2007'den Bugüne 83,108 Tavsiye, 26,204 Uzman ve 18,431 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Serap BİLGEN
Psikolog - İzmir
Psikolog/Psikoterapist

Serap BİLGEN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 2 Makalesi varFotoğrafı MevcutTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Serap BİLGEN

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

16

[Psk.Serap BİLGEN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serap BİLGEN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Serap BİLGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Semiha KARADAĞUzm.Psk.Semiha KARADAĞ
Merhaba... Terapinin sanat olduğunu düşünenlerdenim. Semiha'nın da bu sanatı çok iyi icra ettiğine, edebildiğine şahit oldum. Mesleki bilgi ve beceril...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Yeni bir yaşam mümkün...

Serap BİLGEN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Danışmanlık
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Anksiyete Bozuklukları
-Panik Bozukluk/Panik Atak
-Fobiler
-Sosyal Fobi
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Depresyon
Sosyal Fobi
Özgüven Problemi
Sınav Kaygısı
Performans Kaygısı
Problem Çözme Becerileri
Karşı Cinsle İlişki Problemleri
Öfke Kontrolü
Bağımlılık Danışmanlığı(Sigara,alkol,madde,yeme,ilişki bağımlılığı)
Cinsel Terapi
Çocukluk Çağı Korkuları (Karanlık, yalnız yatma, hayali yaratıklar)
Kardeş Kıskançlığı
Tırnak Yeme
Davranım Bozukluğu (Yalan söyleme, küfretme, saldırgan davranışlar, kendine, çevreye veya eşyalara zarar verme davranışları, çalma davranışı v.b.)
Okul fobisi- okul reddi
Otizm
İnternet Bağımlılığı
Boşanma Süreci ve Çocuk
Aile İçi İletişim
Etkin Anne-baba Tutumları
Ders Başarısızlığı

Serap BİLGEN Özgeçmiş CV Psk.Serap BİLGEN'in Özgeçmişi
1981 yılında Edirne’de doğdum. 2004 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2004-2007 yılları arasında Adana'da özel bir eğitim merkezinde Otizmi ve Konuşma Bozukluğu olan çocuklarla ve yarı zamanlı olarak da bir diyaliz merkezinde diyaliz hastalarıyla çalıştım.

2007-2009 yılları arasında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde poliklinik ve yatılı servislerde görev yaptım. Hastanenin ‘Gündüz Hastanesi’ biriminde şizofreni hastalarına yönelik Ruhsal Toplumsal Beceri Eğitimi Programı çerçevesinde hastalar ve aileleriyle yapılandırılmış grup terapisi seanslarını yönettim ve bireysel görüşme seansları yaptım; aynı hastanenin yatılı servislerinde de tanı, değerlendirme ve tedavi programı ekibinde görev aldım. Aynı dönemde, Çukurova Üniversitesi Çocuk Psikiyatri ABD'na bağlı bir klinikte cinsel istismara uğrayan çocuk ve ergenlerle çalıştım.
...[Devamı...]

Serap BİLGEN Tavsiye Yazıları Serap BİLGEN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 DILEK (Danışan)
 IP: 141.196.71.ZCY

20-04-2017
 TavsiyeNo: 96143
Sorularıma cevap bulamadığımî hissettigim zamanda tanıştım Sserap hanım ile. Kendime göre doğrularım vardi ve onlara göre de bir hayat felsefem. Hep benzer sorunlarla karsilastikca acaba ben de mi sorun diye dusundugum ilk anda cevapları almaya başladım. Ilgisi sakinligi sorduğu basit sorularin derinlerde yarattığı büyük düşünce ve cozumlemeler..eğer ki bir uzmandan beklentiniz sizi yormadan çözmesi , sizi müşteri diil bir danışan veya hasta olarak görmesi, güvende hissetmek ise en doğru uzman serap hanım. Bugün hayatimda artık daha dingin olumlu mutlu olmamın yolunu baktığım yönü degistirmeme yardımcı olduğu icin serap hanım sayesinde değiştirdim . Teşekkurler emeklinin icin .
     4 Beğeni    

