2007'den Bugüne 88,123 Tavsiye, 27,302 Uzman ve 19,447 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
3. Tarama Sınavının Kontrolü ile İlgili Bir Anı.
YAZI #656 © Yazan Psk.Dnş.Ertuğrul AKBAŞ | Yayın Aralık 2009
Değerli Arkadaşlar;
13 Ocak 2010 da uygulanacak 3. tarama sınavının kontrolünü şu anda yapıyoruz. Bir şubenin hazırladığı soruyu diğer şubeler kontrol etmekte. Bu soru hazırlama ve kontrol uygulaması şubeler arası iletişimi daha etkili hale getirmektedir. İlk iki sınavda bazı aksamalar olmuş olabilir. Üçüncü sınavda bunların tekrar olmaması için herkes daha titiz çalışacak ümidindeyim. Ben üçüncü sınav kontrolünde yaşadığımız bir örnek olayı sizlerle paylaşmak isterim.
"A dersinden öğretmen kontrol yaparken bir kaç soruyu değiştirmek istediğini söyledi. Ben o soruyu hazırlayan şubenin öğretmeni ile görüşüp görüşmediğini sordum. Görüşmediğini söyledi. İsterse kendisine verdiğim telefon numaralarından ulaşabileceğini ,isterse benim odamdan birlikte arayıp öğretmen arkadaşımızla görüşmesinde yardımcı olabileceğimi ilettim. Öğretmen arkadaşımız konu ile ilgili dört şubenin de zümre başkanları ile konuştu. Sonuçta ortak bir karara vardılar. Problemi çözdüler. Birbirlerinin hatalarını bulmak yerine birlikte bir çözüm ürettiler. "
Biz iki şubedeki sınav sorumluları bu arkadaşlara iletişim kurmaları için zemin hazırladık. Ben olayda rolü olan kişilere çok teşekkür ediyorum. (onlar kendilerini biliyor)
Ben şuna inanıyorum: Kişilerin hatalarını ortaya çıkarmak için pusuya yatan insanların da hatalarını ortaya çıkarmak için birileri pusuya yatar. Bu kısır bir döngü oluşturur ve hepimizi üzer, çekingen yapar, öfke ve kıskançlık duygumuzu arttırır.
Hepimiz çok yoğun tempoyla çalışıyoruz. Hata yapılabilir. Önemli olan bu hataları muhatabıyla görüşüp gidermek ve ikinci defa tekrarlamamdiye düşünüyorum. Ben öğretmen arkadaşlarımdan şunu bekliyorum. Eğer bir soruyu değiştireceksek o soruyu hazırlayan öğretmeni mutlaka arayalım. Onunla soru üzerinde konuşalım. Belki de yazımdan kaynaklanan bir hata var. Belki unutulmuş bir kelime veya şekil var. Bunun öğretmenliğe ve emeğe saygı olacağını düşünüyorum. Bu şekilde birbirimizi ve Final Okulları'nı daha da geliştirebiliriz düşüncesindeyim.
Bizler aynı amaç için çalışan insanlarız. Ben kendi şubemde ve diğer şubelerde çalışan arkadaşlarımın son derece özverili ve gayretli çalıştığını düşünüyorum ve her şeyin gün geçtikçe daha mükemmel olacağı kanısındayım.
Lütfen diğer şubelerdeki zümre arkadaşlarını arayın ve birbirinize destek olun. Bunu yapan zümrelerin çalışmalarının çok daha iyi gittiğini yöneticilerimiz toplantılarda bizlerle paylaşıyor.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ertuğrul AKBAŞ Fotoğraf
Psk.Dnş.Ertuğrul AKBAŞ
Bursa (Online hizmet de veriyor)
Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildi
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Dnş.Ertuğrul AKBAŞ'ın Makaleleri
► Denver Iı Gelişimsel Tarama Testi Psk.Benan ŞAHİNBAŞ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,447 uzman makalesi arasında '3. Tarama Sınavının Kontrolü ile İlgili Bir Anı.' başlığıyla benzeşen toplam 50 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Karar Verme Becerisi 2 Nisan 2011
► Konsantrasyon Sanatı Kasım 2010
► Sınav Taktikleri Kasım 2010
► Motivasyon ve Özgüven Şubat 2010
► Takım Çalışması Aralık 2009
► İletişim Kurma Yöntemi Aralık 2009
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


03:29
Top