2007'den Bugüne 86,339 Tavsiye, 26,852 Uzman ve 19,190 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Serap BİLGEN
Uzman Psikolog - İzmir
Psikoterapist/Sertifikalı Emdr ve Brainspotting Uygulayıcısı

Serap BİLGEN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi21 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

21

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serap BİLGEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Semiha KARADAĞUzm.Psk.Semiha KARADAĞ
Merhaba... Terapinin sanat olduğunu düşünenlerdenim. Semiha'nın da bu sanatı çok iyi icra ettiğine, edebildiğine şahit oldum. Mesleki bilgi ve beceril...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, Ben, Uzman Psikolog Serap Bilgen. Travmalarınızı geçmişte bırakıp özgürleşmek ister misiniz? Geçmişin yüklerinden kurtularak hafiflemek, daha iyi hissetmek ve daha fazlası gerçekten mümkün…
Serap BİLGEN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Bahariye, Dr. Orhan Alpyörük Sok. Karşıyaka 
İzmir
Adres 2:
Mimar Sinan Mah. Şair Eşref Bulvarı. Alsancak 
İzmir
Uzm.Psk.Serap BİLGEN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2004 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Serap BİLGEN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Travma ağırlıklı çalışmaktayım. Çocukluk travmaları ve her türlü travma. Ruhsal hastalıkların tamamı travma kaynaklı olduğundan, tüm ruhsal hastalıkları çalışırken travma terapisi olan EMDR Terapisi ile çalışıyorum.

EMDR Terapisi

Online EMDR Terapisi

Travma (Cinsel istismar, fiziksel şiddet, aldatılma, kaza, deprem vb. her türlü travma)

Bağımlılık (Sigara, alkol, alışveriş, kumar, pornografi, seks, ilişki ve yeme bağımlılığı)

Bağlanma

Yas (Ölüm, Kayıp ve Ayrılık)

Aşk Acısı / Ayrılık Acısı

Panik Atak/ Panik Bozukluk

Sosyal Fobi

Performans Kaygısı

Özgüven Problemi

Duygusal Yeme / Tıkanırcasına yeme sorunları

Hayır Diyememe

Öfke Sorunu

Kaygılar / Korkular

Her türlü Fobiler (uçak, kapalı alan, hayvan vb.)

Sınav Kaygısı

Stres ve tükenmişlik

Takıntılar (Obsesif Kompulsif Bozukluk)

Depresyon

Migren

Fibromiyalji

Psikosomatik Hastalıklar

Cinsel Terapi (Vajinismus, Erken Boşalma, Sertleşme Sorunu, Cinsel İsteksizlik)

Diğer terapilerle kıyaslandığında terapi etkisinin çok daha hızlı ve çok derin olduğu, beyin üzerindeki kalıcı değişim etkisinin araştırmalarla kanıtlanmış olması ve kendi klinik gözlemlerimin de araştırma sonuçlarıyla benzerlik göstermesi nedeniyle, çoğunlukla EMDR terapi yöntemini kullanmaktayım.

Yüz yüze terapiye ek olarak online terapi de yapmaktayım.

Online terapide de çoğunlukla Online EMDR Terapisi uygulamaktayım.

Terapötik yaklaşımım ağırlıklı olarak EMDR olmakla beraber, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Farkındalık Temelli Terapiler ve “Brainspotting” yöntemlerini de uygulamaktayım.

Serap BİLGEN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Serap BİLGEN'in Özgeçmişi
1981 yılında Edirne’de doğdum. 2004 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji, 2019 yılında Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı tezli yüksek lisans programından mezun oldum.

2004-2007 yılları arasında Adana'da özel bir eğitim merkezinde Otizmi ve Konuşma Bozukluğu olan çocuklarla ve yarı zamanlı olarak da bir diyaliz merkezinde diyaliz hastalarıyla çalıştım.

