2007'den Bugüne 81,399 Tavsiye, 25,862 Uzman ve 18,106 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Gözde Merve İLHAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

14

[Uzm.Psk.Gözde Merve İLHAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Gözde Merve İLHAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Gözde Merve İLHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Gözde Merve İLHAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Uzmanlık alanı olarak; 0-6 yaş arası Otizm tanılı bebekler-çocuklar ve aileleri ile oyun-iletişim becerileri üzerine çalışmaktadır. Ayrıca özel eğitim konusunda destek vermektedir.

ÖZEL ÇALIŞMA ALANLARIM:

Otizm Riskli Bebekler Erken Müdahele Programı (0-3 yaş)

Otizm Riskli Bebekler ve Çocuklar Evde Destek Programı

Otizm Spekturum Bozukluğu (0-6 yaş) (oyun,iletişim becerileri ve özel eğitim)

DİĞER ÇALIŞMA ALANLARIM:

Anaokulu Danışmanlığı

Çocuklarda;

İçe kapanıklık

Depresyon

Korku

Utangaçlık

Dışavurum, öfke, uyum problemleri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Davranış Bozuklukları, Karşıt Gelme Bozukluğu

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Gelişimsel gecikme ve gerilikler

Bağlanma ile ilgili sorunlar
...[Devamı...]

Gözde Merve İLHAN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Gözde Merve İLHAN'ın Özgeçmişi
Uzmanlık alanı Uygulamalı Psikoloji olan Gözde Merve İlhan,

2005 yılından bugüne psikoloji alanında eğitim ve klinik çalışmalarını

sürdürmektedir. (Lisans ve yüksek lisans eğitimini başarı bursu ile

İstanbul Ticaret Üniversitesi'n de tamamlayıp, pedagojik formasyon

eğitimini de bu üniversiteden almıştır.)Lisans ve yüksek lisans

eğitimleri boyunca;Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde,

Uludağ Üniversitesi Çocuk- Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Kliniği'nde,

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde ,Metin Sabancı Spastik

Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi'nde ve Ya-pa Çogem Çocuk

Gelişimi ve Danışmanlığı Merkezi'nde staj yapmıştır. Çeşitli

anaokullarında danışmanlık yapmıştır.

Seanslarında Theraplay® ve deneyimsel oyun terapisi
...[Devamı...]

Gözde Merve İLHAN Tavsiye Yazıları Gözde Merve İLHAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 S.G. (Danışan)
 IP: 178.241.197.FL

12-02-2019
 TavsiyeNo: 108268
Sevgili Gözde İlhan, 2013 itibariyle, oğlumla özel bir merkezde 3 yıl çalışmıştır. Bu süre zarfında oğluma katkısı büyük olmuştur. İstekli ve hep güler yüzlüdür. Oğlumun duygusal bağ kurabildiği ilk yetişkinlerden biridir. Oyun terapisi ve özel eğitim alanlarında çalışmaları sayesinde oğlum oldukça ilerleme kaydetmiştir. Bu alanlarda çocuklara faydalı olurken bir yandan da kendini geliştirmeye hep devam etmiştir, çalışkandır. Gözde Merve İlhan, gelişime ve öğrenmeye açık, çocuk ruhundan anlayan, güler yüzlü ve motivasyonu yüksek, ahlaklı ve vicdan sahibi bir uzmandır. Çocuklara faydalı olmak için çıktığı bu yoldan dönmemesini, işini hep öyle severek yapmasını ve hep öyle ahlaklı kalmasını temenni ederim.
     5 Beğeni    

 SS (Danışan)
 IP: 88.253.37.YDD

30-10-2018
 TavsiyeNo: 106381
Sevgili Gözde Hocamla 2016 yılında yollarımız kesişti ve iyiki tanımışım dediğim özel insanlardan biri. Oğlumun dersine girdiği ilk günden beri oğluma gösterdiği o içten sevgisi,yaklaşımı ve karşılaştığımız her sıkıntıda gösterdiği sabır ve sunduğu çözümler için çok teşekkür ediyorum. Bizim yolumuz çok az kaldı. Artık -Anne seni çok seviyorum. - Ne kadar seviyorsun oğlum -En büyük gezegen hangisi? - Jüpiter oğlum - Anne seni Jüpiter kadar seviyorum diyen bir oğlum var. Bunlar bir annenin hayatında duyabileceği en güzel sözler. Gözde hocam bunları duyabilmeme vesile olduğunuz ve bu yolda bize vermiş olduğunuz destek için size en derin duygularımla teşekkür ederim...
     6 Beğeni    

