2007'den Bugüne 90,077 Tavsiye, 27,725 Uzman ve 19,716 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.İncila GÜROL IŞIK
Doktor Psikolog - Ankara

İncila GÜROL IŞIK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi24 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

24

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.İncila GÜROL IŞIK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

17
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bahar KÖSE KARACADr.Psk.Bahar KÖSE KARACA
Sevgili Bahar'la ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde aynı ekipte çalışma fırsatı buldum, bu nedenle de kendimi oldukça şanslı hissediyorum. öncelikle kişilik ö...

 
Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
100. Yıl İşçi Blokları Mah. 1538 Cad. Vişnelik Rezidans 53/25 Balgat/Çankaya
Ankara
(Odtü Vişnelik Tesisleri Yolu Üzerinde Yüksek Mavi Camlı Bina)
Telefon 1 :
(Randevu için Whatsapp'tan da ulaşabilirsiniz)

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (2009 Mezunu)
Doktora
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Doktora (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.İncila GÜROL IŞIK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanları:
o Kişilik Yapılanmaları / Örüntüleri
o Depresyon
o Kaygı Bozuklukları
o Panik Atak
o Fobiler
o Obsesif Kompulsif Bozukluk,
o Travmalar
o Alkol / Madde Kötüye Kullanımı
o Hipokondriyazis (Hastalık Hastalığı)
o Yeme Bozuklukları
o Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
o Ergenlik Sorunları
o Okul, İş, İlişki Sorunları
o Uyum Bozuklukları
o Stres Yönetimi
o Öfke Kontrolü
o Özgüven Eksikliği
o Özbenlik Sorunları
o İletişim Sorunları
o Somatizasyon
o Aile ve Evlilik Sorunları
o Kronik hastalığı olan hastalara bakım veren kişilere yönelik psikolojik destek

Dr.İncila GÜROL IŞIK Özgeçmis CV Dr.Psk.İncila GÜROL IŞIK'ın Özgeçmişi
İncila Gürol Işık 2009 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü’nü Yüksek Şeref listesinde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansa yine aynı yıl ODTܒde başlayan Işık, 2016 yılında ise Dr. Klinik Psk. ünvanını almıştır. Doktora eğitimi boyunca TÜBİTAK başarı bursuna layık görülmüştür.
...[Devamı...]

Dr.İncila GÜROL IŞIK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ebru K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123753
Kendimle ilgili tıkandığım bir noktada kendisi ile tanıştım. İncila hanımdan önce de başka psikologlar ile görüşmüştüm. Birkaç seans sonrası aynı noktada olduğumu görüp devam etmedim. İncila hanım ile tanışınca onun ile devam etmek istedim. Kesinlikle çok güvenilir ve işinde çok ama çok iyi. Kendi başına içinden çıkamadığım durum onun rehberliğinde parça parça çözüldü. Tabi bu süreçte ben de değiştim ve bazı farkındalıkların yaşamı nasıl etkilediğine şahitlik ettim. Destekleyen ve her an yanınızda hissettiren tavrı ile beni çok etkiledi. Başka bir sorun ile gittiğimi zannederken kendim ile tekrardan tanıştım. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bedenim ile ilgili her durumda, hatta kontrol amaçlı doktora giderken duygularım ve hislerim ile ilgili ne kadar ihmalkar davrandığımın farkına da vardım. Tereddütsüz tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Esin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ocak.2022
TavsiyeNo: 122563
