2007'den Bugüne 87,633 Tavsiye, 27,131 Uzman ve 19,373 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Özlem ATAOĞLU
Psikolog - Ankara

Özlem ATAOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi24 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

24

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Özlem ATAOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Özlem ATAOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Özlem ATAOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Betül GÜNDÜZUzm.Psk.Betül GÜNDÜZ
Lisans eğitimimiz esnasında Bilkent Üniversitesi'nde tanıştığım, bu süreçte eğitimlerimizi beraber aldığımız, lisans tezimizi beraber yazdığımız canım...

Özlem ATAOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Next Level Ofis Bölümü 3a
Ankara
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce, Fransızca
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Southampton - Uk (2011 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Özlem ATAOĞLU'nun Makaleleri Özlem ATAOĞLU'nun Makale ve Yazıları
1 Makale

Özlem ATAOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Alperen Yıldırım
25.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111564
Özlem Hocamla seçmeli olarak aldığım Bireysel Farklılıklar ve Kişilik dersinde tanıştım ve onun sayesinde bu ders, çok keyifli ve çok öğreticiydi. Dersi işleme şekli çok interaktif olduğundan ve aynı zamanda kendisinin hem teorik bilgiye hem de bu bilgilerin uygulanmasına önem vermesi sayesinde beni en çok etkileyen hocalarımdan biridir. Dersi yaklaşık bir yıl önce almama rağmen öğrendiğim hiçbir şeyi hala unutmadım ve şu anki derslerimde hala kullanabiliyorum, bana göre gerçekten kaliteli ve uzman bir hoca böyle olmalı. Ezbere dayalı ve düşünmeyi gerektirmeyen eğitim sisteminin dışında düşünerek uyguladığı pratik çalışmalar ve aktif katılıma dayalı tutumu Özlem Hocamı meslektaşlarından tamamen ayırıyor. Aynı zamanda öğrenci dostu olması, dersin dışında da tavsiye vermeye ve yardım etmeye devam etmesi de cabası, gerçekten eğitimciliğin hakkını mükemmel bir şekilde veriyor diyebilirim. Aklınızda bulunmalı ki eğer Özlem Hocadan ders alıyorsanız, bu dersi ve çalışmayı sevdiğinizi ona göstermelisiniz. Eğer ki cidden dersi umursuyor ve çabalıyorsanız, dersten %100 verim alırsınız, çünkü Özlem Hoca size bu güveni veriyor. Öğrenci kafasıyla nasıl daha iyi olur diye sorulursa sınavlar daha kolay olsun diyebilirim. :) Ama sınavlar zaten bizleri bazen zorladığı için alınan bilgiler bu kadar sağlam oluyor, o yüzden hiçbir şikayetim yok. :) Son olarak belirtmek isterim ki eğer Özlem Hocadan ders alabiliyorsanız veya birlikte çalışma imkanı buluyorsanız, hiç düşünmeyin çünkü alacağınız en verimli ve öğretici ders olacak. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum çünkü en parlak öğrencisi olmasam bile derse olan tutkumdan ötürü bana yapmadığı yardım yoktur ve asla kendisine ne kadar minnettar olduğumu ve saygı duyduğumu yeterince ifade edemem. İyi ki sizin öğrencinizim hocam!
     Beğenin    
Beyza
26.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110314
Meslek hayatıma yön verirken beni etkileyen en önemli kişidir Özlem hocam. Kendisi, ders verirken sadece dersi anlatıp çıkmakla değil aynı zamanda öğrencisini tanıyan/tanımaya çalışan, ona mesleğinde de yol gösteren bir hoca. Okul hayatımda klinik psikolojiyi bana daha iyi tanıtan ve hiç sevmediğim bir alanken bu kadar sevdiren bir ders ve bir hocam olmamıştı. Dersi ve birikimiyle beni o kadar etkiledi ki uzmanlaşmak istediğim alan kendisi ile beraber tamamen değişti. İyi ki o yaz kendisinden ders alıp kendisini tanıma şansına sahip olmuşum. Umuyorum, ben de Özlem hocam gibi işimi severek ve layıkıyla yapan bir psikolog olarak mesleğimi icra ederim.
