2007'den Bugüne 87,073 Tavsiye, 27,002 Uzman ve 19,258 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Tavşanlar Yıkanır mı?
YAZI #6338 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Şubat 2020
TAVŞANLAR YIKANIR MI?
Tavşanınıza asla banyo yaptırmayın, inanılmaz yorumlar okuyorum, tavşanını normal şampuanla yıkayanlar bile var, okudukça inanamıyorum, bir gün sonra da tavşanlarının neden öldüklerini yazıyorlar.. Tavşanlar çok hassas yaratıklardır, kediler gibi gün boyu kendileri temizlenir, bırakın kendi temizliğini kendisi yapsın.. Tavşanın tüylerinin ıslanması, gözlerine, burnuna, kulaklarına su kaçması, üşütmesi çok tehlikelidir ve ölümüne sebep olabilir. Bir de piyasada özel tavşan şampuanları var. Bunlar da asla kullanılmamalıdır. Üstelik yıkadıktan sonra bir de fön makinesiyle kurutanlar varmış. Tavşanlar doğada av*pozisyonunda olduklarından ürkektirler. Fön makinesinden de oldukça korkarlar, bu onları şoka sokabilir. *Özellikle ev ortamında bulunan bir tavşan nasıl kirlensin ki?* Eğer tavşanınız ishal olduysa, alt tarafı kirlendiyse, bir havluyu hafifçe oda sıcaklığındaki suyla nemlendirip kibarca silin. Tavşanlar asla kötü kokmaz. Kirli bakılan, kaldığı kafes ve tuvalet kabı kirli olan tavşan kokar. Tavşanınızın tuvalet kabındaki kirlenen talaşı hergün değiştirmelisiniz. Ayrıca kafesini de alkolsüz ıslak mendille silmelisiniz. Sonuç olarak tavşanlarınızı yıkamayın. Bu kadar birşey yıkamak istiyorsanız tabaklarınızı yıkayın..
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tolgay AYTAR Fotoğraf
Vet.Hek.Tolgay AYTAR
İzmir
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi56 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,258 uzman makalesi arasında 'Tavşanlar Yıkanır mı?' başlığıyla benzeşen toplam 1 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:44
Top