2007'den Bugüne 89,675 Tavsiye, 27,648 Uzman ve 19,669 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Lazerle Cilt Yenileme
YAZI #208 © Yazan Dr.Güner UYSAL | Yayın Kasım 2008
Çevre etkilerinin cildimizin özellikle üst katmanlarında yaptığı hasarlar, lekeler, renk bozuklukları, ince kırışıklıklar, yumuşaklık ve nemliliğin kaybı, cildin matlaşması şeklinde kendini gösterir. Soymadan cilt yenileme yöntemleri cildin alt tabakalarında yarattıkları ısı etkisiyle kollajen sentezinde artış ile cilte sıkılaşma, derin kırışıklıklarda azalma ve sarkmalarda toparlanma yapabilirler. Örneğin radyofrekanslarıyla çalışan thermage, 1394 nm dalga boyuyla nd-yag lazer veya infrared dalga boyu ile titan, therma skin gibi lazer sistemleri hep bu cilt altı kollagen yapımını uyaran sistemlerdir. Ancak bu sistemler cilt yüzeyinin gençleştirilmesi, lekesiz, pürüzsüz ve canlı hale getirilmesinde etkili olamazlar.

Cildimizde zamanla oluşan bu hasarların tedavisinin tek şekli cildin soyularak yenilenmesidir. Bu amaçla öteden beri kullanılan bir çok tek ya da çok seanslı yöntemler vardır. Bunlar dermabrazyon, mikrodermabrazyon, asitle soyma yöntemleri(glikolik asit, TCA, formik asit, Fenol) gibi yöntemlerdir. Ancak bu yöntemlerin hiç biri tam kontrol edilebilir yöntemler olamamışlardır. Etkileri tam kontrol edilemediğinden ya istenilen etkiye ulaşılamaz ya da renk bozukluğu başta olmak üzere bir çok komplikasyon riski taşırlar.

Lazerle soyma yöntemleri ise soyma derinliğinin ve dağılımının kesin olarak kontrol edilebildiği yöntemlerdir. Bu amaçla ilk kullanılan lazerler CO2 lazerlerdir. Bu lazerler ülkemize 10 yıl önce girmişlerdir. Ancak soyma derinliğinin 100 mikrondan fazla ve tek seviye olması nedeniyle farklı ihtiyaçlara cevap verememiş ve yaygın kullanım alanı bulamayarak dönemini tamamlamıştır.

Daha sonra CO2 lazerlerden çok daha güçlü olan er-YAG lazerler cilt yenilemede kullanılmaya başlanmıştır. Bu lazerler CO2 lazerlere göre 10 kat daha güçlü olup soyma derinliğinin mikron seviyesinde daha kesin kontrol edilmesini sağlamışlardır.

Bugün dünyada artık hemen hemen herkesin çalışıyor ve zamanla yarışıyor olması lazer sistemlerini de bu yönde geliştirmiş, uzun iyileşme dönemlerini beklemeye zamanları olmayan kişiler için MİKRO LAZER PEELİNG yöntemi geliştirilmiştir.

Türkiye'de ilk defa kliniğimizde kullanılmaya başlanan bu sistem, kişinin ihtiyacı ve sosyal durumuna göre iyileşme hızının kontrol edilebildiği (1 ile 28), tek ya da çok seanslı tedavi seçeneklerini uygulamaya imkan veren bir sistemdir. Yukarıda saydığımız tüm cilt yenileme tedavi yöntemleri artık tek bir cihaz ile çok daha güvenli ve kontrol edilebilir şekilde yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi:www.magicplast.com
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Güner UYSAL Fotoğraf
Dr.Güner UYSAL
İstanbul
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Güner UYSAL'ın Makaleleri
► Lazerle Genital Estetik Op.Dr.Atıl AKTAŞ
► Lazerle Varis Tedavisi Prof.Dr.Levent OĞUZKURT
► Lazerle Varis Tedavisi Prof.Op.Dr. Neyyir Tuncay EREN
► Dövme Sildirme İşlemi - Lazerle Dövme Silme Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR
► Cilt Kanserleri Op.Dr.Onur SAKA
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,669 uzman makalesi arasında 'Lazerle Cilt Yenileme' başlığıyla benzeşen toplam 24 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Ameliyatsız Estetik Haziran 2009
► Kaş Estetiği Haziran 2009
► Kulak Estetiği Haziran 2009
► Yüz İskelet Restorasyonu Haziran 2009
► Burun Estetiği Haziran 2009
► Yüz Estetiği Haziran 2009
► Lazer Epilasyon Haziran 2009
► Liposuction - Yağ Aldırma Haziran 2009
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


08:07
Top