     Beğenin    
Elif YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
23.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110264
Uzm. Psk. Özlem Ataoğlu’nu, Bilkent Üniversitesi’nde öğrencisi olduğum zaman tanıma şansını elde ettim. Üniversite hayatım boyunca almış olduğum en verimli ders kendisininkiydi. İnteraktif ve uygulamaya dayalı olan dersinde, gerek alana dair bilgileri gerek deneyimleri, bir psikoloji öğrencisinin kendini geliştirmek için ihtiyacı olan her şeyi içinde barındırıyordu. Bunun yanı sıra, kendisinin alanında çok başarılı olduğunu düşündüğüm için, vermiş olduğu özel psikoloji eğitimlerine de katıldım. Yine çok verimli geçtiğini düşündüğüm bu eğitimlerde, Özlem Ataoğlu’nun sabrı, üslubu ve detaylara olan dikkati, mesleki hayatımda nasıl bir tutuma sahip olmam gerektiğiyle ilgili bana örnek oldu. İlgili ve anlayışlı bir tavıra sahip olduğunu düşünüyorum, bu sebepten dolayı kendisiyle konuşmak, kendisine danışmak, benim için her zaman çok kolay ve çok faydalıydı.
     Beğenin    
İdil ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
19.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110207
Özlem hocamdan aldığım dersler ve verdiği workshoplara katılarak kendimi klinik psikoloji alanında daha da yakından keşfetme fırsatı buldum. Saygı ve sevgiye dayalı bir öğrenci öğretmen ilişkisine ek olarak öğrencilerine karşı oldukça yardımsever, anlayışlı, samimi ve sevgi dolu bir yaklaşımı vardır. Dersle ilgili olsun ya da olmasın herhangi bir konuda fikir danıştığımda ne kadar yoğun olursa olsun bana her zaman yardım ederek elini omzumda hissettim. Özlem hocanın samimiyeti sayesinde sınıf içinde sorduğu sorulara doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu hiç çekinmeden söz hakkı alıp fikirlerimi rahatlıkla ifade etme şansım oldu. Bu sebeple bir dönem boyunca Özlem hocayla çalışmamın sonucunda kendime olan güvenimde de artış gözlemledim. Mesleki açıdan da ondan aldığım eğitimlerle ve derslerle kendime çok şey kattığımı ve olayları değerlendirmek için her zaman başka bir bakış açısının olduğunu fark etmemi sağladı. Ders/eğitim aldığım bir hocam ya da başarılı bir uzman klinik psikolog olmasına ek olarak insanların hayatına dokunan, alanında yetkin, öğrencilerini hep koruyan ve önemseyen, eğitim hayatımın bana kazandırdığı, tanımaktan mutluluk ve övünç duyduğum yegane değerli insandır.
     Beğenin    
Ipek DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
18.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110191
Özlem Hocamız belki de bizim gibi yeni psikolog adaylarını en iyi, en değerli ve en içten tavsiyeleri ve teknikleri veren tek hocamızdır. Eğitim süresince, bizim beklentilerimizi öğrenip, hep bizim tavsiyelerimizi dinler, ders ya da eğitim akışlarını ona göre, yani bize göre ayarlar. Kendisi, Bilkent Universitesi'nde öğretim üyesidir, ben de bu vesile ile tanıştım kendisi ile. Bir dersini aldıktan sonra, diğer verdiği tüm dersler ve eğitimleri almamın çok faydalı ve kendi profesyonel gelişimim için yapabileceğim en iyi şeylerden biri oldugunu kısa zamanda anladım. Tüm verdiği okul dışı eğitimlere katıldım, aynı zamanda kendisini bir insan olarak da tanıma fırsatım oldu. Özlem hoca, öğrencilerinin hepsine aynı seviyedeki bir samimiyetle yaklaşır, hepimizin bitmeyen sorularını sabırlı bir şekilde cevaplar, bizler anlayana kadar da pes etmez. Kendisini üç sıfatla tanımlamak zor olsa bile, tanımlasam herhalde "anlayışlı, cana yakın, çözüm odaklı" demem gerekirdi. Bir psikolog adayı olarak öğrendiğim en değerli bilgileri Özlem Hocam'dan aldım, beni gerçek hayata en çok hazırlayan insandır kendisi. Mezun olmuş olmama rağmen, Özlem Hocam'ın verdiği herhangi bir eğitim ya da atölye olduğu takdirde her şeyi bırakıp kayıt olmak için koşacağımı biliyorum. Günümüzde insanların istedikleri eğitimi bulamadıkları bir dünyada Özlem Hoca gerçekten bizim imdadımıza yetişmiş bir insandır. Kendisi çok da komik ve tatlıdır bence :)
     Beğenin    
E.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110185