 Ramazan (Danışan)
 IP: 81.213.254.YWB

07-08-2017
 TavsiyeNo: 98348
Merhabalar.. Serap ablam bana merhaba demeyi öğreten kişidir 6 yıl önce utangaçlık çekingenlik ve takıntılarım ile ailem vesilesiyle Serap ablamdan profesyonel destek aldım çok faydasını gördüm tek başına yürüyemeyen sürekli korkan korkak yaşayan biriydim onun destekleri sayesinde bugüne geldim 21 yaşındayım ve hayatımı inanılmaz derecede pozitif yaşıyorum şuan ayrı şehirlerde yaşıyoruz ama halen kendimi boşlukta hissettiğim zamanlarda danışıyorum ve çok ilgileniyor hasta-doktor olmadık asla abla ve kardeş gibi olduk onun sayesinde koca 6 yılı geride bıraktım hiç tereddütsüz psikolojik destek almanız gerekiyorsa kesinlikle Serap Bilgen.
     5 Beğeni    

 Tuğba ŞeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 37.155.240.YCW

29-03-2017
 TavsiyeNo: 95617
Önce iş arkadaşımdı daha sonra eşimin benim ve ilerleyen yıllarda kızlarımin psikoloğu oldu.sevecen kişiliğine işindeki uzun yıllar boyunca yaptığı profosyonel birikiminide ekleyince bizim ailenin vazgeçilmez danışmanı oldu.serap dan ilk olarak cinsel terapi ile ilgili destek aldık.evliligimizin her aşamasında yardımlarını ve doğru tespitlerini çözüm yollarını bizden esirgemedi.ilerleyen zamanlarda çocuklarımla ilgili yardımlarda bulundu.bende esimde profosyonel insanlar varken kendimizi çok hirpalamadan kısa ve en uygun şekilde sorunlarımızla baş edebileceğimize inanıyoruz. Bu yüzden serap bizim için vazgeçilmez bir uzman.hayat dolu,önceliği kariyeri ve bunun için çok enerji harcadı hala da harcıyor ve en önemlisi başvuranların kişisel mahrumiyetlerini koruyarak şeffaf olabilmesi. Hem arkadaşım hemde bizim için vazgeçilmez psikoloğumuz.bazi insanları rabbim hayatınıza daha mutlu olalım diye girdirirmis.bizim içinde serap öyle.iyiki varsın.
     7 Beğeni    

 seda kaya altıntaş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.170.245.DZ

15-05-2017
 TavsiyeNo: 96690
merhabalar... sevgili dostum, değerli meslektaşım serap ile 7 yıl önce tanıştım ve tanıştığım ilk gün itibari ile aldığım o güzel enerjisiyle ilişkimiz derinleşti. ilk izlenimde yumuşacık ses tonu ve naifliğiyle evet işte tam bir psikolog, tam kendimi kendisine bırakabileceğim kişi diyebileceğiniz biridir Serap. meslektaşı olarak kendisinden yardım aldığım fikir danıştığım çok olmuştur. bırakın hasta-danışan için, bir psikolog için de psikolog olur kendileri. eleştirel bakış açısı, olaylara- olgulara farklı yönlerden bakabilme becerisi sizlere yeni ufuklar açar. gitmeyi düşünen herkese tüm içtenliğimle, güvenle ve düşünmeden gitmelerini tavsiye ederim. çok sabırlı, dingin karakteri ve her türlü duyguda dahi yükselmeyen o yumuşacık ses tonuyla terapiyi bırakmayı istemeyeceksinizdir:)) kendini geliştiren ve gelişmeye açık olan insanlar çevresini de geliştirir. işte psikolog Serap Bilgen tam da böyle biridir. yeterliği kanıtlanmamış birçok meslek elemanı ya da alan dışı birçok insan varken kendisinin özel hasta-danışan bakmaya çok geç kalmış olduğunu düşünmekteyim. kendisi bu kadar geç kalmışken SİZ GEÇ KALMAYIN...
     4 Beğeni    

