2007'den Bugüne 83,124 Tavsiye, 26,206 Uzman ve 18,434 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Orhan TARUK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

10

[Psk.Orhan TARUK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Orhan TARUK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Orhan TARUK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Orhan TARUK'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Burak BİLGEUzm.Psk.Burak BİLGE
Uzman Psikolog Burak Bilge'yi Lisans döneminden tanımaktayım, kendisi hem iyi bir arkadaş hem de iyi bir meslektaş olduğu için kendisini tanımaktan he...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, Psikolojik bir problem yaşıyorsanız bu kaçınılmaz olarak hayatınızı olumsuz etkileyecektir. Yaşadığınız problemin etkisiyle sosyal yaşamınız, iş hayatınız, yaşam doyumunuzda gerilemeler yaşanır.  Çoğu danışan yaşadıkları duyguların, yaptıkları davranışların veya düşüncelerinin değiş(e)meyeceğine sıkı sıkıya sarılır; kendini yalnız ve çaresiz hisseder. Mesleğini seven, mesleki gelişimine önem veren, etik çalışmaya özen gösteren bir psikolog olarak insanların gelişiminde, ilerlem...

Orhan TARUK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
BİREYSEL TERAPİLER
- Depresyon
- Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
- Yeme Problemleri
- Yas
- Kaygı Bozuklukları
- Obsesif Kompulsif Bozukluk
- Stres
- Öfke Problemi

CİNSEL TERAPİLER
- Vajinismus
- Erken Boşalma
- Sertleşme Problemi
- Erkeklerde Cinsel İsteksizlik
- Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

ERGEN TERAPİLERİ
- Depresyon
- Kaygı
- Yeme Bozuklukları
- Sınav Stresi
- Performans Yönetimi
- İnternet Bağımlılığı
- Uyuşturucu Bağımlılığı
- Sosyal Uyum

GRUP EĞİTİMLERİ
- İletişim Stratejileri
- Öfke Yönetimi
- Ergen Ebeveynliği

BAĞIMLILIK TERAPİLERİ
- Alkol Bağımlılığı
- Esrar Bağımlılığı
- Eroin BAğımlılığı
- Uçucu Madde Bağımlılığı
- İnternet Bağımlılığı
- Alışveriş Bağımlılığı
- Oyun Bağımlılığı...[Devamı...]

Orhan TARUK Özgeçmiş CV Psk.Orhan TARUK'un Özgeçmişi
Merhaba,

Lisans Eğitimimi 2010 yılında*Tbilisi State University of Georgia'da*psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra aynı yıl İstanbul Arel Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Master Programına başlamaya hak kazandım. Uygulamalı psikoloji eğitim sürecimi tamamladıktan sonra 2014 yılında Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programına kabul edildim. Halen Arel Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.
*
Lisans eğitimimin ilk iki yılında temel psikoloji alanında, son iki yıl çocuk psikolojisi alanında eğitimler alarak*tamamladım.

Yüksek Lisans eğitim dönemi boyunca; Gelişim Psikolojisi,*Şema Terapi, Psikopatoloji, Cinsel Terapi, Bağımlılık ve Tedavi Yaklaşımları, Sanat Terapisi, Travma ve Travmaya Müdahale*gibi bir çok alanda uygulamaya yönelik*dersler aldım.
...[Devamı...]

Orhan TARUK Tavsiye Yazıları Orhan TARUK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 A.Y.G (Danışan)
 IP: 176.219.161.BZ

23-06-2015
 TavsiyeNo: 79691
Merhaba. Bu yazıyı iki kişi olarak ele alıyoruz aslında. Ben ve eşim... Cinsel bir problemim vardı... Vajinismus.. 3 yıllık evli olmamıza rağmen cinsel birlikteliğimiz hiç olmamıştı. Bir çok yöntem denedik ilk başta ama sonrasında vazgeçtik çünkü bi türlü korkularımın üstesinden gelemiyorum... Cesaretimi toplayıp bir terapist arayışına girdim. Internetten orhan beyi buldum... Ilk iki seansa eşimi götürmek istemedim çünkü terapi kısmını da bilmiyordum... O korkularla yüzleştim önce, Vajinismus ile ilgili bilgilerim vardı aslında ama orda bunu konuşmak farklıydı... Sonrasında tüm seanslar boyunca aşama aşama gittik... Verilen tüm egzersizleri sabırla yaptık ama eğlendik de :)... Ben ve eşim Orhan beye minnettar... Kendisine bir kez de burdan teşekkür eder, içtenlikle başarılarının devamını dilerim...
     34 Beğeni    