Özlem Hanımdan yaklaşık 10 aydır danışmanlık hizmeti alıyorum. İşine hakimiyeti, teknik bilgisi, sabrı, yaklaşımı, güler yüzü ve misafirperverliği üst düzeyde. Kendisi mutlaka size sabırla dinler sizi anlamak için elinden gelen her şeyi yapar. Sizi kelimeleriyle bazen kendinize getirir bazen de bulutların üzerine çıkartır ve hepsini sizi kırmadan incitmeden yapar. Başınıza gelen sorunlar hakkında o kadar donanımlıdır ki bir olayı anlattığınızda size çözüm ve sonuç odaklı terapisini yapar sonuca ulaştırır ve tabi bununla bitmez aksam şu kitabın şu bölümünü okuyun dediğinde sanki o kitabin sizin için yazılmış olduğunu anlarsınız. Bana bu süreçte yol arkadaşlığı eden ve akla gelmeyecek sekildeki tespitleriyle beni şaşkına uğratan, farkındalığımı ve özgüvenimi arttıran kişiye teşekkürlerimi sunar ve şiddetle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Gzm
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106030
Merhabalar. Özlem Hocamın öğrencisiydim. Kısa bir yaz dönemi boyunca kendisinden ders alma imkanım oldu. Bunun için çok ama çok şanslı hissediyorum kendimi. Bizi ezmeyi, mesleki özgüvenimizi yerle bir etmeye yemin etmiş hocaların aksine canım öğretmenim her öğrencisiyle ayrı ayrı ilgilendi. Okula gitmekten nefret eden ben heyecanla derslere devam ettim. Hem eğlendim hem gerçekten öğrendim. Keşke dedim bütün dersleri Özlem Hocamdan alma imkanım olsaydı. Umarım Özlem Hoca gibi tatlı, şefkatli, samimi gerçek bir öğretmen ile hayatımızda hep karşılaşırız. Sizi çok seviyorum öğretmenim. Öğrettikleriniz için minnettarım...
     Beğenin    
Z.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105960
Özlem Hanım ile 1 yılı aşkın süredir seanslarımıza devam ediyoruz. Kendisinin sizi dinlemek, anlamak ve yardımcı olmak için istekli olduğunu hemen ilk seanstan anlayabiliyorsunuz. Bu tutumunu her seansta ve seans dışında hissedebiliyorum. Kendisi her daim güler yüzlü, enerjik, sizi dinlemeye hazır, kendini birey ve psikiolog olarak geliştirmeye ve birikimlerini herkesle paylaşmaya açık birisi. Size verdiği güven duygusu ve bahsettiğim özellikleri ile kendinize bile söyleyemediğiniz/ söylemek istemediğiniz düşüncelerinizi, yaşamaktan korktuğunuz duygularınızı, kendinizi hazır hissettiğinizde Özlem Hanım'a emanet ediyorsunuz, o da onlara memnuniyetle sahip çıkıyor; bu noktada iyi ki yollarımız kesişmiş demek istiyorum. Probleminiz olmasa bile kendinizi tanımak adına psikoloğa gitmeyi savunan birisiyim. Yolculuğunuz hangi sebeple olursa olsun çok zorlanacağınız dönemler ve seanslar olacak. Böyle zamanlarda yanınızda Özlem Hanım gibi bir rehber ve yoldaş olmalı, kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Shilan SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104773
Hayatımın en zor aşamasıydı, yine de asla mutlu olamayacağımı biliyordum, arkadaşım terapileri almam için beni ikna etti. Hayatımda hiç sorun yaşamadım ve bir ilişkiden dolayı çok değişmiştim, Bir süre sonra neler olup bittiğini anlama şansım oldu ve neden birisinin hayatımı tamamen değiştirmesine izin verdim. Terapi sırasında hislerim çok dalgalandı. Başlangıçta gerçekle yüzleşemedim. Artık kendimi bilmediğimi öğrendim çünkü kendime saygı duymadığımdan başka birinin isteğine göre yaşıyordum. Psikoloğumun yardımıyla kendimi sevmeye başladım ve yaptığım hataları ve ailemi ve arkadaşlarımı nasıl etkilediğimi anlamaya başladım. Terapilerin zirve noktası, neyi sevdiğimi ve neyi sevmediğimi anlamaktı. Kendime önem vermeye başladım ve herkes gibi özel bir bakış açısına sahip oldum. İstediğim şeyleri sormaya ve arzularıma göre olmayan şeylere hayır demeye başladım. Terapi sadece her türlü ilişki hakkındaki düşüncelerimin temelini değiştirmedi. (Orjinal mesaj: It was the most difficult stage of my life, although I was sure I could never be happy again my friend convinced me to take the therapies. I had no problems in my life before and because of a relationship I had changed a lot, After a while, I had the chance to understand what is going on and why did I let someone to completely change my life. During the therapy my feelings fluctuated a lot. In the beginning I was not able to face the truth. I found out I don’t know myself anymore because I was living according to another person’s desires since I had no respect for myself. With the help of my psychologist I started to like myself and understand the mistakes I have done and how it affected my family and friends. The peak point of the therapies was understanding what I like and what I dislike which I didn’t know anymore. I started to care about myself and had a special point of view like everyone else. I started to ask for the things I want and say NO to the things which are not according to my desires. The therapy not only changed the basis of my thoughts about every type of relationships. Thank you for helping me start from the very begginings.)
