2007'den Bugüne 84,588 Tavsiye, 26,449 Uzman ve 18,836 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Guinea Pig Yemi?
YAZI #6116 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Kasım 2019
Ginepiglerin tek ihtiyacı C vitamini ve lif değildir. Bunlar en önemlileridir. Bunlar dışında bir çok vitamine ve minerale ihtiyaç duyarlar. C vitamini ve lif ihtiyaçlarını hatta diğer vitaminleri ve mineralleri; kuru ot, sebze ve meyvelerden karşılayabiliriz belki ama mutlaka eksiklikler olacaktır. Örneğin ginepiginizin D vitamini ve bitkisel bazlı protein de tüketmesi gerekir. Kuru mama burada devreye giriyor. Kuru mamalar, ginepiginizin bağışıklık sistemini güçlendirecek bir çok vitamin ve minerali içeren konsantre besinlerdir. Ot, sebze ve meyveden karşılayamadığı vitamin ve mineralleri kuru mamasından temin edebilir fakat bu demek olmuyor ki sadece kuru mama ile besleyebilirsiniz. Sağlıklı bir beslenme düzeni açısından mutlaka çeşitlilik gereklidir.

Hatırlatma olarak guinea piglerinize başka hayvanların özellikle hamster ve tavşanlar için olan yemlerden vermemelisiniz. Hamsterlar aynı zamanda etçil oldukları için yemlerinde hayvansal proteinlerde bulunmaktadır. Guinea pigler vejetaryandır bu besinleri almaması gerekir. Tavşan yemlerinde ise tavşanlar için faydalı guinea pigler için zararlı olan bazı antibiyotikler bulunabiliyor. Bu yüzden mutlaka guinea pig yemi alınız.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı Vet.Hek.Işıl KARATAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,836 uzman makalesi arasında 'Guinea Pig Yemi?' başlığıyla benzeşen toplam 8 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:08
Top