İncila Hanım ile aralıklı bir şekilde 5 yıl boyunca görüşme şansım oldu. Kendisiyle görüşmeye başladığımızda uyku bozukluğu ve anksiyete problemim vardı. Çalışma hayatımın başlarındaydım ve 20li yaşlarımda terapiye başlamanın avantajlarını gördüğümüz bir süreçti. Değişen gündemlerle terapi sürecimin öncelikleri de değişti. Incila Hanım ilk seanslardan itibaren çalışkanlığı, disiplini ve prensipleri ile beni etkilemişti. Seanslarımız boyunca bana sağladığı farkındalık ve ilerlemenin yanı sıra kendisi dürüstlüğüne ve samimiyetine güvendiğim bir figür olarak hayatımın önemli bir parçası haline geldi. Arkadaş canlısı ve anlayışlı mizacına ek olarak benim için prensiplerinin arkasında duran bir karakter ve tutarlı bir iş ahlakı çok önemliydi. Sabırla, farklı kaynaklar ve yöntemler kullanarak, benim değişen ihtiyaçlarıma adapte olup yeni yaklaşımlar geliştirerek sürece devam etti. Kendisi akademik anlamda çok başarılı ve açık fikirli bir psikolog. Dersini çalışacağından ve işini en iyi şekilde yapmayı her zaman en büyük önceliği olarak tutacağından emin olabilirsiniz. Bana öğrettikleri ve kişisel farkındalık ve kabulleniş sürecimdeki etkisi için hep minnettar kalacağım. Kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Günnur ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mart.2021
TavsiyeNo: 119697
İncila hocamla yaklaşık 1 yıldır kaygı bozukluğum nedeniyle çalıştık. Sunduğu bilgiler ve geri bildirimlerle bakış açımı, algımı ve farkındalığımı inanılmaz derecede değiştirdi. Artık kendini daha iyi tanıyan, duygularını ifade edebilen ve kesinlikle daha olgun hisseden biriyim. Terapiyi sonlandırırken hüzün dolu bir seans geçirdim sanki arkadaşımdan ayrılıyormuşum gibi. Uzmanlık alanında çok çok iyi ve iletişim becerisi çok güçlü bir terapisttir. Bu yüzden kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Ş.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106883
Güncel sorunlarımın nedenlerini bugün yaşadıklarımda ya da çevremde arardım. Algı dünyamı oluşturan temellerin, çocukluğumdan beri yaşadıklarımın kelebek etkisi olduğunu hesaba katmazdım. Geçmişe yolculuk zor, geçmişte yaşadıklarınızı, bugün sizi siz yapan kararlarınızı geçmişten ilhamla verdiğinizi kabullenmek daha da zor! (En azından benim için öyleydi) Bu yolculukta yanınızda işinin ehli bir rehber olmalı. Hem profesyonel hem de samimi bir rehber arıyorsanız, Dr. Gürol Işık'la tanışmalısınız.
     3 Beğeni    
Buğra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105797
Ailemden birini kaybettiğim ve sonrasında kendimi toparlayamadığım bir zamanda İncila ile tanıştım. O süreci en olması gerektiği şekliyle ve en az kendimi yıpratacak şekilde geçirmemi, İncila ile yaptığımız seanslara borçluyum. Süreç boyunca kendimi daha iyi tanımamı sağladı. Her seanstan sonra kendimi daha iyi tanıyan, hafiflemiş ve daha mutlu bir insan olarak hayatıma devam ettim. Daha sonrasında yaşadığım bir başka dönüm noktasında yine kendimi İncila'nın danışanı olarak buldum. Profesyonelliği, müthiş empati yeteneği, samimiyeti ve sevecenliğiyle İncila'yı psikolojik destek arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İşini bu kadar severek ve hakkıyla yapan çok az kişi bulunur.
     1 Beğeni    
Yiğithan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105687
Merhabalar , İncila hanımla tanışmamız 4yıla dayanıyor.Kendisini tavsiye etmiyorum aslında direk gitmenizi öneriyorum şimdi birkaçınız okurken neden diye soracaksınız.İncila hanım çünkü sizin hayatınıza yer edebilecek isimlerden ilkidir hani sizin ne sıkıntınız veya düşünceleriniz olursa olsun o çıkmazların içinden o kaybolmusluktan çıkarmanın tek adresi diyebilirim bunları derken de içim çok rahat çünkü eğer buradaki diğer güzel insanların da tavsiyelerini dikkate alarak giderseniz eminim burda yazılanlardan daha fazlasıyla karşılacaksınkzdır.Kendisi sizin istekleriniz düşüncelerinizi ilk başta dinlemekle birlikte dinlerken empati kuran doğruysa doğru yanlışsa direk yanlış diye çok doğal güzel bir insandır.Dediğim gibi eğer kendinizi iyi hissetmek yaşınız ne olursa olsun doğru düşünmek doğru hareket etmek ve şartlar iyi veya kötü ne olursa olsun ne yapmanız gerektiğinide öğretecek biridir ayrıca ne sıkıntınız olursa olsun hiç kuşkusuz güvenerek anlatabilirsiniz.Ben kendisiyle sohbet etmekten hayatıma yön vermesinden ve öğrettiklerinden dolayı ona minnettarım ve gururluyum sizin de aynı şeyleri hissetmeniz için gitmenizi Tavsiye Ediyorum..