 N.i. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.33.237.YCL

19-10-2018
 TavsiyeNo: 106185
Sevgili Gözde hocamla yollarımız gittiğimiz eğitim kurumunda kesişti.Kizimin gelişiminde duraklama olduğu dönemde hem kızıma hem bize o kadar destek oldu ki hakkını ödeyemeyiz.Gözde hocamız sayesinde ilk 2 ayda 6 aylık bir gelişim gösterdi kızımız,hergün öğrettiği şeylere yenilerini ekleyerek kızımı hızlı bir şekilde eksiklerini tamamlar hale getirdi. Güleryüzü,sabri,sevgisiyle,bilgisiyle çalıştırdığı her öğrencisine çok güzel şeyler kattı,onların yarınlara hazırlanmasında çok büyük emeği var.Destege ihtiyacı olan ailelere çocuklara yol gösterip onlara büyük bir özveriyle ışık tutarak yardımcı olacaktır.
     6 Beğeni    

 V.T. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.183.211.DW

17-10-2018
 TavsiyeNo: 106143
Gözde Öğretmen ile 1,5 yıl aynı kurumda çalıştık. Aynı kurumda çalışan diğer danışmanlardan O'nu ayıran özellik, çocuklara gerçekten sevgiyle bağlı olması.. Kendisini çok kez ders esnasında izleme şansım oldu. Çocuklara karşı olan içtenliği, sevgisi, en önemlisi de (bir çok eğitmende olmayan) vicdanı onu herkesten ayırıyor. Ailelere karşı ise her zaman çok anlayışlı, yardımcı olmak için elinden geleni samimiyetle yapar.. Tanıdığım en iyi eğitmen Gözde Merve İlhan'dır. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Ö.E. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.2.8.FC

17-10-2018
 TavsiyeNo: 106136
Kendisi ile 8 yıl önce tanıştım.İkimizin de meslek hayatının ilk yılları olan dönemde aynı danışmanlık merkezinde çalışmak hem çok eğlenceli hem de çok öğreticiydi. Gözde'nin meslektaşlarından bir adım önde olmasının ilk sebebi, belki de en önemli sebebi, kesinlikle çocuklara olan içten sevgisi diyebilirim. Kimseyle iletişime geçmeyen bazı çocuklarımızın Gözde ile ilk göz temasından sonra garip bir şekilde, sihirli değnek değmişcesine, değişim sürecine girmeye başladığına tanıklık ettim. Kuramsal bilgilerini işine uyarlama konusunda çok yeteneklidir, aynı zamanda yaratıcıdır. Sanat, psikoloji ve özel eğitimi güzel harmanlar, bu da onu farklı kılar. Uyguladığı hiçbir teknik kendisinde eğreti durmaz çünkü hem yetkin hem içtendir. Tüm bu özellikleri yanında, "içindeki çocukla" karşısındaki çocuğa ulaşabilmesi sebebiyle kesinlikle tavsiye edebileceğim bir meslektaşımdır.
     6 Beğeni    

 Emin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 104.243.210.F

17-10-2018
 TavsiyeNo: 106135
Merve Hocaya burada teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Torunumu eğitmeye başladığında torunum konuşamıyordu. Tanıştığımızda torunum 30 aylık idi ama 9 aylık bir bebek seviyesindeydi. Onu o noktadan aldı ve yaklaşık 3.5 yılda bugünkü "çok şükür" dediğimiz noktaya getirdi. Torunuma haftada 5 gün her sabah güler yüz ve sabırla yaşına göre gerekli olan eğitimini verdi. Öyle ki; Torunum ondan gördüğü yakınlığa bağlı olarak her sabah uykusundan kalkıp eğitim kurumuna giderken "ona" gidiyorum heyecanını taşıyordu. Merve hocaya tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
     5 Beğeni    

 G.E. Bir (Danışan)
 IP: 46.196.80.Z

09-10-2018
 TavsiyeNo: 105996
Sevgili Gözde öğretmenimizle yolumuz ; kızımızın geç kalmış konuşmasından kaynaklı , iletişim sıkıntısının olduğu 2 yaşını geçtiği dönemde , gittiğimiz kreşin yönlendirmesi ile özel bir merkezde kesişti. Haftada iki gün birer saat başladığımız eğitim süresinin daha ikinci dersinde kızımız iki kelimelik cümle kurmuştu ve o zaman sevgili Gözde’ nin doğru kişi olduğunu hissetmiştim. Akabindeki 2 yıl biz O’nun peşini bırakmadık. Şu an kızımız ilkokul 2. sınıfa gidiyor ama biz eğitim hayatımız boyunca her başımız sıkıştığında Gözde öğretmenimize gitmeye devam edeceğiz. Çünkü O’ nu çok seviyoruz:)
     6 Beğeni    

