2007'den Bugüne 87,372 Tavsiye, 27,073 Uzman ve 19,322 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Çocuklarda Dişlerin İlk Bakımı Ne Zaman ve Nasıl Olmalı?
YAZI #1602 © Yazan Dr.Dt. Nalan KOLCUOĞLU | Yayın Ocak 2013
Çocukların ilk dişhekimi ile karşılaşması kaç yaşında olmalıdır?
Dişler ağızda görüldüğü anda bizim işimiz başlar. İlk amacımız annenin eğitimidir. Her anne çocuğun dişini ilk gördüğü andan itibaren çocuğun o pirinç tanesi gibi olan dişini her emzirme veya beslemeden sonra bir tülbent, ağız bezi ve ya ıslak mendil ile silmelidir. Çocuk diş fırçasını kullanabildiği andan itibaren diş fırçası ile temizliğe başlanmalıdır. En az 3-4 yaşına kadar çocukların diş fırçalamasına destek olmalıyız. Onlar dişlerini fırçaladıktan sonra fırçayı alıp bir kez de biz fırçalamalıyız özellikle arka dişlerin çiğneyici yüzeylerini.
3 yaşından önce çocuklar diş macununu yutabiliyorlar bu nedenle kullanımını önermiyoruz.
Daha sonrasında ise çocuk macunlarını tercih etmelerini öneriyoruz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Dt. Nalan KOLCUOĞLU'nun Makaleleri
► Çocuklarda Ağız Bakımı ve Koruyucu Uygulama Dr.Dt. Ebru ÇATAL HOCAOĞLU
► Dişlerin Gelişim Anomalileri Dr.Dt. Mert Kafkas ŞAHİN
► Ağız Bakımı Dr.Dt. Nihat TANFER
► Süt Dişi Bakımı Dt.Murat TOPALOĞLU
► Okul Öncesi Ağız ve Diş Bakımı Dr.Dt. Mehmet Zahid KAZANDI
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,322 uzman makalesi arasında 'Çocuklarda Dişlerin İlk Bakımı Ne Zaman ve Nasıl Olmalı?' başlığıyla benzeşen toplam 96 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


04:42
Top