     1 Beğeni    
Işıl
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 104050
Ben bir türlü mutlu olamadığımı ve bir kısır döngünün içinde dolanıp durduğumu fark ettiğimde, internette psikoterapiye başlamak için araştırma yaptım ve İncila hanım’ın web sayfasıyla karşılaştım. Biraz okuduktan sonra bana yardımcı olabileceğini düşündüm ve hiç de yanılmamışım. Yaklaşık 2,5 senelik terapi sürecimizin sonuna geldik ve ben hiç hissetmediğim kadar huzurlu, hiç olmadığım kadar da güçlü hissediyorum. Aslında ‘yeme bozukluğum mu var’ düşüncesiyle başladığım psikoterapide çok daha derin ve önemli meselelerin olduğunu fark edip kendimi daha iyi tanımaya başladım. Bu süreç boyunca da İncila hanım’ın profesyonelliğiyle birlikte içten ve samimi tavrı, söylenen her bir kelimeyi önemsemesi belki de en çok iyileştiren şey oldu benim için. Daha önce de terapiye başlayıp bırakmıştım ve psikoloji öğrencisi olduğum halde, artık psikoterapinin işe yararlılığını sorguluyordum kendi içimde. Ama şimdi, psikoterapinin bir insanı nasıl dönüştürebileceğine çok içten bir şekilde inanıyorum. Hem mesleki bilgisine duyduğum güven hem de içten ve samimi tavrından dolayı İncila hanım’ı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Kendi iç dünyasıyla ilgili bir arayışta olan herkes için doğru adım olacağına inanıyorum. :)
     3 Beğeni    
Murat D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95922
bir yılı aşkın süredir kendisinin danışanıyım. annemin ciddi bir hastalığı ve özel hayatımın çalkantılı sürecinin zorlukları sebebiyle kendisine ulaştım. kendimi keşfettikçe, farkındalığım arttıkça bir de üzerine iletişim çalıştıkça çok keyif aldım. kendimi artık daha çok güçlü hissediyorum. aynı zaman da, bu meslekte onu diğerlerinden ayıran şeyin, duygusal zekasının ve empati yeteneğinin oldukça yüksek olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. onu tanıdığım için çok mutlu ve şanslıyım. keşke küçük yaşlarda tanısaymışım.
     1 Beğeni    
Şerife
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mart.2017
TavsiyeNo: 95185
Incila hanimla 4 ay kadar once cok kotu bir ruh halimdeyken tanistim.iyi ki de tanimisim kendisini. O kadar sicak o kadar empatiyle yaklasti ki kendimi rahat hissetmistim cok.sundugu bakis acisi hayatima cevreme daha farkli bakmami sagladi. Onu dinlerken anlayamadigim neden yaptimi bilmedigim seylerin sebeplerini ogrendim. Konuştuğunda dile getiremedigim duygularimin adini ogrendim. 4 ay gibi bu surede kendimi tanima yolunda cok buyuk adimlar attigimi hissettiriyor bana. Ayrica ofisini cok begeniyorum evden farksiz benim icin.kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum...
