2007'den Bugüne 87,901 Tavsiye, 27,236 Uzman ve 19,423 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ecem KARAOĞLU
Uzman Psikolog - İstanbul
Klinik Psikolog, Emdr Uygulayıcısı

Ecem KARAOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ecem KARAOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Ecem KARAOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ecem KARAOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bilge USLUPsk.Bilge USLU
Bilge çok sevdiğim bir iş arkadaşım, meslektaşım. Onu iyi bir psikolog yapan en önemli özelliği içten karakteri. Sadece teorilere bağlı kalmayan, danı...

Ecem KARAOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yan Yol Cd. Route İstanbul Residence, A Blok, K:4 D:2 Bakırköy
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (2013 Mezunu)
Yüksek Lisans
Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ecem KARAOĞLU Özgeçmis CV Uzm.Psk.Ecem KARAOĞLU'nun Özgeçmişi
Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İngilizce Psikoloji lisans eğitimini 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde %100 ÖSYM bursu ile tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Çift Terapileri, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Yaygın Anksiyete Bozuklukları üzerine eğitimler aldı.

Lisans eğitimi sırasında Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nde staj yaparak nevrotik ve psikotik vakalar üzerine klinik gözlem ve çalışmalar yaptı. Nörolog Doktor Mehmet Yavuz süpervizörlüğünde Alzheimer hastaları ile çalıştı. Alzheimer hastalarına uygulanan Transkraniyel Manyetik Stimülasyon (TMS) tedavilerinde aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikotik hastalarla stajına devam etti.

2015 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini bitirerek uzmanlığını tamamladı ve Klinik Psikolog ünvanını aldı.
...[Devamı...]

Ecem KARAOĞLU'nun Makaleleri Ecem KARAOĞLU'nun Makale ve Yazıları
2 Makale
1 Yazı/Döküman

Ecem KARAOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115059
Merhaba yaklaşık bir senedir Ecem Hanımla çalışmamıza devam ediyoruz emdr konusunda çok başarılı sonuçlar aldık ve bu konuyu ihtiyacı olan herkesle paylaşmak istedim kendisi inanılmaz güleryüzlü işinde fazlasıyla profesyonel kendisiyle tanışana kadar üç psikolog değiştirdim ve ilk defa bir psikolog ile bukadar mutlu ve etkisi kalıcı bir terapi süreci geçirdiğimi söyleyebilirim sizinle ilgilenmesi yönlendirmeleri stabilizasyon çalışmaları sahip olduğu donanımlar içinde bulunduğunuz süreci yönetmekte çok başarılı ve yardımcı şahsen gittiğimdeki problemleri yenmiş olmama rağmen düzenli bir şekilde terapiye devam etme isteğim var çünkü tahmin edersinizki danıştığınız kişi size herşeyden önce güven vermeli ve Ecem Hanım bu konuda muhteşem diyebilirim hayatıma dokunuşundan çok memnunum özellikle benim gibi takıntı problemleri olanlar korkuları olanlar ve geçmiş bağlarından kopamayan kişiler için en doğru yönlendirme.
