayı fazlasıyla gerginlik vardı üstümde ve özel ders hocamın tavsiyesi üzerine kendisiyle görüşmeye başladım. Başlarda her ne kadar ne anlatacağım kaygısı yaşasam da Zeynep Hanım ile tanışınca kaygılanmamı gerektiren hiçbir şey olmadığının farkına vardım :) Kendisinin canayakın oluşuyla konuştuğum kişi benim için psikolog olmaktan çok yakın arkadaşımmış hissini uyandırdı. Kendisinin bu içtenliği ile içimdeki psikolog olma isteği arttı ve sonuç olarak psikoloji bölümünü kazanarak psikolog adayı olmaya hak kazandım :) Özetle kendisini tavsiye ediyorum ve bundan pişmanlık duyulmayacağının garantisini veriyorum :))
     5 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 61898
Zeynep hanımla ilk tanışmamız 2 sene önce oldu. Günlük hayatta yaşadığım problemlere başa çıkmadığım anda Zeynep hanımın bana yardımcı olabilecek en iyi kişi olduğunu düşündüm.. randevu aldım ,ilk seansımız olmasına rağmen Zeynep hanımın samimi olması beni cok rahatlattı terapi odasından çıktığımda güler yüzü ve samimiyetiyle aklımda kaldı . Sorunlarımı aşma konusunda bana çok yardımcı oldu hayata umutsuzlukla değil umutla bakmam konusunda çok yardımcı oldu .Bunların hepsi Zeynep hanımın mesleği konusundaki başarıları ve güler yüzü,samimi,içten,saydam olması sonucunda oldu.
     5 Beğeni    
Cansu G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Nisan.2013
TavsiyeNo: 59567
Benim Zeynep Hanım'la tanışmam bundan yaklaşık 3 sene önce oldu. Kendisine sınav ve sosyal kaygı bozukluğu nedeniyle gitmiştim. Üniversite sınavına girmeden iki sene önce başlamıştı kaygılarım. Zeynep Hanım'la birlikte büyük bir yol katettik hem sosyal kaygı hem de sınav kaygısı açısından. Eskiden insanlarla iletişim kurmaya çok çekinirdim, rahatça arkadaşlık kuramazdım ama artık daha rahatım bu konularda. Ayrıca bir sorunla karşılaştığımda artık kendim çözebiliyorum. Kaygılarımın tekrarlanmaması için sınav bitimine kadar düzenli ve sık denilebilecek aralıklarla gittim ama artık sadece olan bitenler hakkında kısaca bilgi vermek için gidiyorum. Ayrıca o kadar güler yüzlü ve içten ki, kendimi ablamla konuşur gibi rahat hissediyorum onunla konuşurken. :) Üstelik bana o kadar katkısı ve etkisi oldu ki, psikoloji bölümünü seçtim. :) Özetle kendisini kesinlikle tavsiye ederim. :)
     6 Beğeni    
K.Ozgur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mart.2013
TavsiyeNo: 59224
Zeynep Hanım'la daha önce gitmiş ve fazlasıyla memnun kalmış bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim. Hala devam eden terapilerimizde önemli ilerlemeler attım diyebilirim. Anksiyete konusundaki gereksiz fazla ve beni kimi zaman başarısızlığa itebilen heyecanımın daha bir önüne geçtim. Ayrıca kimi zaman sinirli bir yapıya bürünen ve bunun özel hayattaki sıkıntılarını çok çeken biri olarak bana; sinirlenmeme sebep olan şeylere nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda önemli destekleri oldu, oluyor. İlk halimle, şu anki halimi kıyasladığımda kız arkadaşım da önemli bir ilerleme kaydettiğimi düşünüyor.