2007-2009 yılları arasında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde poliklinik ve yatılı servislerde görev yaptım. Hastanenin ‘Gündüz Hastanesi’ biriminde şizofreni hastalarına yönelik Ruhsal Toplumsal Beceri Eğitimi Programı çerçevesinde hastalar ve aileleriyle yapılandırılmış grup terapisi seanslarını yönettim ve bireysel görüşme seansları yaptım; aynı hastanenin yatılı servislerinde de tanı, değerlendirme ve tedavi programı ekibinde görev aldım. Aynı dönemde, Çukurova Üniversitesi Çocuk Psikiyatri ABD'na bağlı bir klinikte cinsel istismara uğrayan çocuk ve ergenlerle çalıştım.

2009-2011 yılları arasında Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve Bartın Devlet Hastanesinde görev yaptım. Burada tanı ve değerlendirmeye yönelik psikolojik testleri uygulamanın dışında kaygı bozukluğu ve obsesif kompulsif bozukluğu olan kişilerle terapiler yürüttüm.

2011-2016 yıları arasında Eskişehir Gençlik Danışma Merkezinde çocuk, ergen ve gençlerle çalıştım. Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları (fobi, takıntılar, ayrılık anksiyetesi, okul fobisi), Obsesif Kompulsif Bozukluk, Çocukluk korkuları(karanlık, hayali varlıklar vb), Çocuk ve Ergenlerde Davranım Bozukluğu (yalan söyleme, saldırganlık, kendine, başkasına ya da eşyalara zarar verme, çalma davranışı v.b), Kardeş Kıskançlığı, İnternet Bağımlılığı, Yas Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Aile İçi İletişim, Aile Danışmanlığı ve Ergenlik Dönemi Sorunları gibi konularda danışmanlık ve terapiler yürüttüm. Ailelere ve erişkinlere sık karşılaşılan psikolojik sorunlara yönelik eğitimler verdim.

2015 yılında Dumlupınar Üniversitesi Aile Danışmanlığı Programı eğitici ekibinde çalıştım. Cinsellik ve Cinsel Mitler, Kadınlarda ve Erkeklerde Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları, Eşler arası İletişim Becerileri, Nişanlılık ve Evlilik Süreçleri, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Boşanma Süreci ve Çocuk, Aile Danışmanlığı, Çocuklarla Sağlıklı İletişim, Ergenlik Dönemi, Etkin Anne-Baba Tutumları konularında eğitimler verdim.

2016 yılında Alkol ve Madde Bağımlılığı, Kısa Müdahaleler ve Motivasyonel Görüşmeler eğitici eğitimini alıp Aile hekimlerine Madde Bağımlılığında Kısa Müdahale Teknikleri ve Motivasyonel Görüşmeler eğitimlerini verdim.

2016 yılında Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Yüksek Lisans eğitimine başladım ve 2019 yılında Bağımlılık konusunda uzmanlığımı aldım. Tez konum; Sigara Bırakma Poliklinikleri için Psikolojik Destek Modülü Geliştirilmesidir. Tezimin çıktıları, İzmir’deki Sigara Bırakma Polikliniklerinde kullanılmak üzere bir projeye dönüştürülmüş ve bu proje Ege Üniversitesi ile İzmir İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan İş Birliği Protokolü ile yürütülmüştür. Bulgular, geliştirdiğim modülün sigara bırakmada etkili olduğunu göstermektedir.

Her türlü Travma, Ölüm, Ayrılık, Kayıp, Yas, Aldatılma, Aşk Acısı, Ayrılık Acısı, Depresyon, Tükenmişlik, Stres, Kaygı, Özgüven Sorunları, Duygusal Yeme, Topluluk Önünde Konuşamama, Performans Kaygısı, Sınav Stresi, Fobiler, Panik Atak, Sosyal Fobi, Kaygılar, Korkular, Takıntılar, Migren, Fibromiyalji, Bağımlılık, Cinsel Sorunlar ve Bağlanma alanlarında Bireysel Terapi uygulamaktayım. Yüz yüze terapiye ek olarak online terapi de yapmaktayım.