 Burcu Ebru (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.154.157.YB

09-08-2017
 TavsiyeNo: 98383
Sevgili meslektaşım Serap ile yaklasik 6 yil once Eskisehir'de calistigim kurumda tanistim. Tanistigimiz ilk donemden beri en cok dikkatimi ceken ozelligi surekli bilginin pesinden kosmasi ve ben oldum, artik alana hakimim demeden kendini surekli revize etmesi ve alandaki gelismeleri takip etmesidir. Sagduyusuna, alana olan hakimiyetine ve empati yetenegine guvendigim ayrica enerjisine gipta ettigim bir meslektasimdir. Hos sohbet, dunyalar tatlisi meslektasim yolun acik olsun :)
     1 Beğeni    

 Burcu U. (Danışan)
 IP: 46.154.56.CB

19-04-2017
 TavsiyeNo: 96110
Bazen sorunlarla uğraşırken haksızlığa uğradığımızı bize yanlış davranıldığını düşünürüz.. bu eşimiz sevgilimiz arkadaşımız hatta hayat bile olabilir. İşte tam da böyle bir zamanda aslında farklı açılardan da bakılabileceğini öğrendim Serap hanımdan. Ben konuşmayı anlatmayı çok seven birisiyim ama problem karşısında görüştüğüm kimse Serap hanım gibi beni daha farklı açıdan değerlendiren, daha güçlü ve daha pozitif bakabilen biri haline getirmedi. Aradığım profesyonel bakış açısı işte burda devreye girdi benim yaşamımda. Teşekkürler emekleri için.
     6 Beğeni    

Aylin SAYAN Fotoğraf  Dyt.Aylin SAYAN
Eskişehir - Diyetisyen
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

12-06-2017
 TavsiyeNo: 97326
Merhaba, Serap'la Gençlik Merkezinde Yeme Davranış Bozuklukları ile ilgili beslenme tedavisi sürecinde birlikte çalıştık. Mesleki bilgi ve tecrübesinin yanı sıra özverili, samimi ve etik çalışma şekli danışanlarına güven ve huzur verir. Bu alana bir tavsiye yazısı yazmak bizim açımızdan oldukça zordur çünkü kendi danışanlarımızı/hastalarımızı başka bir uzmana yönlendirirken alanında en iyisine yönlendirmek isteriz. Birlikte çalışmaktan çok keyif aldığım arkadaşım Serap'ı mesleğinde çok başarılı ve uzman olduğunu bildiğim için gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Sibel Yol Gençdal (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.155.65.YC

26-05-2017
 TavsiyeNo: 96952
Her şeyden önce Serap'ın güven veren samimi kişiliği, danışanın daha ilk anda kendini rahat hissetmesini sağlar. Onunla bir ruh sağlığı hastanesinde aynı dönemde çalıştık. Mesleğine önem veren, sürekli eğitimler alan, alanında donanımlı ve etik çalışan, çok duyarlı bir arkadaşımdır. Uzun yıllar sonucunda ruh sağlığı alanında edindiği mesleki deneyim, bilgi ve becerisiyle, danışanların sorunlarını çözüme ulaştırmada yetkin, işinde özenli birisidir. Hem güvenilir hem de deneyimli bir terapist arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Özlem Öney (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.213.178.YB