     3 Beğeni    
Zeynep ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2013
TavsiyeNo: 59110
Zeynep Hanım'ı Sn. Dr.Hülya ELTUTAN ÖNCÜLOĞLU (Psikiyatrist) bir seansımızda tavsiye etmişti, bilişsel terapinin benim için en uygunu olduğunu düşünmüştü..Verdiği ilk isim de Zeynep Hanım oldu..Tabi bunca kötü deneyim, iyileşememe sürecinin üzerine Zeynep Hanım ile geçirdiğim seanslar, geçmişim ile ilgili hiç yorum yapmadan, üzerine çok az konuşarak, an'lık tüm sıkıntılarla baş etmenin yolunu gösterdi, fiziksel olarak çektiğim sırt kas ağrılarının da çözümü oldu, gitti fibromiyalji ;) Hayata hep birçok pencereden baktığımı düşünürdüm, Zeynep Hanım ise, pencereleri gördüğümü ama bakamadığımı, nasıl bakacağımı öğretti bana..Kendimi sevmeyi, değerli olduğumu anlattı bana, O anlattı ben de gördüm.. Dinlemesi, anlaması ve çözümlemesi o kadar sade ve anlaşılabilir, iyileşme sürecim boyunca ve sonrasında, sadece seanslar değil, iletişim kurmak istediğim her an, o iletişim aracının ardında olacağını hissettirdi bana...Samimi, samimi ve kişi üzerindeki analitik çözümleri mükemmel, böyle bir tedaviden ve uzmanından daha fazla ne alabilirdim, bence herşeyiyle mükemmel ;) İlk tanıştığımızda Kızılay Tıp Merkezi'nde idi, orası daha hastane gibi olduğundan belki, hasta gibi hissederdim daha çok, ama şu an devam ettiğimiz Ego Psikiyatri ve Psikoterapi merkezi daha çok sohbet etmeye gittiğim bir arkadaşımın evi gibi..Sıcak ve yine söylüyorum samimi...İçten gülüşü, sizinle birlikte mutlu olup, sizinle birlikte suratının asıldığını, çözüm arayan gözlerini görünce, "samimi" kelimesinin yalnızca buraya yazılmış bir kelime olmadığını siz de anlayacaksınız....Umuyorum ruhlarınıza şifa verir...Sevgiler....
     5 Beğeni    
Kerim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2013
TavsiyeNo: 58761
Zeynep Hanım'dan yaklaşık 5 yıl önce 1 yıl boyunca destek aldım. Kendisine ilk başvurduğumda gerçekten pek iyi durumda değildim. İş ve özel yaşam arasındaki dengeyi ayarlamakta zorlandığım, kafamın çok karışık olduğu, özetle kendimi hiç de iyi hissetmediğim ve artık bu durumu gizleyememeye başladığım bir dönemdi. Randevularımı hiç aksatmadım ve bir süre sonra kendimdeki düzelmeyi de hissetmeye başladım. Zeynep Hanım'ın gerçekçi ve işe yarar önerileri hayatımı yoluna koyma konusunda bana değerli bir destek sağladı. Hayatımda ilk kez kendimden ve karşımdakinden hiçbirşeyi gizlemeden konuşabilmenin deneyimini ve huzurunu yaşadım. Kendisine sağladığı bu güven duygusu ve terapi süresince verdiği destek için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
     3 Beğeni    
Kerime
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mart.2013
TavsiyeNo: 58658
Zeynep hanımla 6 yıl önce kendisi hakkında hiçbir referansım olmadan tanıştık, başlarda sık olan ve giderek seyrekleşen seanslarla yaklaşık 2.5 yıllık bir tedavi süremiz oldu. İlk karşılaştığımız anda insana kendini iyi hissetitren samimiyetini hissettim.Bir sıkıntım vardı ama ben ne oldugunu bilmeden gittim kendisine.Dişlerimi sıktığım için doktorumun tavsiyesi üzerine Uyguladığı bilişsel yöntem sayesinde, beni anlamak ve birbirimize ısınmak için zaman harcadıktan sonra doğru yönlendirmeleri ile sorunların hem tanımını hemde çözümlerini bulmamada bana yol göstermiştir.Nasıl olupta beni istediği noktaya getirip hem doğru soruyu sormamı, ardından kendi sorumu doğru cevaplamamı sağladığını uzunca bir süre düşünmüşümdür. Verdiği eğlenceli ödevlerle evde bile devam eden terapide hala o notlara baktığımda kat ettiğim yolu bana net bir şekilde gösteriyor. Kapısını çalan kişi