 G.D (Danışan)
 IP: 176.33.238.YFL

07-10-2018
 TavsiyeNo: 105976
Gözde hoca ile yollarımız oğlum 17 aylık iken keşişti. Doktorumuzun çocuğumuzun bireysel özel eğitime ihtiyaç duyduğunu belirtmesi üzerine haftada 5 saat eğitim aldırmaya başladık. Gözde hanımın katkılarıyla kısa sürede oğlumuzdaki farklı davranışları bertaraf etmeye başladık. Bu süre zarfında Gözde hanımın konuya yaklaşımı, eğitim programı ve oğlumuza gösterdiği hassasiyet çok önem arzetmişti ve hastalığı yenmeye yardımcı olmuştu. Kendisine teşekkür ederiz.
     7 Beğeni    

 E.T. (Danışan)
 IP: 88.240.231.BF

03-10-2018
 TavsiyeNo: 105896
Gözde Hanımla, otizm konusunda hizmet veren bir danışmanlık firmasında çalışıyorken tanıştık. Biz ilgili kurumdan çocuğumuzun tedavisi için hizmet almaktaydık. Gözde Hanım, bizim bu süreçte yoğun çalıştığımız uzmanlardan birisi olmamakla birlikte, zaman zaman çocuğumuzun derslerine katıldı. Diğer taraftan, kendisini, yoğun çalıştığı çocuklarla da gözlemleme şansımız oldu. Gözde Hanımla ilgili öncelikli olarak söyleyeceklerimiz şunlardır: 1- Otizm konusunda oldukça yetkin bir kurumda, çok farklı çocuklarla çalışmış ve bu sayede akademik birikiminin yanısıra önemli bir tecrübe edinmiştir. 2- Her zaman pozitif ve enerji dolu bir insandır. Çocukla çalışmasını müteakip yaptığı geri bildirimlerde, ailelere süreci motive edici ve gerçekçi bir şekilde aktarır. Gerçekçi ve olumlu bir geri bildirim, otizm benzeri süreçlerde özellikle önemlidir. Çünkü ailenin ve eğitmenin birlikte hareket edebilmesi için ailenin, çocuğun durumunu ve neler yapılması gerektiğini bilmesi, ancak olumsuzluğa kapılmaması şarttır. 3- İş dışında da farklı ilgi alanları vardır. Bu sayede zenginleşen dünyası, hem çocuğa sunduğu içeriğin çeşitlenmesine, hem çocuğu değerlendirirken kullanabileceği kriterlerin artmasına, hem de kendi motivasyonunun korunmasına yoğun fayda sağlamaktadır. Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız hususlar çerçevesinde Gözde Hanımı tavsiye etmekteyiz.
     8 Beğeni    

 S.Y. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.26.YBW

02-10-2018
 TavsiyeNo: 105872
Üniversite yıllarını beraber geçirdiğim, bir çok eğitime katıldığım ve uzun yıllar birlikte çalıştığım arkadaşım ve meslektaşımdır Gözde. Mesleğini çok seven ve saygı duyan, kendini geliştiren, güleryüzlü, sevecen, samimi ve içten bir psikologtur. Çocukları çok sever ve onlarla gönülden bir iletişim ve bağ kurar; enerjisini seanslarına cömertçe yansıtır. Yaratıcıdır. Birlikte çalıştığımız yıllar boyunca birçok çocuğun ve ailenin hayatına dokunmuş, onlara yol göstermiştir. Bundan sonraki meslek yaşamında da ihtiyacı olan çocuklara ve ailelerine ışık tutacağına, yollarını aydınlatacağına yürekten inanıyorum.
     7 Beğeni    

 Selen aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.55.178.C

01-10-2018
 TavsiyeNo: 105850
Gozde hanim ile yaklaşık 3.5 yil once yorunge pisikolojik danismanlik merkezinde kizima otizm tanısı konuldugunda tanistim. Bu 3.5 yil icerisinde kızıma nerdeyse şu an bildiği herşeyi; turkçeyi anlamayi, dinlemeyi,konuşmayi, yemek yemeği, ilk şarkilarini soylemeyi... dunya ile iletişime gecmeyi...Normal insanlarin otizmli bir cocuga birsey ogretebilmesi cok zor..bir nevi annelik yapti benim yerime. Gozde hanim cok tatli , seveven, sıcak ayni zamanda cok profesyoneldir. Yillarca kizimla ilgili bircok konuyu hep ona daniştik, hatta bizim çozemedigimiz sorunlarimizla o ilgilendi, yada nasil bir stateji kuracagimizi öğretti bize. Bize kizimi yeniden kazandirdi. Onu cok seviyoruz.
     5 Beğeni    

