2007'den Bugüne 92,582 Tavsiye, 28,265 Uzman ve 20,026 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ceren TATAR
Klinik Psikolog - İstanbul

Ceren TATAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ceren TATAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

16
(%93.8 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ceren TATAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ceren TATAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Ceren TATAR'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Uzm. Klinik Psikolog Ceren Tatar
Zühtüpaşa, Archerson Köşkü, Şefik Bey Sk. No: 3, 34724 Kadıköy/Bağdat Caddesi/Suadiye/Göztepe/Caddebostan/Moda
İstanbul
(Kadıköy - Bağdat Caddesi - Suadiye)
Psk.Ceren TATAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(7/24 Randevu Hattı)
Kişisel linkedin hesabıKurumsal instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2017 Mezunu)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ceren TATAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YETİŞKİN, ÇİFT VE ERGEN PSİKOLOG ve PSİKOTERAPİSTİ

ÇALIŞMA ALANLARI

-DEPRESYON
*Majör Depresyon
*Doğum Sonrası (Post Partum) Depresyon
*Unipolar Depresyon
*Distimi
*Mevsimsel Depresyon
*Atipik Depresyon
*Ajite Depresyon
*Maskeli Depresyon


- KAYGI (ANKSİYETE BOZUKLUKLARI
*Yaygın Anksiyete Bozukluğu
*Toplumsal Kaygı Bozukluğu (Sosyal Fobi)
*Panik Bozukluk (Panik Atak)
*Agorafobi (Açık Alan Korkusu)
*Özgül Fobiler
*Ayrılık (Seperasyon) Anksiyetesi

-OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK (TAKINTI HASTALIĞI)
*Temizlik Takıntılar (Kirlenme-Bulaşma-Sıçrama)
*Cinsel Takıntılar (Eşcinsel miyim? Ensest miyim? Pedofilimiyim?...)
*Dini Takıntılar (Allaha Küfür - Namaz/Abdest Alımının Zorlaşması)
*Kontrol Etme Takıntısı (Fiş,Kapı,Ocak,Kilit...)
*Somatik (Hastalık Kapma) Takıntıları...[Devamı...]

Ceren TATAR Özgeçmis CV Psk.Ceren TATAR'ın Özgeçmişi
EĞİTİM BİLGİLERİ
Yüksek Lisans: Üsküdar Üniversitesi – Klinik Psikoloji
Y.L Tezi: Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) tanısı alan hastaların Duygusal Yeme Düzeylerinin Psikiyatrik Tanısı Olmayan Sağlıklı Bireylere Göre Karşılaştırılması

Lisans: Maltepe Üniversitesi - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik


EĞİTİM/SERTİFİKA BİLGİLERİ
• Rorschach, TAT, CAT Projektif Testleri – Devam Ediyor
• Bilişsel Davranışçı Terapi - Prof. Dr. Aslıhan Dönmez
• Schuhfried Testleri, Rehacom, Biofeedback ve Neurofeedback ( NP Hastanesi) - 2019
• SCL-90-R Belirti Tarama Testi - 2019
• SCID- DSM-5 Kişilik Bozuklukları için Yapılandırılmış Klinik Görüşme (SCID-5PD) – Boylam Psikiyatri 2019
• Kişilerarası İlişkiler ve Çatışma Yönetimi - Psikoterapi Enstitüsü Derneği - 2018
• Moxo Dikkat Testi - 2018 ...[Devamı...]

