2007'den Bugüne 87,588 Tavsiye, 27,120 Uzman ve 19,364 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Melis ÇALIŞKAN
Psikolog - İzmir

Melis ÇALIŞKAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Melis ÇALIŞKAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Melis ÇALIŞKAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Melis ÇALIŞKAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yol Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Mimar Sinan Mh. 1356 Sk. No:1 D:5 Alsancak izmir 
İzmir
Psk.Melis ÇALIŞKAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji (2012 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Melis ÇALIŞKAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Oyun terapisi
Filial terapi
Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı
EMDR Terapisi
Yas Danışmanlığı
Genç Yetişkinlik Dönemi
Çocuklarda Davranış Problemleri
Tırnak Yeme
Parmak Emme
Tikler
Kekemelik
Mastürbasyon
Dışkı kaçırma
Alt ıslatma
Yeme Bozukluğu
Saldırganlık
Uyku bozukluğu
Selektive Mutizm
Korkular
Kaygı Bozukluğu
Erken Dönem Çocuk Gelişimi
Otizm ve oyun terapisi
Gelişim Sorunları
Tuvalet eğitimi
Memeden kesme
Anaokuluna başlangıç
Kardeş Kıskançlığı
Kayıp ve ayrılık sorunları
Boşanma
Okul Çağı Gelişimi
Akademik başarısızlık
Ergenlik Dönemi Sorunları
Yeme bozuklukları
Depresyon
Sınav Kaygısı
Kariyer danışmanlığı
Kaygı
Sosyal Uyum Sorunları
Okul uyum sorunları

Melis ÇALIŞKAN Özgeçmis CV Psk.Melis ÇALIŞKAN'ın Özgeçmişi
EĞİTİMLER SEMPOZYUMLAR
Çocuk Testleri Eğitimi ( Türk Psikologlar Derneği)
 Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi ( Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği) 36 saat
 Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Artı Danışmanlık) 18 saat
 Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi (Bilgelik Enstitüsü) 32 saat
 Temel Düzey Transaksiyonel Analiz Eğitimi (Transaksiyonel Analiz Enstitüsü) 12 saat
 İleri Düzey Transaksiyonel Analiz Eğitimi (Transaksiyonel Analiz Enstitüsü)24 saat
 1.Düzey EMDR Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
 “Görünenin Ötesinde” “ Dil ne söyler, beden ne anlatır” EMDR Workshop ( Uzm. Dr. Sümer
Öztanrıöver)
 3. Travma Sempozyumu: Geçmişi İzleri (Türk Psikologlar Derneği)
 Mika İle Kendimi Korumayı Öğreniyorum: Okul Öncesi Çocuklar İçin Cinsel İstismarı ...[Devamı...]

Melis ÇALIŞKAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sude NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120465
Öğrenim gördüğüm kurumda tanışık Melis Hocamla. Kendimi çok açmayı sevmeyen biri olmama rağmen benimle olan iletişimi sayesinde ve bana verdiği güven dolayısıyla birçok özel konuyu onunla paylaşabildim saçma olduğunu düşündüğüm veya nedenini anlayamadığım birçok şeyin arka yüzünü anlamama yardım etti .Kendimi aşağı çeken bazı özelliklerim vardı onları tespit ettik ve söylediklerine güvendiğim ve inandığım için bu özelliklerin çoğu bende artık neredeyse yok denilecek kadar az. Her görüşmede hiç aklima gelmeyen olaylara farklı bir bakış açısından bakmamı sağlıyor. Çok anlayışlı samimi ve kendisini başkasının yerine koyma konusunda tanıdığım en iyi insanlardan biri. Kişisel gelişimime çok yardımcı oldu. Kendimi kabullenme anlama öğrenme keşfetme farkına varma konularında yardımcı oldu.Kendimi rahatça ifade edebildim çünkü kendisi çok anlayışlı birisi Tavsiyesine ve söylediklerine güvenip dikkate alırsanız size çok yararı olacağına inanıyorum. Bana kattıklarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Gizem PıSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