     3 Beğeni    
Elçin Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94344
Kendisi çok tatlı bir insan, ilk gördüğümde onun bana yardım edebileceğini anlamıştım. Ve düşündüğüm gibi oldu, ailemle onun sayesinde iyi geçinmeye başladım, erkek arkadaşımı onun alttan almaya başladım, kendimi onun sayesinde tanıyorum artık ve dile getiremediğim duyguları onunla birlikte dile döktüm. Şu an beni en iyi anlayan insan oymuş gibi geliyor, kendisine çok alıştım. Her gittiğimde beni rahatlatıyor ve kendimi iyi hissettiriyor. Kendisi çok samimi, zeki, güleryüzlü ve bana kendimi onun arkadaşıymışım gibi hissettiriyor. Onun yanında çok rahatım, onun yanında içimden ağlamak geldiyse onu bile yaptım.. Hayatım boyunca bana yardım etmesini isteyeceğim ve hayatım boyunca görüşmek isteyeceğim birisi kendisi, iyi ki tanımışım... Ofisinin ortamı ise harika, kendi evinizdeymişsiniz gibi hissedebilir siz de tarzına bayılabilirsiniz.
     2 Beğeni    
Selocan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93921
İncila Hanım benim uzun zamandır kendi kendime araştırıp içe dönerek çözmeye çalıştığım karakter pürüzlerini çözmemde güzel enerjisi, profesyonel tavrı ve güvenilirliğiyle adeta bir katalizör görevi gördü. Her zaman çok dikkatli ve çok bilgili olduğu için kişiye kendi karakter yapısını tanıyabilmesi için çok yerinde sorular soruyor. Sizi asla istemediğiniz bir yere yönlendirmiyor ve sadece profesyonel hayatta kazandığı bilgi ve tecrübeleri kullanarak sizi kendi kendinizle, kendinizi üzmeden ve normalleştirerek yüzleşmeye ve eski davranış yapılarınızın yerine daha iyilerini koyarken net bir zihinde olmaya yönlendiriyor. İyi ki kendisini tanıdım diyorum.
     6 Beğeni    
B.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Kasım.2016
TavsiyeNo: 92166
Kendimi mutsuz hissettiğim, hayatımda hiçbir şeyin yolunda gitmediği ve yardım almaya ihtiyaç duyduğum bir dönemde tanıştım İncila Hanım'la. Beni çok zorlu bir sürecin beklediğini tahmin ediyordum ancak onun desteği, anlayışı beni daha da cesaretlendirdi. Aslında kendim için ne kadar önemli bir zaman ayırdığımı fark etmeye başladım. Sorunlarımın derinlerinde yatan problemlerle yüzleştim. Sürekli ağladığım, umutsuzluğa kapıldığım bir dönemdi ve sabırla bana ne kadar yol katettiğimi göstermeye devam etti. Ona danışmaya başlayana kadar sorunlarımı hep arka planla tutmaya özen gösterirdim, çevremdeki insanlara karşı hep maskelerim vardı ve her zaman güçlü görünmeye çalışıyordum. Çevremdeki insanlara karşı çok kalın duvarlarım vardı ve güven problemi yaşıyordum. Ama onun sayesinde ilişkilerim değişti ve maskelerimden kurtulmaya başladım. Zayıf noktalarımı keşfettim ve kendimi anlamaya başladım. Her şeyden önemlisi artık bir maskeye gerek kalmadan, kendi sorunlarımla yüzleşerek, kendimi anlayarak, güçlü hissediyorum. Bundan 5-6 ay önceki umutsuz halime nasıl gelişme göstereceğimi söylesem belki hiç inanmazdı ama yaşayarak gördüm, deneyimledim. Eğer siz de zorlu bir süreçten geçiyorsanız ve danışmaya ihtiyacınız varsa İncila Hanım'ı tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
E.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90906