09-08-2017
 TavsiyeNo: 98386
Serap ile Eskişehir Gençlik Danışma Merkezi'nde beraber çalışma imkanım oldu.İnsanin yasaminda en zor dönemlerden biri olan ergenlik çağında en travmatik vakalar bile başarılı olarak sonuçlanmıştır. Mesleki bilgi,donanım ve yeteneği ile hayran olduğum bir psikologdur Serap.Ilk karşılaştığınız anda gülen gözlerle karşılar herzaman imrendigim yuksek guzel enerjisiyle hep iyiye en iyiye gitmenize yardımcıdır.Hayatın her geçen gün zorlastığı, desteğe ihtiyacımızın arttığı günümüzde kesinlikle Serap desteğini tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Ebru (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.177.138.DW

16-12-2017
 TavsiyeNo: 100965
Serap hocamla 2015 yilinda Aile Danismanligi Sertifika Programi egitimlerinde tanistik. Egitimlerde nekadar isine hakim bir psikolog oldugunu farkettim. Guler yuzlu anlayisli ve cok samimi karsisindaki danişanlari ilk gorusmede bunu eminim farkedeceklerdir. Bazi sıkıntılarim sebebiyle kendisinden psikolojik destek aldim. Evlilik oncesi korkularimdan onun sayesinde kurtuldum. Suan evliyim ve bir cocugum var.. bilgisine cok guvendigim icin izmirde terapist arayisinda olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Hayatinda basarilar diliyorum..
     1 Beğeni    

 Cenk UMUR (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.94.YF

08-11-2017
 TavsiyeNo: 100135
Serap ile Eskişehir'de aynı kurumda çalışırken tanıştık ve kendisi Gençlik Danışma Merkezi'nde görev yapmaktaydı. Mesleğine ilgili ve işini severek yapan bir meslektaşım olan Serap, alana ait bilgisini güncel tutmak adına son dönem eğitimleri takip eder ve akademik çalışmalarda da yer alır. Sahip olduğu bilgi ile yetinmeyip kendisini sürekli geliştirir ve edindiği bilgiyi mesleki tecrübesi ile profesyonel bir şekilde harmanlar.Danışanları ile kurduğu güven ilişkisi ve mahremiyete gösterdiği özen sebebiyle Serap'tan danışmanlık hizmeti almak isteyenler rahatlıkla başvurabilirler. Ayrıca etik ve mesleki değerleri özümsemiş bir uzman olduğu için ruh sağlığı alanında çalışan bir meslektaşım olarak Serap'ı rahatlıkla tavsiye edebilirim.
     1 Beğeni    

 Zöhre ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 213.14.230.Z

01-10-2017
 TavsiyeNo: 99415
Serap Hanımla, Beyin ameliyatı olmuş,hayata karşı korkularımın baş gösterdiği ve ağır bir panik atak hastalığı yaşadığım dönemde tanıştım. Panik atak iyice ilerlemiş hayatımın her alanını olumsuz etkilemeye başlamış ve hayatım konusunda da çok karamsar olmaya başlamıştım. O kötü dönemimde çözümleriyle gösterdiği ilgi ve alaka ile kötü günleri kolayca atlatmamı sağdı. Panik atak ve depresyon için kullandığım ilaçları bir süre sonra hiç kullanmamaya başladım. Bana umut oldu. Korkularımı yendim şimdi mesleğimde emin adımlarla ilerliyorum. Eğer aradığınız, sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmaksa Serap hanım iyi bir tercih olacaktır. İşini en iyi şekilde yapan, her danışanına ilgi ve alaka gösteren çözüm odaklı düşünen nadir uzmanlardan birisidir.
     1 Beğeni    

 Ergin (Danışan)
 IP: 5.24.137.ZYZ

20-09-2017
 TavsiyeNo: 99200
Kafamın çok karışık olduğu ve kendi başıma çözemediğim ve işin içinden çıkamadığım bir durumla ilgili başvurdum Serap Hanıma. İlk seansta daha öyle rahatladım ki üzerimden büyük bir yük kalktı sanki. Sorunlarımın çözümünün olabildiğini ve bazı korktuğum şeylerin aslında korkulacak şeyler olmadığını görmek bana çok iyi geldi. İlk görüşmeden itibaren kaygım çok azaldı, odadan çıktığımda kuş gibi hafiflemiştim. Öncelikle çok içten, samimi, güler yüzlü ve karşısındakini rahatlatan bir duruşu ve konuşması var. Bilgisini öyle güzel aktarıyor ki hayran kalıyorsunuz. Bazen işin içinden çıkılmaz gibi görünen sorunların çözümleri o kadar da zor olmuyormuş. Tüm samimiyetimle kendisini tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Mehmet (Danışan)
 IP: 151.135.246.F

