2007'den Bugüne 91,792 Tavsiye, 28,132 Uzman ve 19,906 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Aziz ZORLU
Doktor Psikolojik Danışman - İstanbul

Aziz ZORLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi37 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

37

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Aziz ZORLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

19
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Aziz ZORLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Aziz ZORLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve BİLGİLİPsk.Merve BİLGİLİ
Merve Hanım, kendisini geliştiren, eğitimleri takip eden ve öğrendiği bilgiyi hızlı ve doğru bir şekilde kullanarak uygulamaya yansıtabilen bir psikol...
Gülten İKİZOĞLUPsk.Gülten İKİZOĞLU
Gülten hanım, yıllarca psikolog olarak çalışan, bilgisine ve tecrübesine güvendiğim bir meslekdaşımdır. Bu tecrübesi ile danışanlarına çok faydalı old...
Vahdi ÇOBANVahdi ÇOBAN
Vahdi bey'le mesleki çalışmalarım sırasında tanıştım, sık sık birçok yerde adını duyuyordum; zaman içerisinde daha yakından tanışma fırsatı buldum, ke...

 
Dr.Aziz ZORLU'nun İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1976 (47 yaşında)
Doğum Yeri : Karşıyaka / İzmir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Dokuz Eylül Ünv. (1998 Mezunu)
Yüksek Lisans
Maltepe Ünv
Doktora
İstanbul Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Aziz ZORLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Akademisyen
Oyun Terapisi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Filial Terapi
Çocuk Testleri Eğitmeni
Zeka Testleri
Gelişim Tarama Test ve Ölçekleri

Dr.Aziz ZORLU Özgeçmis CV Dr.Psk.Dnş.Aziz ZORLU'nun Özgeçmişi
AZİZ ZORLU
Tel: (542) 810 28 87
E-mail: azizzorlu@hotmail.com

KİŞİSEL BİLGİLER
Uyruğu : T.C
Doğum Yeri : İzmir/ Karşıyaka
Doğum Tarihi : 21.03.1976
Medeni Durumu : Evli, 2 çocuk babası

EĞİTİM BİLGİLERİ

Doktora – İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2016)
Tez Konusu: Yönlendirici Olmayan Oyun Terapisinin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Çocukların Duygu ve Davranışları Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi

Yüksek Lisans – Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2010)
Tez Konusu: Çalışanların Mobbing Davranışı Karşısındaki Tutumları ile Kişilik Özellikleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi

Lisans - Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü (1998)


ALDIĞIM EĞİTİM ve SERTİFİKALAR:

2020 - ERAL-NIT Zeka Testi...[Devamı...]