Ceren TATAR'ın Makaleleri Ceren TATAR'ın Makale ve Yazıları
25 Makale

Ceren TATAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Y.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Şubat.2021
TavsiyeNo: 119000
Ceren Hanıma yazmak istediğim çok şey var ama yer kalmayacak.Beni öfke girdabından ve çaresizliğimden kendisi kurtardı.Hemde kimsenin bana inanmadığı ve yalnız kaldığım bu dönemde.Ailem,eşim hiç kimseye yaşadıklarımı anlatamıyor onlar anlamadıkça öfkeleniyordum.Psikolog aramayada bu vesileyle başladım.Ceren Hanım sayesinde hayatı başka noktalardanda görmeye başlıyorum,neden böyle olduğunu anlıyorum.Artık kendimi daha iyi hissediyorum.Çok teşekkür ederim her şey için.
     Beğenin    
D..A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117820
1 yıl önce kanser tanısıyla yıkıldığım bir anda ne yapacağımı bilemediğim bir dönemde,tedavim devam ederken psikolojik tedaviyede ihtiyacım olduğunu gördüm.bir yakınımın tavsiyesi üzerine Ceren hanımdan randevu aldım.bu vakitte ameliyat oldum,herşey bitti zannettiğim anda seanslarımızla hayatımı yönlendirmemde çok büyük etkisi oldu.Ve şunu anladım ki hayatta sen bitti demeden hiçbirşey bitmezmiş.Seanslarımda bunu görmemi ve tekrardan mücadele etmemi sağladı.Herşey için teşekkürler Ceren Tatar.
     Beğenin    
A.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116915
Ceren Hanımla öncesindeki 2 psikolog deneyimimden sonra internette araştırmalar sonucu randevu aldım,iyiki psikoloğum kendisi.Hayatımda yaşadığım ailemden gelen travmaları atlatan benim için ilişkimdeki problemleri daha fazla taşıyamadığımı hissediyor,ruhumun hastaladığını hissediyordum.Kendisi samimi ve size yardımcı olabileceğini hissettiren bir güç veriyor öyle de oldu.Sorunlarım yavaş yavaş çözülüyor ve ben yeniden hayattan keyif alıyorum.Teşekkürler Ceren Hanım.
     Beğenin    
T.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115849
Ceren Hanımın np hastanesinde çalışıtığında psikoloğum kendisi olmasada işine hakim olduğunu görüyordum. Hastane de kendi psikoloğumun randevusunu beklerken kendisinin danışanlarını yolculadığı,sonraki randevuları zamanı koridorda görüyordum. Pandemi ile NP de telekonferans terapiye döndüğünden Ceren Hanım’ın ayrıldığını bilmiyordum. Ofis açmış bu saye de araştırırken internette ulaştım. Npde bana borderline kişilik bozukluğu tanısı konmuştu. Şuan Ceren Hanım ile terapilerim devam ediyor kendisi hem duygularımın yoğunluğunu ve çocukluğumu konuşuyor hemde hayatım da düzenimi korumamın farkındalığını sağlıyor. Çok iyi bir psikolog, kişilik bozukluğu olan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Başak
14.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115582
Ceren Hanım ile NP Hastanesinde çalıştığı zaman doktorum Oğuz Site Editörleri Tarafından Kapatıldı’ın yönlendirmesi ile tanıştım. Yıllardır Bipolar hastasıyım. 2 kere hastane yatışım ve onlarca içtiğim ilaç var iken; hocamın terapi görmem gerektiğini söylediğinde Ceren Hanım ile seanslarım başladı. O süreçte yoğun depresyondaydım. Allaha inancım ve çocuklarım olmasaydı intahar ederdim. Yıllarca maddiyattan dolayı sadece ilaç tedavisi gördüm ancak terapinin ne kadar önemli hele de Ceren Hanım gibi iyi bir psikolog ile önemini çok daha iyi anlıyorum. Hayatımda yapabileceğim kendime en büyük iyiliği yaptım. Şu an hem hastalığıma karşı neler yapacağımı biliyor ve buna göre yaşıyorum hem de geçmişe dönük yoğun kızgınlık dönemlerimle duygularım ile ilgili seans görüyorum. Ceren Hanım ailemi de terapiye dahil ederek onlarında nasıl yaklaşması gerektiğini ücretsiz anlattı. Gerçekten işini sevdiği, iyileştirme duygusu ile yapan çok iyi biri. Hayatımda her zaman yeri çok büyük olacak.