     Beğenin    
M.K.
22.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100432
Samimi, güvenilir, güleryüzlü eşittir Özlem Hocam'dır. Üniversitede Klinik dersinde yollarımız kesişmiş olup, dinlemekten, öğrenmekten en keyif aldığım derste, 'bayan mükemmel'imiz ezberden daha çok pratiklik ve mantık üzerine kurulmuş bir düzende en iyi methodlarla dersi anlamama yardımcı olup, şimdiye dek bilgilerimin tazeliğini korumasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra, kasıntı hoca tiplerinden öte, huzurlu ofisinde güleryüzlülüğü ile bizi ağırlamaktan bizimle keyifli sohbetlerini gerçekleştirmekten asla gocunmayan yegane insandır. Dinlemekten keyif aldığı, yardımcı olmak istediği ve hep isteyeceği kendisi gibi yolunda ilerlemek isteyen minik adaylara yön vermesinden bellidir. Kendisinin desteğini hissetmek, her daim beni güvende hissettiren duygu diyebilirim. Emin ellerde olmak zordur; birine koşulsuz şartsız güvenmekte.. ! Özlem Hocamla bu zorluğu yıktım ben; Yardımsever tavrı mı? Saat kaç olursa olsun yardıma koşan mesaj sesleri, çözüm odaklı da mesaj içerikleri ile tartışmasızdır!
     Beğenin    
Selin Yaylalı
22.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100430
Özlem hocam ile klinik psikoloji dersi sayesinde tanışma fırsatı buldum. İyi ki de tanışmışım diyorum çünkü gerçekten alanındaki yetkinliğiyle, eğitimiyle harika biri. Ders aldığım süreçte zevkle dinlediğim, bilgi birikimiyle bizi aydınlatan en iyi hocamızdı.Daha sonra asistanı olarak yanında çalışmaya başladım. Ders konusunda ne kadar başarılıysa,kliniğinde de bir o kadar başarılı olduğunu görme fırsatı buldum özellikle danışan-terapist ilişkisiyle bana en büyük örneği oluşturdu. Ayrıca güler yüzlü,sevecen ve hosgörülü oluşu kariyerini büyük ölçüde etkileyen unsurlar olduğunu düşünüyorum.Özlem hocam,klinik alanında örnek alınabilenecek en iyi isimlerden.Hem öğrencisi olduğum için hemde asistanı olarak yanında çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.