30.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120454
Merhaba ben Gizem , Melis Çalışkan’dan sınav dönemi destek almaya başladım ve bu stres dolu zaman dilimini onun tecrübesinde birinin desteği olmadan iyi yönetemezdim. 9 ay boyunca her hafta aynı saatte ve aynı disiplinle görüşmelerimize devam ettik ve sınavdaki kaygıma neden olabilecek bir sürü başka nedene de beraber ulaştık ve beraber çözümledik . Hayata bakışı , insanı anlayışı türkçesindeki ses tonundaki yerindelik dahi her görüşmeyi bir adım öne götürebiliyordu . Hayatımızdaki stres dolu olan ya da olmayan dönemlerde de destek almak aslında farkında olmadığımız yanlarımızı tanımamızı ve içinde bulunduğumuz yaşantının kalitesini oldukça artırmasını sağlayacaktır . Bu yolda Melis Çalışkan’ı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Oya
29.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120451
Melis hanım ile anaokulunda bir yıl birlikte çalıştık. Sınıf öğretmeni olarak onca çalıştığım psikologlar arasında samimiyeti,hakimiyeti, işine saygısi çözüm odaklı yaklaşımları ve iletişime açıklığı ile aralarından sıyrılmış'tir. Tüm okulda öğrenciler ve velileri üzerinde sevgisi ve etkisi inanilmaz'di.Bireysel görüşmeler haricin'de verdiği seminerler akşam kaç olursa olsuntum okulca beklediğimiz ve vazgecilmezlerimizden'di. Bir psikolog arıyorsanız kesinlikle öneririm çünkü sonucunda çözümsüz ve mutsuz olmanız neredeyse imkansız.
     1 Beğeni    
Gülden TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120444
Melis Hanımı kardeşim vasıtasıyla tanıdık. Kardeşim kendisinden destek aldı ve çok memnun kaldı. Biz de onun tavsiyesi ile Melis Hanimla tanışmış olduk. Iyiki de Melis hanimla tanışma fırsatı bulmuşuz çünkü bize çocuklarımız konusunda çok yardımcı oldu ve desteğini hiçbir zaman çekmedi. Kendisine kızımı götürdüm. Pandemi döneminde hastalığa karşı korkuları vardı. 2.5 aylık bir sürenin sonunda gercekten olumlu gelişmeler gördük. Bu süreçte bize kızım ve oğlumla birlikte nasil bir yol izleceğimiz konusunda rehberlik etti. Kızım kendisini çok seviyor çünkü kendisi arkadaş canlısı, güleryüzlü, konuşkan ve çok iyi bir dinleyici. En önemli konu da kendisine istediğimiz zaman ulaşabilmemiz ve terapi bittikten sonra da bize destek vermesi. Çocuklarla iletişimi çok iyi, oyun terapisinde gözlemleri ve yorumları çok başarılı kendisini herkese tavsiye ederim. Biz Melis Hanimla tanıştığımız için şanslıyız.
     3 Beğeni    
Enis
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120436
2016 yılında bir kurum aracılığı ile tanıştım. Kendisinden 2019 yılında danışmanlık aldım. Gayet profesyonel ve farklı yaklaşımı sayesinde yaşadığım çıkmazlarımı en kolay ve hasarsız şekilde atlatmama çok yardımcı oldu, iyi bir danışman ve uzman herzaman yeniliğe açık olmalı kendisi bu konuda harika işler çıkarıyor. iyi bir dinleyici gözlemcidir yerinde ve doğru hamleler ile sizi bambaşka ufuklar açma yeteneğine sahiptir. Güleryüzlü ve güven verici davranışları aileden biri ile oturuyorsunuz hissiyatı olucaktır.
