2007'den Bugüne 90,341 Tavsiye, 27,807 Uzman ve 19,737 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN
Doktor Psikolojik Danışman - İstanbul

Betül TANACIOĞLU AYDIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Deniz Psikoloji
Feyzullah, Marmara Apartmanı, Selanik Sk. No:2 D:Aire 5, 34843 Maltepe/İstanbul

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1988 (34 yaşında)
Doğum Yeri : Kayseri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi,rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2010 Mezunu)
Yüksek Lisans
Boğaziçi Üniversitesi,rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Doktora
Orta Dogu Teknık Ünıversıtesı/Sosyal Bılımler Enstıtüsü Rehberlık ve Psıkolojık Danısmanlık Doktora (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR
Oyun Terapisi
Aile ve Çift Terapisi
Yas Danışmanlığı

Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
E.K.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123499
Betül hanımdan terapi almaya yaklaşık 6 ay önce başladım. Terapi almaya başlama sebebim OKB ve kaygılarımın yoğunluğuyla ilgiliydi. Daha önce hiç psikolojik danışmanlık almamıştım ve ilk başlarda endişeliydim. Bu endişemin ilerleyen seanslardan itibaren asılsız olduğunu anladım. Kendimdeki gelişimi görmeye başlayınca bunun ne kadar önemli olduğunu ve Betül hanımın benim sorunlarıma yaklaşımındaki etkisini görmem beni kendi sorunlarıma daha çok odaklanmamı ve çaba göstermemi sağladı. Bu çabanın asıl sebebi kesinlikle Betül hanımın çok içten ve samimi bir şekilde sorunlarıma yaklaşımından kaynaklanıyordu. İlk seanstan itibaren terapistimin benim gelişimim ve problemlerimi yenmem için yapmamı istediği şeyleri harfiyen ve büyük bir istekle yaptım. Betül hanımın uzmanlık alanındaki bilgi birikimi ve her sorunumun özenle çözüme kavuşturma isteği sayesine şu an çok iyi yol kat ettim. Tekrar buradan Betül hanıma çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
Zeynep BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120445
Betül Hanımla ablam aracılığıyla tanıştım. Ablamın üniversitedeki hocasıydı. Bana çok doğal, samimi biri olduğunu söyledi. Gerçekten onunla tanıştığım ilk anda ablamın belirttiği niteliklerin hepsinin üstüne imzamı attım. 10 seans kadar bir terapi süreci geçirdik. Bu süreçte kendimi ona ifade ederken çok rahattım. Kimi zaman terapiye gelemedim çeşitli nedenlerden kimi zaman tuşlu telefon kullandığım için randevu tarihini SMS’le kararlaştırdık kimi zaman kendimi çok çıkmazda hissettim ve ona telefon aracılığıyla danıştım. Bunlara rağmen beni içtenliğiyle en sıcak biçimde karşıladı.
     Beğenin    
Melike Eyisoylu Şen
3.Mart.2020
TavsiyeNo: 113965
Betül, zamanında, aynı iş yerinde, aynı odayı paylaştığım bir arkadaşımdır. Aynı odada olmaktan dolayı, hem mesleki hem de kişilik özelliklerini daha yakından tanıdığımı/bildiğimi düşünüyorum. Betül, insanlara karşı saygılı, karşısındaki insanın yaşadığı sorunu çözmek adına, olaylara kendi sorunuymuş gibi yaklaşan, son derece duyarlı biridir. Empatik yaklaşımı çok güçlü, kıvrak zekası ile de olayları daha akılcı değerlendirebilen bir yapısı vardır. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden lisans ve lisans üstü diplomalara sahiptir. Bunun yanında, her yeni dönem, yeni bir eğitime başlamaktadır. Heybesine bir sürü terapi tekniği doldurmuştur. Donanımını artırma adına olan çalışmaları son derece önemlidir. 20.yıla bir kaç kala bir meslaktaşı olarak ben, zaman zaman onun bakış açısına, uzmanlığına, ihtiyaç duymuşumdur. Böyle zamanlarda da bilgisini paylaşmaktan asla çekinmez. Araştırmacı yönü, olayları objektif değerlendirme becerisi, çalıştığı konunun sonuna kadar üzerine gitmesi, günden güne kendini daha da geliştiren durumu, O’nu öne çıkaran özelliklerindendir. Arkadaş canlısı, güler yüzlü, dost, arkadaş, kardeştir. Sevdiklerini her daim, her konuda destekler. O’na başvuracak kişiler olarak, gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Danışanlarıyla yapacağı çalışmalarda, etik kurallara ve kişisel haklara, bir hayli önem vermektedir. Danışanlar; alacakları desteğin kalitesini de kendileri görecektir mutlaka. Çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim. Sevgiler.
     4 Beğeni    
Psk. Dan. Seda Akdemir
19.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113717
Betül Hanım'ı Boğaziçi Üniversitesindeki lisans yıllarından beri tanıyorum. Hem kişisel hem de profesyonel anlamda azimli, sıcakkanlı ve iletişime açık bir insandır. Aynı zamanda etkili bir dinleyicidir. Profesyonel anlamda işini en iyi şekilde yapan, etik ilkelere oldukça önem veren, yetkin bir psikolojik danışmandır. Uygulamadaki becerilerini akademik alanda da sürdürmekte olup bilimsel temelli, etik bir psikolojik danışma yaklaşımını benimseyen değerli bir psikolojik danışmandır.
     Beğenin    
Hüseyin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113716