     Beğenin    
O.Sk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91963
Özlem hocamız mesleğinde çok kaliteli ve he dalda kendisini geliştirmiş ve çok iyi psikolog ve tedavisinde uğraş veren mesleğine ve hastalarına önem veren Hocam yaklaşık 3 aydır danışmanlık hizmeti alıyorum. Kişisel sorunlarım için hizmet aldım çokta memnunum kaldım yardımcı oldu. Çok iyi arkadaş , dost canlısı ,yakın ve samimi arkadaşlıklar kuruyor İnternet üzerinden araştırma yaparak buldum okuduğu eğitim üniversite benim için önemli Özlem hocamı Tercih ettim karar olarak pişman olmadım hatta çok mutlu oldum Çok memnunum dediklerini birebir uygulayıp çok mükemmel sonuçlar aldım herkese tavsiye ediyorum Kendisi çok iyi yardımsever bir psikolog işini mükemmel bir şekilde yapıyor. Kısacası diyebilirim ki duygu ve düşüncelerimi benden iyi ifade ediyor. Sizi çok iyi anlayacak dost arkadaş gibi onun yanında kendimi güvende hissediyorum bütün sorduğum soruların cevabını aldım. Kafanızda hiçbir takıntı bırakmıyor bütün sorunları çözüyor tedavinin nasıl ilerleyeceğiyle ilgili. Bütün sorunların cevabını beraber buluyoruz Buradan sonsuz şükranlarımı sunuyorum Özlem Hocam'a
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
A.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88511
Özlem Hanım'dan yaklaşık 6 aydır danışmanlık hizmeti alıyorum. Bir psikolog akrabamın tavsiyesiyle kendisine ulaştım. Kendisi çok güleryüzlü, sıcakkanlı ve yardımsever bir psikolog. Sizi anlayabilmek ve size yardımcı olabilmek için büyük çaba sarf ediyor ve işini mükemmel bir şekilde yapıyor. Obsesif-kompülsif bozuklukla ilgili çok kısa zamanda çok büyük bir yol katetmemi sağladı ve bu sayede hayatımda birçok olumlu değişiklik oldu. Seanslarda ifade ederken zorladığım duygu ve düşüncelerle ilgili müthiş isabetli tespitler yapıyor. Kısacası diyebilirim ki duygu ve düşüncelerimi benden iyi ifade ediyor. Samimi bir sohbet tadında ileriyor seansları ve tedavinin her aşamasıyla ilgili sizi ayrıntılı olarak bilgilendiriyor. Kafanızda hiçbir soru işareti kalmıyor tedavinin nasıl ilerleyeceğiyle ilgili.
     4 Beğeni    
Gözde Tezcan
6.Mart.2016
TavsiyeNo: 86344
Uzman Psikolog Özlem Ataoğlu'nun bir meslektaşı olarak kendisinin klinik çalışmlarının öncelikli olarak etik, bilimsel ve sistemli olduğunu yakından gözlemleme fırsatım oldu. Terapilerini ve yaptığı işi yakından takip edebilen, kendini geliştirmeye açık ve deneyimli Özlem Hanım. Kendimin bireysel olarak takip ettiği çocuk ve ergen danışanlarımın ailelerini hem bireysel hem de çitf olarak Özlem Hanım'a yönlendirdiğim süreçlerde çok olumlu geribildirimler aldım ve almaya da devam ediyorum. Terapilerine verdiğini önemi ve sistemli ilerleyişini hem danışanlarının bildirimlerinden hem de Özlem Hanım ile işbirliği içinde yaptığımız çalışmalardan anlayabiliyorum. Özlem Hanım bir meslektaşım olarak bana da kendimi yanında özel hissettiren, samimi ve duyarlı bir insandır. Özlem Hanım'ın meslek hayatındaki başarısının devam edeceğine inanıyorum.Özlem Hanım'ı hem klinik alanda çalışan bir uzman hem de bir arkadaşı olarak klinik çalışmaları ve terapi süreci için öneriyorum.
     Beğenin    
B.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84679
Özlem Hanım ile 2 ay önce görev aldığı hastahanede tanıştık. Kendisi psikoloğum olarak hastanede yattığım 1 ay boyunca hastalığımla ve kendi kişisel sorunlarımla yakından ilgilendi. Obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığım ama artık yok denecek kadar az ve bu rahatsızlığım ile yaklaşık 10 yıldır mücadele ediyordum ve bu kadar kısa sürede ve sağlıklı bi şekilde düzeleceğine hiç inanmiyordum. Özlem hanımın tedavi yöntemleri, en önemlisi verdiği yakınlık hissi, huzur, güven ve önerip verdiği kitaplar sayesinde çok iyi bir şekilde ve çok fazla yol kat ettik. Hastaden taburcu olduğum gün yeni bir başlangıç için cok mutlu ve heyecanlıydım fakat psikoloğum Özlem hanım ve diger dr umdan ayrılacağım için çok üzgündüm. Bence Özlem Hanım ve oradaki diğer dr lar güler yüzlülüğü, güvenilirliği, yakınlığı ve her sorunlarınız ile yakından ilgilenen sizi kendinize getirebilecek en doğru seçim olur. Hastaneye, başta Özlem Hanım ve dr uma ve diğer tüm dr, personellere sonsuz teşekkürler.. 😉
     2 Beğeni    
Betül Gündüz
4.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84645
Özlem lisans eğitimini birlikte tamamladığım, hem mesleğini yapma isteği ve samimiyetine hem de mesleki yetkinliğine fazlasıyla kefil olabileceğim bir arkadaşım ve meslektaşımdır. Lisans eğitiminden sonra aldığı uzmanlık eğitimi, katıldığı çeşitli mesleki eğitimler ve iş deneyimleri açısından kendisini sürekli geliştirme eğiliminde olan ve etik ilkelere oldukça önem veren bir psikologdur. Edindiği bilgi birikimini psikoterapi ortamında da etkin bir şekilde kullanabilmektedir. Özlem psikoterapiye ihtiyaç duyan bütün danışanlara tavsiye edebileceğim bir meslektaşımdır.