Ağır bir depresyon geçirdiğim için bundan birkaç ay önce incila hanım'dan yardım almaya başladım. Kendisini kişisel olarak çok sevmem bu yana terapiden çok fazla fayda gördüm. İlk olarak sanki benim iyiliğimi isteyen, beni destekleyen biri var gibi hissettim. İkinci olarak ise 27 yıldır sahip olduğum düşünce alışkanlıklarım kendime zarar veren davranışlarım yerini terapide konuştuğumuz kendimi koruyacak, suçlu hissettirmeyen, güzel sözlere bıraktı. Ve bunu takiben hiç kendimden beklemediğim davranışlar yapmaya basladim. Sanki incila hanımın cesaretlendirmeleri tespitleri vb farklı terapotik yöntemler benim kafamin içine girmiş düşünce tarzimi ve davranislarimi değiştirmiş gibi oldu. Gerçekten yaşama daha farklı yaklaşıp çok daha fazla keyif almaya, daha fazla inisiyatif almaya başladım. Kendime karşı daha az acımasız ve hayata karşı çok daha motiveyim. Yalnızlıktan korkmayan hatta kendi başına keyifli vakit gecirebilen ve insanlara özgüvenle yaklasabilen biri oldum. Bence potansiyelimi ve icimdeki gücü incila hanımla olan çalışmamız ortaya çıkardı. Çok teşekkürler sizi seviyorum. :)
     2 Beğeni    
Sunshine
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90319
İncila Hanım'a yaklaşık 1 sene önce danışan olarak başvurdum ve ilk görüşmede anlayışlı güler yüzlü tavrı ve profesyonel yaklaşımı sayesinde kendisiyle çalışma kararı aldım, iyi ki de öyle yapmışım. Kendimi tanıma ve sevme konusunda problemleri olan, kendimi hep suçlayan ve olumsuz fikirlerime çok bağlı bir insanken, İncila Hanım'ın bana gösterdiği sınırsız anlayış bana çok şey öğretti ve bana kabullenme getirdi. Şimdi kendimdeki değişimi günlük hayatımda, insan ilişkilerimde ve olaylara yaklaşımımda farkedebiliyorum. Kendisi danışanlarıyla o kadar candan ilgileniyor ki, seans esnasında üzüldüğünüzde onun da üzüldüğünü, mutlu olduğunuzda onun da içten güldüğünü farkediyorsunuz. Profesyonel yaklaşımını ve tavrını hiç kaybetmeden, ona hep güvenebileceğinizi hissettiriyor. Bana sağladığı destek ve anlayışa sahip olduğum için çok şanslı olduğumu düşünüyorum ve İncila Hanım'ı, danışmak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Eyzün
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84307
İncila Hanımla çalışmaya başlamadan önce nerdeyse her hafta panik atak geçiren ve bunun arkasına saklanan biriydim. Çünkü kendimi nasıl ifade edebilirim başka bir yolunu bilmiyordum. Şu an ise çevremdeki herkes değişimin farkında artık daha güçlü ve kendiyle barışık biriyim. Nerde hangi duyguyu yaşamam gerekiyorsa bunu öğrendim İncila Hanımla belki de onu diğerlerinden ayıran özellik buydu. Hiç bir zaman bana pembe gözlükler sunmadı bana hayatta her türlü duygunun olduğunu sadece bu duyguların zamanının ve yerinin olduğunu anlattı. Beni ona bağlayan en önemli şeylerden biri ise ben ağlarken onun da gözlerinin dolduğunu ben mutluyken onunda yüzünün aydınlandığını görmek oldu. Birinden yardım alıyorsanız onda görmeyi en çok istediğiniz şey samimiyet ve bu samimiyet fazlası ile onda mevcut. İyi ki görüştüm onunla iyi ki girdi hayatıma. :)
     3 Beğeni    
Emel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82126
Merhaba, İncila ile yaklasik 9 aydir calisiyorum, 1000'lerce sayfa yazsam O'nu anlatamam. Ama kendisi ile yasadiklarimi bir kac cumle ile tasfir etmem gerekirse; 1- kendisinden evvel Turkiye capinda marka olmus isimler dahil, 6 psikolog denemem oldu. Onlarca okudugum kitaplara ragmen , hicbiri ile devam edemedim. 2- bir cok insanin diplomayla orantili titr yada meslek sahibi olmasi, bu meslegi iyi yaptigi anlamina gelmedigini bilecek kadar egitimim ve farkindaligim var. Ve gonul rahatligiyla İncila; meslegine , diplomasina; egitimi + kisiligi ile tam oturan nadir insanlardan biri. 3- yeniden dogdum, hayat kalitem 100 de 100 artti desem yeterli mi? 4- insanin kendini tanimasiyla , hayatindaki sorunlarin ne kadar azaldigini ancak terapiyle anlayabilirsiniz 5- kendisinin ebeveyn kursu ile yasadigim deneyimin , bir benim degil gelen tum ailelerin gorusleriyle, İncila'nin ne kadar doru adres oldugunu, tekrar teyit etti. 6- İncila; anlatilamaz, yasanir. Hayatin kontrolunun elinizde olmadigina inaniyor yada kaderle avunuyorsaniz, bu psikolgu deneyimlemelisiniz.
