2007'den Bugüne 87,386 Tavsiye, 27,079 Uzman ve 19,329 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Öfke
YAZI #5126 © Yazan Uzm.Psk.Burçak ÖZDEMİR | Yayın Ekim 2018
🔸Öfke, karşılanmayan beklentiler, istenmeyen sonuçlar karşısında hissettiğimiz doğal ve sağlıklı bir duygudur.
🔸Sağlıklı bir duygu olmakla birlikte öfkemizi etkin biçimde kontrol edemediğimizde; kendimize, ilişkilerimize, iş hayatımıza ciddi zararlar verebiliriz.
🔸Öfkenin genellikle ikincil bir duygu olduğu ve öncesinde hissedilen başka bir duyguya karşılık ortaya çıktığını bilmek çok önemlidir.
🔸Öfkemizin altında reddedilmişlik, hayal kırıklığı, pişmanlık, suçluluk gibi başka duygular yer alabilir. Öfkemizi daha sağlıklı ifade edebilmek için öncesinde altta yatan duygumuzu bulmalı ve bu duyguyu anlamalıyız.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Burçak ÖZDEMİR Fotoğraf
Uzm.Psk.Burçak ÖZDEMİR
İstanbul
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Burçak ÖZDEMİR'in Makale ve Yazıları
► Öfke Kontrolü (Öfke Yönetimi) Psk.Seda BOYACIOĞLU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,329 uzman makalesi arasında 'Öfke' başlığıyla benzeşen toplam 15 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Narsisistik Aşk Nisan 2018
◊ Neden Mutsuz Oluruz? Ekim 2018
◊ Narsisizm ve Aşk Ekim 2018
◊ Psikoterapi Nedir? Ekim 2018
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


17:39
Top