     2 Beğeni    
M.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84613
Özlem Hanımla ilk tanışmamız bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 4 ay önce oldu daha önce alkole bağlı olarak birkaç klinikte hastalığımla ilişkili tedaviler gördüm ve tedavilere cevap alamayacağım düşüncesiyle tedavileri sonlandırdım. Tavsiye üzerine geldiğim; fakat aklımda onlarca olumsuzluk ve moral bozukluğuyla Özlem Hanım'ın kapısı çaldım. Sıkıntım hiç geçmeyecek mi derken, kısa süre zarfında kendisinin bilgili, tecrübeli ve beni aydınlatıcı yaklaşımı sayesinde önceden aldığım terapiler ile kıyaslanmayacak şekilde problemimi giderdi ve bende kalıcı yarar sağlamasını birebir yaşadım. Eğer özlem Hanım'ım tavsiyelerini yerine getirirseniz biraz sabırla kesinlikle iyileşirsiniz. Kendisi sunmuş olduğu tedavi dışında tüm yaşamınıza dokunuyor ve gerçekten özgüveninizi artırıyor. Artık aktif yaşantıma, aileme, çocuklarıma daha fazla zaman ayırıyorum ve kendisine buradan çok teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    
Ayperi Haspolat Özcan
29.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84496
Ben de bir uzman psikoloğum ve Özlem Hanımla 3 yıl önce özel bir hastanede birlikte çalıştım. Kendisini o zamandan beri tanır ve çalışmalarını takip ederim. Özlem Hanım'ın, son derece iyi bir eğitim almış ve yıllar içinde kazandığı deneyimler ile de edindiği bilgi birikimini uygulamaya başarılı bir şekilde aktaran bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Ancak daha önce deneyimlemiş olanların da bilebileceği gibi bizim alanımızda yalnızca bilgi yönünden donanımlı olmak yetmez, danışanlarla iyi bir ilişki kurabilmek onları anlayabilmek ve bunu danışana iletebilmek de gerekir. Özlem Hanım'ın bu yönden iyi bir terapötik beceriye sahip olduğunu, danışanlarla pozitif ve güvene dayalı bir ilişki kurabildiğini ve bunun terapinin başarısına olumlu bir şekilde yansıdığını düşünmekteyim. Kişisel özellikleri bakımından Özlem Hanım'ın güleryüzlü, empati kurabilen, kendinden ve yaptığı işten emin olan bir kişi oluşunun da mesleki açıdan kendisine katkı sağladığını düşünüyorum.
     3 Beğeni    
D
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84461
Ozlem hnmi, hastanede tedavi gorurken tanidim. Uzun bir depresyon ve kaygi gecmisim vardi ve bunun icin cok fazla sayida psikologa ve psikiyatriste gittigim halde pek fayda gormemistim. Terapiye onyargili bakmama ragmen Ozlem hnmla terapi surecinde terapinin faydali olabilecegini somut kanitlarla gordum. Hayatimda beni olumlu etkileyecek cok fazl degisiklik yapabildim ve depresyondan ciktim. Depresyonunmun gecmesini, sorunlarla basedebilme becerilerimi ve hayatimdaki bir cok seyi yonetebilmeyi tamamen kendisine borcluyum. Bence Ozlem hnmin basarisi, aldigi egitimin yanisira danisanlarini gercekten umursamasindan ve empati kurabilme becerisinden kaynakli. Terapi sureci boyunca verdigi guven duygusu benim kendimi acmama ve olumlu yonde degismeme cok yardimci oldu. Ozlem hanima seans saatlerim disinda da telfonla ulasabilmek ve danisabilmek isini ne kadar ciddiyetle ve kendini adayarak yaptigini gosteriyor. Seans disinda da her ihtiyacim oldugunda samimiyetle ilgilendi ve yardimci olmaya calisti. Tavsiyem uzerine bir kac tanidigim da kenisine gitti ve hepsi de cok fayda gordukleri icin terapiye devam etti. Hakkinda ne kadar olumlu sey soylesem az.