Dr.Aziz ZORLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
E.H
18.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118584
Azizi ZORLU Beyi, birinin tavsiyesiyle tanışma fırsat buldum, Allah gerçekten ondan bin kez razı olsun. Öğrencilerine her konuda bilgi sağlaması, yardımcı olması, karşıdaki kişiyi incitmeden kendini ifade etme şansı vermesi, müsamaha gösterip, söylemek istediği cümleyi tamamını getirmede beklemesi ve anlaması, özgüven eksikliği olan kişilerin kendilerini hiç bir zaman rencide etmeden çok güzel bir şekilde kendilerini ifade etmeyi sağlamıştır. Güvenlerini konuşmalarıyla ve cana yakın sohbetleriyle kazandırmıştır. Böyle bir zamanda insanların değişti iletişimsizliğin yaygınlaştığı Aziz Bey'in merhametli, ön yargı olmadan, sevgi dolu, davrandığı, bizde bıraktığı çok büyük izleri vardır. Yeri geldi öğrencilerine baba oldu yeri geldi kardeş gibi davrandı, ondan öğrendiklerimiz çok kıymetli. Böyle insanların hala var olmasını bilmek dünyanın sadece zalimlerle ve kötü insanlarla dolu olmadığının ispatıdır. Ne kadar teşekkürlerimi sunsam azdır, hakkını hiç bir zaman ödeyemeyiz. Başarılarını ve insanların kalplerini dokunarak yükselmesini dua, dilek ve temennilerimizle. Ailesiyle sağlıklı huzurlu bir yaşam sürmesi dileğiyle.
     Beğenin    
E.A
16.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107857
Aziz Hoca ile Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi sayesinde tanışma fırsatı yakaladım.Kendisi iyi bir eğitimcinin ötesinde yüksek enerjili ve bilgi aktarımı konusunda çok başarılı bir hocadır.Tecrübelerini bizlere sunarak faydalanma fırsatı yakalamamıza yardımcı olmuştur.Birçok konuda kendisinden bilgi sahibi olunabilecek kendini başarılı bir şekilde geliştirmiştir. Yardımsever,ilgili,içten kişiliği sayesinde kendisine çekinmeden soru sorulabilecek bilgi edinme fırsatının en güzel örneğidir. Kendisine teşekkürlerimi buradan da sunmak isterim.
     2 Beğeni    
Hb
17.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107332
Aziz Hocayı çocuk testleri eğitimiyle tanıdım. Uzun zamandır almak istediğim bir test eğitimiydi fakat bu eğitimi Aziz hocadan almış olduğumdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Gerçekten iyi bir eğitimcinin ötesinde çok şahane bir insan. İki gün boyunca bizim için elinden geleni fazlasıyla yaptığına şahit oldum. Hâlâ böyle insanların var olduğunu bilmek beni çok sevindirdi. Bilgisini aktarmada ki başarısı ve testleri vakalar üzerinden detaylıca anlatması, eğitimden sonrada bizlere sunduğu imkanlardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Umarım yollarımjz bir daha kesişir. Eğitimlerine katılacak herkese gönülden tavsiyemdir. Aziz hocayla tanışmış olmak bile insanı mutlu ediyor:)
     1 Beğeni    
Özge
8.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107154
Aziz hocamızdan çocuk testleri eğitimi aldım. Kendisi bana iyi ki eğitimi Aziz hocadan aldım, dedirtti. Kendisi çocuklarla alakalı geniş bilgilere sahip ve eğitim esnasında çokca karşılaştığı danışanlarla ilgili bilgiler sunmakta ve testlerin değerlendirmesiyle ilgili farklı bakış açıları da sunmaktadır. Bu konudaki engin tecrübelerinden faydalanma fırsatı yakaladım. Anlatımı, yöneltilen soruları anlayışla cevaplayışı, eğitim bitmesine rağmen bana vakit ayırıp maillerimi özenle cevaplaması yönünden kendisini çok seviyorum. Bundan sonra da kendisinin eğitimlerine katılmayı tecrübelerinden faydalanmayı çok isterim.
     2 Beğeni    
Mahi
7.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107118
Geçen haftasonu Aziz Zorlu'dan çocuk testleri eğitimi aldık arkadaşımla. Dolu dolu bir eğitimdi. Hocamızın motivasyonu da yüksekti katılan kişilerinde. Henüz pdr son sınıf öğrencisiyim bazı testler hakkında hiç bilgim yoktu zorlandım biraz ama hocamız süpervizyon konusunda da destek olacağını söylemişti. Yardımsever birisi :) belki test sayısı daha az olsaydı, zaman ve kalite bakımından daha verimli geçerdi benim için. Güzel bir deneyim oldu.. O kadar kısa bir zaman dilimi olmasına rağmen motivasyonunu ve emeğini bizden hiç çekmeyen, bize bu alandaki bilgilerini aktarmaya çalışan hocamıza çok teşekkür ediyorum.. :) Başka eğitimlerde de karşılaşabilmek dileğiyle..
     1 Beğeni    
Seda ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
5.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107065
