2007'den Bugüne 90,094 Tavsiye, 27,731 Uzman ve 19,718 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Güneşsiz Bir Güne Başlamak..
YAZI #1334 © Yazan Uzm.Psk.Özlem AKKEL | Yayın Ocak 2012
Henüz yeni yetmelik dönemimde öğrenmiştim hayata 1-0 yenik başlamanın ne demek olduğunu.Ablam dediğim bir insan bana dayatmıştı ‘0’ noktasında olduğumu ve çok büyük çabalarla ancak eşit duruma yükselebileceğimi.Ozaman başarının ve mutluluğun doğumla geldiği öğretilmişti.Yıllar geçti,zaman su gibi akarken nehrinin yataklarında defalarca alaşağı etti doğumunda şanssız ya da eksik olanları.Acımasızca hırpalayan zamanın yanında deneyimler,dersler ve diğer öğrenilmiş bilgiler öğretti ki yaşam herkesin kuyruğundan kavrayıp döndermiyordu alay edercesine,bazılarının boynundan,bazılarının ayaklarından yakalıyordu.Bize kendimizi eksik hissetmemiz öğretilirken,artı yanlarımız ve yaşamın değişken yanı hep örseleniyordu.
Nice günler gördüm kara bulutların hakim olduğu,çok ağladım,çok bekledim ve anladım yaşamın tüm yaşantılarla bir bütün olduğunu.Güneşsiz günlerin de güneşliler kadar gerekli olduğunu ve yalnız olmadığımı.
Bugün gökyüzü aydınlık ve yeryüzü soğuk,güneşsiz bir güne başladık umutsuzca.Sonra göğe baktım,kışın aydınlığı,karın beyazlığı,temizliği,saflığı..Sonra görmek lazımmış dedim kendi kendime güneşsiz günlerin de bizim için olduğunu ve bir daha baktım göğe,gülümsedim,sevdim gökyüzünü.Güneşsiz geçen günlerim,umudu kırılmış yarınlarım kadar sevdim gökyüzünü ve bir daha anladım kabullenmenin ve yaşamanın inceliğini günün kalbinde..

Özlem AKKEL
24.01.2012
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Özlem AKKEL Fotoğraf
Uzm.Psk.Özlem AKKEL
İstanbul
Uzman Klinik Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi131 kez tavsiye edildi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Özlem AKKEL'in Makaleleri
► Okula Başlamak Psk.Dnş.Muharrem KÖSE
► Okula Başlamak-Okula Merhaba Psk.Serap DUYGULU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,718 uzman makalesi arasında 'Güneşsiz Bir Güne Başlamak..' başlığıyla benzeşen toplam 7 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Panik Bozukluğu Kasım 2015
► Hayatımız Travma Ekim 2015
► Tükenen İnsan Temmuz 2015
► Duygusal İstismar Mayıs 2015
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:25
Top