     3 Beğeni    
Sag
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
27.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84457
Hayatımız uzun bir yolculuk ve bu yolculukta eğer yeterince çabalamazsak belki de en az tanıdığımız kişi kendimiz oluyoruz. Hal böyle olunca da sorunlar sanki içinden çıkılamazmış gibi hissediyoruz, çünkü bilinçli adımlar atamıyoruz. Hayattan ne istediğinizi anlamayı, kendi kendinize önünüze koyduğunuz engelleri görmeyi ve çözmeyi, aslında en çok ihtiyacımız olan şeyi, yani kendinizi, duygularınızı, düşüncelerinizi ve davranışlarınızı gerçekten anlamayı ve değiştirmeyi istiyorsanız Özlem Hanım'ın yarattığı güven ortamı, bilgisi, sabrı, hem destekleyici hem de otoriter tavrı tam da ihtiyacınız olan şey. Benim için bahsettiğim tüm bu süreçlerden geçmek hayatımın devamı için kendime verebileceğim çok güzel bir hediye oldu. Psikolog arayışı içindeyseniz ve çok fazla seçenek içinden karar vermekte zorlanıyorsanız bence başarılı bir terapi sürecinin ilk adımını atın ve Özlem Hanım'a gidin, devamı zaten onun yardımıyla gerçekleşecek.
     2 Beğeni    
Nuriye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83788
merhaba; Özlem Hanım'dan bir süredir danışmanlık alıyorum. tavsiye ettiği teknikleri uygulamakla kendime daha geniş bir perspektiften bakmayı öğrendim ve hayatımda çok şeylerin değiştiğine ve duygularım ve davranışlarım üzerinde daha etkin olabildiğimi görüyorum. davranışçı psikoterapinin pratik ve kendini daha objektif değerlendirmeye sebeb olan yöntemleri insanın kendini tanımasında ve olayları değerlendirmekte alternatif bakış açısı geliştirmekte etkili olduğunu görüyorum. kendini daha iyi tanımak ve hayatı üzerinde kontrol duygusu geliştirmek isteyen herkese sevgili psikoloğumu tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Rıdvan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74926
Yaz mevsiminde öğle sıcağında kalabalık bir dolmuşa bindiğinizi düşünün. Ayaktasınız ve boncuk boncuk terliyorsunuz. Sonra dolmuştan inip metroya bindiğinizi düşünün. Sarı koltuğa oturdunuz, ferahladınız ve gazete okuyorsunuz. Özlem Hanım’ı tanımak dolmuştan metroya geçiş yapmak gibidir. Yaşamınıza ferahlık ve feraset gelir. Özlem Hanım'ın farklı bir yoğurt yeyişi vardır. Olaylara ve kişilere salt iyimser bir açıyla bakmaz. ‘’Doğru olan bu’’ deyip size bazı şeyleri dikte etmeye çalışmaz. Sizin hatalarınızdan yola çıkıp ‘’Sen bu yüzden böylesin’’ demez. Sorduğu sorular aracılığıyla sizi düşünmeye sevk eder. Doğruyu kendi içinizde bulmanızı sağlar. Özlem Hanım ile birkaç kere görüştükten sonra steril bir bakış açısına ve analitik düşünme gücüne kavuşursunuz. Özlem Hanım sizinle sohbet ederken hayatınızla ilgili ipuçları yakalar, bu ipuçlarından yola çıkarak size yardımcı olur. Bu sayede sizi üzen ve strese yol açan zihninizdeki tortulardan kurtulursunuz. Mesleğiniz veya sıfatınız ne olursa olsun, bir şeyler ters gidiyorsa, mutlu değilseniz, Özlem Hanım ile görüşmenizi tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
H.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64876