ALDIĞIM EĞİTİMLER

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Eğitimi – Prof. Dr. Hakan Türkçapar

Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimi – Prof. Dr. Emine G. Kapçı, Prof. Dr. Runa İ. Uslu

Grup Ortamında Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Dr. Kadir Özdel

Şizofrenilerde Bilişsel Davranışçı Grup Terapileri Eğitimi – Prof. Dr. Mustafa Yıldız

Cinsellik ve Cinsel işlev Bozuklukları (CETAD)

Kadınlarda Cinsel İşlev Bozuklukları – Prof. Dr. Doğan Şahin

Vajinismus, Nedenleri, Ayırıcı Tanı ve Tedavisi – Prof. Dr. Arşaluys Kayır

Madde Bağımlılığı, Kısa Müdahaleler ve Motivasyonel Görüşmeler Eğitici Eğitimi

Psikodrama Eğitimi (devam ediyor) – Dr. A. Meral Genç – Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü

Cinsel İstismara Uğramış Çocukla Adli Görüşme Eğitimi – 19. Ulusal Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi

Transaksiyonel Analiz – Doç Dr. Azmi Varan

Tematik Algı Testi Eğitimi – Doç Dr. Azmi Varan

İntihar, Kriz ve Krize Müdahale

Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri Eğitimi

Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı Eğitici Eğitimi

Uzman Terapist Olmaya Dair – Prof. Dr. Jeffrey A. Kotler

Terapide ve Günlük Yaşamda Hikayelerin Gücü – Prof. Dr. Jeffrey A. Kotler

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme, EMDR Part 1– Emre Konuk, M.A – Asena Yurtsever, M.A

Yas Çalışmalarında EMDR Terapisinin Kullanımı – Roger M. Solomon, Ph. D.