     Beğenin    
Arzu A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114445
merhaba, bir süredir belirli aralıklarla toplumsal olaylar la ilgili yasadığım endişe,kaygı çaresizlik için antideprasan ilaç tedavisi gördüm,en son bir kaç ay önce başlamamdaki sebebi gene atak yapan deprem fobiydi,ilaca başladık fakat psikiyatrım bireysel terapi almam gerektiğini söyledi tamam dedim ama gitmedim,ardından dünya üzerindeki salgın başladı,baş ederim sandım baktım olmuyor hemen psikiyatrıma tekrar gittim ilaç çoğalttı fakat bireysel terapi almam gerektiğini, ve Ecem KARAOĞLU ile görüşmem gerektiğini önerdi. Bu sefer dedim tamam böyle yaşanmaz elbet bir faydasını görürüm deneyeyim ne kaybederim bundan daha kötü olmam dedim.Daha kötü olmam derken,yemek yemiyordun,tüm gün yatıp uyumak istiyordum,göğsümde inanılmaz bir baskı,ağlama isteği,elimde telefon yada kumanda haber takip etme nerede kim ne demiş sosyal medya takip,baktım yaşamıyorum böyle kimseyle konuşmuyorum ,arkadaşlarım,ailem biri telefon açacak nasılsın diyecek diye kaçıyordum,tüm wattsupe gruplarından çıktım v.s,yaşadıklarım kötü idi çok Ecem hanımla irtibata geçtik online ilk seans sohbet birbirimizi tanıma onunla konuşmak çok iyi geldi Ogün bir işe başlamıştık ve başarılı olacaktık inandım bir anda acayip inandım,EMDR terapisi yapacağımızı söyledi bilgi verdi hadi bakalım dedim yapabilecek miydim,2.seans yarı sohbet yarı EMDR ilginç nefes almayı nefesle rahatlamayı öğrendim seans sonrası kendimi endişeli hissedince denedim işe yaradı:)sonra 3.seans kısacık sohbet ve EMDR çok değişik nasıl oldu o görüntüler nasıl geldi nasıl aktı nasıl dışa vurdu anlatamam.3 ile 4.seans arasında ki 1 haftada ne oldu biliyor musunuz ben çevreme moral vermeye başladım,kahkaha atmaya başladım aaa al önlemini hayat devam ediyor senin ne farkın var sorun olduğunda bakarsın çaresine olmadan nedir bu hal dedim,her zaman Şükrederdim ama artık daha farklı şükrediyorum..Değişimim inanın anlatmakla bitmez.Ecem KARAOĞLU'nun samimiyeti, güler yüzü, beni o kadar rahatlattı ki o kadar güvendim ki anlatamam ve ve tabii EMDR SİHİRLİ BİR DEĞNEK benim yaşadığım kaygıları yaşıyorsanız lütfen ama lütfen hemen danışın ve başlayın EMDR'ye. Sağlık ve huzurlu günler dilerim:)
     Beğenin    
Gül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113526
Bu yazıyı yazmamın en önemli sebebi birilerini “gerçekten” yardım görebileceği insanlara yönlendirmek istediğim için. Ecem Hanım hayatımda karşılaştığım mesleğini aşkla yapan ve karşısındaki insana gerçekten yardımcı olmak istediğini gözlerinden anlayacağınız son derece samimi ve profesyonel bir insan. Zorlu bir dönemde kendisiyle psikiyatristimin yönlendirmesiyle tanıştım. Anksiyete bozukluğu ve depresyonla mücadele ettiğim dönemde doktorun terapi önerisiyle içimdeki umutsuzluk daha da büyümüştü. Hissettiklerimi kimseye anlatmaya dermanım yokken kimseden de yardım göreceğime inanamadığım bir dönemde Ecem Hanım’ı gördüğüm anda bu düşüncem kaybolup gitti. Beni kapıda o güleryüzüyle karşılaması sanki bana herşeyin düzelebileceğine olan motivasyonumu tekrar kazanmamı sağladı. Daha ilk seansta beni anlayan ve bana gerçekten yardım etmek istediğini anladığım biri olduğunu gördüm. Ne yazıkki yurtdışında yaşadığım için sadece 4 seanslık gidebilme imkanım vardı ve bu da beni neticeye varamayacağımız konusunda endişelendiriyordu fakat Ecem Hanım öyle titizlikle ve özenle ilgilendi ki ben bile 4 seansta katettiğim yola inanamadım. Onun yanına her girip çıktığımda zorluklar gözümde daha da küçülüyordu. Kendime olan özgüvenimi yeniden kazanmam için bana yol gösterdi ve bana iyi gelebilmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Sadece 4 seans da bir insana ne kadar dokunulanilirse o kadar derinden özenle ve itinayla dokundu düşüncelerime. Ben de seansa gitmeden önce internetten yorumları okuyup bir umut ışığı aradığım için bu yazıyla başkalarına da umut olmak istedim. Ecem Hanım’a gözünüz kapalı güvenip kendinizi,düşüncelerinizi ve derininizdekileri açabilirsiniz. İyi ki onunla karşılaştım. Böyle insanlara değer veren ve işini aşkla yapan insanları görmek çok güzel. Başarılarının devamını dilerim yüzünün güzelliği içine vurmuş güzel insana..