Kıymetli hocam Aziz Zorlu ile bir özel eğitim uzmanı arkadaşım aracılığıyla dikkat testi almak için ilk defa irtibat kurmuştum. Kendisi ile tanıştığım ilk günden itibaren sorularımı, endişelerimi sabırla dinleyip gerçekten gönülden yardımcı olmaya çalışır. Aziz Hocamla irtibatımız test eğitimi bitince bitmedi. Kapısı her daim açık olan, vaktini muhakkak ihtiyaç duyduğunuzda size ayıran, bu yönüyle mütevazi ve kendinize size özel hissettiren, mesleğinizle ilgili herhangi bir konuda rahatlıkla istişare edebileceğiniz ve bu konuda kapıları sonuna kadar karşısındakine açan, faydalı olmaya çalışan biridir. Onu çalıştığı okulda ziyarete gittiğimde deneyimlerini yerinde görmek, öğrencileri ve velileri ile kurduğu iletişimi yakından görmek, kitaplığında kaybolmak Benim için Harika bir deneyimdi bir rehber öğretmen olarak tabi. Belki de en önemlisi yaptığı işi ayrıntılarına varana kadar anlatır ya da tamamlar. O zaman karşısındakine bilgisinden dolayı güven verir. Kısacası Aziz Zorlu onu tanıdığım günden bu yana kendini sürekli geliştiren, bunu etrafında talep edenlerle bolca paylaşan, mütevazı, sabırlı ve hoşgörülü, uygulama ve teorik kısmı kuvvetli olan Çalışkan başarılı biridir. Allah emeklerini hayırla mükafatlandırır inşallah her daim.
     1 Beğeni    
Türkan H.
24.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106854
Aziz hocamızdan çocuk testleri eğitimi aldım.. Kendisi bilgi birikimi ve deneyim açısından bizlere oldukça yararlı bilgiler sundu..Hocamıza aldığım eğitimle ilgili takıldığım noktalarda her daim ulaşabiliyorum.. Hatta sadece testler eğitimi ile igili değil, mesleki anlamda da kendisinin bilgisine başvurabiliyorum.. Kendisine öğrencilerine yaklaşımında özverili olduğu için teşekkür ediyorum..Aziz hocamız mesleki açıdan deneyimli ve her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmeye çalışan , işinde prensip sahibi biri.. Bir başka eğitimi de Aziz hocamdan almayı istiyorum..
     Beğenin    
Yasemin A.
20.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106192
Aziz Bey, mesleğe olan hakimiyetiyle biz kendini geliştirmek isteyen meslektaşlar için oldukça değerli bir hocamız. Kendisinden aldığım Objektif Psikolojik Testler Eğitimi'nde herkesin aklındaki soru işaretlerini giderebilmek için sorularımızı cevapladı, kendi uygulama videolarından anlatımlarda bulundu, genel olarak uygulanabilecek diğer testler ve bunların eğitimlerinin alınmasının gerekliliği hakkında eğitime gelenleri bilgilendirdi. Oldukça samimi, deneyimleri ve öneriyle alınan testlerin doğru bir şekilde uygulanmasında kolaylık sağlamak için uğraşan, eğitimden sonraki süreçler için de yardımsever bir eğitmen. Kesinlikle kendisinden aldığınız eğitimden pişman olmazsınız.
     Beğenin    
Elif Karavuş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106015
Hocamızla test eğitiminde tanıştım. Ve o zamandan beri peşini bırakmadığım bir insandır=) Çünkü deneyimleri ve paylaşımları ile biz meslektaşlarına her zaman yardımcı olmaya çalışır, test eğitimlerinde verdiği bol örnekler ile , vak a paylaşımları ile daha gerçekçi, pratik ve uygulamaya dönük özellikleri ile kalıcılığı arttırır. Eğitimi başka bir hocadan aldıktan sonra eksiklikleri hissettim ve bu eksiklik beni alanında uzman işini severek ve isteyerek yapan Aziz Hoca ile tanışmamı sağladı.Sadece eğitim sürecinde değil eğitimden sonra da iletişimi koparmayan, her zorlukta kapıyı çalabileceğiniz yüce yürekli insandır kendisi:)
     1 Beğeni    
Asım
9.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106010
Aziz Hocamız adı gibi azizdir ve oldukça azimlidir. Bir hayli çok olan bilgilerini, tecrübelerini herkesle paylaşmak ister. Psikoloji alanındaki gelişmeleri sürekli takip ederek bilgilerini güncel tutar ve konulara hakimdir. Kendisinden aldığım çocuk değerlendirme testlerinden oldukça memnun kaldım. başka yerlerden alıp memnun kalmayarak, Aziz hocadan test eğitimini tekrar alanlar olduğunu ve bu eğitimden oldukça memnun kaldıklarını da gördüm. gerek eğitim süresince gerek eğitim bittikten sonraki süreçte eğitim alanlara sürekli destek vererek, verdiği eğitimin de arkasında durup, her konuda yardımcı olmaya devam etmiştir. Aziz hocadan eğitim alanlar irtibatı koparmayarak sürekli kendisi ile iletişime geçer ve her konuda yardım isterler. Aziz hoca da olabildiğince kısa sürede yanıt vererek yardımda bulunur. Testler konusunda ülkemizdeki en önde gelen kişilerden birisidir. Hem uygulamada, hem bilgisini aktarmada oldukça başarılıdır. Profesyonel bir şekilde çalışır. Eğitim almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
     Beğenin    
Büşra KARAKOÇ GÜZEL Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105983
Aziz hoca ile objektif değerlendirme testleri eğitiminde tanıştık ve kendisi daha sonra bu alanda süpervizörüm oldu. Tecrübesi, aktarımı ve paylaşımcı yapısı ile meslektaşlarına olan katkısı yadsınamaz. Bu alanda dinlediğim bir çok isim olmasina rağmen kendisi gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim ilk isimdir. Eğitici olarak ulaşılabilirligi, sabırlı yaklaşımı ve çok yönlü bilgi birikimi ile psikoloji alanında açtığı eğitimlere katılmanizi içtenlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Hümeyra
6.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105945