değilim artık, bunu yaparken sizin için yolu aydınlatan kişinin doğru kişi olması gerek. Samimi, ilgili, sabırlı, bilgili. Bunlar Zeynep hanımın ilk başta fark edeceğiniz özellikleri. Kendisinin yanınında daha önce kendime bile itiraf edemediğim cümleler kurabildim. Her zaman motivasyonu yüksek oldu, en karamsar anlarda desteğinin gücünü hissettim. Çözümün sadece sizin içinizde olduğunu öyle bir yazıyorki zihninize artık yeni karşılaştığınız problemleri kendi kendinize çözmeye başlıyorsunuz. Bence Zeynep hanımın bana en büyük iyiliği budur. Burdan kendisine de teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
Merve
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58327
Zeynep Hanıma 6 yıldır gidiyorum ve 6 yıl öncekiyle aynı değilim Zeynep hanımın sevecenliği pozitifliliği güler yüzlülüğü ve bana yaklaşımları sayesinde önemli bir yol kat ettim gitmek isteyenlere gerçekten tavsiye ederim bir bana ve tüm hastalarına abla ve arkadaş gibi yaklaşmata ve sonsuz güvenimi kazanmıştır. Kendisine çok teşekkür ederim. Umarım onun sayesinde bitirme tezimi de yazıp kendime güvenerek yeni atılımlar yapacağım Çalıştığı yerde tıpkı kendisi gibi sıcak ve samimi bir ortam çalışanlar da ayn ölçüde güvenilir ve güleryüzlü konuştuğumuzda ortam da pozitif enerji veriyor insana
     2 Beğeni    
Zeynep KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58269
Merhaba,ben Zeynep Hanım'ı 2 yıl önce tanıdım evime yakın olduğu için Kızılay'ı tercih etmiştim tek şansım vardı ve bilmeden duymadan tesadüfen gittim iki yıl önce ilk zamanlar her ay hep gidiyordum sonra azaldı gitmelerim kendimi iyi hissettiğimden dolayı yoksa tabikide Zeynep hanımla iletişimi kesmedim.şöyle diyebilirim onun yanında kendinizi rahat,güvende hissediyorsunuz. sessiz,sakin ,sabırlı her daim gülen biri karşınızda sizi dinliyor hatta kendi dediklerinizi kendinizin dinlemesine ve aslında çözümün içimizde olduğunu güçlü olduğumuzu hissettiriyor ne kadar teşekkür etsek azdır iyi ki rastlantı da olsa tanımışım sizi ve hastanız olduğum için yada eski hastanız diyelim beni dinlediğiniz ve o sabrınızla beni ben yaptığınız için çok teşekkür ederim evet herkese tavsiye ederim zaten benden sonra teyzemde görüşmelere gitti sanırım annemde görüşmelere gidecektir diye düşünüyorum.teşekkür ederim :)
     3 Beğeni    
B_sn
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58235
Zeynep hanımla yaklaşık üç yıl önce tanıştım ve bir yıl kadar bir süre boyunca kendisinden destek aldım. Diyebilirm ki bu bir yıl, hayatımdan çok hayatımı algılama şeklimi değiştirdi. İlk kez destek alıyordum ve açıkçası yalnız sorunlar değil, sorular da kafamı kurcalıyordu. Şimdi o zamanlarımı değerlendirdiğimde "iyi hissetmek" için verdiğim en doğru kararın, kendisine başvurmak olduğunu söyleyebilirim. Bir psikologtan çok, bir arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz hissi duyuyorsunuz. Üstelik bunun basit bir dinlemeden ibaret olmadığını kanıtlayan birçok profesyonelce uygulama ile birlikte. Herkese uygun bir analiz yöntemi öneriyor ve böylelikle sorunlarınıza birlikte eğiliyorsunuz. Ben; beden dilimi kullanışımdan, yaşam tarzıma kadar birçok gösterge ile daha önce farkına varmadığım şeyleri keşfettim. Özetle, bir yıl içerisinde cesaret ve özgüven duygularımın beni bile şaşırtacak bir hızla, hayatımda ön sıralara geçtiğini söylemem gerek. Sanırım, çok önemli bir şeyi başardık birlikte: sorunlardan korkmamayı ve onların ancak, gerçekten istenirse çözülebileceğine inanmayı. Zaten asıl çözümün bu olduğu konusunda herkes hemfikirdir, eminim. Sağlıklı ve mutlu günler.