     Beğenin    
Ceyda DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110158
Sn Ecem Hn ile kısa bir süre önce psikiyatristim Reşit Site Editörleri Tarafından Kapatıldı beyin yönlendirmesi sayesinde tanıştım.Sıcak kanlı,samimi ve dikkatli yaklaşımı ile beni çok etkiledi.Kendisi ile yapmış olduğumuz EMDR terapisi ile ilgili olarak öncesinde bir bilgi sahibi değildim.Gerek bu terapi gerekse Ecem Hn'ın ilgili ve uzman yaklaşımı benim için her seferinde yeni bir pozitif macera yolculuğum için çok faydalı oluyor.Geçmişten bu güne kadar beni çok zorlayan korkularım, endişelerim, takıntılarım yerini daha olumlu duygu ve düşüncelere bırakmaya başladı.Yolculuğumuz devam ediyor ve ben inanıyorum ki artık hayatım eskisi gibi olmayacak.Kendisine çok teşekkür ediyorum sayesinde kendime olan inancım her geçen gün daha da yükseliyor.Saygılarımla.
     Beğenin    
Serkan G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84486
Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ben burada neden tavsiye ettiğimi anlatacağım fakat burda anlatmam ile sizin gidip destek almanız arasında çok fark var.Çünkü bazı şeyler vardır anlatılmaz yaşanır.Ben kendimden bahsedecek olursam.Aşırı mükemmeliyetçi , hiç bir şeyden mutlu olmayı bilmeyen , çevredeki insanların dediği her şeyi kafaya takıp kendi hayatını kötüleştiren bir insandım ve hal böyle olunca artık bir yardım almam gerektiğini fark ettim.Ve kendisinden destek almaya başladım.İlk zamanlarda elbette ki düşüncelerim de çok bir değişim olmadı ama buradaki püf nokta sabır ve devamlılık.Zaman ilerledikçe bazı şeylerde değişmeler oldu artık daha farklı düşünebiliyor ve kendimi saçma sapan şeyler için üzmemem gerektiğinin farkına varabiliyordum.Bütün bu psikolojik etmenlerin yanı sıra ailevi problemlerim vardı üstüne birde üniversite sınavı.Benim için gerçekten zorlu bir dönemdi.Her görüşmeyi iple çekiyordum diyebilirim.Durum böyle olunca benim için bir psikolog dan çok bir '' abla '' gibiydi ki bence en önemli nokta bu psikoloğunuz ile aranızdaki ilişki resmi olmamalı ancak böyle rahatça probleminizi karşı tarafa anlatabilirsiniz.Ben moralimin en düşük seviyede olduğu zamanlarda bile o kapıdan gülerek çıkabiliyorsam.Bu benim değil tamamen Ecem Ablanın başarısıdır.Belki bu yazdıklarımı okuyan bir kişi bu kadarı da abartı gibi düşünebilir ama kelimesi kelimesine gerçek.Görüşmeye başladığınızda bana hak vereceğinize eminim.Tekrar söylüyorum sonuna kadar tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83451
evliliğimle ilgili yaşadığım sorunları önceleri tek başıma aşabileceğimi düsündüm fakat altından kalkamayınca Ecem Hanımla iletişime geçtim. kendime karşı net olduguma inandıgım anlarda bile oyle sorularla bana ulaştı ki ben bile cevaplarımı onun sayesinde ogrendim. bu donemde kendi ailem de bu durumdan olumsuz etkilendi ve Ecem hanımın tavsiyeleri, yol gostermeleri sayesinde bu durumu da aştık..zor olsa da benim için dogru olanın bosanmak olduguna karar verdik. evlilik surecine dair en ince sorunlara kadar inebilmiş ve en karanlık noktalara ışık tutmus olması sonucunda psikolojik anlamda yeniden kendimi bulmama yardımcı olmustur. duzenli yaptıgımız gorusmeler sonucunda hayata dair vizyonuma önemli ölçüde katkıda bulunması sonucu Ecem Hanımı gönül rahatlığıyla, herkese şiddetle öneririm.. buradan ona tekrar tekrar tesekkur ediyorum...