Eşimle uzun süredir sorun yaşıyorduk. Bir danışmana gidip yardım almaya karar verdik. Uzun araştırmalar sonucu yakın çevrem ve sosyal medya üzerinden Betül Hanım'ı bulduk. Bir arkadaşımın tavsiyesi de bunda etkili oldu. Ardından Betül hanımla iletişime geçtik. Çift terapisi talebinde bulunduk. Aslında psikolojik danışmanlık ile ilgili olumsuz ön yargılarım vardı. Ancak görüşme sandığımın tam tersi yönünde gelişti. Yıllardır çok yanlış düşüncelere sahip olduğumu anladım. Görüşme ikimiz için de çok faydalı oldu. Bakış açılarımızın çok yanlış olduğunu fark ettik. Sorun sandığımız şeylerin normal hayatın normal parçası olduğunu fark ettik. Betül hanım işinde gerçekten çok iyi. Empati yeteneği çok gelişmiş. Bize çok faydalı oldu. Sorun yaşayan birçok çifte de faydalı olacağını düşünüyorum.
     2 Beğeni    
Tolga Okutan
19.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113714
Betül hoca ile aynı ilçede yıllarca çalışma fırsatı buldum. Kendisi alanda oldukça bilgili, kendisini geliştirmiş, oldukça fazla tecrübelidir. Aldığı eğitimleri başarı ile kullanabilen ve danışanları ile rahat iletişim kurabilen birisidir. Özellikle aldığı EMDR eğitimi ve Aile terapisini başarı ile uyguladığını düşünüyorum. Pek çok defa benim gibi Psikolojik danışmanlara eğitimler vermiştir. Bu eğitimlerde kendisine güvenli, oldukça bilgili ve konuya hakim ,anlayışlı ve güler yüzlü bir profil çizmiştir. Bunun yanı sıra iletişimi oldukça güçlü, insanlarla rahat anlaşabilen, neşeli, güler yüzlü, empati yeteneği oldukça gelişmiş ve araştırıcı bir kişiliğe sahiptir.
     1 Beğeni    
Abdullah KORKMAZ Fotoğraf
Psk.Dnş.Abdullah KORKMAZ
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
18.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113711
betül hanım ülkemiz ruh sağlığı alanında en iyi okullardan olan boğaziçi üniversitesinde lisans yüksek lisans ve odtü de doktora gibi çok zorlu bir eğitim sürecini hakkıyla tamamlamış olmasından dolayı her zaman takdiri haketmiştir. alanımızın kaliteli donanımlı eleman ihtiyacı göz önünde bulundurulacak olursa ülkemizdeki sayılı kişilerden olduğunu söylemek abartı olmasa gerek. sabrı kapsayıcılığı danışanlarının ihtiyaç duyduğu yeni deneyimlere erişilebilmelerini sağlayacak. danışanlarının içinden geçtikleri fırtınalı dönemlerde gemilerini kayalara çarpmadan dingin limanlara ulaşabilmelerinde en güvenilir rehberleri olacağından da hiç şüphem yok.
     Beğenin    
Fatma
18.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113707
Beraber çalışmaktan keyif aldığım arkadaşlarımdan biridir Betül. Alanına olan hâkimiyeti, teori ve ugulamadaki uzmanlığı, güler yüzlü, pozitif oluşu ve iş disipliniyle çevresindekileri kendisine hayran bırakmıştır. Mesleki değerlerine bağlı oluşu bir diğer özelliklerindendir. Ayrıca eğitimini Türkiye'nin en iyi okullarında almış olması alanında iyi olduğunun göstergelerinden biridir. Şahsım adına kişisel ve mesleki anlamda örnek aldığım bir dostumdur. Danışma için gidecek olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    
Psk. Dan. Pervin Arslan Şit
12.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113086
Betül Hanım'ı Boğaziçi Üniversitesi'nde lisans eğitiminden beri tanıyorum. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini yine Türkiye'nin en prestijli okullarında tamamlamıştır. Günlük hayatında pozitif, eğlenceli, girişken, mütevazi ve iletişime fazlasıyla açık bir kişiliğe sahiptir. Kendisi işinde bir çok deneyim, bilgi ve tecrübeye sahiptir. Alanımızda birçok etik ilkenin ihlal edildiği günümüzde, etik ilkelere uyarak mesleğini icra ettiğine defalarca şahit oldum. Gönül rahatlığı ile çalışabileceğiniz bir psikolojik danışmandır. İstanbulda tavsiye edebileceğim işini hakkıyla yapan bir Dr. Psikolojik Danışman'dır.
     Beğenin    
C.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113084
Geçirmiş olduğum zor süreçte kendisiyle tanışmam benim için büyük bir şans oldu. Kendisiyle bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine iletişime geçtim ve ilk seansta kendisiyle bu süreçte devam etmem gerektiğini hissettim. Öncelikle beni çok fazla önemseyen ve gerçekten benim çıkmazdan kurtulmak ve farkındalığıma kavuşmak için gösterdiği çaba bu süreç içinde bana sağladığı önemli katkılardandır. İçten, yargıdan uzak, disiplinli, güler yüzlü ve benim için en önemlisi samimi yaklaşımı zor sürecin içinden çıkmama yardım eden ve kendimin önemsendiğini hissettiğim en büyük etkenlerden olmuştur.
     Beğenin    
Songül ÇAVDAR Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Songül ÇAVDAR
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106587
Betül Tanacıoğlu ile alandan tanışırım. Kendisi meslektaşlarına yardımsever, elini taşın altına sokabilen, bir işi sonuca ulaştırana kadar peşini bırakmayan alanında uzmanlaşmış bir meslektaşımdır. Ayrıca kendisinin danışanlardan aldığım geri dönütler ışığında bağlı bulunduğu yöntem ve tekniklerle nasıl başarılı sonuçlara imza attığını bizatihi gördüm. Boğaziçi Üniversitesi; lisans ve yüksek lisans, ODTÜ doktora mezuniyetli meslektaşımın en önemli farkı başarısına paralel olarak her türlü yöntem ve teknik konusunda donanımlı ve tecrübeli oluşudur. Meslek etiğine bağlı, aynı zamanda çok sevecen ve sıcakkanlı bu arkadaşımızı gönül rahatlığı ile tüm danışacak kitleye tavsiye ediyorum!
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    

Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın Kitap ve Yayinlari Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Tanacıoğlu, B. (2017, 2018). Çocuk ve Ergenlerde Kriz Değerlendirmesi ve Vaka Formülasyonu (Crisis Assessment in Children and Adolescents and Case Conceptualization). In Erdur-Baker, Ö & Doğan, T. (Eds.) Kriz Danışmanlığı (Crisis Counseling), (pp. 75-110). Ankara: Pegem Akademi.


Kurşuncu, M. A., Padir, M. A. & Tanacıoğlu, B. (2018). Okullarda Krize Müdahale: Bir Vaka Örneği (Crisis Intervention in Schools: A Case Example). In Erdur-Baker, Ö & Doğan, T. (Eds.) Kriz Danışmanlığı (Crisis Counseling), (pp. 509-528). Ankara: Pegem Akademi.

Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
EMDR Derneği
Ergenlik ve Gençlik Araştırmaları Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Deniz Psikoloji
Feyzullah, Marmara Apartmanı, Selanik Sk. No:2 D:Aire 5, 34843 Maltepe/İstanbul
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1988
(34 yaşında)
Doğum Yeri
Kayseri
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi,rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2010
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
Boğaziçi Üniversitesi,rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Doktora
Orta Dogu Teknık Ünıversıtesı/Sosyal Bılımler Enstıtüsü Rehberlık ve Psıkolojık Danısmanlık Doktora (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Dnş.Betül TANACIOĞLU AYDIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Betül TANACIOĞLU AYDIN Mesleki Videolar Videoları
-

05:58
Top