     2 Beğeni    
Asiye
16.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76138
Merhaba; İncila hanımı gönüllü çalıştığı bir merkezde tesadüf eseri hastası oldum, kendisini ilk gördüğümde gencecik kız gerçi uzmanlığınıda almış nasıl olacak ki diye düşünürken daha ilk tanışma aşamasında konusuna hakimiyeti ve özgüveni ile sarsılıp kendinizi bir toparlayıveriyorsunuz.Sıcak ama resmi ,arkadaş edasında ama mesleğini icra ediyor böyle bir havada nasıl geçtiğini anlamadığınız seanlar yaşıyorsunuz. İsimleri olayları ve en ince ayrıntıları çok iyi analiz edip sizin unuttuğunuz bir anda yüzyüze gelmenizi sağlıyor. Kendisiyle 6 ya da 7 seans görüşme şansım oldu ve 5.seans sonrasında düğüm derecesinde olayları çözüp yüzleşmemi sağladı ve gerçekten sırf doktorumun analizi olduğu düşüncesiyle değil oturup kendi kendime bulduğu durumu analiz ettiğimde de doğruluğuna inandığım saptamalar yaşadık.Benim bir yurtdışı seyahatim dolayısıyla görüşmelerimize ara versek te döner dönmez tekrar görüşmeler için heyecan duymaktayım.Etrafımda bir çok insanla bunları paylaşıp benim tesasüf eseri bulup ihtiyacı olanlarında irtibata geçmesini şiddetle istemekteyim.O yüzden de buradan paylaşmak istedim Sağlıkla kalın
     4 Beğeni    
Uzm. Psk. Pınar Kaya
18.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74249
Uzm. Psk. İncila Gürol Işık'ı Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde başladığımız, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi boyunca da aynı okulda devam ettiğimiz Psikoloji eğitimimizden tanıyorum. Bu eğitim boyunca gerek birlikte aldığımız derslerde, gerekse uygulama ve süpervizyon süreçlerinde, bir çok alanda birlikteydik. Bu süreçler boyunca İncila'nın hem danışanlarına yaklaşımında hem de teoriye olan hakimiyetinde oldukça samimi ve başarılı olduğunu gözlemledim ve deneyimledim. Benim kişisel olarak İncila'nın en etkilendiğim özellikleri ise karşısındakini samimiyetle anlamaya ve yardım etmeye çok istekli olması ve bunu her seferinde de başarmadan bırakmamasıdır. Bu özelliğinin profesyonel yaşantısında kendisinin ve danışanlarının oldukça işine yaradığını şu ana kadar fazlaca gözlemlediğim için hem meslektaş olarak hem de danışan olarak her konuda gönül rahatlığıyla danışılabilecek bir psikolog olduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Herhangi bir nedenle kaliteli psikolojik destek almak isteyen herkese Uzm. Psk. İncila Gürol Işık'ı tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
K.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73339
Incila Hanim'la bir arkadasimin tavsiyesi uzerine bir yil kadar once gorusmeye basladim. Cesitli sebeplerle gundelik islerimi idame ettirmekte ciddi sorun yasiyordum. Bununla beraber yaptiklarimdan, bulundugum ortamlardan keyif de alamiyordum. Hayatima dair inisiyatif alma ve kendim icin bir seyler yapma noktasinda atildim. Kendisiyle yaptigimiz gorusmeler neticesinde bu sureci cok daha iyi idare etmeye basladim. Kendimi kabul etme ve kendimdeki olumsuzluklarla bas ederek hayata devam etme konusunda cok yardimi oldu kesinlikle. Simdi gorusmelere devam etmiyor olsak da o surecteki gorusmelerimiz ve bana kattiklari sayesinde yukaridaki durumlarin hayatimi etkilemesine cok az izin veriyorum. Kendisi isiyle cok barisik, gorusmeler sirasindaki enerjisi size de geciyor. Kimi zaman istemeyerek gitseniz dahi o bir sekilde sizi acmayi ve gorusmeye baglamayi beceriyor. Bunun yaninda oldukca guleryuzlu ve kesinlikle hicbir konuda yargilayici degil. Daha onceden gittigim bir psikologun aksine gorusme sirasinda sizi dinledigini verdigi tepkiler ve tavsiyelerle anlayabiliyorsunuz. Butun bunlarla beraber calisma arkadaslari oldukca sicak ve mekan da oldukca merkezi. Ozetle Incila Hanim'i yukarida bahsettigim sorunlari yasayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Bahar KÖSE KARACA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