     2 Beğeni    
Ahu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58172
Zeynep Hn. ile yanlış hatırlamıyorsam, yaklaşık 4 yıldır görüşüyoruz. Kendisi ile Kızılay'da ilk tanışmıştık. Demek ki uzmanlığından memnunum ki bunca yıldır başka bir uzmana gitme gereği duymadım! :) Kendisi çok pozitif, ılımlı, objektif biri... Her çıkmaza girdiğimde ve çok daraldığımda soluğu kendisinde alırım. Güler yüzü ve ilgisi beni her zaman rahatlatmıştır. Seansı sohbet havasında geçmektedir. Özellikle ergenler ve gençler için ideal olabilir. Şiddetle tavsiye ederim :)
     2 Beğeni    
N.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58160
Kendisi ile başka danışanların tavsiyesi üzerine 2010 yılında tanıştım ve bazı seanslarımız oldu. Zeynep Şafak hanım ile daha ziyade işyerimdeki problemer nedeni ile seanslarımız oldu; sayısını anımsamıyorum ancak zamana yayılı seanslarımız oldu çok faydalı yöntemler önerdi kendisi sonuçlar aldım..daha sonrasında da takip ve kontrol amaçlı irtibatını devam ettirdi kendisi.. bu sayede problemlerimi minimize etmiştim. Daha çok gençlerin rahat iletişim kurabilecekleri dinamik bir uzman.Kendisine başarılar dilerim
     2 Beğeni    
E.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58146
Zeynep Hanım ile 2008 senesinde, uzman desteği alma kararım dolayısıyla tanıştım, babamı kaybettiğim zor bir dönemdi, ağır hastalık süreci ve vefatı beni çok sarsmış, yıpratmıştı. Eğitimime ve başında olduğum iş sürecime nasıl devam edeceğimi, annem ve kardeşimle nasıl iletişim kuracağımı bilmiyordum. Öte yandan, panik atak hastalığının ön belirtileri başlamıştı. Güçsüz, bitkin ve mutsuz hissettiğim bu dönemde, Zeynep Hanım ile başladığımız seanslar bana çok yardımcı oldu. Tüm kaygılarımı, geleceğe dair mutsuz bakış açımı ve hissettiğim olumsuzlukları rahatça anlatabildim. Zeynep Hanım ile yaşanan sürecin en başından başlayıp ilerisine kadar, sadece kendimi değil, ailemi, arkadaşlarımı da içine alan sohbetlerimiz oldu. Kendisinin tavsiye ettiği yayınları okudum, hedefler belirledik. Aslında profesyonel anlamda kendimi tanımama ve ileride başarabileceklerimi ön görmeme de katkısı oldu bu seansların. Tüm seansların sonunda, artık öğrenmiştim: Yaşadığım kaybı unutmam,silmem, olmamış gibi davranmam mümkün değildi, üzüntümü yaşamam, öncesini hatırlamam olabilecek en doğal şeydi, ama her şeye rağmen devam edebilirdim, hedefler belirleyerek, ilerleyerek, başararak. Öyle de yaptım. Bütün bunları Zeynep Hanım'a borçluyum. Kendisi seans süresince hangi aşamada uzman bir psikolog hangi aşamada bir dost gibi dinleyeceğini ve tavsiyelerde bulunabileceğini çok iyi bilen bir kişi. Her zaman güler yüzlü, mesleğinde profesyonel, içten ve dostça kişiliğini minnetle hatırlıyor olacağım.