     Beğenin    
Ziya KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
29.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115334
Son derece kibar, ilgili ve yanında çok rahat hissedebileceğiniz güler yüzlü bir bayan. Kendisiyle NP İstanbul Beyin Hastanesi kadrosunda görev yaptığı sırada tanıştık. Sosyal kaygı problemim nedeniyle Ceren hanıma başvurdum. 1 sene boyunca haftalık görüşmelerimiz devam etti. Çalışan bir bayan olarak toplantılarda konuşmak, sunum yapmak, en basit konuda bile kendini ifade etmek benim için çoğu zaman kabusa dönüşebiliyordu. Çoğu zaman benden konuşma yapmamın beklenmediği kalabalık ortamlarda bile pasif kaldığım için kendimi rahatsız hissediyordum. Sanki tüm dikkatler benim üzerimde ve ben yetersizmişim gibi yanlış düşüncelere sahiptim. Ceren hanım bana bütün bu korku ve rahatsızlarımın nasıl üstesinden geleceğim konusunda yol gösterdi ve çok destek oldu. özgüvenimde fark edilir derecede artış oldu. İyi ki varsınız Ceren hanım, bana çok şey kattınız. Ne kadar yazsam da az gelir. Yeni ofisiniz hayırlı olsun. Bundan böyle yeni ofisinizde görüşmelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Sevgiler 🤗
     1 Beğeni    
Samet Kılınç
23.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115274
Ceren Tatar'la Üsküdar Üniversitesi Np Feneryolu Tıp Merkezi'nde yüksek lisans yaptığı sırada tanıştım.Ben Okb hastasıydım ve Klinik Psikolog Cengiz Demirsoy'un danışanıydım.Ceren Tatar'la terapide bunun üzerine çalıştık.Ben de 8 yıldır devam eden okb vardı 3 yıldır Np ye devam ediyorum son 1 senesinde tanıştık.Dini okb,temizlik,bulaşma takıntısı,kontrol etme takıntısı üzerine çalıştık.Neticede ben Okb'yi yendim.Kendisiyle çok sıkı çalıştık.Bilişsel davranışçı terapiyle hem düşünce yanlışlarımı keşfettik hemde davranış terapisiyle artan dozlarla kaygıya maruz kalarak işlevselliğimi yeniden kazandım.Şimdi ben Okb hastası değilim.Sonrasında bendeki sosyal anksiyete üzeine çalıştık.Onda da iyi bir yol katettik ve kendisi mezun oldu.Terapide yaratıcıydı çalışacak malzeme bulmada zorlanmıyordu.Güleryüzlü,konuşkan,gerektiğinde ciddi,samimi,çalışkan, disiplinli,bilimsel merakı olan mesleğinde profesyonel bir insan.Yanında çalışanlar da kaliteli,iyi eğitim almış insanlardı.Ben iyileşebileceğimi düşünmezken hayal edemiyeceğim şeyler oldu işlevselliğimi kazandım.Makine mühendisi olarak yıllardan sonra ilk defa çalışmaya başladım ve şimdi geleceğim hakkında içim rahat ve çok güzel şeyler düşünüyorum.Bunda emeği geçen Klinik psikolog Ceren Tatar'a ve Np hastanesine çok şey borçluyum.
     2 Beğeni    
Mk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115235
Kendisi ile çok kısa zaman bir yolda yürüduk. En başından beri beni sabırla bıkmadan dinledi ve her daim kendime yakın hissettim . Bir danışani olmama rağmen ben ceren hanımda ki enerjiyi güçlü aldım. Sakinliği guleryuzlulugu ilgi ve alakası beni hep memnun etti . Kendisi ile çalışmaktan çok mutluluk duydum. BEninle np feneryolu tip merkezinde tanıştık. Ilk görüşme her zaman sonrasının aynasıdır ve ben ceren hanımla yoluma devam ettiğim için iyi bir karar vermişim. Psikolog seanslarımın hepsinde gerek ağlarken gerek de gülerken destek oldu. Belki diğer psikologlara göre daha azimli daha ilgili bu gözle görülür bir fark . Ben aylar önce anlattığım bir ayrıntıyı seans esnasında hatırlamaya çalışırken kendisi çok defa hatırlatıp orda beni çok etkilemiştir ki bunu her uzman yapamaz . Dikkati hırsı azmi için tebrik ederim. Yanı hem cidi ama arkadaş canlısı hem mesafeli ama aslında bir o kadar yakın onu ayarlanabilmesi çok muazzam. Karakteri zevki her şeyiyle tebrik ettiğim bir uzman ceren hanım. Ben kolay kolay kimseye bir şeyler anlatıp paylaşamam ki çoğu zaman bunun zorluğunu yaşadım,ama ceren hanım bunun da üstesinden gelerek bana zamanla konuşmayı da aşıladı. Mesleğinde daha da iyi yerlere gelecegindenn eminim. Ben karşılaştığım hayatıma katkısı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim. Sizler de düşünmeden tanışarak deneyimleyin derim :)