Aziz hocamla tanışmamız bir eğitim vesilesiyle oldu. Kendisinden çocuk alanında kullanılan objektif ve projektif test eğitimleri aldım. Alanında oldukça başarılı vermiş olduğu eğitimler de oldukça paylaşımcı ve öğretici. Aziz hocamdan eğitim aldıysanız öğrenmeme şansınız yok :) İşini seven ve özveriyle yapan bir uzman. Çocuklarla olan iletişimi yaptığı çalışmalar ve analizleriyle bir çok konuda kendisinden tecrübe edindim. Halen de bilgilerini bizlere aktarıp gelişmemize katkı sağlamaya devam ediyor.
     Beğenin    
Znp
6.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105941
Yıllardır tanıdığım değerli bir hocamdır Aziz Zorlu. Pratik ve teorik alt yapıyı birlikte sunması, alana olan hakimiyeti, çocuklarla yaptığı görüşmelerdeki içtenlik bir başkadır. Kendisinden defalarca test eğitimi alma fırsatı yakalamış olmanın şansını bütün mesleki yaşantımda farkediyorum. Bilgisi, desteği her zaman üzerimizde. Sadece öğretmekle kalmayıp sonraki süreçlerdede hep yanımızda olmuştur. Gönül rahatlığı ile test eğitimleri diyince Aziz Zorlu yu söylerim.
     Beğenin    
Fadime Koyun
3.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105898
Merhabalar, Eğitim sektöründe yıllardır hizmet veriyorum. Araştırmalarım ve öneriler neticesinde bu yıl, kendisinin üniversitede vermiş olduğu test eğitimlerine katıldım. Değerlendirmelerindeki tespitlerinin güvenirliğiyle, yılların tecrübesi ve profesyonelliğiyle mesleğinin ehli bir uzman olduğunu gördüm. Kendisinden alacağınız eğitim, danışmanlık veya değerlendirme hizmeti sonrasında, bu tavsiyemden dolayı bana da: “ iyi ki yazmışsınız doğru kişiyi buldum ” diye içten içe dua edeceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Psk.Zeynep Nilüfer KUTLUĞ
3.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105884
Aziz Zorlu`dan Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi alan bir psikoloğum. Aziz hoca, alanında gayet donanımlı, en güncel gelişmeleri yakından takip eden, bilgiyi başarılı bir şekilde karşı tarafa aktarabilen, eğitim süresince sorularımıza sabırla cevap veren, hatta eğitimden sonra bile iletişime geçtiğimde süpervizör olarak desteğini esirgemeyen bir psikolojik danışman/psikologtur. Ayrıca etik ilkelerden ödün vermeden mesleğin en iyi şekilde yapan, meslektaşlarına danışanlarına içten ve ölçülü davranan eşine az rastlanan bir insandır. Danışan olarak gitmeyi veya egitim almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Raziye YILMAZ
3.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105879
Aziz Beyi,yıllardır tanirim,egitimlerine de katıldım eğitimlerinde açıklayıcı,bilgilendirici ve aydınlatıcı bilgiler verdigine ve bilgi paylaşımına açık olduğuna şahidim iyi ki egitimlerimi sizden almisim,araştırmaya acik,çocuk değerlendirmelerinde aileleri ve uzmanları aydınlatıcı ve doğru yonlendirmeleriyle her çocuğa ddokunabilen uzman bir arkadasimizdir,hayatımda iyi ki tanımışım dediğim hocamızdan çok şey öğrendik iyi ki varsınız ve iyi ki tanimisiz sizi her şey için teşekkür ederiz hocam...
     5 Beğeni    
A.E.
26.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105745
Saygıdeğer Aziz Hocam,sizinle tanıştığımız günden bu yana insana ve eğitime verdiğiniz önem,mesleki adanmışlığınız, azimli ve kararlı duruşunuz ve alanınızda hep ileriye doğru kendinizi yenilemeniz,ben de hep hayranlık uyandırmıştır.Sizden aldığım çocuk değerlendirme testleri eğitimi,mesleki alan bilgileri,kitap tavsiyeleri,hem meslek hayatımı hem de aile hayatımı olumlu yönde etkilemiştir.Ayrıca çocuklarımla ilgili çözümsüz kaldığım bir çok noktada, sabırla ve fedakarca yaklaşımınız sayesinde, çocuklarım, okul ve aile hayatında , hakkınızı ödeyemeyeceğim gelişmeler kaydetmişlerdir. "Bir İnsan dünyayı değiştirir mi?",dünyayı değil belki ama sizinle tanışan ,size danışan birçok insanın hayatına kattığınız farkındalıklarla, ileriye ve iyiye doğru gelişen hayatlar kazandırdığınızı biliyorum.Ülkemizin sizin gibi alanında uzmanlaşmış,fedakar bilim insanlarına ihtiyacı olduğunu düşünüyor ,uluslararası alandaki eğitim çalışmalarınızda daha nice başarılar kazanacağınıza inanıyorum. Kendime ve aileme kattığınız iç huzurun mutluluğu için size bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Başarılarınız daim olsun.
     8 Beğeni    
G.A
19.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105627
Eğitimden çok memnun kaldım açıklayıcı ve dikkatleri dağıtmıycak bir eğitimi vardı.Eğitim içeriğinde verdiği dökümanlar kitaplar Çok iyiydi. Eğitim süresinse bitün sorularımıza örneklerle anlayana kadar anlattı. Güler yüzlü ve samimi bi hocaydı. Şehir dışından sadece buneğirimi almak için gittim ve mesleğim için bana çok şey kattığını düşünüyorum. Hocanın anlaşılır ve dinlettiren bir anlatımı vardı asla sıkıcı değildi eğitim boyunca bir dakika bile sıkılmadan dinledim. Güzel ve kaliteli bir eğitimdi tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Yusuf Sekmen
15.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105557