16.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73298
Sevgili İncila'yı ODTÜ klinik psikoloji yüksek lisans ve doktora programlarındaki birlikteliğimizden ötürü tanıyorum. Kendisi ile hasta takibi yaptığımız klinikte, akademik bilgi paylaştığımız birçok toplantıda ve aldığımız derslerde hep birlikte olma fırsatımız oldu. İncila akademik olarak kendini devamlı geliştiren, son derece güvenilir ve hastalarına son derece saygılı ve empatik davranan bir arkadaşım ve meslektaşım. Psikolojik destek almak isteyen herkese, kendisini güvenle tavsiye ederim...
     3 Beğeni    
Uzm. Psk. Derya Gürcan
16.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73297
Meslektaşım olan Uzm. Psk. İncila Gürol Işık'ı lisans öğreniminden itibaren tanımaktayım. Şu anda da Odtü klinik psikoloji doktora programında eğitimlerimize devam etmekteyiz. Lisans eğitiminden itibaren alanına olan ilgisi, alanındaki başarısı, etik ve ilkeli tutumu İncila Gürol Işık'ın genel özelliklerinden birkaçıdır. Terapist olarak gözlemlerim ise danışanlarına karşı saygılı, içten ve güleryüzlü bir tutumunun olması. Danışanlarını anlamak, onlara karşı empatik yaklaşmak ve problemlerini birlikte çözebilmek için elinden geleni yaptığını gözlemlediğim meslektaşım, bunu her zaman kendisini teorik anlamda geliştirerek ve etik ilkelere bağlı olarak devam ettirmektedir. Anlaşılmak, hayatındaki problemler ile başaçıkabilmek, bunun ötesine gelecekte yaşayabileceği problemler ile başedebilme becerisi kazanmak isteyen ve kaliteli eğitim almış, etik ilkelere bağlı bir psikoterapist ile görüşmek isteyen herkese aklımda en ufak bir soru işareti olmadan İncila Gürol Işık'ı tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Sena
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73069
Merhaba, İncila Hanım'la ODTÜ UYAREM (eski adı AYNA) Klinik Destek Ünitesi'nde tanıştım ve kendisinden kişilik yapılandırması konusunda destek aldım. Uyarem, Odtü'nün yemyeşil yerlerinde sakin bir yerde ve içerisi gerçekten huzur verici, küçük ve samimi. O zaman lisans 2. sınıf öğrencisiydim ve kendi isteğimle gitmemiş olmama rağmen İncila Hanım'ın sıcaklığı, samimiyeti ve en önemlisi insanı farkındalığa yöneltmesindeki yeteneği sayesinde sonraki 2 yıl her hafta seanslara koşarak gittim diyebilirim. Her seans sonrası yenilenmiş, dinlenmiş ve daha da güçlenmiş olduğumu hissederek çıktım. Şuan hayatımdaki iyi-kötü her kararı özgürce alacak güveni içimde bulmamda kendisinin desteği çok büyük. İncila Hanım'ın güler yüzü, nazik tutumu, yardım etmeyi çok sevmesi ve en önemlisi samimiyeti size kendinizi açmanız konusunda çok yardımcı oluyor çünkü size ne kadar değerli olduğunuzu hissettiriyor, kendinizi onun yanında seansta çok güvende hissediyorsunuz. Bunların yanında iş hayatındaki profesyonel yaklaşımı, örüntüleri, analiz yeteneği ve bilgisi sayesinde üzerinde uğraştığınız her ne ise en derine inip çıkarmak bile gerekse bunu başarıyorsunuz çünkü en küçük detay, sizinle ilgili bağlantı kurulabilecek küçücük bir bilgi dahi olsa İncila Hanım bunu oldukça başarılı yakalayıp size anımsattığında hem seans amacına ulaşıyor, hem de İncila Hanım'ın sizinle ne kadar derinden ilgilendiğini anlıyorsunuz. Aynı zamanda bu sebeplerden ötürü kendisinin işine ne kadar aşık olduğunu da görüyorsunuz. İncila Hanım'ın birebir danışana özgü durumları ele alıp yardımcı olmak adına elinden gelenin fazlasını yapacağından emin olduğum için onun danışanı olmanın hayatınıza güzel yönler vereceğine eminim, bütün kalbimle tavsiye ediyorum. Kendisine çok teşekkür ederim.