     1 Beğeni    
Rumuz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115234
Merhaba, biz Ceren hanımla klinik vasıtasıyla tanıştık. Ilk izlenim olarak bende işine hakim, anlayışlı bir psikolog izlenimi bıraktı. Güleryüzlü, konuşkan, güven veren ve sabırlı biri. Diğer meslektaşlarından şu yönden ayirabilirim, yanında rahatım ve sıkıntılarımı cekinmeden anlatabiliyorum. Samimi olmasi hasta açısından pozitif hissedilen özelliklerden. Tavsiye edeceğim işinde gün geçtikçe daha iyi yerlere geleceğine inandığım bir psikolog. Isini severek yapan insanlarin sevki ve heyecani icinde enerjisini karşısındakine hissettiren bir yapiya sahip.
     1 Beğeni    
Dilara
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115227
Ceren hanımla Np hastanesinden tanışıyoruz. Ben iki sene okb tedavisi gördüm. Son bir buçuk sene bırakmıştım fakat pandemi sürecinde tekrar ihtiyaç duyup doktorumu aradım. Bu dönemde doktorum beni Ceren hanıma yönlendirdi. İyi ki de yönlendirmiş. Kendisi samimiyetinin yanında kendisini güzel yetiştirmiş uzman bir psikolog. Daha önce çok psikolog, terapist geçmişim olduğu için işinde donanımlı olduğunu hemen anladım. İki yıl süren okb tedavimde biz doktorumla davranışçı yöntemi kullanmıştık, bilişsel biraz havada kalmıştı. Ceren hanımla daha çok bilişsel gittik çünkü hem ben davranışçı yöntemi öğrenmiştim hem de Ceren hocamın bilişsel tedavi eksik kaldığında düşünce ve davranışlarımızın altında yatan duyguyu keşfedemediğimizi, bir konudaki obsesyonun sönüp onu başka bir konudaki obsesyonun takip ettiği hakkındaki söylemleriyle bilişsel terapiye ağırlık verdik. Şu an tedavimiz; duyguyu keşfetme, hangi duygu bana bu obsesyonu hissettiriyor bu aşamadayız. Np'de her hafta düzenli olarak tedavimize devam ettik fakat Ceren hocam kendi kliniğini açtı öncelikle hayırlı olsun diliyorum ve son olarak en kısa zamanda kaldığımız yerden ara vermeden tedaviye devam etmeyi diliyorum. Pandemi sürecinde bana gösterdiği ilgi ve verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
     3 Beğeni    
E. T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115226
İsmim E. T. Yaşım 24.Ceren hanım ile bir travma sonrası tanıştım ve bu süreç benim için çok ağrılı ve zor geçti. Uzun süreli bir ilişkimden çıkıp fiziksel şiddete uğamıştım. Bu süreci hiç atlatamayacağımı düşünüyordum. Erkekli olan ortamlara giremiyordum uxunca bir süre, avm ve okula giremiyordum ve bu süreci hiç atlatamayacağımı düşünmüştümTaaki Ceren hanımla tanışana kadar. Bu süreci gerçekten çok kolaylaştırdı. İyiki Ceren hanımla tanışmışım. Yaklaşık 8 ay kadar tedavi aldım kendisi ve Cengiz hocadan. Haftanın en az 2 günü benimle sabrederek uğraştı ve beni kolayca yönlendirdi. Kendisine çok teşekkür ederim ❤️ İyiki hayatıma girdi ve iyiki kendisinden tedavi almışım. Kendimi sevmeyi, kendime değer vermeyi ve kendimle barışık olmamı öğretti. Çevremdeki sorunları kolayca ve sakin kalarak çözebileceğimi anlattı. Herkei olduğu gibi kabul etmem gerektiğini ve bana saygısılık yapıldığında onlardan uzaklaşmam grektiğini ve bu kadar uzun süre beklememem gerektiğini anlattı. ❤️ Kendisine her şey için çok teşekkür ederim ❤️
     4 Beğeni    

