2007'den Bugüne 87,036 Tavsiye, 26,996 Uzman ve 19,257 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Ayakta Durma Sehpası
YAZI #4715 © Yazan Fzt.Halil ARI | Yayın Nisan 2018
AYAKTA DURMA SEHPASI HAKKINDA
Serebral palsi tedavisinde; eğer çocuğunuza 24 saatlik bir tedavi programı sunabiliyorsanız o zaman başarı sağlayabiliyorsunuz demektir. Bu 24 saatlik tedavi programı içerisinde vazgeçilmez ajanlarımızdan bir tanesi de ayakta durma sehpasıdır.
Günümüzde serebral palsi konusunda tecrübelerimiz gösteriyor ki ayakta durma sehpası tedavimizde olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bir yaşından itibaren çocuklarımıza ayakta durma sehpası önermekteyiz.
Başlangıç olarak her seferinde yarım saat olacak şekilde günde beş defa ve toplamda iki buçuk saat olmalıdır. İlerleyen zamanda hedefimiz günde iki defa olmak üzere yine iki buçuk saat olmalıdır. Bazı velilerimiz ayakta durma sehpası yararlıdır diye çocukların çok fazla sehpada vakit geçirmesini sağlamaktadırlar. Bizim beynimiz bir hareketi öğrenebilmek için defalarca tecrübe ederek hareketi kalıcı olarak hafızasına kaydetmektedir. Bir hareketi ne kadar sık tekrarlarsak o kadar çabuk sürede öğrenecektir.
Bu sebepten dolayı hareket ederek öğrenmesi gereken çocuğu uzun süre sabitleyerek engellememek gerekir. Her bir tedavide olduğu gibi dozunda olduğu zaman yararlıdır.
Son söz olarak ayakta durma sehpası günde toplam iki saatten az olmamalı iki buçuk saatten fazla olmamlıdır.

Fizyoterapist
Halil ARI
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Fzt.Halil ARI
Ankara
Fizyoterapist
TavsiyeEdiyorum.com Üyesiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Fzt.Halil ARI'nın Makaleleri
► Ayakta Nasır Problemleri Op.Dr.Selim MUĞRABİ
► Ayakta Tırnak Batması ve Tedavisi Op.Dr.Selim MUĞRABİ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,257 uzman makalesi arasında 'Ayakta Durma Sehpası' başlığıyla benzeşen toplam 7 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:58
Top