Merhabalar, Ben sevgili psikoloğum Özlem hn ı tedavi gördüğüm hastanede tanıdım.İyiki bu hastaneye gitmişim ve iyiki Özlem hn ı tanımışım.Kendisi ile olan hastane terapilerini dört gözle bekler ve geçen sürenin tüm tadını çıkartmaya calıştım. ir insanın iyi bir eşi,iyi bir dostu ve iyi bir psikoloğu olmalıdır.Özlem hn benim arkadaşım,dostum,herşeyimi paylaştığım bir insan olmuştur.Kendisinin gülen yüzü ile sizin sorunlarınıza odaklanması ve sorunlarınızın çözümlenmesinde olan yaklaşımı muhteşem.Terapilerimizde benim sorunumu kendi sorunu olarak görüyor ve bu sorunlarımı yenmemde inanılmaz yardımcı olmaktadır.Şu anda bile ayda bir defa terapilerime devam ediyorum ve o gün geldiğinde kendisi ile konuşmak için can atar durumdayım.Terapi sonrası yolda yürürken kendimi o kadar rahatlamış hissediyorumki serçe kuşunun sekerek gittiği gibi hareket ediyorum.Tedavim hakkında bana soranlara onlara herşeyi anlatıp Özlem hn ı şiddetle tavsiye ediyorum ve edeceğim.Her geçen terapimizde sorunlarımla ilişkili diğer konularada değinip önüme farklı seçenekli çözümler bulmamda inanılmaz yardımcı oluyor.Bu yaklaşımı benim mücadelemde bana tam gaz veriyor.Konuştuğu her cümlenin altından başka bir alt yazı çıkartıp onları not ediyor ve üzerinde beraber çalışıyoruz.Sevgili psikoloğum Özlem hanımı iyiki tanımışım ondan sonra hayatım huzurlu,düzenli ve mutlu geçiyor.Özlem hn öncesi benim hayatım hep "kutup ayısı" örneği gibiydi Özlem hn sonrası ise anlatmakla bitmez ,yaşanır ve ben yaşıyorum yaptığım her işten zevk alıyorum artık.Kendisini gördüğünüz zaman "tamam budur işte" diyeceğinizden eminim.Yumuşak ses tonu insanı inanılmaz etkiliyor onu dinlemek insana huzur veriyor. Başarılı,olumlu ve azimli işte bu Özlem hn.Daha çok yazmak isterdim ama Özlem hanımı tanıyın, tanıyınca bana hak vereceksinizdir. Selam,saygı ve sevgilerimle
     10 Beğeni    
Ss
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64604
Özlem Hanım'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Güler yüzüyle karşıladı beni. Kendimi evimdeymişim gibi ya da bir arkadaşımla sohbet ediyormuşum gibi hissettirdi. Birlikte geçirdiğimiz zamanı çok verimli kullandı ve ilk andan itibaren güven aşıladı. Gerek verdiği tavsiyelerle gerek yaptığı yorumlarla bakış açımın ve vizyonumun genişlemesini sağladı. Yaşının genç oluşu ise çok büyük bir avantaj; günümüz koşullarını iyi analiz edebiliyor. Çok da mütevazidir kendisi. Bunları söylediğimde gayet mütevazi bir şekilde teşekkür etti. Özlem Hanım sizi düşündürür, fikirleri başkaları gibi dayatıp 'Doğrusu budur, böyle yap' demez. Doğru yolu kendinizin bulmasını sağlar ve siz doğruyu bulmaya çalışırken sizinle beraber o yolda yürür. Ben kendisine çok teşekkür ederim yardımları için, iş ve aile hayatımdaki problemlerimi çözmeme son derece yardımcı oldu. Ben kendimi gözüm kapalı kendisine emanet ettim. Size de şiddetle tavsiye ederim.
     9 Beğeni    

Özlem ATAOĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Özlem ATAOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Betül GÜNDÜZ
Uzm.Psk.Betül GÜNDÜZ
Lisans eğitimimiz esnasında Bilkent Üniversitesi'nde tanıştığım, bu süreçte eğitimlerimizi beraber aldığımız, lisans tezimizi beraber yazdığımız canım...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Next Level Ofis Bölümü 3a
Ankara
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(312) 284 30 50
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Southampton - Uk
Mezuniyet Yılı
2011
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Özlem ATAOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Fransızca

Özlem ATAOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

02:32
Top