Brainspotting (Phase 1&2) – David Grand, Ph.D. – Marie Jose Boon

Serap BİLGEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sinem I.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115741
pek çoğunuz gibi ben de insan kendi sorunları ile baş edemiyorsa bir başkası nasıl bu sorunları öncellikle fark etmesini sonra kabullenmesini bir de üstüne çözümlemesine yardımcı olabilir ki inancındaydım. Gercekten yorulduğumu hissettiğim anda mucize gibi sevgili psikoloğum karşıma çıktı. Itiraf etmeliyim ki nasıl bana dokunabilir ki diye şüphelerim vardı. Çünkü ben sorunları kabullenmektense onları yok saymayı tercih ederim. Kendine bile yalan söyleyen ben Serap Hanım a içimi açtım. Iyi ki de açmışım. Çünkü beni daha farkında, iyi ve kötü bütün özelliklerini seven, tüm duyguları hissetmeye hakkı olan bi insana dönüştürdü. 6 aylık seansın sonunda daha dingin bi insana dönüştüm. Fakat 2 sene sonra yaşadığım bazı olaylar sonunda tekrar yardım alma ihtiyacı hissettim ve hiç zaman kaybetmeden Serap Hanım a ulaştım. Bu sefer EMDR tekniği ile çalıştık, inanılmaz duygu yoğunluğu yaşadım, bırakıp kaçmak istedim, evet zorlayıcıydı, ama sonuçları inanılmazdı. Artık canımı acıtan olaylardaki o en kötü resim kayboldu. Dolayısıyla o anı hatırlatacak bir olay yaşadığımda tekrar başa sarmıyorum bu sayede. Ben herkese tavsiye ediyorum, hayatta tekerlek bazen dönmüyor, ki bu çok normal, işin içinden çıkamayınca lutfen destek alın, inanın daha iyi hissedeceksiniz. Neden Serap Hanım derseniz, onun o sesi en başta zaten bi huzur. Öyle bir güven duyuyorsunuz ki herşeyinizi ortaya döküyorsunuz. Ve onunla iyileşiyorsunuz. Iyi ki yolum kesişmiş.
     1 Beğeni    
Elif ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115673
Serap ile 1.5 yılı bulan terapi süreci geçirdik. Başlangıcı benim için ilk başta çokta kolay olmayan bir süreçti. Çünkü tüm problemlerimin kördüğümle birbirine bağlıydı. Ben anlattıkça başka bilmediğim, farketmediğim problemlerim, iç kırıklıklarım ortaya çıkıyordu. Hepsini birbirinden ayırmak bunları tek tek incelemek için gösterdiği özveri ve sabır bana kendimi yeniden kendimi bulmamı sağladı. Çünkü dünya üzerinde bana iyi gelebilecek herhangi birşeye karşı güvenim kalmamıştı. Çocukluğumdan yetişkinliğime değin anlattığım konulardan çıkardığı yol haritası ile başta yürümenin zor geldiği ama sonrasında keyifli bir terapi sürecini geçirdik beraber. Terapinin bir süreç olduğunu ve birbirine bağlanan tüm acıların, hayalkırıklıklarının, mutsuzların teker teker çözülüp onları anlayabilmemi sağladı. Duygularımın benimle beraber bir bütün olduğunu gösterdi. Aylar sonra zihnime çakılmış bni kötü hissettiren tarihleri ve duyguları yıldönümü gelip geçtiğini farkettiğim zaman anladım. Ben çok yol katetmiştim ve bu yolun başından sonuna değin hep yanımdaydı. İyi ki yollarımız karşılaşmış ve kendisinden terapi almışım. Bilmediğim karanlık bir yolda yürürken elimi tuttuğu ve bir adım daha atmam için destek verdiği için kendisine minnettarım.
     1 Beğeni    
Zöhre ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99415
Serap Hanımla, Beyin ameliyatı olmuş,hayata karşı korkularımın baş gösterdiği ve ağır bir panik atak hastalığı yaşadığım dönemde tanıştım. Panik atak iyice ilerlemiş hayatımın her alanını olumsuz etkilemeye başlamış ve hayatım konusunda da çok karamsar olmaya başlamıştım. O kötü dönemimde çözümleriyle gösterdiği ilgi ve alaka ile kötü günleri kolayca atlatmamı sağdı. Panik atak ve depresyon için kullandığım ilaçları bir süre sonra hiç kullanmamaya başladım. Bana umut oldu. Korkularımı yendim şimdi mesleğimde emin adımlarla ilerliyorum. Eğer aradığınız, sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmaksa Serap hanım iyi bir tercih olacaktır. İşini en iyi şekilde yapan, her danışanına ilgi ve alaka gösteren çözüm odaklı düşünen nadir uzmanlardan birisidir.
     1 Beğeni    
Ramazan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98348
Merhabalar.. Serap ablam bana merhaba demeyi öğreten kişidir 6 yıl önce utangaçlık çekingenlik ve takıntılarım ile ailem vesilesiyle Serap ablamdan profesyonel destek aldım çok faydasını gördüm tek başına yürüyemeyen sürekli korkan korkak yaşayan biriydim onun destekleri sayesinde bugüne geldim 21 yaşındayım ve hayatımı inanılmaz derecede pozitif yaşıyorum şuan ayrı şehirlerde yaşıyoruz ama halen kendimi boşlukta hissettiğim zamanlarda danışıyorum ve çok ilgileniyor hasta-doktor olmadık asla abla ve kardeş gibi olduk onun sayesinde koca 6 yılı geride bıraktım hiç tereddütsüz psikolojik destek almanız gerekiyorsa kesinlikle Serap Bilgen.