öncelikle çok sevdiğim bir söz vardır , güzel cümlelerime bu sözle başalayacağım!.. atanmış değil adanmış insan... sayın hocamızdan kısa süre önce psikolojik testler eğitimi aldım. hem kişisel gelişim-psikolojik testler , hem de çocuğumla ilgili hususlarda gece gündüz demeden ilgilenen sayın hocama teşekkür ediyorum!..keşke daha önce bu eğitimi alsaydım , keşke sayın hocamızı daha önce tanısaydım!..ben ettim siz etmeyin :) şimdi benim diğer yorum yapan arkadaşlardan bir farkım var sanırım , hem eğitim aldım hem de çocuğumla ilgili birçok soru işaretimi giderdim!..bence bu tavsiye cümlelerimin geçerliliğini arttırıyor!.. başarılarınızın devamını diliyorum sayın hocam!..saygılarımla...
     6 Beğeni    
H.T.
12.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105492
Aziz hocadan objektif değerlendirmede kullanılan psikolojik testlerin eğitimini kısa bir süre önce aldım. Testler konusunda oldukça yetkin ve tecrübeli olduğunu eğitim esnasında ki paylaşımları ile anlayabiliyorsunuz. Sağolsun hocamız eğtime katılan herkesin testleri doğru bir şekilde öğrenebilmesi için elinden geleni yaptı, sorularımızı bıkmadan cevapladı. Kendisi öğrencinin öğrenmesini önemseyen üstünkörü eğitim vermekten kaçınan birisidir. Ben eğitim içerisinde ki samimiyetinden, ilgisinden ve öğrenmemiz için çabalamasından çok memnun kaldım. Aziz hocadan eğitim almayı herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Fatmanur
6.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105390
Aziz Hocayı kendisinden aldığım objektif çocuk testleri eğitimleri ile tanıdım. Bilgisi , donanımı , konuya olan hakimiyeti ve bilgiyi etkili bir şekilde aktarmasının yanısıra hümanist yapısı ile insana verdiği değer , sabrı ,pozitifliği , doğallığı , içtenliği , verdiği güven ve destek ile her daim daha iyiyi hedeflemesi ve mesleğine olan aşkı beni çok etkileyen özellikleri oldu. Başarılarının devamını diler ve tecrübe eden biri olarak eğitimlerini gönül huzuruyla tavsiye ederim .
     6 Beğeni    
Ayşen PAYAS Fotoğraf
Psk.Dnş.Ayşen PAYAS
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105389
Aziz hocadan objektif çocuk testleri eğitimi alan bir psikolojik danışmanım. İşini severek ve çok güzel yapan meslekte yetkin bir hocamız. Konu hakkındaki donanımı ve bilgileri aktarışından oldukça memnun kaldım. Kendisinden aldığım bilgiler benim için paha biçilemez. Kendisinden eğitim aldıktan sonra testlere yönelik olarak sık sık iletişime geçtim, sorularımı her zaman cevapladı ve bana çok yardımcı oldu. Sadece testlerle ilgili değil alanla ilgili aklıma takılan her soruda Aziz hocaya ulaşabiliyorum, her zaman her konuda yardımcı olmaya çalışan bir psikolojik danışman. Test eğitimi almayı düşünen meslektaşlarıma Aziz hocanın eğitimlerini tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Nergiz Tuba Çağıl
4.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105354
Kıymetli Aziz Zorlu Hocam, özellikle çocuklarda görülen, 'Disleksi, DEHB, OKB vb.' durumlarda çocuğa, ailelere, öğretmenlere ve meslektaşlarına izlenmesi gereken en DOĞRU yolu gösterebilen ender psikolojik danışmanlardan biridir. Yıllardır, yüzlerce çocukla bizzat çalışmış ve çalışıyor olması ve en önemlisi bu danışmanlık sürecinde 'çocuğa ve aileye faydalı olmak ve yeni şeyler öğrenmekten' başka hiçbir çıkar gözetmemesi, onu, günümüzde para kazanmak için 'psikolojik danışmanlık' alanını lekeleyen birçok sözde uzmandan çok ayrı bir yere taşıyor. Eğer konu çocuksa ve nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız, Dr. Psk. Dan. Aziz Zorlu ile kesinlikle tanışmalısınız. Özellikle Çocuklara Uygulanan Testler konusunda, çok titiz araştırmalar yaparak, öğrencilerine süpervizyon ve rehberlikte sınır tanımayan, sabırlı, kendini her daim geliştiren hocamı, bu konuda eğitim almak isteyen tüm meslektaşlarıma öneririm.
     3 Beğeni    
Murat
13.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105140
Aziz Zorlu Hocadan Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimini aldım. Bu eğitim 15 tane farklı testi içeriyordu. Eğitim hocanın bilgisi ve içgörüsü sayesinde oldukça verimli geçti. Üstelik eğitim bittiğinde hoca öğrencilerle iletişimini kesmeyip, istediğimiz aman kendisine ulaşabiliyoruz. Testler konusunda eğitim bittikten sonra da danışıp fikir alma konusunda oldukça yardımsever biri Aziz Zorlu. Test eğitimi konusunda deneyim yaşadığım için kesinlikle tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
D.S
21.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104799
Kendisinden Psikolojik Testler Eğitimi alan bir psikolojik danışmanım. Bu konu hakkındaki donanımı ve bu bilgileri aktarışından gerçekten çok memnun kaldım. Testleri en ince ayrıntısına kadar öğrenip rahatça uygulayabildim ve kendisi uygulama sırasında da rehberlik yaparak süpervizyon vermekten hiçbir zaman kaçınmamıştır. Ayrıca bana çalıştığı okulda stajyerlik yapma imkanı sunup birçok bilgi edinmeme, birçok deneyim kazanmama da vesile olmuştur. Her türlü desteği sunup birçok şeyi öğretip bilgiyi paylaşma durumu içerisinde olup akademik ve mesleki duruş olarak çok şey katmış birisidir kendisi bana. Bu stajyerlik dönemimde rehberlik servisi olarak çok aktif ve etkin olduğunu ve mesleğindeki özverisini de görmüş oldum. Öğrenci ve veli iletişimi güçlü, çözüm odaklı, üretken, aktif ve yenilikçi biri olarak mesleğini layığıyla yapmak gayretinde olan kendini sürekli geliştiren bir psikolojik danışmandır.
