2007'den Bugüne 91,839 Tavsiye, 28,136 Uzman ve 19,915 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dikkat Eksikliği ve Hiperakvite Bozukluğunda Doğal İyileştiriciler
YAZI #4057 © Yazan Dr.Psk.Dnş.Ayfer SUMMERMATTER | Yayın Aralık 2017
Internette dolaşırken Dikkat Eksikliği ve Hiperakvite Bozukluğu (DEHB) tedavisinde ek desteklerle ilgili bir bilgiye denk geldim. Onu sizinle paylaşmak istiyorum. Çünkü bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum. Birçok çocuk DEHB tanısıyla tedavi görüyor ve bir o kadar da tanılanmamış çocuklar var. Bazen de DEBH olmadığı halde düzensiz aile yaşamı, uyku bozukluğu gibi nedenlerle dikkat eksikliği veya aşırı hareketli davranış sergileyen çocuklarda sık sık karşılaştığımız bir durum. İlaç ve eğitimin yanında aşağıdakilere de dikkat etmek çocuğa hatta DEHB olan yetişkine faydası olabilir. Yararlı olmasını dilerim.
DEHB: DİYET
Tüketilmesi tavsiye edilen yiyecekler Kaçınılması gereken yiyecekler
*Bol protein içeren yiyecekler *Tatlı yiyecekler
*Demirden zengin yiyecekler *Gluten
*Yoğurt gibi prebiotik yiyecekler *Kafein
*Yumurta *Açık süt
*Omegadan zengin yiyecekler (Doğal *MSG (Çin tuzu)
somon, uskumru, ton balığı vb.) *Nitritler
*Yapay tatlandırıcılar
*Soya ve kişinin alerjisi olan
yiyecekler

DEHB: YAŞAM ŞEKLİ
Kahvaltı yapma Nerofeedback İyi uyku
Egzersiz Doğal yağlar Meditasyon
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ayfer SUMMERMATTER Fotoğraf
Dr.Psk.Dnş.Ayfer SUMMERMATTER
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Doktor Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi30 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Psk.Dnş.Ayfer SUMMERMATTER'in Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,915 uzman makalesi arasında 'Dikkat Eksikliği ve Hiperakvite Bozukluğunda Doğal İyileştiriciler' başlığıyla benzeşen toplam 23 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Çocuklarda Beslenme Ocak 2019
► Neurofeedback Nedir? Şubat 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


05:32
Top