2007'den Bugüne 88,387 Tavsiye, 27,365 Uzman ve 19,482 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Seval ERYILANCI
Psikolog - İzmir

Seval ERYILANCI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seval ERYILANCI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Seval ERYILANCI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seval ERYILANCI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Seval ERYILANCI'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Diyalog Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Cemal Gürsel Cd. No:252 Kat 4 Karşıyaka / İzmir
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İzmir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikoloji (2003 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Seval ERYILANCI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanları:
Kaygı Bozuklukları (ayrılık (separation) anksiyetesi, okula başlama, yalnız yatamama, gece korkuları, dişçi, doktor korkusu, asansöre binme korkusu, takıntılarla baş etme…)
Öfke ve Karşı Gelme Problemleri
Olumsuz Davranışlarla Başa Çıkma (parmak emme, tırnak yeme, giysi ısırma, sinirlilik, inatçılık…)
Boşanma ve Çocuğun Uyumu
Okul Sorunları ve Okul Başarısı
Kardeş Kıskançlığı
Tuvalet Eğitimi, Alt Islatma ve Kaka Problemleri
Uyku ve Yeme Sorunları
Özgüven Eksikliği
Gecikmiş Konuşma
Kekemelik
Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
Otizm
Zihinsel Öğrenme Yetersizliği

Ergenlik Çağı Sorunları:
İletişim Sorunları
Sınav Kaygısı

Seval ERYILANCI Özgeçmis CV Psk.Seval ERYILANCI'nın Özgeçmişi
13 yıldır psikolog olarak görev yapan Seval Eryılancı, çocuk ve ergenlere yönelik terapiler yapmaktadır. Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2003 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında yine Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Geliştirme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi kliniğinde stajyer olarak çalışmıştır. 2004 yılı itibariyle çalışmalarına çocuk ve ergen psikolojisi alanında uzmanlaşarak devam etmiştir. Çalışmış olduğu merkezlerde bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır. Çeşitli AB projelerinde yer almıştır.
Seval Eryılancı, Türk Psikologlar Derneği üyesidir ve halen TERAPİ İZMİR’ in yanı sıra 3-6 yaş arası çocuklar ve ailelerine Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) Çocuk Yuvası’ nda ve diğer anaokullarına danışman psikolog olarak hizmet vermektedir....[Devamı...]