     4 Beğeni    
Emine E.
17.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104752
Dr. Aziz ZORLU'dan Psikolojik Testler eğitimi alan bir psikolojik danışmanım. Öncelikle çok verimli geçen bir eğitim olduğunu belirtmeliyim. Aziz Bey alanında çok iyi bir uzman ve karşısında kim olursa olsun en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Eğitim sonrasında kafanıza takılan şeyleri kendisine rahatlıkla sorabilirsiniz. Sorularınıza mutlaka yanıt veriyor. Öğrendiğim testleri çalıştığım kurumda, gerekli gördüğüm durumlarda öğrencilerime uyguladım ve çok işime yaradı. Çocuk değerlendirme testleri ile ilgili eğitime ihtiyaç duyan meslektaşlarıma Aziz Hoca'nın eğitimlerini tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Elif Elçin
16.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104735
AZİZ Bey'le çocuklarda psikolojik testler eğitimi aldığım kurumda tanıştım. Yirmi yıllık eğitimciyim ve kreşim var.Eğitimlere sürekli katılıp kendimi yenilemeye seven bir insanımdır. Şunu kesinlikle belirtmek istiyorum AZİZ BEY Gibi bir eğitimciyle ilk defa karşılaştım. işinde son derece disiplinli ,mesleki donanımı açısından işini çok i yi uygulayabilen ve karşı tarafa da çok iyi aktarabilen bir eğitimci. Ayrıca kurumun nezih bir yerde eğitimi tercih etmesi,sıcak bir ortamda eğitim olması beni çok memnun etti. Kreşime Sakarya'ya mutlaka bekliyorum AZİZ HOCAM. Başarılarınızın devamını diliyorum. SAYGILAR...
     5 Beğeni    
İlkay KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103786
Aziz Bey'le objektif testler eğitimi aldığım kurumda tanıştım. Kendisi alanında çok iyidir; güncel makaleleri, yeni çıkan testleri yakından takip eder. Türkiye'ye ilk kez gelen test eğitimlerini önce o alır. Sonra biz de ondan alıyoruz :) Verdiği test eğitiminden de çok memnun kaldık, aklımıza takılan tüm soruların yanıtını verdi, hatta extra şeyler bile anlattı bunu da öğrenin, aklınızda bulunsun diyerek. Bu yüzden çok çok verimli geçti. Üzerine bir de harika bir süpervizyon verdi, yanlışlarımı düzeltmemi sağladı. Bura vasıtasıyla tekrar teşekkür etmiş olayım kendisine :)
     4 Beğeni    
Arzu Cörüt Korkmaz
21.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102215
Aziz beyi yaklaşık 7 - 8 yıldır tanıyorum. Kendisini psikolojik testler eğitimi vasıtasıyla tanıdım. İşinde son derece disiplinli, bilimsel literatüre hakim ve mesleki donanımı açısından işini bilen bir psikolog. Eğitmen olarak gerçekten bildiğini aktarabilen ve paylaşımcı, öğretici, öğrencilerine mesleki deneyim kazandırmada yardımcı olan bir eğitmendir. Aynı zamanda mesleki yeniliğe açık, mesleki olarak kendini geliştirmiş, öğrencilerine anlayışlı bir psikologdur. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
     3 Beğeni    
Özge Öncel
13.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102025
Psikolojik Testler eğitimi almak için gittiğim kurumda Aziz ZORLU danışmanımızdı. Hafta sonu için yapılan eğitimlerin hayatıma bu derece katkı sağlayacağını açıkçası düşünmemiştim. Eğitimi önemli kılan ve beni heyecanlandıran Sayın Aziz Zorlu oldu. Samimiyeti, tecrübelerini içtenlikle paylaşarak sorularıma verdiği cevaplar, testin amaç ve içeriğini vakalar üzerinden anlatması ve uygulatması benim beklentim üstü bir kazanıma ulaşmamı sağladı. Ayrıca kurumun ikramları, sıcak bir atmosferde eğitimin yapılması, karşılıklı diyaloglar oldukça memnun etti beni. Eğitim sonrasında aldığım süpervizyon da cabası :)
     4 Beğeni    
A.G.
8.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97200
Aziz hocamı, çalıştığı okulda staj yapmak için gittiğimde tanıdım. Bir okul psikolojik danışmanı ne kadar donanımlı olabilir bunu bana öğretti. Çocuklara olan ilgisi, sevgisi mesleğini de sevmesini sağlamış bence. Kendisinin çok keskin bir gözlem yeteneği var. Bir tanı koyarken başka bir tanıyla karıştırmamak için net ayırıcı noktaların farkında bu yüzden birçok meslektaşının düştüğü hatalara düşmüyor. Çocuklar hakkında çok fazla tecrübeye sahip. Ayrıca toplum hayatımızla psikoloji bilimini buluşturabilmiş bir insan.
     7 Beğeni    
Ayşe Esma VATANSEVER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38055
Aziz Bey'le bir süre aynı kurumda çalışma imkanımız oldu. Kendisi alanındaki mesleki bilgisi, kendini geliştirme azmi ve danışanlarına olan hep profesyonel hem babacan yaklaşımıyla başarılı bir rehber. Kendisinden öğrendiğim gelişimle ilgili bilgilerin bana çok faydası oldu. Öğrenme, dikkat, algı ve zihinsel gelişim konularındaki bilgilerini psikolojik değerlendirme ile sentezlemesi dikkati çeken ayırıcı özelliklerinden. Başarılarının devamını diliyorum.