 Kadri OYNAK (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.241.30.ZCB

03-06-2016
 TavsiyeNo: 88373
Alanına duyduğu saygı, sevgi ile sürekli olarak kendini geliştirmesini, taktirle izliyorum. Her zaman rahatlıkla yardım alabileceğiniz, ciddiyetle dinlenebileceğiniz ve samimiyetine güvenebileceğiniz etik bir arkadaşımdır. Aldığı eğitimler alanında fark yaratmasını sağlıyor, bu siteyi ziyaret ettiyseniz, bilin ki; doğru yerdesiniz. Kendinizi güvenle açabilirsiniz, hayatınıza birçok farkındalık katacağını düşünüyorum. Özellikle gençlerle yaptığı çalışmalarda etkileyici buluyorum. Yolun hep açık olsun.
     25 Beğeni    

 FATİH Karslı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.175.130.Z

19-10-2016
 TavsiyeNo: 91182
Orhan hoca insanların sorunlarına duyarlı ve mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek ve uygulamak konusunda azmi ve çalışkanlığıyla dikkat çeken bir psikologtur. Kendisiyle aynı işyerinde tanışmış bulunuyorum. .Kendisini devamlı geliştiren,olduğu yerde kalmayı sevmeyen,yeniliklere sürekli açık ve ileri görüşlülüğüyle fark yaratan bir insandır kendisinde farkettiğim şey öğrenmeye dair büyük bir merak gösteriyor olduğu; keşfetmeyi seviyor olduğuydu. Ayrıca kişiler arası ilişkilerinde yardımsever ve sevecen bir yaklaşımı vardır en basit durumlarda bile basite kaçmayan sıkıntılarla tek tek ilgilenen Herkese gönül rahatlığıyla gitmelerini ve çözümsüz kaldıkları herşeyi paylaşmalarını tavsiye ederim.
     18 Beğeni    

 Seda Esmeroglu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.240.1.ZB

28-03-2017
 TavsiyeNo: 95569
Uzman Klinik Psikolog Orhan Taruk'u klinik psikoloji alanında uzmanlık yaparken tanıdım. Kendisi sıcakkanlı, sabırlı ve saygılı bir insandır. Sahip olduğu deneyimi paylaşmasıyla mesleki anlamda bana çok katkısı oldu. Kendisini özellikle cinsel terapi konusunda eğitimlerle ve okumalarla geliştirmiştir. Etik çalışma konusunda da hep özenli davranmıştır. Danışan yönlendirme konusunda hep güvendiğim bir meslektaşımdır. Bireysel terapide Orhan Bey tavsiye ettiğim bir psikologtur.
     9 Beğeni    

 Ahmet çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.104.51.YC

01-08-2017
 TavsiyeNo: 98213
Merhabalar benim panik atak şikayetim vardı bir kaç yıl boyunca ara ara ilaç da kullandım ama tam geçmiyordu. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine psikolog arayışına girdim. Orhan beyi de bu vesileyle tanıdım. Tedavinin ilk seanstan itibaren iyi gelmeye başladı. Panik atak dışında yaşadığım bir takım sıkıntılar da vardı. Onları da ele aldık ve kendi cozumlerimi geliştirmeye, güçlü yönlerimi keşfetmeye başladım. Ilk 6 7seanstan sonra panikle ilgili bayağı ilerleme kaydettik. Şimdi çok şükür panik ayaklarım olmuyor. Hastanelerin acillerinin müdavimi olmuşken bu sıkıntıdan kurtulmak benim için hayat memat meselesi olmuştu. Orhan bey gerçekten işini ciddiye alan,sabırlı, hoşgörülü bir insan. Kendisine hayatıma yaptığı kattığı değerlerden dolayı minnettarım. Bu anlamda siz de benzer sıkıntılar yaşıyorsanız gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Teşekkürler ve sevgiler
     8 Beğeni    