Seval ERYILANCI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Uğur YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106408
Seval Hn. ile büyük oğlumuzun kreş döneminde başlayan iletişimimiz uzun süredir devam ediyor. Oğlumuzun doğuştan gelen dil bağı sebebiyle sesleri çıkarmakta yaşadığı zorlukta Seval Hn.dan uzun süre destek aldık. Oğlum ilk zamanlar 13 sesin sadece 3’ünü doğru çıkarabiliyorken, seanslar sayesinde tüm sesleri çıkarabilir duruma geldi. Sonrasında ilkokul döneminde yaşadığımız özgüven eksikliği ve sosyal ortama uyum konusunda da Seval Hn. ile çalışmaya devam ettik. Oyun terapileri ile karşılaşılan zorluklarla mücadele, kendi potansiyelinin farkına varma ve özgüven edinme konularında güzel ilerlemeler sağladık. Küçük oğlumuz ile yaşadığımız olumsuz davranışların (sinirlilik, inatçılık) giderilmesi konusunda da hala kendisinden destek alıyoruz. Hem okulda hem de evde nasıl bir tutum ve davranış sergilenmesine yönelik karşılıklı güzel iletişim sayesinde burada da ilerleme sağlıyoruz. Tüm bu destekleri, samimi yaklaşımı, net ve açıklayıcı tavırları için Seval Hn.’a çok teşekkür ederiz. Benzer konularda destek almak isteyen herkese tavsiye ediyoruz.
     Beğenin    
Dorothea
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106317
Seval Hn.la dikkat dağınıklığı ve konsanstrasyon güçlüğü çeken oğlumuzu yaklaşık olarak 2 yıl boyunca gözlemledi ve birebir düzenli seanslar ile gelişimini destekledi. Şükürler olsun ki desteği sayesinde sorunları aştık. Süreç boyunca da bizi gerçekçi ve düzenli bir şekilde bilgilendirdi. Anne ve babası olarak bizleri hayal kırıklığı ve umutsuzluğa itecek bir üsluptan da özenle kaçındı. Tam aksine evde de oğlumuzla beraber yapabilecğeimiz aktiviteleri hazırlayarak bizim de sürece katılmamızı sağladı.
     2 Beğeni    
Nursel YıSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106308
Seval Hanımdan 2 yaklaşık iki yıldır oğlum için destek almaktayım, mesleğinde son derece başarılı, ilkeli ve bilgisini doğru aktarabilen çocuk dostu bir psikologtur. Kendisini tanıdığım ve çalışma fırsatımız olduğu için şanslı olduğumu düşünüyorum. Sizin de, kendisini tanıma fırsatınız olursa İşini gerçekten severek yaptığını fark edeceğinize eminim. Tüm bunlar için Seval Hanım'a çok teşekkür ediyorum Seval Hanım'ı iyi bir psikologdan yardım almak isteyenlere tavsiye ediyorum.Gönül rahatlığı ile güvenip iletişime geçebilirsiniz.
     1 Beğeni    
Şirincan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106302
Merhaba, Danışmanımız Seval Hanımla internet araştırmalarımız sonucunda tanıştık. Yoğun iş yaşantısında yakın yaş aralıkları olan üç çocuğumuza mutlu bir ev hayatı sunmak ve onların kişisel gelişiminin sağlıklı yönde ilerlemesi için kendisinden destek aldık. Sakin duruşu ve gerçekçi bir bakış açısı ile çözüme odaklanması, güven verişi ile altından kalkamayacağımızı düşündüğümüz problemlerin; ufak alışkanlıkları değiştirerek çok kolay çözülmesini sağladı. (Örnek vermek gerekirse; oğlumun emziği bırakması, küçük kızımın parmak emmeyi ve her yere götürdüğü battaniyeyi bırakması, ağlama krizlerinin bitmesi çok kısa zamanda oldu.) Seval Hanım konusuna çok hakim, işini severek yapan, çok tatlı bir insan, kendisine ailemize kattıkları için teşekkür ediyor ve meslek hayatında başarılar diliyorum.
     1 Beğeni    
Arzu GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106299
Selamlar Seval Hanımı çocuklarla ilgili olarak internette araştırarak böyle bir merkez olduğunu gördüm tamamen rastlantısal olarak tanıştık uzun süre ara ara tekrar layan danışmalarımız oldu ben çok sıcak olması ve çocuklara karşı yumuşak ve samimi davranışlarından sonra tedaviye devam ettim çocuklarda çok memnun kaldılar tekrar giderken hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadım buda benim doğru yolda olduğum kanısını güçlendirdi güven verdi.zor günleri beraber atlattık ben tabiki tavsiye etmek isterim kendimde zaman zaman bu tavsiyelere önem verip takip eden biriyim rahatlıkla gelebilirsiniz çalışma ortamları sıcacık çok şirin ben çocukları beklerken kitap okuyup dinleniyorum.herkese sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum
     1 Beğeni    
Ersin ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
24.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106294
Seval hanımı arkadaşımın tavsiyesi ile tanıdım. Oğlum okula yeni başlamıştı ve ilk haftada bir çok sorunla karşılaştım özel okuldu ve okuldaki psikolok oğluma doğru yaklaşımda bulunamadı. O kadar uzman olduğu halde oğlumun sınıfa girmesini sağlayamadı. okul değiştirmek zorunda kaldık. Seval hanım oğluma yaklaşımı o kadar doğru ve güzeldi ki. Diğer uzman olduğunu söyleyen kişiler oğlumu kötülemekten başka bir şey yapmadılar. Onların yüzünden çocuğuma kötü davrandım. Seval hanım bizi de çok güzel yönlendirdi. Oğlumuzun ne kadar değerli olduğunu hatırlattı, arkasında durmamız gerektiğini öğretti. Oğlumuzla oyun terapileri yaptı, onun hatalarını düzeltme programı düzenledi. Bize de görevler verdi. Çocuğumuzun özelliklerine göre dışarda yönlendirmeler yaptı. içten, sevecen, doğru bir psikolog.tespitleri o kadar doğru ki, yönlendirmeleri harika.iyi ki varsınız Seval hanım sevgiler ailece size
     1 Beğeni    
Sevin KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106292
5 yaşında olmasına rağmen kızım kakasını tuvalete değil de evin bazı yerlerine yaptığı için Seval hanıma başvurmuştuk. 1,5 yıl boyunca ne yaptıysak başvurduğumuz yerlerden sonuç alamamıştık.Seval hanım bize yönlendirilmeyen oyun terapisi uygulayacağını söyledi. Seanslarımıza başladık ve belli bir süre takipten sonra çocuğumun bu sorununun altında yatan ana sebebi bulmasıyla kızım kakasını tuvalete yapmaya başladı ve çok şükürki bu problemi aşabildik.En önemlisi de tuvalet eğitimi esnasında oluşan çok önemli hatayı fark ettik.Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Fulya ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106286
çocugum ilkokul 1 e gidiyordu. evde aile içinde konuşup okulda ve baska hiç kimseyle konusmuyordu.okulun rehber öğretmeni çocugumuzu akademik bilgileri öğrenip öğrenmediğinden emin değildi. çocugumuzdaki sorunun çözümü için Seval hanıma gittik.selektif mutizm olan kızımla uyguladıgı oyun terapisi seanslarıyla sorunumuzun üstesinden geldik. bu seanslarda en önemli keşfimizse kızımızın sınıfta hiç konusmadıgı halde okuma yazmayı öğrenmiş olmasıydı.rehber öğretmeni onun zihinsel bir sorunu oldugunu zannedip bizi kaygılandırmıştı. hem çocugumda ki değişim bizi çok mutlu etti. hemde kendisiyle görüşmelerimiz harici sormamız gereken seyler oldugunda cep telefonundan ona her zaman ulaşabilme imkanını bize vermiş olan hümanist bir danışman olması nedeniyle kesinlikle önerir ve tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