 Ekin (Danışan)
 IP: 213.144.122.YJ

01-10-2018
 TavsiyeNo: 105843
Gözde hanımla oğlum 4 yaşındayken tanıştık. 1.5 sene kadar oğlumuzla bireysel özel eğitim dersleri yaptılar. Öncesinde de farklı kurumlarla, farklı eğitimcilerle çalışmıştık ama oğlumun akşam eve gelip adını söylediği tek öğretmeni Gözde öğretmenidir :) Otizmli çocuklarla çalışırken ona sadece alması gereken eğitimi vermek değil, bir bağ kurmak da gerekir ama bu gerçekten güçtür. Gözde hanım bu güçlüğü çok güzel bir şekilde kırmıştı. Onunla çalışmak hem çok faydalı hem de çok eğlenceliydi. Devam ettiğimiz kurumdan ayrıldıktan sonra, mesafe olarak uzak olduğumuz için görüşemedik ama iletişimimiz kopmadı. Gerçek bir öğretmen olarak eski öğrencisini unutmadı ve sık sık oğlumuzun durumunu sordu, sevgisini esirgemedi. Çalışmalarını tam gaz devam ettirdiğini ve aynı şevkle işini sürdürdüğünü biliyorum. Gözde hanım çocuğunuzu güvenle emanet edebileceğiniz, çalışmaların karşılığını alabileceğiniz kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir klinik psikologdur.
     7 Beğeni    

 Ayşen ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.196.64.ZYZ

30-09-2018
 TavsiyeNo: 105825
Yörūnge psikolojik danışma merkezinde tanıştım. Kendisini bilgili,samimi ve şefkatli buldum. Atipi otizmli torunumu otizmden kurtardı. Her konuda bize ışık tuttu..yutmayı,konuşmayı,etrafını tanımayı,duygularını...herşeyi öğretti. Kararlı,ne yaptığını ve yapacağını bilen,önünü gören bir uzman. O ne yapacağını,hangi konuda çalışması gerektiğini hepimizden iyi bilir..ona her zaman güvendim..hîç bir eksiğine rastlamadım. Bilgili,samimi,sevecen... Arkadaş canlısı,hiçbirzaman kopmadık..her zaman konuşuruz,danışırız.. Güleryüzlü,samimi... Yanında çalışanlar da ,çalıştığı yer de mükemmeldi..en az sorunla 3.5 yıl beraber olduk ve düzlüğe çıktık..
     7 Beğeni    

 Işıl K. (Danışan)
 IP: 85.96.194.YFJ

30-09-2018
 TavsiyeNo: 105815
Gözde hoca ile yollarımız oğlum 2 yaşındayken A tipik otizm tanısı aldığında kesişti Psikiyatrimizin tavsiyesi üzerine çok tanınan eğitim kurumunda tanıştık oğlumun bireyseline giren terapistlerden birisiydi ; bilgisiyle tecrübesiyle ve herşeyden önemlisi oğluma yaklaşımıyla diğer psikologlardan farklı olduğunu gözlemledim ve özgeçmişini araştırdığımda aldığı ciddi eğitim ve sertifikalarıda görünce ona olan güvenim tam oldu, Kurumdan ayrıldığında Gözde hocamızın peşini bırakmadık ve haftada 4 saat bireysel destek almayada devam ettik Çok şükür 1buçuk yıl süren yoğun çabalarımızla Oğlumun Tanısı 4 ay önce tamamen Kalktı..bundan sonrası içinde doğru rotayı izlemek adına Gözde hocamızdan psikolojik danışmanlık almaya devam ediyoruz emekleri için destekleri için kendisine minnettarım...
     9 Beğeni    

Gözde Merve İLHAN'ın Kitap ve Yayınları Gözde Merve İLHAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Doğum Sonrası Depresyon
Hürriyet Gazetesi - 10.11.2009
Hamileyiz Biz'' dergisinin Kasım 2009 dosyasında ‘Doğum Sonrası
Depresyon' makalesi yazımı.


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Şenlikköy Mahallesi, Yeni Bağlar Sk. No:6, 34144 Bakırköy/İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(544) 642 59 87  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Doğum Tarihi
1987
(32 yaşında)
Doğum Yeri
Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(10 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (2013 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı


Gözde Merve İLHAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Gözde Merve İLHAN Mesleki Videolar Videoları
-17:21
Top