     1 Beğeni    
Özge İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120435
Melis Çalışkan 2016 yılından beri tanıyorum.Ben hayatımın en zor zamanlarında annemi kaybbettiğimde yaşadığım travma sonrasında ve uzun süren çalışmalarımız sayesinde oldukça sağlıklı ve daha iyi olmamı sağladı herkes psikiyatri alanından ilaçla yoluna devam etse de iyiki konuşarak ve Melis doktorumun güzel desteğiyle bu süreci çok iyi yöneterek ilaç almayarak duygularımı yaşayarak beni iyi eden güzel kalpli doktorum.Sadece kendim değil güzel kızımın eşimin de dar günlerden geçerken kapısını bir arkadaş gibi Güleryüz’üyle açıp hep yaralarmızı sarmıştır.İyi ki var canım psikoloğum❤Gitmek isteyen kim varsa gözüm kapalı herkese ben kendi adıma tavsiye ederim Sevgiler
     1 Beğeni    
Zeynep A.
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120431
Melis hocamla yeniden üniversite sınavına hazırlandığım yıl dershanemde tanıştım. İyi ki de bir yıl daha sınava hazırlanıp Melis hocayla tanışmışım. Genel olarak stresli bir yapım var, üstüne bir de sınav senesi olunca gerçekten çok zorlanıyordum. Bütün bir sene boyunca Melis hocayla yaptığımız görüşmeler sayesinde fazla stresimden ve kendime güvensizliğimden kurtuldum. Her cuma Melis hocanın yanından ayrıldıktan sonra kendimi ferahlamış ve daha özgüvenli hissediyordum. Zaten yılın başında, kendisini ilk gördüğümde dahi enerjisiyle ve sıcakkanlılığıyla bana kendimi iyi hissettirmişti. O zamana kadar tanışmamış olduğum Emdr terapi yöntemiyle çalıştık ve Melis hocanın alanındaki yetkinliği sayesinde bu terapi yöntemi bana çok iyi geldi. Hala bana verdiği tavsiyeleri günlük hayatımda uygulamaya özen gösteriyorum. Kendisine tekrardan çok teşekkür ederim. Tek başıma olsaydım çok daha kötü atlatacağım bir seneyi, Covid gibi aksiliklere rağmen benim için en değerli yıllardan birine dönüştürdü.
     Beğenin    
Gülşen E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120426
Okulumuzun yönlendirmesi ile iyi ki tanıştığım bize her türlü desteğini esirgemeyen 5 yaşında ki kızımın oyun ablası.. Çocuklar için oyun ablası ama konusunda gerçekten uzman, samimi Doğru tespitleri ile kısa zamanda çözüm odaklıdır. Öncesinde başka tecrübeli olduğunu düşündüğüm psikologla çalışmıştık boşa giden 1 seneyi doğru tespitleri ile kısa zamanda toparladık. Çoçukların dilinden anlayan onların iyi olması için çalışan çok tatlı melek psikoloğumuz bu arada sadece kızıma değil anne baba olarak birey olarak da destek olmuştur . Hayatımın içinde gerekli olduğunda gideceğim tek psikolag Desteğiniz için sonsuz teşekkür ederim.. Herzaman minnet duyacağım...
     1 Beğeni    
Ebru ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120425
6 yaşındaki kızımın zor bir durum karşısında çaresiz kalmamız ile kesişti yollarımız. İyiki dediğimiz hayatımıza dokunuşuyla herseyimizi güzelleştirenimiz. Sakin, güler yüzlü, akılcı ve en önemlisi de hayatın doğal akışına uygun çözüm önerileriyle yol göstericiliği mutsuz olan yuvamızı değiştirdi.Kızımız için çıktığımız bu yolda bizimde elimizi tutan Pandemi sürecini hissettirmeden önceliği ne olursa olsun danışanı olan Nereye giderse gitsin asla vazgeçemeyeceğimiz canımız psikoloğumuz Sayın Melis Çalışkan sonsuz tesekkür ederiz.
     1 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yol Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Mimar Sinan Mh. 1356 Sk. No:1 D:5 Alsancak izmir 
İzmir
Psk.Melis ÇALIŞKAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(507) 119 27 00  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(9 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Melis ÇALIŞKAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Melis ÇALIŞKAN Mesleki Videolar Videoları
-

01:22
Top