2007'den Bugüne 81,692 Tavsiye, 25,941 Uzman ve 18,152 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Sabahattin ZENGER

Şehir

Diyarbakır

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Psk.Sabahattin ZENGER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sabahattin ZENGER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

127
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sadık SUNPsk.Sadık SUN
Sadık beyi, 10 yılı aşkın bir süredir tanıdığım, Diyarbakırda çalışan ve bu mesleğin gereklilerini yerine getiren bir arkadaşımdır. Sadık bey çok sami...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hoş geldiniz, Yaşadığınız sorunların çözümü için arayışınız sizi bu siteye yönlendirmiş olmalı. Bu ilk adım ve oldukça önemli bir adım olduğunu biliyor muydunuz? Her adımın sağlıklı atılabilmesi ve çözümlerin kalıcı olabilmesi için öncelikle sorunun anlaşılması ve sizin de doğru anlaşıldığınızdan emin olabilmeniz gerekli. Bu süreci sağlayabilmek adına uzun yıllarla oluşan tecrübem birikimlerimle yardımcı olmaya hazırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Sabahattin ZENGER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Dil ve Konuşma Bozuklukları

*Kekemeliğin Tedavisi

*Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

*İnternet ve Kumar Bağımlılığı

*Fobiler ve Kaygı Bozuklukları

*Travma ve Travmalarla Mücadele

*Aile İçi İletişim Sorunları

*Stres

*Depresyon

*Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB)

*İnsan ilişkileri ve ilişki Bozuklukları

*Çocukluk ve Ergen Psikolojisi

*Kardeş Kıskançlığı

*Çocuklarda alt Islatma, Tırnak Yeme, parmak emme, çalma davranışı, saldırganlık....

*YGS-LYS - SBS Sınav kaygısı

*Yas Danışmanlığı ( ölüm, ayrılık, terk edilme)

*Öfke Kontrolü

*Ana-Baba Tutum ve Davranışları

*Çocuk ve Ergen Davranış Bozuklukları

*Psikolojik Testler

*Kişilik Testleri

*Zeka Testler

Sabahattin ZENGER Özgeçmiş CV Psk.Sabahattin ZENGER'in Özgeçmişi
Lisans: Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 2008
SERTİFİKALAR:
-Aile Eğitimi Katılım Belgesi, Elçin TAPAN
-Özel Eğitimde Müzik ve Orff Yaklaşımı, "Müzik ve Orff Eğitimcisi Hakan SEZGİN"
-Farklı Gelişenlerin ve Ailelerinin Psikolojik İhiyaçları, Bir Çocuk Neden Özel Eğitime İhtiyaç Duyar " Psikolog Özge ÖZYURT-Özel Eğitim Öğretmeni Seyyar KILIÇ"
-Avrupa Birliği Eğitim Sertifikası, Prof. Dr. Çağrı ERHAN-Doç. Dr. Sabri EYİGÜN
-Engellilerimiz Nasıl Mutlu Yaşayabiliriz, Onları Nasıl Topluma Kazandırabiliriz?, Yaşam boyu Eğitim Derneği Bşk. Avukat Ali ULUSOY; Engellilerimizin Sosyal Hakları Nelerdir?, Sosyal Hizmet Uzmanı; Eğitim, İşe Yönlendirme ve Sosyal Riski Azaltma, A.İ.B.Ü Özel Eğitim Bölüm Bşk. Yrd. Doç. Dr. Ahmet YIKMIŞ konulu panele katılım belgesi
-Ruhsal Hastalarda Tedavi ve Yaklaşımlar DSM IV göre değerlendirme, Diyarbakır (2012, Ertuğrul KÖROĞLU)...[Devamı...]