     5 Beğeni    
C.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75889
27 yasinda evli bir bayanim. Kendimi cok mutsuz hissettigim bir donemde psikolojik yardim almak istedigim ancak karsimdakilere olan guvenzisligimden dolayi psikolojik yardim almaya bile cesaret edemedigim bir donemde cevremdekilerin israri uzerine bir psikiyatriste gitmeye ve ilac almaya baslamistim. Ancak kendimde ve hissiyatimda herhangi bir degisiklik olmamisti. Gorusmelerimizde bunu psikiyatristime de anlatiyordum ve kendisi bendeki bu inatci inancsizligi ancak ilac tedavisini destekleyen bir terapi ile cozebilecegimi soyledi. Tavsiyesi uzerine Ecem Hanim'i aradim. Aslinda baslarda inancsizdim cunku psikiyatristimle olan gorusmeler ve ilac tedavisinin hayatima en ufak olumlu etki yaratmamisti ve vazgecmek uzereydim. Bana kimsenin yardimci olamayacagini icimdeki huzursuzluk ve umutsuzlugu kimsenin anlayamayacagini dusunuyordum. Oyle ki problemimin ne oldugu sorulsa icimden cok sey anlatmak gelse de dile getiremeyecegimi ve kendimi ifade edemeyecegim icin karsidan gelecek herhangi bir yaklasimi da degerlendiremeyecegimi dusunuyordum. Ancak, ilk birkac seansta gordum ki Ecem Hanimin profesyonel yaklasimi ve ayni zamanda insan olarak benimle daha ben kendimi anlayamazken kurdugu empati bana kendimi iyi hissettirmeye basladi. Ecem Hanimin yorumlari ve sorulariyla karsilikli olarak kurdugumuz benzersiz iletisim sayesinde git gide sorunlarimi hem daha iyi ifade etmeye hem de beni kimse anlayamaz bana kimse yardimci olamaz dusuncesini terk etmeye basladim. 2 aydir seanslarimiz devam ediyor ve artik inancli bir sekilde kendimi cok daha iyi hissederek ve bir sonraki seansi iple cekerek terapiye devam ediyorum. Hayata umutsuz bakisim ve icimdeki tarif edilmez huzursuzluk yavas yavas gecmeye basladi. Bana yardimci olan sey Ecem Hanimin tatli, huzur verici konusmalari, bana anlasildigimi hissettirmesi, hayatimda uygulamami onerdigi tavsiyeleri uyguladigimda gercekten sonuc alisim, birlikte yaptigimiz insana huzur veren nefes terapileri ve iletisimde en onemli seyin duvarlarini kaldirip karsindakine guvenmek oldugunu ogretmesi. Terapiye devam ettikce psikiyatristimle birlikte ilaclarimi bile azaltmaya basladik ve kendimi daha iyi hissediyorum. Bir sorununuz varsa ve kimsenin sizi anlayamacacagini dusunuyorsaniz yine de bir sans vermekten vazgecmemenizi oneririm cunku tek basiniza oldugunuzda problemler cok buyuk gorunse de karsinizda size guven veren bir destekci oldugu zaman her sey yavas yavas kolaylasiyor. Bir anda tum sorunlarinizin bitmesini ve bir mucize olmasini beklemeyin. 2 seans sonra terapiden vazgecmeyin. Zaman verin ve hayatinizin degistigini gorun derim.