     3 Beğeni    
Ayşegül USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58137
Sekiz yaşındaki oğlum yaklaşık bir yıldır çocuk psikiyatristi tarafından takip edilmekteydi. Psikiyatristimiz oğlumun dikkat sorunları ile ilgili bir zeka testi uygulanması ve aile danışmanlığı almamız için bizi Uzman Psikolog Zeynep Şafak Uçar’a yönlendirdi. Daha önceden farklı bir psikolog tarafından aynı zeka testi (WISC-R) uygulanmış ancak bu kadar detaylı ve bilgilendirici sonuçlar bizlere iletilmemişti. Test görüşmesi ve bu detaylı değerlendirmenin ardından, Zeynep Hanım’ın oğlumu bir kez görmesine rağmen, bebeklik döneminden bu yana tüm yönleriyle sanki onu senelerdir tanıyormuş gibi analiz etmesi beni çok şaşırtmıştı. Testten sonra altı ay kadar Zeynep Hanım’a devam ettik. Sorunumuz iyi teşhis edildiği ve çocuk psikiyatristimiz ile de iletişimde olarak tedaviye devam edildiğinden, oğlum şu an ilaç ve psikoterapi tedavisini tamamlamış durumda. Zeynep Hanım oğlumun terapisi süresince ders çalışma, dikkat gelişimi, davranış sorunları ve aile olarak değiştirmemiz gereken tutumlarımız ile ilgili bizlere çok bilgilendirici, açıklayıcı ve yönlendirici etkide bulundu. Aile olarak bu değişim ve gelişimi Zeynep Hanım sayesinde yakaladık. Teşekkürler.
     3 Beğeni    
S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57129
İstanbul’da doktora öğrencisiyim. Ders başarıma rağmen sosyal iletişimlerde yaşadığım sorunlar, çekingen yapım ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bir okul arkadaşım daha önce Zeynep Hanım’dan benzeri bir konuda tedavi aldığını ve çok ilerleme sağladığını söyledi. Bu şekilde Zeynep Hanım ile iletişime geçtim ve 4 ay önce görüşmeye başladık. Önceleri hayatımda telefonda konuşmak, arkadaşlarım ile buluşmak, hatta öğrenci işlerine gidip basit bir işlem yaptırmak bile benim için işkenceydi. Bunları yapmam gerektiğinde kaçmaya çalışıyor, titriyor, terliyor, nefes alamıyor gibi oluyordum. Zeynep Hanım ile hem terapiye hem de ilaçlı bir tedaviye ihtiyacım olduğuna karar verdik. Beni psikiyatriste yönlendirdi ve ayrıca kendisi ile belirli aralıkla terapi görüşmeleri yapmaya karar verdik. Şimdi, tüm bu aktiviteleri sıfır endişeyle olmasa bile az bir endişe düzeyi ile yapabilir hale geldim. Terapide tüm sosyalleşme adımlarını beraberce bana uygun hale dönüştürerek planladık, hedefler koyduk. Bana tedavime katkısı olacak bazı kitaplar önerdi, ödevler verdi, bunlardan da faydalandık. Sadece ilaç alsaydım bu kadar iyi hissedeceğimi sanmıyorum. Konuşmak, anlaşılmak ve önemsenmek bana iyi geldi. Tüm tedavimin daha da iyiye gideceğine inanıyorum. Zeynep Hanım’a güveniyorum, dört ayda bu kadar yol kat ettiğime göre daha da iyisini de başarabilirim. Bu duygu ve düşünceler ile terapilerimi sürdürüyorum. S.