     5 Beğeni    
Damla
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73047
Merhaba, İncila Hanım'la ODTÜ AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi’nde 3 yıl önce tanıştım.Kendisinin danışanı olduğum dönemde zor günler geçiriyordum ve her seansımız bana nefes almak gibi geliyordu.Çünkü kendisi size değer verdiğini, sizi anladığını ve sorunlarınızın altında yatan örüntülerinizi o kadar profesyonelce açığa çıkarmanıza yardımcı oluyor ki kendinizi tanımanız ve günlük yaşamınızda, okul/iş hayatınızda, özel hayatınızda, ailenizle olan ilişkilerinizde yaşadığınız problemlerin üstesinden gelebilmeyi başarıyorsunuz.Güler yüzü, samimiyeti, empati yetisi, size ve en önemlisi işine verdiği değerle destek almak, danışanı olmak size kendinizi şanslı hissettireceğini düşünüyorum.Seanslarınızda yeri gelip birlikte gülebilirken diğer yandan aranızdaki mesafeyi korumak konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum.Seanslarınızdaki en ufak ayrıntıyı unutmayıp başka bir seansta yeri geldiğinde bu ayrıntıyı size hatırlattığında farkına vardığınız şeylerle sizi ve mesleğini ne kadar önemsediğini hissedebiliyorsunuz.Kendisinin danışanı olmayı tercih ederseniz eğer hayatınızdaki güzel değişimlerle birlikte kendinize bakış açınızdaki farklılıklarla mutlu olacağınızı düşünüyorum.Herkese mutlu ve güzel bir yaşam diliyorum.
     4 Beğeni    
Ahmet
7.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73037
(Dr.Psk.İncila GÜROL IŞIK bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     20 Beğeni    

Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın Kitap ve Yayinlari Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Gurol, I. (2013). Borderline kişilik örüntüsünde bölünme mekanizması ve psikoterapi süreci vaka örneği. Ayna Klinik Psikoloji Dergisi, 1(1)

Dr.İncila GÜROL IŞIK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.İncila GÜROL IŞIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Bahar KÖSE KARACA
Dr.Psk.Bahar KÖSE KARACA
Sevgili Bahar'la ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde aynı ekipte çalışma fırsatı buldum, bu nedenle de kendimi oldukça şanslı hissediyorum. öncelikle kişilik ö...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
100. Yıl İşçi Blokları Mah. 1538 Cad. Vişnelik Rezidans 53/25 Balgat/Çankaya
Ankara
(Odtü Vişnelik Tesisleri Yolu Üzerinde Yüksek Mavi Camlı Bina)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 923 53 25
(Randevu için Whatsapp'tan da ulaşabilirsiniz)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2009
(13 yıl önce)
Doktora
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Doktora (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.İncila GÜROL IŞIK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.İncila GÜROL IŞIK Mesleki Videolar Videoları
-

12:32
Top