Sabahattin ZENGER Tavsiye Yazıları Sabahattin ZENGER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Sadık SUN Fotoğraf  Psk.Sadık SUN
Diyarbakır - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-09-2014
 TavsiyeNo: 71731
Psikolog Sabahattin ZENGER'i uzun bir süredir tanıdığım bir meslektaşım, kendisini sevdiren ve güvendiren biri. Hastalarına olan yakınlığı ve iletişimindeki sağlamlığı ilk bakışta kendini belli ediyor. Mesleki alanda kendini geliştirmiş olduğu sizinle konuştuğu ilk anda çok açıkça hissediliyor. Olaylara bakışının her zaman pozitif olması sizde ona karşı bir güven oluşturmakta. Kendisiyle çalışma fırsatı yakaladığım için kendimi şanslı hissettiğimi belirtmek isterim ve kendisinden yardım almak isteyen kişilere kendisinden destek almalarını tavsiye ederim.
     8 Beğeni    

 Bedri (Danışan)
 IP: 88.225.215.YLF

22-01-2015
 TavsiyeNo: 75334
Sabahattin beyle 11 yaşındaki oğlumun ders yapmak istememe, bilgisayar kullanım sınırını aşma, öfke kontrolünde sıkıntı yaşaması nedeniyle başvurdum. kısacası aile olarak bu konuda çok sıkıntı yaşıyorduk. İlk günden itibaren ailecek faydasını gördük. Sadece oğlumun değil bizim de kendimizi düzeltmemiz için ışık oldu. Oğlumun ders notları sürekli yükseldi. Şimdi karnesi başarılarla dolu. Daha sakin anlayışlı, bilgisayarı kendi kapatabiliyor, uyarınca tamam anneciğim diyebiliyor. Sabahattin beyi güler yüzlü, alanında uzman, ilgili, sakin, hoşgörülü, sabırlı bir psikolog. İlgisi ve emeği için teşekkür eder, herkese de tavsiye ederim .
     5 Beğeni    

 Enes ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.225.215.YLF

14-11-2014
 TavsiyeNo: 73254
Tedavi sürecim bittiğinde keşke psikoloğum değilde can dostum olsaydı dediğim güzel insan! Mutlu bir insan olmamı sağlayan en büyük yardımcım. Son derece yardımsever, ilgili, anlayışlı, eğlenceli, güler yüzlü ve oldukça özverili birisidir Yıldız Hanım. Ayrıca daha ilk seansında bile alanında ne kadar uzman bir psikolog olduğu anlaşılıyor, zaten aldığı kaliteli eğitimde ortada. En sevdiğim yönü ise kalbinde yer alan İNSAN SEVGİSİ ve bunu işine çok güzel yansıtması. Sabahattin beyle tanıştığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum ve kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    

 YALÇIN ADALI (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.38.200.ZBC

10-03-2010
 TavsiyeNo: 31360
Sabahattin Bey ile 4 yıl birlikte eğitim aldım.Akademik olarak son derece başarılı, organize etme yeteneği ile ön plana çıkan bir arkadaşımdır.Sınıfta Psikoloji eğitimi almaya hakkı olduğunu düşündüğüm sayılı arkadaşlarımdan biriydi.İlgisi ve sağduyusu ile karşısındakinde farkındalık yaratan ve çok çabuk iletişime girebilen bir insandır.Kendisine verilenle yetinmeyerek sürekli bir değişim ve gelişim arayışı içerisinde kendisini mesleğinde geliştirmek için pek çok kurs ve eğitime katılmış ve bugün Elazığ'da bu alanda çok önemli bir eksikliği tamamlamaktadır.Siz de göreceksin ve ilk görüşmeden sonra çevrenizdekilere tavsiye etmek isteyeceksiniz...
     27 Beğeni    

 sevgi (Danışan)
 IP: 88.252.62.YCB

13-09-2014
 TavsiyeNo: 71710
Ben Sabahattin beyi tavsiyeediyorum.com'dan psikolok araştırırken buldum. Hayatatta sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Kendinizi tanimak mi istiyorsunuz? Olumsuzluklarla yuzlesmek, cozum odakli mi olmak istiyorsunuz? Hem ozel hayatinizda hem is hayatinizda.. Hani icimizde bir turlu tanimlayamadigimiz şu hislerimizin OBJEKTİF olarak birinden su gibi tanimlanmasini duymak, sonrasinda ise cozum bulmaniza yardimci olunmasini mi istiyorsunuz? Seceneklerin hatirlatilmasina siddetle ihtiyaciniz mi var? Ben bu soruların cevaplarını ve insani yaklaşımından dolayı bu cvp kendisinden aldığım için şiddetle size de tavsiye ediyorum. :-) Dogru adrestesiniz.
     7 Beğeni    