     5 Beğeni    
Burcu Ebru
9.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98383
Sevgili meslektaşım Serap ile yaklasik 6 yil once Eskisehir'de calistigim kurumda tanistim. Tanistigimiz ilk donemden beri en cok dikkatimi ceken ozelligi surekli bilginin pesinden kosmasi ve ben oldum, artik alana hakimim demeden kendini surekli revize etmesi ve alandaki gelismeleri takip etmesidir. Sagduyusuna, alana olan hakimiyetine ve empati yetenegine guvendigim ayrica enerjisine gipta ettigim bir meslektasimdir. Hos sohbet, dunyalar tatlisi meslektasim yolun acik olsun :)
     1 Beğeni    
Dılek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96143
Sorularıma cevap bulamadığımî hissettigim zamanda tanıştım Sserap hanım ile. Kendime göre doğrularım vardi ve onlara göre de bir hayat felsefem. Hep benzer sorunlarla karsilastikca acaba ben de mi sorun diye dusundugum ilk anda cevapları almaya başladım. Ilgisi sakinligi sorduğu basit sorularin derinlerde yarattığı büyük düşünce ve cozumlemeler..eğer ki bir uzmandan beklentiniz sizi yormadan çözmesi , sizi müşteri diil bir danışan veya hasta olarak görmesi, güvende hissetmek ise en doğru uzman serap hanım. Bugün hayatimda artık daha dingin olumlu mutlu olmamın yolunu baktığım yönü degistirmeme yardımcı olduğu icin serap hanım sayesinde değiştirdim . Teşekkurler emeklinin icin .
     4 Beğeni    
Tuğba ŞeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mart.2017
TavsiyeNo: 95617
Önce iş arkadaşımdı daha sonra eşimin benim ve ilerleyen yıllarda kızlarımin psikoloğu oldu.sevecen kişiliğine işindeki uzun yıllar boyunca yaptığı profosyonel birikiminide ekleyince bizim ailenin vazgeçilmez danışmanı oldu.serap dan ilk olarak cinsel terapi ile ilgili destek aldık.evliligimizin her aşamasında yardımlarını ve doğru tespitlerini çözüm yollarını bizden esirgemedi.ilerleyen zamanlarda çocuklarımla ilgili yardımlarda bulundu.bende esimde profosyonel insanlar varken kendimizi çok hirpalamadan kısa ve en uygun şekilde sorunlarımızla baş edebileceğimize inanıyoruz. Bu yüzden serap bizim için vazgeçilmez bir uzman.hayat dolu,önceliği kariyeri ve bunun için çok enerji harcadı hala da harcıyor ve en önemlisi başvuranların kişisel mahrumiyetlerini koruyarak şeffaf olabilmesi. Hem arkadaşım hemde bizim için vazgeçilmez psikoloğumuz.bazi insanları rabbim hayatınıza daha mutlu olalım diye girdirirmis.bizim içinde serap öyle.iyiki varsın.
     7 Beğeni    
Burcu U.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96110
Bazen sorunlarla uğraşırken haksızlığa uğradığımızı bize yanlış davranıldığını düşünürüz.. bu eşimiz sevgilimiz arkadaşımız hatta hayat bile olabilir. İşte tam da böyle bir zamanda aslında farklı açılardan da bakılabileceğini öğrendim Serap hanımdan. Ben konuşmayı anlatmayı çok seven birisiyim ama problem karşısında görüştüğüm kimse Serap hanım gibi beni daha farklı açıdan değerlendiren, daha güçlü ve daha pozitif bakabilen biri haline getirmedi. Aradığım profesyonel bakış açısı işte burda devreye girdi benim yaşamımda. Teşekkürler emekleri için.
     6 Beğeni    
Seda Kaya Altıntaş
15.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96690
merhabalar... sevgili dostum, değerli meslektaşım serap ile 7 yıl önce tanıştım ve tanıştığım ilk gün itibari ile aldığım o güzel enerjisiyle ilişkimiz derinleşti. ilk izlenimde yumuşacık ses tonu ve naifliğiyle evet işte tam bir psikolog, tam kendimi kendisine bırakabileceğim kişi diyebileceğiniz biridir Serap. meslektaşı olarak kendisinden yardım aldığım fikir danıştığım çok olmuştur. bırakın hasta-danışan için, bir psikolog için de psikolog olur kendileri. eleştirel bakış açısı, olaylara- olgulara farklı yönlerden bakabilme becerisi sizlere yeni ufuklar açar. gitmeyi düşünen herkese tüm içtenliğimle, güvenle ve düşünmeden gitmelerini tavsiye ederim. çok sabırlı, dingin karakteri ve her türlü duyguda dahi yükselmeyen o yumuşacık ses tonuyla terapiyi bırakmayı istemeyeceksinizdir:)) kendini geliştiren ve gelişmeye açık olan insanlar çevresini de geliştirir. işte psikolog Serap Bilgen tam da böyle biridir. yeterliği kanıtlanmamış birçok meslek elemanı ya da alan dışı birçok insan varken kendisinin özel hasta-danışan bakmaya çok geç kalmış olduğunu düşünmekteyim. kendisi bu kadar geç kalmışken SİZ GEÇ KALMAYIN...
     4 Beğeni    
Aylin SAYAN Fotoğraf
Dyt.Aylin SAYAN
Diyetisyen
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97326