16-08-2017
 TavsiyeNo: 98585
Serap Hanım, gittiğim psikiyatri uzmanının 3 kalem ilaç yazdığı ve ağır depresyonda olduğum bir dönemde bana içinde bulunduğum karanlıktan çıkmayı öğretti. Geçici değil kalıcı çözüm sağladığı için onunla geçirdiğim terapi sürecinden yıllar sonra bile hala ekstra bir desteğe ihtiyaç duymadım. Sizi iyi dinleyen, ilgilenen, samimi ve hayata dair pek çok şey öğrenebileğiniz bir uzman. Terapi sürecinde hayata bakış açım değişti, terapiyle beraber pek çok yeni beceri edindim. Hayata pozitif bakmanin mümkün olduğunu gösterdi diyebilirim. Şimdi karşılaştığım sorunlarla daha kolay başedebiliyorum. Yoluma ışık oldu. Öğrettikleri için kendisine çok teşekkür ederim. Kendisine tekrar tekrar teşekkür etmekle beraber ihtiyaç duyanlara da tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Elif Aslan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.14.18.L

07-08-2017
 TavsiyeNo: 98347
Serapla bir dönem aynı sağlık kuruluşunda görev aldık. Ben sosyal hizmet uzmanıyım. Sosyal hizmetlerde vakanın bütüncül olarak değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması hizmetin kalitesini ve yeterliliğini ortaya koyar. Ruh sagligi alani bu butunun en onemli parcasidir. Serap, ruh sağlığı alanında çok iyi çalışan, mesleğine asik, vaka yönetimi mükemmel, mesleki etik değerlerine bağlı, azimli ve danısanina sonuna kadar çıktıkları yolculukta sabırla, inançla, azimle ve güven vererek eşlik eden bir meslek profesyonelidir. Ruh sağlığı alanında mahremiyet ve güven ilişkisinin ne kadar önemli değerler olduğunu düşünürsek doğru adres kesinlikle serap olmalıdır. Çalışmalarına sonuna kadar güvendiğim bir arkadaşımdır. Kendinizi onun yumuşak ses tonuna ve mesleki becerisine bırakın, gerisini hiç düşünmeyin.
     3 Beğeni    

 müşerref çetin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.250.69.YL

15-08-2017
 TavsiyeNo: 98552
Hem arkadaşım hem meslektaşım olan Serap ile Eskişehir'de çalıştığım dönemde tanıştım. Serap işini severek yapan, mesleki alanda yenilikleri takip eden ve kendini sürekli olarak geliştiren bir meslektaşımdır. Serap güler yüzlü ve pozitif tavrının yanı sıra mesleki etik değerlere önem verişiyle ondan danışmanlık talep eden kişilere son derece faydalı olacaktır. Psikolojik destek arayışında olanlara gönül rahatlığıyla kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Serap BİLGEN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Pilates, yürüyüş, seyahat, kitap, sinema, latin dansları

Sevdiği Sözler : Bilgi Güçtür!» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(552) 243 50 41
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2004
(16 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Serap BİLGEN'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Serap BİLGEN'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Serap BİLGEN Mesleki Videolar Videoları
-09:23
Top
TavsiyeEdiyorum.com sitede listelenen hiçbir uzmanla bağlantısı olmayan tarafsız ve objektif bir portaldır. Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içindeki hiçbir öğe (tavsiye yazıları dahil) izinsiz başka bir ortamda yayınlanamaz.