     13 Beğeni    
Merve U.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75045
sınav stresiyle baş edemeyince bunalıma girdiğim bir dönemde yardım almam gerektiğini düşündüm ve Ecem hanımla tanıştım yani Ecem ablayla çok samimi ve tatlı biri olduğu için ona abla demek geliyor içimden . çok stresli bir dönemdeydim ve Ecem ablayla görüşmeye başladım her görüşmeye heyecanlı ve istekli bir şekilde gidiyordum çünkü ondan çok şey öğreniyorum öğrendiklerimi uygulayınca ve faydasını gördükçe ona olan minnetim artıyor en sevdiğim şeyde ben anlatmaya çalışırken doğru cümleler bulmaya düşündüklerimi aktarmaya çalışırken o birden bir kelime veya bir cümle söylüyor ve o an öyle bir duygularıma tercüme oluyor ki evet işte beni anlıyor diyebiliyorum ve dediklerine güvenim artıyor ve uyguluyorum. Bir terapimizde bana HAYATI İZLEME, YAŞA demişti ben 19 yaşındayım ve 19 yıldır ben bunu yapıyormuşum meğer bu benim için 1. hayat felsefem oldu her görüşmemizde farklı şeyler farkediyorum ve bakış açımın değişmesi beni çok şaşırtıyor. sınav stresiyle gittim ama asıl sorunun ne olduğunu anladım ve sınava olan bakış açımda hayata olan bakış açımda büyük yollar katettiğimize inanıyorum . Ecem ablayı gözüm kapalı tüm kalbimle tavsiye ederim çünkü en başta çok iyi bir arkadaş ve profesyonel anlamda çok iyi bir yol gösterici , hayatta bazı şeylerin üstesinden gelemeyiz ve bu durumda bizim yanımızda olan bizi anlayan ve en önemliside doğru bir yol gösteren insanlara ihtiyaç duyarız işte Ecem hanım bana bu yolu gösteriyor ve göstermeye de devam ediyor ondan hayata dair öğreneceğim çok şey olduğuna inanıyorum. psikoloğumu çookk seviyorum ve ona çok teşekkür ediyorum ona minnettarım sizlerede can-ı gönülden tavsiye ediyorum . doğru yeri bulmanız dileğiyle iyi günler :)
     18 Beğeni    
Bilge USLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
1.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 69862
Psikolog Ecem Şahin ile Dokuz Nokta Danışmanlıkta çalışma arkadaşım. Aynı iş yerinde çalışmanın vermiş olduğu avantajla kendisinin psikoloji alanında yaptığı çalışmaları bu sayede yakından izleme şansı buldum.İnsani olarak son derece sıcakkanlı , içten ve bir o kadar da güven veren yapısı vardır. Mesleki anlamda da yenilikçi, araştırmacı ve çalışkandır. İnsani vasıflarını mesleki deneyimiyle çok iyi birleştirdiğini düşündüğüm değerli meslektaşımı tüm danışmanlık hizmeti alacak olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     21 Beğeni    

Ecem KARAOĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ecem KARAOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bilge USLU
Psk.Bilge USLU
Bilge çok sevdiğim bir iş arkadaşım, meslektaşım. Onu iyi bir psikolog yapan en önemli özelliği içten karakteri. Sadece teorilere bağlı kalmayan, danı...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yan Yol Cd. Route İstanbul Residence, A Blok, K:4 D:2 Bakırköy
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 282 87 93
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2013
(8 yıl önce)
Yüksek Lisans
Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Ecem KARAOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Ecem KARAOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

01:03
Top