Merhaba, Serap'la Gençlik Merkezinde Yeme Davranış Bozuklukları ile ilgili beslenme tedavisi sürecinde birlikte çalıştık. Mesleki bilgi ve tecrübesinin yanı sıra özverili, samimi ve etik çalışma şekli danışanlarına güven ve huzur verir. Bu alana bir tavsiye yazısı yazmak bizim açımızdan oldukça zordur çünkü kendi danışanlarımızı/hastalarımızı başka bir uzmana yönlendirirken alanında en iyisine yönlendirmek isteriz. Birlikte çalışmaktan çok keyif aldığım arkadaşım Serap'ı mesleğinde çok başarılı ve uzman olduğunu bildiğim için gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ14.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118957
Ben psikolojik desteğe ihtiyacım olduğunu düşünmüyordum. Benim gücümle alakalı olduğuna sorunlarımı ancak kendim istersem aşabileceğimi düşünüyordum. Beni hiç tanımayan birine kendimi anlatabileceğime inanmıyordum. Online emdr terapisi aldım. Serap hanım yaklaşımıyla samimiyet hissi veriyor. Sizi anladığını, hak verdiğini hissettiriyor. En sevdiğim de dertleştiğim diğer insanlar gibi "ama sen de" diye başlayan cümleler kurup suçlamıyor. İşinin ehli bir insan. Emdr içinse mantığımın kabul ettiği ama hazmedemediğim duygu ve düşüncelerimden kurtarıyor diyebilirim. Huzuru buldurabilen Serap Hanım a huzurlu ve başarılı bir hayat diliyorum.
     Beğenin    
S.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ2.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118816
Serap Hanim ile pandemi surecinde tanistim ve ilgisine hayran kaldim. Kendisi cocukluk anilarina dair EMDR uygulamaktadir. Almakta oldugum terapiyle kaygilarimda bir azalma oldu ve kendime daha nazik davraniyorum. Suda bogulma anisini calistik ve kaygilarim buyuk oranda azaldi. Yeme bagimliliklari uzerine de oldukca yardimci oldu. Bu anlamda terapi kendime yaptigim Iyi bir yatirim oldu benim icin. Iyi ki tanidim Serap Hanim’i. Guler yuzu, pozitif enerjisini hemen hissedeceginizden eminim.
     Beğenin    
A.N.H.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118475
Merhaba, Serap Hanım ile bende internet üzerinden hakkında yapılan olumlu bildirimler sayesinde tanıştım. Anksiyete yaşadığım süreçte kendisi ile EMDR yöntemi ile çalıştık.3 yıldır hiçbir şey işe yaramamıştı. Kendisine de beraber seanslar başlarken bununda denediğim yöntemlerden biri olduğunu ve bunada inancımın olmadığını söyledim. Ama kendisi ben inanmasamda işe yarayacağını söyledi ve Serap Hanım haklıydı.5-6 seans içerisinde büyük ölçüde anksiyetem azaldı. Bunun benim için değerini anlatamam. Yastığa başını rahat koymak, günlük hayatını güven içerisinde hissederek yaşamak bambaşka. İstersem bırakabileceğimi söyledi kendisi. Ben problemlerimi çözmek kendimi daha fazla tanımak istedim. Daha öncede birkaç kez psikoloğa gitmiştim ama açıkçası bir iki ay sonunda bir işe yaramadığını düşünüp bırakmıştım. İlk defa birşeylerin değiştiğini, sorunlarımı ve kendimi anladığımı fark ediyorum. İki tane hayatında tıkanıklık yaşayan arkadaşıma da tavsiye ettim onlarda seanslarına devam ediyorlar. Umarım anksiyete yaşayanlar yada travmaları olanlar özellikle EMDR yöntemi ile tanışıp Serap Hanımdan yardım alırlar.
     Beğenin    
Sibel Yol Gençdal
26.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96952
Her şeyden önce Serap'ın güven veren samimi kişiliği, danışanın daha ilk anda kendini rahat hissetmesini sağlar. Onunla bir ruh sağlığı hastanesinde aynı dönemde çalıştık. Mesleğine önem veren, sürekli eğitimler alan, alanında donanımlı ve etik çalışan, çok duyarlı bir arkadaşımdır. Uzun yıllar sonucunda ruh sağlığı alanında edindiği mesleki deneyim, bilgi ve becerisiyle, danışanların sorunlarını çözüme ulaştırmada yetkin, işinde özenli birisidir. Hem güvenilir hem de deneyimli bir terapist arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Özlem Öney
9.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98386
Serap ile Eskişehir Gençlik Danışma Merkezi'nde beraber çalışma imkanım oldu.İnsanin yasaminda en zor dönemlerden biri olan ergenlik çağında en travmatik vakalar bile başarılı olarak sonuçlanmıştır. Mesleki bilgi,donanım ve yeteneği ile hayran olduğum bir psikologdur Serap.Ilk karşılaştığınız anda gülen gözlerle karşılar herzaman imrendigim yuksek guzel enerjisiyle hep iyiye en iyiye gitmenize yardımcıdır.Hayatın her geçen gün zorlastığı, desteğe ihtiyacımızın arttığı günümüzde kesinlikle Serap desteğini tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ebru
16.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100965