Seval ERYILANCI'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Resim, fotoğrafçılık

Sevdigi Yazarlar : Engin Geçtan, Nuri Bilgin, Cem Mumcu, Erich Fromm. Rollo May

Sevdigi Muzikler : Jazz, klasik

Sevdigi Filmler : Kış Uykusu, Julietta, Güllerin Savaşı, Çığlıklar ve Fısıltılar, Dövüş Kulübü, Dalgaları Aşmak

Sevdigi Sözler : "anı hayrete boyayayın. hayretin rengi zaten görkemdir."


Seval ERYILANCI'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Diyalog Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Cemal Gürsel Cd. No:252 Kat 4 Karşıyaka / İzmir
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(232) 323 03 03  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2003
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Psk.Seval ERYILANCI Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Seval ERYILANCI Mesleki Videolar Videoları
-
tavsiyeizmirpsikolog, çocuklarda yalan, okula gitmek istememe, otizim, agte gelişim testi, çocuk psikolog, boşanma, dikkat eksikliği, okul olgunluğu testi, ergen psikolog, okul başarısı, tuvalet eğitimi, hiperaktivite, dikkat testleri, okul korkusu, yas danışmanlığı, yeme sorunları, kekemelik, bender gestalt testi, gece korkuları, ölüm, anaokuluna başlama, artikülasyon bozukluğu, benton testi, ayrılma kaygısı, davranış bozuklukları, alt ıslatma, öğrenme güçlüğü, gısd testi, öfke kontrolü, kaka kaçırma, sınav kaygısı, psikolojik testler, takıntı, ayrı yatabilme, gelişim geriliği, zeka testi, oyun terapisi, tırnak yeme, uyku sorunları, gelişim değerlendirme, çekingenlik, bilişsel terapi, parmak emme, kardeş kıskançlığı, işitme engeli, özgüven gelişimi, davranışçı terapi, inatla başetme, disleksi

05:01
Top