Ceren TATAR'ın Kitap ve Yayinlari Ceren TATAR'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Yüksek Lisans Tez Çalışması: Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) tanılı hastaların Duygusal Yeme Düzeylerinin Tanı Almayan Sağlıklı Bireylere göre Karşılaştırılması

Ceren TATAR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
- Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Uzm. Klinik Psikolog Ceren Tatar
Zühtüpaşa, Archerson Köşkü, Şefik Bey Sk. No: 3, 34724 Kadıköy/Bağdat Caddesi/Suadiye/Göztepe/Caddebostan/Moda
İstanbul
(Kadıköy - Bağdat Caddesi - Suadiye)
Psk.Ceren TATAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(216) 599 04 69
(7/24 Randevu Hattı)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2017
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabıKurumsal instagram hesabı

Psk.Ceren TATAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Ceren TATAR Mesleki Videolar Videoları
5 Mesleki ve Kişisel Video
istanbul psikolog, istanbul iyi psikolog, istanbul psikolog tavsiye, uzman psikolog, istanbul klinik psikolog tavsiye, istanbul psikoterapist tavsiye, bdt psikolog tavsiye, emdr psikolog tavsiye, şema terapisti tavsiye, psikanalist tavsiye, anadolu yakası psikolog, anadolu yakası iyi psikolog, anadolu yakası psikolog tavsiye, anadolu yakası klinik psikolog tavsiye, anadolu yakası psikoterapist tavsiye, kadıköy psikolog, kadıköy psikolog tavsiye, kadıköy psikoterapist tavsiye, moda psikolog, moda psikolog tavsiye, moda psikoterapist tavsiye, kalamış psikolog tavsiye, kalamış psikoterapist tavsiye, kalamış psikolog, suadiye psikolog, suadiye psikolog tavsiye, suadiye psikoterapist tavsiye, suaidye iyi psikolog, bağdat caddesi psikolog, bağdat caddesi iyi psikolog, bağdat caddesi psikolog tavsiye, bağdat caddesi psikoterapist, göztepe psikolog, göztepe psikolog tavsiye, göztepe iyi psikolog, maltepe psikolog, maltepe psikolog tavsiye, maltepe iyi psikolog, üsküdar psikolog, üsküdar psikolog tavsiye, üsküdar iyi psikolog, beşiktaş psikolog, beşiktaş iyi psikolog, beşiktaş psikolog tavsiye, karaköy psikolog, karaköy psikolog tavsiye, karaköy iyi psikolog, depresyon, depresyon tedavisi, bağdat caddesi depresyon tedavisi

19:22
Top