     6 Beğeni    
İrem U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36873
Aziz Zorlu Beyi eğitim ve maarif konusunda çok değerli birikimleri olan ve Aziz Bey’i de çok takdir eden ve seven rahmetli babam Prof. Dr. Ferruh MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı’nun tavsiyesi ile tanıdım. Senelerden beri çocuğumuzun okul, eğitim, gelişim süreci ile ilgili karşılaştığımız her türlü sorun ve sıkıntı ile ilgili kendisine danışmakta ve mesleki birikim ve tecrübesinden sıkça faydalanmaktayız. Herzaman yakın ilgisi, sürekli takibi ve problemleri çözme konusundaki başarılı yaklaşım ve önerileri kendisini özellikle ilköğretim çocuklarının eğitimi konusunda rehberlik için birçok eş dost akraba çocuğu için de tavsiye etmemize sebep olmuştur. Kendim de bir akademisyen olduğum için Aziz Bey’in kendini yetiştirmek konusundaki çabasını ve çalışmalarını yakından takip etmekte ve mesleğinin hakkını veren ve sürekli daha iyi hizmet vermek için kendini yenileyen Aziz beye teşekkür eder, ihtiyaç sahibi kişilere gönülden tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Mehmet Emin Türk
26.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36847
Aziz Bey yıllardır çeşitli vesilerle birlikte çalıştığım (kendimde psikolojik danışmanlık yapıyorum) ve kendisinden çeşitli konularda yardım aldığım değerli bir psikolojik danışmandır. Danışanlarına değer veren, iletişimi oldukca iyi, doğru tespitler yapıp uygun çözüm yolları üretebilen, danışanlarını takip eden, görevinde titiz bir arkadaşımızdır. Aziz bey tam anlamıyla azimli, kararlı, yardımsever ve profesyonel bir kişilktir. Kendisine danışanların ve birlikte çalıştığı arkadaşlarının şanslı olduğunu düşünüyorum.
     5 Beğeni    
Onur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36808
Aziz Zorlu Beyi ciddi, araştırmacı ve çok yönlü bir Uzman Psikolog olarak tanıyorum. Asıl konusunun çalışma hayatıyla ilgili hususlar olduğunu bilmekle beraber, çocuklarla da senelerdir çalıştığı için ben kendisinden çocuğumla ilgili konularda yararlandım. Zaman zaman psikologların toplumumuzun sosyal yapısıyla bağdaşmayan çözüm önerileri ile karşılaşıldığını hepimiz duyarız. Aziz Zorlu kesinlikle öyle biri olmayıp, psikoloji biliminin ortaya koyduğu çözümleri bizim toplumsal hayatımıza uygun olarak yorumlar ve önerir.
     2 Beğeni    
İlhami ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36805
Site Editörleri Tarafından Kapatıldı ilköğretim Okulu'nda sınıf öğretmeni olarak 3 yıldır görev yapmaktayım. Aziz Zorlu ile bir öğretmen arkadaşım vasıtası ile tanıdım. Kendisi ile sınıfımda problemli bir kaç öğrenci için yardım istediğimde beni kırmayarak okuluma geldiler. Öğrencilerim ile görüşerek kendileri ile ilgili vaka analiz ve incelemerde bulunarak gerekli formu doldurdular. Aziz bey'in öngörülerinden bir tanesi çok dikkatimi çektiğini söyleyebilirim. Bir öğrencim sürekli düşüyor ve bun konuda ailesi asla çocuğunun bu durumunu kabullenmek istemiyordu. aziz beyin bu çocuk ile görüşmesi sonucu ailesini bu konuda ikna edişi tam bir profesyonele yakışır şekilde idi. Kendisi hiçbir ücret talep etmeden verdiği hizmet ile üç öğrencime koydukları teşhisin gönderildikleri kurumlarca da kabul edilişi, emekliliğine iki yıl kalmış bir öğretmen, olarak beni kendisine hayran bıraktı. Kendisine teşekkür ediyorum. Ailelere Aziz Beyi herzaman tavsiye ediyorum. Uzmanlık alanında hakkını verecek bir yapıya, bilgiye ve ticrübeye sahip öğretmenimin öğrencilerimle ilgili yaptıklarını burdan sizlerle paylaşacağım. Ancak velilerimden izin aldıktan sonra yapılan tetkik ve analiz raporlarını burdan sunabilme şanşım olacak. Bunu da zamana bırakıyorum. İlhami ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni
     3 Beğeni    
Serdar KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36744
-Aziz bey'in rehber öğretmenlik yapmış olduğu okulda kızım ve oğlum okumakta idi.Kendisi ile çocuklarımın rehber öğretmeni olması sebebi ile tanıştık.. -Kızımda önemli bir sorun yaşamamış olmakla beraber,ufak tefek problemlerde Aziz hocanın yardımına başvurduk.Oda bize her seferinde yardımcı oldu..Kendisine teşekkür ederiz.. Oğluma gelince,dikkat eksikliği konusunda kendisinden okul haricinde profesyonel destek aldık.Çalışmış olduğu danışmanlık bürosuna gittik. -Mesleki yönden Samimi, çözümcü, sevecen davranması ve olayın takibini yapmasıni başarlı buluyoruz. Takibini yapıp unutmaması ön plana çıkıyor. Buda bizim için iyi sonuçlar getirdi. - Hangi konuda kendini geliştirirse mesleğinde daha da mükemmel olur? Bu konuda birşey diyemem. -Sizce kişisel özellikleri neler? 1 ve en önemlisi Güleryüzlü olması 2 Samimi ve içten olması 3 Takipçi olması - Yanında çalışanlar ve çalıştığı yeri nasıl buldunuz? Bunu hatırlamıyorum ama kötü bir izlenimim olmadı diyebilirim
     4 Beğeni    