Serap hocamla 2015 yilinda Aile Danismanligi Sertifika Programi egitimlerinde tanistik. Egitimlerde nekadar isine hakim bir psikolog oldugunu farkettim. Guler yuzlu anlayisli ve cok samimi karsisindaki danişanlari ilk gorusmede bunu eminim farkedeceklerdir. Bazi sıkıntılarim sebebiyle kendisinden psikolojik destek aldim. Evlilik oncesi korkularimdan onun sayesinde kurtuldum. Suan evliyim ve bir cocugum var.. bilgisine cok guvendigim icin izmirde terapist arayisinda olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Hayatinda basarilar diliyorum..
     1 Beğeni    
Mehmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98585
Serap Hanım, gittiğim psikiyatri uzmanının 3 kalem ilaç yazdığı ve ağır depresyonda olduğum bir dönemde bana içinde bulunduğum karanlıktan çıkmayı öğretti. Geçici değil kalıcı çözüm sağladığı için onunla geçirdiğim terapi sürecinden yıllar sonra bile hala ekstra bir desteğe ihtiyaç duymadım. Sizi iyi dinleyen, ilgilenen, samimi ve hayata dair pek çok şey öğrenebileğiniz bir uzman. Terapi sürecinde hayata bakış açım değişti, terapiyle beraber pek çok yeni beceri edindim. Hayata pozitif bakmanin mümkün olduğunu gösterdi diyebilirim. Şimdi karşılaştığım sorunlarla daha kolay başedebiliyorum. Yoluma ışık oldu. Öğrettikleri için kendisine çok teşekkür ederim. Kendisine tekrar tekrar teşekkür etmekle beraber ihtiyaç duyanlara da tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Elif Aslan
7.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98347
Serapla bir dönem aynı sağlık kuruluşunda görev aldık. Ben sosyal hizmet uzmanıyım. Sosyal hizmetlerde vakanın bütüncül olarak değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması hizmetin kalitesini ve yeterliliğini ortaya koyar. Ruh sagligi alani bu butunun en onemli parcasidir. Serap, ruh sağlığı alanında çok iyi çalışan, mesleğine asik, vaka yönetimi mükemmel, mesleki etik değerlerine bağlı, azimli ve danısanina sonuna kadar çıktıkları yolculukta sabırla, inançla, azimle ve güven vererek eşlik eden bir meslek profesyonelidir. Ruh sağlığı alanında mahremiyet ve güven ilişkisinin ne kadar önemli değerler olduğunu düşünürsek doğru adres kesinlikle serap olmalıdır. Çalışmalarına sonuna kadar güvendiğim bir arkadaşımdır. Kendinizi onun yumuşak ses tonuna ve mesleki becerisine bırakın, gerisini hiç düşünmeyin.
     3 Beğeni    
Müşerref Çetin
15.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98552
Hem arkadaşım hem meslektaşım olan Serap ile Eskişehir'de çalıştığım dönemde tanıştım. Serap işini severek yapan, mesleki alanda yenilikleri takip eden ve kendini sürekli olarak geliştiren bir meslektaşımdır. Serap güler yüzlü ve pozitif tavrının yanı sıra mesleki etik değerlere önem verişiyle ondan danışmanlık talep eden kişilere son derece faydalı olacaktır. Psikolojik destek arayışında olanlara gönül rahatlığıyla kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Cenk Umur
8.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100135
Serap ile Eskişehir'de aynı kurumda çalışırken tanıştık ve kendisi Gençlik Danışma Merkezi'nde görev yapmaktaydı. Mesleğine ilgili ve işini severek yapan bir meslektaşım olan Serap, alana ait bilgisini güncel tutmak adına son dönem eğitimleri takip eder ve akademik çalışmalarda da yer alır. Sahip olduğu bilgi ile yetinmeyip kendisini sürekli geliştirir ve edindiği bilgiyi mesleki tecrübesi ile profesyonel bir şekilde harmanlar.Danışanları ile kurduğu güven ilişkisi ve mahremiyete gösterdiği özen sebebiyle Serap'tan danışmanlık hizmeti almak isteyenler rahatlıkla başvurabilirler. Ayrıca etik ve mesleki değerleri özümsemiş bir uzman olduğu için ruh sağlığı alanında çalışan bir meslektaşım olarak Serap'ı rahatlıkla tavsiye edebilirim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Ergin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99200
Kafamın çok karışık olduğu ve kendi başıma çözemediğim ve işin içinden çıkamadığım bir durumla ilgili başvurdum Serap Hanıma. İlk seansta daha öyle rahatladım ki üzerimden büyük bir yük kalktı sanki. Sorunlarımın çözümünün olabildiğini ve bazı korktuğum şeylerin aslında korkulacak şeyler olmadığını görmek bana çok iyi geldi. İlk görüşmeden itibaren kaygım çok azaldı, odadan çıktığımda kuş gibi hafiflemiştim. Öncelikle çok içten, samimi, güler yüzlü ve karşısındakini rahatlatan bir duruşu ve konuşması var. Bilgisini öyle güzel aktarıyor ki hayran kalıyorsunuz. Bazen işin içinden çıkılmaz gibi görünen sorunların çözümleri o kadar da zor olmuyormuş. Tüm samimiyetimle kendisini tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    