 Kader Zenger (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.252.17.ZYD

11-12-2014
 TavsiyeNo: 74040
Sabahattin Bey gerçekten donanımlı bir eğitim almış ve sürekli olarak kendini yeni deneyimlerle geliştirmeye devam eden alanında çok başarılı bir tanıdığım. Beraber çalıştığımız kurumda da çocuklarla olan iletişimi bunu kanıtlıyor.hatta kim olursa olsun birinin bir sıkıntısı yada herhangi bir konuda bir desteğe ihtiyacı varsa samimiyetle zamanını harcar. Eğer çocuğunuzla daha iyi ilgilenmek istiyorsanız, kendisiyle görüşmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 K. Zenger (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.252.17.ZYD

11-12-2014
 TavsiyeNo: 74039
Sabahattin abim, güleryüzlü çevresiyle sürekli etkıleşim içinde olan insanlara yardım etmeyi seven bir abim. Kendisiyle iletişimim cok iyi ve cok cana yakın. Herkesin çevresinde görmek isteyeceği ve kendisine saygı duyulan bir insan. Benim idolum o. En zor anlarımda rahatlıkla kendimi ona anlatabiliyorum ve sıkıntım olduğu zaman ilk danıstığım insanlar arasındadır. Onunla konuşmak, bazı problemlerimi anlatmak gerçekten bana huzur veriyor, problemleri çözmemde de çok yardımcı oluyor ben bütün hastalara Sabahattin abimi öneriyorum. Gerçekten işini severek yapan iyi bir psikolog :)
     3 Beğeni    

 Yasemin (Danışan)
 IP: 88.225.215.YLF

27-05-2015
 TavsiyeNo: 79042
Sabahattin beyi, bir hastasının tavsiyesi üzerine tanıştım.İleri derecede temizlik takıntım olması sebebiyle birazda çevremdeki baskılardan dolayı psikolojik destek almaya karar verdiğimde bana söylenen isim Sabahattin bey oldu. Kendisiyle görüşmeye karar verdim.Hiç bir etkisi olmayacağını düşünmeme rağmen gittim ve daha ilk görüşmemde kafamdaki düşünceler o kadar değişti ki bunu hiç beklemiyordum. Etrafındaki her şeyi çamaşır sularıyla yıkayan, yüzünde maskeyle evin içinde dolaşan, eve gelen misafirleri bile önce banyoya sokup sonra salona alan bir insanken beni bambaşka biri haline getirdi. Onun güler yüzlü içten davranışları, hiç bitmek bilmeyen sorularıma sabırla cevap vermesi işini severek yaptığını her defasında bana gösterdi. 4 aylık terapim boyunca her terapime sayesinde seve seve gittim. Bundan sonrada peşini bırakmaya niyetim yok :) Gönül rahatlığıya herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Sabahattin ZENGER'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : seyahat, Doğa gezileri..

Sevdiği Yazarlar : Marlo Morgan, Üstün Dökmen..

Sevdiği Muzikler : Özgün ve klasik müzik.

Sevdiği Sözler : "Adımımı nereye atacaksam bakar da öyle atarım; işte bu yüzden yanlıştan da kurtulurum, düşmekten de." Mevlana


Sabahattin ZENGER'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikolojik Testler Derneği,


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Paed
Lise Cd. Çavuşoğlu-1 Apt. Kat:1 No:2 (Fehmi Aksoy Dershanesi Üstü)
Diyarbakır
(Yenişehir ilköğretim Okulu Karşısı)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(507) 796 82 11

Telefon 2 :
0(412) 228 27 08
(muayanehane tlf)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1985
(34 yaşında)
Doğum Yeri
Diyarbakır
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2008
(11 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Sabahattin ZENGER'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Sabahattin ZENGER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sabahattin ZENGER Mesleki Videolar Videoları
-11:15
Top