     9 Beğeni    
E.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Haziran.2012
TavsiyeNo: 52147
Zeynep Hanıma doktorumun yönlendirmesi sonucu ulaştım. Daha önce başka bir psikoloğa gitmemiştim. Yakın dönemde yoğun iş tempom sonucu oluşan stres ile ilgili Zeynep Hanımdan destek aldım. Önceleri psikolojik destek ile ilgili çekincelerim vardı. Zamanla, stresle başetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi, öncelik sırası yapabilmeyi, kısacası yaşantımı düzenlemeyi büyük ölçüde öğrendim. Karşılaştığım tüm streslerle ilgili kendimi daha donanımlı hissediyorum. Kendisine yaşantıma tüm katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
     18 Beğeni    
M.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Temmuz.2008
TavsiyeNo: 14000
zeynep hanımla 1yıl önce tanıştık ve kendisini ilk gördüğüm an da bana yardım edeceğine inandım.5 seans sonunda kendime daha cok inanıp güvendim.aileme ve cevreme karşı bakışım değişti ve artık sorunumun ne olduğunu biliyorum hatta bir çoğunu çözdüm. zeynep hanımı tanıdığım için çok şanslıyım ve her başarımdan sonra kendisine minnet duyuyorum.kendisini çevredekilerede tavsiye ettim gidende oldu memnun kaldılar ve kendisine bir kez daha teşekür ediyorum
     66 Beğeni    
E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 399
kendisiyle 4 ay kadar önce tanıştık. gerçekten bir hastaya yaklaşımı, problemi bulup analiz etme yönü oldukça başarılı. karşısındakine nasıl yaklaşıcağına ve nasıl mesafeli durarak ikili diyaloğa gireceğini çok iyi biliyor. bana oldukça saygı uyandırdı. hoş sohbeti ve güler yüzüyle karşısındakine güven sağlıyor. ayrıca oldukça kültürlü bir insan. kendisiyle çalışmaktan oldukça memnun kaldım ve çevreme kendisini şiddetle tavsiye etim. 10 seans sonunda dışarıdan gözle görülür değişikliklere uğradım ve oldukça olumlu tepkiler aldım. artık sorunumun ne olduğunu biliyor ve bu yönde davranışlarımla sorunlarımın üstesinden gelen ve daha mutlu bir insan haline geldim. bunun için zeynep hanıma çok şey borçluyum. böyle işini iyi yapan ve hakkını almak için büyük emek harcayan uzman bir psikologla çalıştığım için çok şanslıyım. kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.
     74 Beğeni    

Zeynep ŞAFAK UÇAR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Erenköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(554) 414 68 85
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezuniyet Yılı
2002
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 yahoo hesabı

Psk.Zeynep ŞAFAK UÇAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Zeynep ŞAFAK UÇAR Mesleki Videolar Videoları
-
dikkat eksikliği, kaygı bozukluğu, bender-gestalt testi, hiperaktivite bozukluğu, sınav kaygısı, aile danışmanlığı, anksiyete bozukluğu, verimli ders çalışma, özel eğitim danışmanlığı, depresyon, özel öğrenme güçlüğü, mmpı testi, sosyal fobi, denver 2, obsesif kompulsif bozuklu, panik bozukluk, zeka testleri, boşanma ve çocuk, panik atak, gelişimsel testler, alt ıslatma, yaygın gelişimsel bozuklu, psikolojik testler, korkular, wısc-r zeka ölçeği, öğrenme bozuklukları, psikolog, rorschach kişilik testi, davranış bozuklukları, terapist, wısc-r, davranışçı terapi, öfke kontrolü, psikoterapist, internet bağımlılığı, bilişsel terapi, kişilik testleri, terapi, özgüven eksikliği, bilişsel davranışçı, stres, iş stresi, gestalt terapi, danışmanlık, kişilik testi, zeka testi, enüresis

19:36
Top