Serap BİLGEN'in Önerdigi Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
http://www.serapbilgen.com.tr
Tamamı bana ait olan; psikoloji, psikoterapi, ilişkiler, insan ve yaşama dair güncel yazıların yer aldığı kendi websitemdir. Her hafta yeni yazı içerikleriyle güncellemekteyim.

Serap BİLGEN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Yoga, yürüyüş, seyahat, kitap, sinema, dans


Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Semiha KARADAĞ
Uzm.Psk.Semiha KARADAĞ
Merhaba... Terapinin sanat olduğunu düşünenlerdenim. Semiha'nın da bu sanatı çok iyi icra ettiğine, edebildiğine şahit oldum. Mesleki bilgi ve beceril...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bahariye, Dr. Orhan Alpyörük Sok. Karşıyaka 
İzmir
Adres 2:
Mimar Sinan Mah. Şair Eşref Bulvarı. Alsancak 
İzmir
Uzm.Psk.Serap BİLGEN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(552) 243 50 41
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2004
(17 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Serap BİLGEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Serap BİLGEN Mesleki Videolar Videoları
-
izmir psikolog, izmir emdr, izmir emdr terapisi, emdr izmir, emdr terapisi izmir, online emdr, online emdr terapisi, online terapi, online terapist, online emdr terapisti, travma, travma emdr terapisti, anksiyete, depresyon, psikoterapist, panik atak, panik bozukluk, obsesyon, obsesif kompulsif bozukluk, kaygı, sosyal fobi, terapi, terapist, fobi, stres, cinsel terapi, izmir cinsel terapi, online cinsel terapi, panik atak emdr, sosyal fobi emdr, sosyal fobi izmir emdr, panik atak izmir emdr, bağımlılık izmir, bağımlılık izmir terapist, izmir terapist, sigara bırakma izmir, izmir sigara bırakma, izmir uzman psikolog, online uzman psikolog, panik atak izmir emdr terapisti, kaygı izmir emdr terapisti, sosyal fobi izmir emdr terapisti, izmir bağımlılık uzman psikolog, izmir travma terapisti, izmir travma çalışan terapist, izmir travma uzman psikolog, travma online uzman psikolog, sosyal fobiden kurtulmak, panik ataktan kurtulmak, takıntılardan kurtulmak

21:33
Top