Burak BİLGE Fotoğraf  Uzm.Psk.Burak BİLGE
Denizli - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

23-05-2017
 TavsiyeNo: 96883
Mesleki gelişimine önem veren sürekli olarak kendini yenilemek ve geliştirmek adına çalışmalar yapan ,güncel eğitimleri takip eden Psikolog Orhan Taruk ile tanışıklığımız Psikoloji Lisans eğitimine dayanmaktadır.Mesleğine olan tutkusu o yıllara dayananan Psikolog Orhan Bey'in mesleğine olan sevdası çevresinden her zaman takdir toplamıştır. İnsani değerler ve mesleki etik(mahremiyet,gizlilik,profesyonellik) hususlarında son derece hassas olan meslektaşımı uzmanlık alanlarında yardım,destek arayan herkese samimiyetle tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

 özcan pSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.188.187.ZYJ

22-02-2018
 TavsiyeNo: 102236
Sevgili Orhan Beye bana olan yardımlarından dolayı kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Bundan yaklaşık 1 sene önce dünya gözümde kararmış hayattan hiç bir beklentimin olmadığı çok zor bir durum içerisindeydim. Hem piskolojik sorunlar hem de erken boşalma ile ilgili saymakla bitmeyen sorunlarım vardı. İnternetten piskolog ararken kendisini rastgele buldum, mesaj attım özetle durumu anlattım ve kendisi bunun üstesinden geleceğimi söyledi, tarih verip randevu ayarladı. Bütün randevularına gittim ve şuan kendimi başlamadan önceki halim ile şimdiki halim arasında inanılmaz bir fark olduğunu görmekteyim. Dünyadan solmuştum ama şuan tekrar hayata bağlandım Orhan Bey sayesinde. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Kendisini kensinlikle tavsife ediyorum ve mesleki hayatında başarılar diliyorum... Öğrenciniz Özcan :)
     6 Beğeni    

 Emre Töngel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.175.130.Z

28-03-2017
 TavsiyeNo: 95557
Değerli meslektaşım Orhan Hoca ile yaklaşık 2 yıl kadar süre çalışma fırsatım oldu ve kendisini mesleğine olan saygısı, danışanlarına olan kibar yaklaşımı, işine olan titizliği, etik değerlere olan bağlılığı ve her zaman kendisini bilimsel araştırmalara iten merakı ile tanıyorum. Orhan Hoca en zorlu vakalarda bile asla pes etmeyen ve mutlaka insanın hayatında değiştirebileceği noktalar olduğunu benimseyen tutumu ile yaklaşır danışanlarına. Gerek danışanları ile iletişimi gerekse mesleki tecrübeleri ile psikolojik destek arayan herkese Orhan Hocayı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Orhan TARUK'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TPD- Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Orhan Taruk
Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:38 Barlas Apt. K:3 D:7 Şişli
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(552) 347 00 20  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Tbilisi State University Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2010
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Orhan TARUK'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Orhan TARUK Mesleki Videolar Videoları
-

cinsel terapist, şişli vajinusmus, şişli erken boşalma, sertleşme problemi, cinsellik, geç boşalma, depresyon şişli, sosyal fobi, anksiyete, endişe, yeme bozukluğu, internet bağımlılığı, uyuşturucu, bağımlılık, esrar, bonzai, psikolog, uzman psikolog, bilişsel davranışçı, istanbul, büyükçekmece, beylikdüzü, takıntı, sınav kaygısı, mutsuzluk, bahçeşehir, şişli psikolog, şişli cinsel terapist, istanbul psikolog, alkol bağımlılığı, obsesyon, obsesif kompulsif bozuklu, depresyon tedavisi, beylikdüzü psikolojik des, bakırköy psikolog, küçükçekmece psikolog, kadıköy psikolog, kadıköy cinsel terapist, büyükçekmece psikolog, depresyonun nedenleri, online terapi, erken boşalma şişli, erken boşalmanın nedenler, erken boşalma tedavisi, vajinismus nedir, neden vajinismus olur, beylikdüzü psikolog, beylikdüzü cinsel terapis, beylikdüzü depresyon, beylikdüzü kaygı


00:35
Top