2007'den Bugüne 82,385 Tavsiye, 26,095 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Değerlerinin Bakılmasının (Cbc / Chem)Önemi Nedir?
YAZI #5911 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Ağustos 2019
Kuşlarda Kan Değerlerinin Bakılmasının (CBC / CHEM)Önemi Nedir? https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/
Veteriner hekim, kuşunuzun genel sağlık durumunu değerlendirmek için kan çalışması önerebilir. Yaygın bir kan testi, kuşunuzun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin ve https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ trombositlerinin miktarını ve görünümünü değerlendiren Tam Kan Sayımıdır (CBC). CBC, sistemik bir enfeksiyonun veya diğer enflamatuar hastalıkların anemisini veya kanıtını tespit etmek için kullanılır. Diğer bir yaygın kan testi, böbrek ve karaciğer gibi kuşunuzun organ fonksiyonlarını ve kan glukozu, https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ kan proteinleri, kalsiyum ve elektrolitler gibi diğer biyokimyasal göstergeleri değerlendiren biyokimya profilidir (CHEM). kuşların bütün kan testleri merkezimizde yapılmaktadır.(CHEM).Ayrıca gerekli acil durumlarda kuştan kuşa kan nakilleri yapmaktayız What is the Importance of Looking for Blood Values (CBC / CHEM) in Birds?
The veterinarian may recommend blood work to assess your bird's general health. A common blood test is the Whole Blood Count (CBC), which assesses https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ the amount and appearance of your bird's red and white blood cells and platelets. CBC is used to detect anemia or evidence of a systemic infection or other inflammatory disease. Another common blood test is the biochemistry profile (CHEM), which assesses your bird's organ functions, https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ such as kidney and liver, and other biochemical markers such as blood glucose, blood proteins, calcium and electrolytes.#muhabbetkusu #budgie #budgie #budgies #budgerigar #budgerigars #budgielove #budgielover #babybird #birdlover #lovebird #birdstagram #instabird #lutino #parakeets #PlanetWildAnimals #birdlover #petbird #sultanpapağanı #animal #veterinerhekim #papağan #papagan #bird #birds #instaparrot #parrot #parrots #parrotlover #instaparrot #parrotsofinstagram #pigeon #birds #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Hayvanlarda Aşılamanın Önemi Vet.Hek.Somer ÖZÖNER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,308 uzman makalesi arasında 'Değerlerinin Bakılmasının (Cbc / Chem)Önemi Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 98 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:49
Top