Dr.Aziz ZORLU'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Kitap okumak

Sevdigi Yazarlar : Irvin Yaloom

Sevdigi Filmler : Yerdeki Yıldızlar, Black, Temple Grandin


Dr.Aziz ZORLU'nun Kitap ve Yayinlari Dr.Aziz ZORLU'nun Basılı Kitap ve Yayınları
Yazılan kitaplar veya kitap bölümleri

Aziz Zorlu (2020). D2 Dikkat Testi. Murat Artıran (Ed.). Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Değerlendirme Araçları ve Yöntemleri: Uygulamacının El Kitabı. İstanbul: Der Yayınları.
Aziz Zorlu (2020). Frankfurter Dikkat Testi. Murat Artıran (Ed.). Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Değerlendirme Araçları ve Yöntemleri: Uygulamacının El Kitabı. İstanbul: Der Yayınları.
Aziz Zorlu (2020). Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi. Murat Artıran (Ed.). Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Değerlendirme Araçları ve Yöntemleri: Uygulamacının El Kitabı. İstanbul: Der Yayınları.
Aziz Zorlu, Selma Arka (2020). Benton Görsel Bellek Testi. Murat Artıran (Ed.). Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Değerlendirme Araçları ve Yöntemleri: Uygulamacının El Kitabı. İstanbul: Der Yayınları....[Devamı...]

Dr.Aziz ZORLU'nun Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Oyun Terapileri Derneği Üyesi (Kurucu Üye)

Dr.Aziz ZORLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Aziz ZORLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve BİLGİLİ
Psk.Merve BİLGİLİ
Merve Hanım, kendisini geliştiren, eğitimleri takip eden ve öğrendiği bilgiyi hızlı ve doğru bir şekilde kullanarak uygulamaya yansıtabilen bir psikol...
Gülten İKİZOĞLU
Psk.Gülten İKİZOĞLU
Gülten hanım, yıllarca psikolog olarak çalışan, bilgisine ve tecrübesine güvendiğim bir meslekdaşımdır. Bu tecrübesi ile danışanlarına çok faydalı old...
Vahdi ÇOBAN
Vahdi ÇOBAN
Vahdi bey'le mesleki çalışmalarım sırasında tanıştım, sık sık birçok yerde adını duyuyordum; zaman içerisinde daha yakından tanışma fırsatı buldum, ke...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(542) 810 28 87
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1976
(47 yaşında)
Doğum Yeri
Karşıyaka / İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Dokuz Eylül Ünv.
Mezuniyet Yılı
1998
(25 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Ünv
Doktora
İstanbul Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Dnş.Aziz ZORLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Aziz ZORLU Mesleki Videolar Videoları
-

03:23
Top